Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

2013 Trafik Sigortası Fiyatları Zamlandı - İşte yeni rakamlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA

Trafikte sigortalar attı! Sürücülere şok zam: İşte yeni rakamlar! Zorunlu trafik sigortasına yüzde 50’ye varan oranlarda zam yapıldı. Haziran 2012’de trafik sigortası 305 TL’ye yapılan 34 plakalı yeni tescil bir otomobilin Şubat 2013’te ödeyeceği sigorta primi 472 TL’ye yükseliyor.

Her araç sahibinin yaptırması zorunlu olan trafik sigortası primlerinde ciddi artışlar meydana geldi. Aracın kayıtlı olduğu şehir, araç sahibinin yaşı ve sigorta geçmişine göre değişmekle birlikte trafik sigortası primlerinde yüzde 50’ye varan zam yapıldı.

Haziran 2012’den bu yana trafik sigortası primlerinde ciddi artışlar meydana geldiğini belirten karşılaştırma sitesi enuygun.com Analisti Tuğba Hacıbayramoğlu, “34 plakalı yeni tescil bir araç için trafik sigortası primi artık 500 TL’ye yaklaşıyor. Geçmiş yıllarda kaskoya göre oldukça düşük olan trafik sigortası primleri artık neredeyse kasko primlerinin yarısı kadar tutmaya başladı. Zorunlu bir sigorta türü olduğu için de milyonlarca araç sürücüsü bu zamlardan etkilenecek” açıklamasını yaptı.

Kaynak: Haberturk
    Motosikletli Kaplumbağa...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    zorunlu! Oldumu oluyor işte.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    kasım da yada aralıktı tam hatırlamıyorum 10 plaka motosikletime 125cc 150 lira ceken oldu, 28 tl de
    28 tlye yaptırdım..
    9 sigortacıya sordum.. biraz gezmek dolaşmak lazım..
    sigorta işi serbest piyasaya döndü
    kim kime ne kadara tutturursa
    bu haberlerle de işte işi yasalmış gibi, normalmiş havası veriliyor..
    20 30 tane sigorta acentesi var..
    gidin gezin en ucuz kimse ona yaptırın.
    paranızı kaptırmayın =)

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kasım da yada aralıktı tam hatırlamıyorum 10 plaka motosikletime 125cc 150 lira ceken oldu, 28 tl de
    28 tlye yaptırdım..
    9 sigortacıya sordum.. biraz gezmek dolaşmak lazım..
    sigorta işi serbest piyasaya döndü
    kim kime ne kadara tutturursa
    bu haberlerle de işte işi yasalmış gibi, normalmiş havası veriliyor..
    20 30 tane sigorta acentesi var..
    gidin gezin en ucuz kimse ona yaptırın.
    paranızı kaptırmayın =)
    Mesele sigorta şirketlerinin tutarsız fiyatları değil ki.
    Yani senin 28 TL lik sigortan bundan sonra ıvır zıvır ücretler binmezse, minimum 42 TL.
    E tabi bunun birde 34 plakaları var.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    bu yüzdende.. 34 plakalı arac.. artık baska yerlere kayıt ettirirler..
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Bu ney ya , yazıktır millete
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    İyi oluyor az bile. Daha fazlasını hakediyoruz.

Sosyal medya gücü ile bir protesto kampanyası yapılıp belirlenen bir gün ve saatte herkes aracını o anda yolda bulunduğu yerde bırakıp gidicek. İşine evine yürüyerek gidicek. İstanbul felç olucak. Belki bir etkisi olur amaaaa . Herkesin bir bahanesi çıkar . Ben yapıcaktım ama mıy mıy mıy ...
    Bikaç yüzbin araç e-5 te TEM de park halinde kalsın bakalım ne oluyor.
    Herkes memnun halinden .
    ramizan83, audioslave, xawa ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Yarasınnn....
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

haydaraslan3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R 2013
    oldu olacak araçlarımızı da altımızdan alsınlar bu ne ya!

eylem yapalım miting düzenleyelim ... biz para mı basıyoruz ayıptır ya ülkeler başka ülkeleri sömürürken bizim hükümet bizi sömürüyor
    www.facebook.com/haydaraslann ..... www.facebook.com/haydaraslancom
    Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir." www.haydaraslan.com
    A Rh (+)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi oluyor az bile. Daha fazlasını hakediyoruz.

Sosyal medya gücü ile bir protesto kampanyası yapılıp belirlenen bir gün ve saatte herkes aracını o anda yolda bulunduğu yerde bırakıp gidicek. İşine evine yürüyerek gidicek. İstanbul felç olucak. Belki bir etkisi olur amaaaa . Herkesin bir bahanesi çıkar . Ben yapıcaktım ama mıy mıy mıy ...
    Bikaç yüzbin araç e-5 te TEM de park halinde kalsın bakalım ne oluyor.
    Herkes memnun halinden .

Bence asıl kendi kusuruyla arabasını bir yerlere çarpıp para vermeden yaptırmak için tanıdığı birisiyle asılsız tutanak doldurup sigorta şirketlerini dolandıranlar protesto edilmesi gereken. Hiç bir şirket zarar etmek için çalışmaz.
    Benli bunu beğendi.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence asıl kendi kusuruyla arabasını bir yerlere çarpıp para vermeden yaptırmak için tanıdığı birisiyle asılsız tutanak doldurup sigorta şirketlerini dolandıranlar protesto edilmesi gereken. Hiç bir şirket zarar etmek için çalışmaz.
    Bu işleri yapanlar önce ustasını yada servisini ayarlıyor. Servis yada ustası " hallederiz abii , eksper tanıdık sorun olmaz" şeklinde konuşuyor. Sigorta şirketleri bizi dürteceğine eksperlerine dikkat etsin.
    Yoksa sigorta şirketleri bu işten şikayetçi gibi davranıp aslında çıkarmı sağlıyor o bile belli değil.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

gorefest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 Tracer
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işleri yapanlar önce ustasını yada servisini ayarlıyor. Servis yada ustası " hallederiz abii , eksper tanıdık sorun olmaz" şeklinde konuşuyor. Sigorta şirketleri bizi dürteceğine eksperlerine dikkat etsin.
    Yoksa sigorta şirketleri bu işten şikayetçi gibi davranıp aslında çıkarmı sağlıyor o bile belli değil.
    aynen dediğiniz gibi olup sigorta şirketleri söğüşleniyor, bu yüzden sigorta şirketleri motosikletle falan hiç uğraşmak istemiyor, aynı olay otomobiller içinde geçerli ve maalesef trafik sigorta ücreti çok fahiş bir fiyat yeni motoruma tamı tamına 319 tele ödedim, dünden beri küfür ediyorum sisteme, kurunun yanında yaşında yanabilceği bir sistem kabul edilemez

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı gorefest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen dediğiniz gibi olup sigorta şirketleri söğüşleniyor, bu yüzden sigorta şirketleri motosikletle falan hiç uğraşmak istemiyor, aynı olay otomobiller içinde geçerli ve maalesef trafik sigorta ücreti çok fahiş bir fiyat yeni motoruma tamı tamına 319 tele ödedim, dünden beri küfür ediyorum sisteme, kurunun yanında yaşında yanabilceği bir sistem kabul edilemez
    319 tl mi :D
    vay anasını sayın seyirciler..
    evlat acısı gibi
    benzine zam, sigortaya zam..
    motorları mı satsak napsak

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Bu gune kadar tanidigim butun sigorta experleri cakal cikti,en son honda civic arabamiza arkadan yaris carpti tamponu kirdi ve hakkimiz olan orjinal tampon vermeyeceklerini,yan sanayi tampon takacaklarini soylediler bizde tamir ettirdik halbuki orjinal ile degistirmek zorundaymislar kandirildik.

2007 yilnda 306 ile tup kamyonuna carptim,kazadan hemen sonra kapiyi acip disari ciktim.kapi acilirken kazada geriye gelen on camurluga deyip ezilmis ve eksperle kavga ettik tutturdu "kazada olmadi acmasaydin kapiyi bana ne" diye. Ulan o telaşla tavandan mi cikicam! Kisacasi experlere ne yapiyolarsa iyi yapiyolar. Ayrica bizim halka mustehak, herseye zam ustune zam maaslar hep dipte ama herkez mutlu mesut.benzin 5 tl ama vatandasta cit yok. Daha beter olsun,benzinin litresi 50tl , en dusuk arac sigortasi 1500tl olsun.bakalim ozaman da halk haline sukredip HAMD OLSUN diyecek mi..
    Tsubasa, antilop_skul, Benli ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha beter olsun,benzinin litresi 50tl , en dusuk arac sigortasi 1500tl olsun.bakalim ozaman da halk haline sukredip HAMD OLSUN diyecek mi..
    Evet......

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet......
    Senin yüzünden erhan admin açtığı konuyu çöpe atmış. Bunu da gördüm ya zuhahahaha
    MotorKafa bunu beğendi.

Motosikleti
    Asya Elegant 150
    Ne garip hallere düştüm.

Herşeyim tamdı 1 sendin noksan.

Yağmur çamur demeden yollara düştüm.

İçim ürperiyor ya bana saplanırsaaaaaaaan.

aaaaaa

Ya bana saplanırsan.

Bu ne yav araç alma niyetindeydim artık almıyorum karar verdim alırsam İstanbul plaka kesinlikle almam.

Gerekirse 5 fazla verip başka plaka alırım hiç olmazsa bu kadar kaçmaz içime.
    tr_select bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı McBay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne garip hallere düştüm.

Herşeyim tamdı 1 sendin noksan.

Yağmur çamur demeden yollara düştüm.

İçim ürperiyor ya bana saplanırsaaaaaaaan.

aaaaaa

Ya bana saplanırsan.

Bu ne yav araç alma niyetindeydim artık almıyorum karar verdim alırsam İstanbul plaka kesinlikle almam.

Gerekirse 5 fazla verip başka plaka alırım hiç olmazsa bu kadar kaçmaz içime.
    3-5 fazla verip ikametgah ettiğiniz ilin plakasını alabilirsiniz 2.el aldığınız araca da, boşuna beğendiğiniz araçları kaçırmayın istanbul plakalı diye.

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    trafik sigortaları herzaman için sigorta şirketlerine zarar olarak dönmektedir, yani kar etmedikleri gibi açık verirler. eskiden sabit fiyat uygulaması vardı, bütün şirketler aynı paraya yapıyorlardı, fiyat belirleme serbest bırakıldığından beri şirketler fiyat yükselterek insanların diğer şirketlere poliçe kestirmeleri için yarışır oldular. ipin ucuda kaçmaya başlıyor haliyle, ama biraz daha kaçırırlarsa sanırım gene eski sabit fiyat günlerine dönecektirler, yani işallah , heralde, sanırsam

Motosikleti
    Asya Elegant 150
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3-5 fazla verip ikametgah ettiğiniz ilin plakasını alabilirsiniz 2.el aldığınız araca da, boşuna beğendiğiniz araçları kaçırmayın istanbul plakalı diye.
    İstanbulda oturuyorum.

O yüzden başka ilden araç alırım o da belki.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)