Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Arttırılan Motosiklet ÖTV Oranları "VATANDAŞI VURDU"

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X

Emok kulübünün bilgisi dahilinde alıntı yapılmıştır.....
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı CenkKeskin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hitchhiking 1000 RR :)
    Arkadaşlar toplu mail için iş başına ben şimdi attım metini ekliyorum copy paste yapın derim ben

Cumhur baskanlığı mail adresi: cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr

Cumhur Başkanlığı Yüce Makamına ,

Ankara

Sayın Cumhurbaşkanım, 5479 Sayılı Kanunun 10. maddesi ile motosikletlerdeki ÖTV oranı Arttırılmış ve %22-37 ye çıkarılmıştır. Hem motosikleti ulaşım aracı olarak kullanan bizleri, hemde motosiklet ile taşımacılık yapan kişileri mağdur edicektir. Bu yasa motosiklet fiyatlarının %12,96 ve %26,85 oranında artmasına neden olacaktır
    Avrupa birliği ülkelerinde motosiklet kullanımı, düşük yakıt tüketmesi ve trafik sorununa olumlu katkı sağlaması nedeniyle teşvik görürken ülkemizde dolaylı vergilerle fiyatın artması bir çelişki yaratmaktadır.
    Mağdurudiyetimizin giderilmesi için Yüce Makamınız'ın yasayı veto edeceği ve tekrar görüşülmek üzere TBMM'ne geri göndereceği inansını taşımaktayım.
    Saygılarınıza arz ederim.

İsim

İmza

Simdi tam motor alincakken yapilir mi bu
    Hukumete guvenelim diyoruz..
    Milli gelir artti cart curt diyoruz..
    Tekstilde vergi indi diyorlar gulumsuyoruz
    Simdi yaptiklari ise bak
    isin kotu yani
    Bu ulkeyi kurtaracak birini gorememis olmamdir.

Sunu soylemek kaliyor heralde
    Allah bize yardim etsin..

Saygilar.

Forumdan Uzaklaştırıldı ginger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf150
    attım ben mail

bende attım herkez atsın bi işe yarar mı bilmem ama bi şekilde bişeyler yapmak şart

infrared - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 250cc Su Soğutmalı [34 GS 0912]-1350km

Ankara

Sayın Cumhurbaşkanım, 5479 Sayılı Kanunun 10. maddesi ile motosikletlerdeki ÖTV oranı Arttırılmış ve %22-37 ye çıkarılmıştır. Hem motosikleti ulaşım aracı olarak kullanan bizleri, hemde motosiklet ile taşımacılık yapan kişileri mağdur edecektir. Bu yasa motosiklet fiyatlarının %12,96 ve %26,85 oranında artmasına neden olacaktır.

Avrupa Birliği ülkelerinde motosiklet kullanımı, düşük yakıt tüketmesi ve trafik sorununa olumlu katkı sağlaması nedeniyle teşvik görürken ülkemizde dolaylı vergilerle fiyatın artması bir çelişki yaratmaktadır.

Bu uygulamayı anlamak mümkün değildir. Alınan vergilerin motoriklet kullanıcılarına nasıl döneceği bilinmemektedir. Bu artırımın tamamen motosiklet kullanımının engellenmesi amacıyla yapıldığını düşünmekteyim.

Mağdurudiyetimizin giderilmesi için Yüce Makamınız'ın yasayı veto edeceği ve tekrar görüşülmek üzere TBMM'ne geri göndereceği inancını taşımaktayım.

Saygılarımla arzederim.
    Chopper/Cruiser'ların Karşılaştırılması (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=11014) --- anket>>>>>>http://www.motosiklet.net/forum/show...557#post210557
    -----ANKET Regal Raptor (250cc)'unuz Kaç km'de (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=17733 )

moonchild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jar Jar Binks! 34 EF 1622
    Ben de gönderdim e-mail. Bugün fuarda resmen moralim bozuldu. Gerçi bu yasanın döneceğini sanmıyorum Cumhurbaşkanı'ndan. Heralde o makam tarihinde bu kadar yasa tasarısını veto edip geri göndermemiştir. Mevcut hükümetimiz sağolsun tek parti iktidarı olmanın nimetlerinden azami düzeyde faydalanma çabası içinde. Yani motosiklette üç kuruş potansiyel gördüler, sektörün büyüdüğünü farkettiler; derhal ellerini motosiklet tutkunlarının cebine de soktular. Eeeee belediye mantığıyla devlet ekonomisi yönetilirse olacağı budur. Paraya mı ihtiyaç var? Kur bi vezne vatandaş nasılsa öder bişeyler. Belediyeciyken çöp vergisi, tabela reklam vergisi toplamaya alışan zihniyet, şimdi de ÖTV falan topluyo. Kusura bakmayın arkadaşlar ama hakkaten bugün fuarda öğrendim ve kan beynime sıçradı. O nedenle uzattım biraz...
    [FONT="Comic Sans MS"]And you run and you run to catch up with the sun, but it’s sinking...[/FONT]

Motosikleti
    sevgili admin bu mesajı silebilir misin.....
    Chopper/Cruiser'ların Karşılaştırılması (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=11014) --- anket>>>>>>http://www.motosiklet.net/forum/show...557#post210557
    -----ANKET Regal Raptor (250cc)'unuz Kaç km'de (http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=17733 )

Motosikleti

Avukat yok mu? Dava açacak...

Alıntı infrared adlı üyeden alıntı

Ankara

Sayın Cumhurbaşkanım, 5479 Sayılı Kanunun 10. maddesi ile motosikletlerdeki ÖTV oranı Arttırılmış ve %22-37 ye çıkarılmıştır. Hem motosikleti ulaşım aracı olarak kullanan bizleri, hemde motosiklet ile taşımacılık yapan kişileri mağdur edecektir. Bu yasa motosiklet fiyatlarının %12,96 ve %26,85 oranında artmasına neden olacaktır.

Avrupa Birliği ülkelerinde motosiklet kullanımı, düşük yakıt tüketmesi ve trafik sorununa olumlu katkı sağlaması nedeniyle teşvik görürken ülkemizde dolaylı vergilerle fiyatın artması bir çelişki yaratmaktadır.

Bu uygulamayı anlamak mümkün değildir. Alınan vergilerin motoriklet kullanıcılarına nasıl döneceği bilinmemektedir. Bu artırımın tamamen motosiklet kullanımının engellenmesi amacıyla yapıldığını düşünmekteyim.

Mağdurudiyetimizin giderilmesi için Yüce Makamınız'ın yasayı veto edeceği ve tekrar görüşülmek üzere TBMM'ne geri göndereceği inancını taşımaktayım.

Saygılarımla arzederim.

SEvgili Dostlar,
    Bu kadar motosikletci var ulkede.
    Ben avukat degilim ama hukukun içinde olan birileri, dernekler, birlikler vs. hatta bir motosiklet sever avukat bir yerden tutturup dava acamaz mı?

Güner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 150

off off

OFF OFF bıçak kemiye dayandı artık . Diyorlarki niye türk vatandaşı para harcamıyor İŞTE BUNDAN bitirdiniz türk vatandaşınıda ondan!! GÜNÜ BİRLİK POLİTİKAYI BIRAKIN ARTIK bir tartın bir düşünün siz böyle yaptıkça bu pazar nasıl büyüyecek nasıl gelişecek Sonrada kürsüden ahkam kesiyorsunuz niye dış yatırımcı türkiyeyi tercih etmiyor diye alın size cevabı NE İTALATÇI KALDI NE İHRACATÇI . Neyse daha fazla uzatmayım nasıl olsa değişmiyor YAZIK YAZIK

Tek bir sözüm var:

NEREDESİN ATAM !!!
    [COLOR="Blue"][/COLOR]'Kadınlara güvenmek saflık, nefret etmek ise sanattır.'[FONT="Franklin Gothic Medium"][SIZE="2"][/SIZE][/FONT][I][/I]

SAVASXXL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP XL 650 V
    mail+fax olarak kendi adıma 7 yaşındakı oğlum 2 yaşındakı oğlum ve eşim adına tek tek mail yolladım
    [B][COLOR="Red"]AĞIRADAM...[/COLOR][/B] [COLOR="Blue"][B]SAVAŞ BİÇER İSTANBUL A Rh (+) HONDA TRANSALP XL 650V[/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B]SAVAŞ-BARIŞ-ULAŞ KURTULUŞA KADAR SAVAŞ....[/B][/COLOR]

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fırsatçılıktan başka bişey değil.Talep gören alanı talan etmek adet oldu.Zannediyorlarki buradan vergiyi toplayıp götürücez.Veya cari açık arttırmamak içinde olabilir.Çoğumuz krediyle aldığımız için ödeyebilsek bile hükümetin cari açığı fazla olduğu için olumsuz intiba oluşturacak diye motosikletin tekerine çomak sokuyorlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Arkadaşlar tabiki tepkilerimizi verelim..
    Ancak Sn. Cumhurbaşkanımız veto da etse sonuç malum olcak.Yasa aynen meclisten geçecek..Daha önce bi çok yasada oldugu gibi..
    Ancak azda olsa süre uzar hiç olmazsa biraz daha motor satılır bu arada..
    Yazık çok yazık...
    S&S

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    yazıklar olsun ne diyelim motosiklet kullanıcılarından ilerde oy isteyecek bunu yapanlar
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

derim ki mektup şeklinde göndersek, taahhütlü, mecburen herbiri imza karşılığı alınacak ve kayda geçecek.
    maliye bakanlığı, başbakanlık, c.başkanlığı ve ilgili kuruluşlara

ahahaha

Alıntı ylmzzz adlı üyeden alıntı
    yazıklar olsun ne diyelim motosiklet kullanıcılarından ilerde oy isteyecek bunu yapanlar
    alırlar benden oy.. görürsem söylerim :D

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Lanet olsun böyle maliye yönetimine.Çal çırp doldur olmadı motorcuya yüklen..Terbiyesizlikten başka bişi değil

73umut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ybr 125

ötv fiyaskosu

bende attım

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Attım bende.........................................
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

dousch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki er6n gri
    senelerdir birseyleri degistirmek icin imza toplayan insanlar var.
    fakat sonuc hep ayni..bende mail attim..birseyler degisicek diye diil ama en azindan tepkimi dile getirmek icin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler