Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet Motoru Kullanarak Araba Yaptı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

Sivas'ta yaşayan 25 yaşındaki Fatih Kütük toplama parçalardan kendine ait otomobil imal etti.

Kütük, kilometrede 10 kuruşluk yakıt harcayan aracın kaporta kısmını buzdolabı ve çamaşır makinesi gövdesinden oluşturdu.

Fatih Kütük topladığı hurda malzemeler ile yola koyuldu. Parçaları kendi imkanı ile birleştirerek tek kişilik otomobilini tamamlayan Kütük, belde sakinlerinin ilgi odağı oldu. Kilometre başına 10 kuruşluk yakıt yakan otomobilini ile köyde gezinti yapan Kütük, az yakıt harcayan kendine ait bir otomobil düşüncesiyle yola çıktığını belirterek, "Bu otomobili yaparken parçaları tamamen değişik yerlerden aldım. Motoru motosiklet motoru parçaları. Hepsi derme çatma, hurdacıdan alma. Yaptığım bu araçta bir otomobilde olması gereken her şey var. Aracın farları otomobil farı, ön amortisörler bisikletten alınma, arka amortisörler motosikletten alınma. Kaportasının birazı buzdolabı birazı da merdaneli çamaşır makinesinin sacından oluşturuldu" dedi.

Kaynak: DHA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    helâl olsun... !!!
    maxi97 bunu beğendi.

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Sivaslı kardeşim helal olsun iyi yapmışsın güzel yapmışsın da keşke az da olsa görselliğe önem verseydin

devletten destek beklemiyormuymuş...bi yanlışlık olmasın...
    mterayes26 bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    helal olsun

ama bunu yetkililer duymasın hemen çökerler çocuğun boğazına hani iznin hani vergin diye
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    irfan bunun gibi araçlar yapıyor zaten
    maxi97 ve piyanist_irf bunu beğendiler.

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eldeki imkanları değerlendirerek yapıldığını düşünürsek çok güzel bir proje olmuş.Ancak yapan kişininde belirttiği gibi derme çatma malzemelerle yapıldığı için kullanımı çokta güvenli değil. Limitlerini bilerek sürmek ve düz yoldan çıkmamak suretiyle kullanılabilinir.
    piyanist_irf bunu beğendi.
    "“Kişinin namazına, niyazına değil; dinar ve dirhemle olan arkadaşlığına bakın”. Hz Muhammed ( S.A.V)
    "İnsanların en cahili, ahiretini başkasının dünyası için satandır." Hz.Ömer

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    prototip lerde gorsellik on planda degildir.
    Alıntı hayat2teker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sivaslı kardeşim helal olsun iyi yapmışsın güzel yapmışsın da keşke az da olsa görselliğe önem verseydin

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:30 ----------

irfan kim, web sitesi varmi?
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    irfan bunun gibi araçlar yapıyor zaten

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ben de su motorundan atv motosiklet yapıcam sayılır mı şu yağmurlar kar falan bir kesilse iyi olacak kaç gündür terasa çıkıp çalışamıyorum yağmur yağınca aletler ıslanıyor kestiğim demirler paslanabiliyor o yüzden çalışamıyorum.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    atv ile motosiklet kırması birşey olmuş,pek araba gibi değil sanki.. daha sağlam tekerler ve tamamen kapalı kokpit,silecekler vs gibi şeyler ile kış kullanımına yönelseydi daha bir otomobil olurmuş yinede emeğine sağlık..

Bu arada İrfan abiyi sormuşsunuz,aratın sitede çıkar, kendisi önemli abilerimizdendir,daha önce bundan çok daha iyi bir araç yaptı.
    Karadeniz - Giresun.

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    piyanist irfan dan bahsediyorsan monopot ile ilgile bisey gordum , araba falan goremedim.
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    atv ile motosiklet kırması birşey olmuş,pek araba gibi değil sanki.. daha sağlam tekerler ve tamamen kapalı kokpit,silecekler vs gibi şeyler ile kış kullanımına yönelseydi daha bir otomobil olurmuş yinede emeğine sağlık..

Bu arada İrfan abiyi sormuşsunuz,aratın sitede çıkar, kendisi önemli abilerimizdendir,daha önce bundan çok daha iyi bir araç yaptı.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    irfan uçacak yakında... bu neki bebe işi...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Asya Elegant 150
    Beyler sizi anlamıyorum yok komple kapatsaydı yok silecekleri olsaydı yok bilmem ne.

Adama al kardeşim bu sana bizden hediye bu para ile istediğini yap dediniz mi yok.

Eeee adam elindeki imkanları kullanmış anca bu kadar olmuş.

Aslında bizim burdan çıkaracağımız ders şu olması gerekiyordu.

Eğer imkan verilirse bizde herşeyi yapabiliriz.

Biride görsellikten bahsetmiş kendince haklı olabilir.

Ama adamın elindeki imkanlar o kadarsa o kadar olur.

Şimdi bu adama böyle laf edene kadar destek olması gerekir devletin ama nerde.

Zamanında Erzurum da bir amca vardı yanlış hatırlamıyorsam.

Adam sıfırdan 2 zamanlı motor üretmişti.

Ama kimse ona destek olmadı.

O adamın ürettiği motoru alıp bizim mühendisler tarafından geliştirilseydi.

Arabanın kalbi dediğimiz parça hazır olmuş olacaktı.

Daha sonra motosiklet bile üretebilirdik o motoru örnek alarak.
    piyanist_irf ve mterayes26 bunu beğendiler.

Kütük yapmış,bizede alkışlamak kalır Helal olsun adama

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı McBay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler sizi anlamıyorum yok komple kapatsaydı yok silecekleri olsaydı yok bilmem ne.

Adama al kardeşim bu sana bizden hediye bu para ile istediğini yap dediniz mi yok.

o iş öyle olmuyor işte o iş ;) araba diyorsa yapıcak cam ve silecek yoksa ne farkı kaldı atv den motosikletten? kaldı ki atv ve motosikletin gittiği yere de gidemez ne anladım ben bu işten? biz yine eline sağlık diyoruz ama bu ne ki? sen İrfan abinin yaptığını gördün mü? yada gölcükteki Ahmet ustanın yaptığı T-rex i gördün mü? 200 km lere çıkıyor 3 tekerli gazetelere vs çıktı. bizim yanımızda yöremizde alasını yapıp ta 'ben yaptım ben yaptım'' diye övünmeyen kişiler var o yüzden bukadar yaygaraya gerek te yok.

Cam koysa silecek koysa dediysek olması gerektiğinden dedik ve o araca yapılacak en basit şeylerden biri cam yada naylon ile kapatmak...
    piyanist_irf ve ÖZALTIN bunu beğendiler.
    Karadeniz - Giresun.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı braingulp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    piyanist irfan dan bahsediyorsan monopot ile ilgile bisey gordum , araba falan goremedim.
    Var ben gördüm buggy yapmış irfan ağa, sen daha yeni üyesin dostum.

Motosikleti
    Asya Elegant 150
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o iş öyle olmuyor işte o iş ;) araba diyorsa yapıcak cam ve silecek yoksa ne farkı kaldı atv den motosikletten? kaldı ki atv ve motosikletin gittiği yere de gidemez ne anladım ben bu işten? biz yine eline sağlık diyoruz ama bu ne ki? sen İrfan abinin yaptığını gördün mü? yada gölcükteki Ahmet ustanın yaptığı T-rex i gördün mü? 200 km lere çıkıyor 3 tekerli gazetelere vs çıktı. bizim yanımızda yöremizde alasını yapıp ta 'ben yaptım ben yaptım'' diye övünmeyen kişiler var o yüzden bukadar yaygaraya gerek te yok.

Cam koysa silecek koysa dediysek olması gerektiğinden dedik ve o araca yapılacak en basit şeylerden biri cam yada naylon ile kapatmak...

O kişiyi tanımam etmem.Daha önce takibini de yapmadım.

Ama eldeki imkanları düşünmüyorsunuz.

Evet belki bir cam koysa silecek eklese daha bir arabaya benzeyebilir.

Ama o an için o kadar olmuştur.Sizde diyorsunuz daha iyilerini yaptı diye.

Motosikleti
    2015 HONDA CBF 150
    Ahmet ustanın t-rex cok guzeldı satmasaydı keske. ama gerı alacakmış dıye duydum.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    kulaklarım öylesine çınladıki meğersem sebebini şimdi anladım aslında çoooookkk ça detaylıca yazacağım şeyler var ve sanırım yaklaşık 2 yıldır buraya üye olduğum tarihten itibaren ilk defa bu gibi bir açıklama yapacağım sebebini birazdan kelime dağarcığım yettiğince açıklamaya çalışacağım ama önce,

bu güzel arkadaşı kutlamadan olmaz , özellikle çaresizlik ve imkansızlıklar içerisinde böyle bir araç yapmayı ve onu yürütüp durdurmayı beceren bir insan olarak tebrik etmem gerek , çünki hangi yollardan geçtiğini nasıl ve neler çektiğini sanırım ancak bir araba yapmış olan insan bilir
    şuda bir gerçektirki yıkıcı olmamak kaydı ile eleştirilere açık olmalıdır kişi , kimi rengini, kimi tipini ,kimisi kaportasını beğenmeyebilir bu olağan bir durumdur ve bunlara alışık olmalıdır insan , eğer eleştiriye açık olmaz isen kendini geliştiremezsin ve asla unutulmamalıdır ki bir araba yaptım , vayyy beee ne büyük iş başardım diye aklının köşesinden bile geçirmemelidir insan
    ama böyle arkadaşların en büyük desteği zaten maddi yönden bir beklentisi olmadığı için en değerli şey taktir ve tebrik etmektir emin olun bu paradan daha değerli bir şey

bu geçen 2 yıl boyunca herşeyimi sadece burada paylaştım , 38 yaşıma girdim ve hayatımdaki ideallerimi yavaş yavaş hayata geçirmekteyim, çok farklı alanlarda çalışmalarım oldu gerek zevkten , gerek ihtiyaç ve zorunluluktan piyanist irfanı motosiklet . net sevdi ve sevmesinin sebepleri, klavye karşısında sanal bir karakter olmadığı için , her yaptığını hem kendini geliştirmek, bilmediğini öğrenmek, hemde yapacak olanlara, meraklılarına fikir vermek adına hiç bir beklenti içine girmeden , kibirlenmeden , havalanmadan , kurduğu her cümlenin başında acizane aciz bir insan gibi duygu ve düşüncelerine yön vererek kimseyi rencide etmeden üzmeden paylaşmaya çalıştı amaç neydi ?

evet maddi bir beklenti yoktu amaç neydi biliyormusunuz açtığım her konuda gönül dostları diye kurduğum cümlede tüm mt ailesini kendi akrabam ailem gibi benimsemiş olduğumdu dolayısıyla amaç dost kazanmaktı, kazandım halada kazanmaya devam etmekteyim allaha şükürler olsun dostlarım sağolsun kibir iyi bir şey değildir arkadaşlar insanlar kendi uçaklarını yapmakta araba işi artık demode oldu bilmem anlatabiliyormuyum yani ben ve benim gibi meraklı dostlar saksıyı ,keseyi ve teknik alet edevatı daha çok konuşturmaları gerek , katedecek çokça uzun bir yol var önümüzde ben o kadar cahilimki , bilmediğim o kadar çok şey varki ,iş sadece mekanikte bitse keşke yazılımda tıkandım kaldım yani bakıyorumda ömür yetmeyecek

konuda ismim bir hayli fazla geçmiş o yüzden böyle bi acayip oldum yazasım geldi sürçü lisan ettimse affola
    bu arada ilgili arkadaşlara seslenmek isterim yotubede (İRFAN KARAMAN ) Diye aratmaları yeterli olacaktır çalışmalarımı kayda değer olanları tek çatı altında topladım ,

inşallah ilerleyen zamanlarda kendi web sitemide kurmak istiyorum ama şu an için acelesi yok ,

umuyorum anlatmaya çalıştığım şeyi anlatabildim kalın sağlıcakla

http://www.youtube.com/my_videos?feature=mhee

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:07 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de su motorundan atv motosiklet yapıcam sayılır mı şu yağmurlar kar falan bir kesilse iyi olacak kaç gündür terasa çıkıp çalışamıyorum yağmur yağınca aletler ıslanıyor kestiğim demirler paslanabiliyor o yüzden çalışamıyorum.

uzun ince bir yoldasın yani .... hadi bekliyoruz merakla

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:13 ----------

Alıntı McBay adlı üyeden alıntı Mesajı göster

söylediğin her kelimenin harfiyen ardındayım devlet desteğinin dışında
    McBay bunu beğendi.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    ENDURO
    Kardeş TÜRK malı olsun çamurdan olsun.Yeter ki istikrar devam etsin..!
    ENDURO

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler