Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

TT Custom Choppers dan 24 Ayar Motosiklet

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

Tarhan Telli, ünlü mücevher tasarımcısı Sevan Bıçakçı'ya tamamı 24 ayar altından motorsiklet yaptı

Ürettiği kişiye özel motosikletlerin yanı sıra geçtiğimiz haftalarda Suudi Arabistan'da kuracağı otomobil fabrikasıyla adından söz ettiren TT Motor Yönetim Kurulu Başkanı Tarhan Telli yeni motoruyla Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hazırlanıyor. Telli, mücevher tasarımcısı Sevan Bıçakçı için 24 ayar beyaz ve sarı altın varak ve platinden kaplanmış bir motor üretti. Mikro art sanatçısı Hasan Kale'nin altınla kapladığı motorsiklette tek damla bile boya kullanılmadı. Motosiklet bu özelliğiyle dünyadaki tek motor.

GÜZELLİK YARIŞMASINA KATILACAK

Paha biçilemeyen motor, 2013'te ABD'nin Las Vegas şehrinde düzenlenecek Motosiklet Güzellik Yarışması'nda tamamı Türkiye yapımı motor olarak ülkemizi temsil edecek. Motoru yapan Tarhan Telli şöyle konuştu: "TT Custom zaten bir marka. Hasan Kale gibi farklı sanatçılarla çalışmanın keyfini yaşadık. Tasarımlarmıza sanat ilavesi oldu. Dünyada tek. Guınness Rekorlar Kitabı'na girmek için gerekli işlemler sürüyor. Tarhan Telli olarak herşeyi ile Türk markası olmanın haklı gururunu yaşıyorum ve tüm ekibime yanımda oldukları için emekleri için teşekkür ediyorum. Ve dostum Sevan Bıçakçı özel motorsikletiyle rüzgarı arkasında olsun, keyifle kullansın. Bundan sonra da çok farklı dünya üzerinde uygulaması da tek olacak tasarımlar üretmeye devam edeceğiz."

Kaynak: Haberturk HT MAGAZİN / Zafer Akbaş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    maddi anlamda dünyanın en pahalı ve değerli motosikleti olabilir ama bence çok çok berbat olmuş.
    görüntü olarak yıllarca kullanılmamış eskimiş ,tozlanmış,hatta heryeri pas ve küf tutmuş bir tarihi eseri andırıyor daha çok
    Esrarengiz03 bunu beğendi.
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    resimler yanlış galiba Titanic in enkazından çıkmış gibi duruyor.
    ozgur112 ve Mengu16 bunu beğendiler.
    Find what you love and let it kill you.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Abi Bu nedir ya tamam Klasik bişey yapıyosunda Bu kadarda berbat olmaz bence ya
    Eminim Çok büyük Emek vermişlerdir ama Döküntü bir motor tipi var kimse bişey demese ben bunu 1920 model felan sanardım
    Aması var Ön fren Disk O Yıllarda hiç bir Motosiklette Disk fren yoktu Madem eskiye özeniyorsun Ozaman Eskiye yuenilik katma
    Katacaksanda ful yeni Teknoloji yap
    Bence bu motoru yapamamışlar becerememişler
    Madem okadar para harcandı Daha Modern bir tip üzerinde uygulansaydı diyorum.
    Sado

thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    helal olsun yapana ben çok beğendim sonuçta bir Türk dünyada bir ilki yapmış ve bence gayet güzel olmuş helal olsun diyorum

gaddar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Recep ivedik in gişe rekorları kırdığı bir ülkede bu şaheserin beğenilmemesi gayet normal bir sonuç
    Arkadaşlar yüksek teknoloji gibi görünen hatta uzay gemisi gibi bir motor olsa nolacak? zamanla benzerlerinin arasında çöp olup gider.
    Bu motor sıfırdan bir sanat eseri gibi üretilmiş, asla değeri kaybolmaz, karşınızda bir mondial bir kawasaki bir honda gibi sıradan bir motor durmuyor, parası olan onları gidip zaten alır, önemli olan sıradışı olmaktır, evet dediğiniz gibi eski bir motor hatta tarihi bir eser gibi görünüyorsa zaten amacına ulaşmış demektir. Eğer sanattan anlamıyorsanız eleştirirken enazından anlıyomuş gibi yapalım ve saygı gösterelim.

Tarhan TELLİ ve ekibini bu şaheseri ülkem adına dünyaya sundukları için kutluyor ve saygıyla selamlıyorum.
    İkiteker Gaddar Davut
    Her zaman gerçeği söyler ne kadar acı olsada......

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Çünkü üzerinde bir damla boya yok.
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başbakan görse kesin ucube der yıktırırdı motoru
    Bende ilk kez onunla aynı görüşte olurdum. Yinede sanat sanattır, ünlü bir ressamın fırçasından çıkan milyonlarca lira eden anlamsız bir tablo gibi gözüksede biz sade vatandaşlar için, ne dedik yine de sanat sanattır. Kötü yorum yapabilmek için daha iyisini yapabilecek seviyede olunmalıdır ki, nerede ben de o seviye.
    Ellerine kollarına sağlık yapanların.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sanki bilgisayarda çizilmiş gibi duruyor. Gerçek değil gibi. Çok başarılı.
    Ama o ızgara o motora olmamış, çok sırıtıyor. Keşke onu da eskitilmiş tarzda yapsalardı.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Rocknrolla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K100 rt Mondia Drift
    Pardon biri motormu yaptım dedi ??
    Tarhan telli şaseydi çamurluktu gidondu bunları yapınca, motor yaptım zannedıyor.
    tamam yaptığı kolay bir iş değil bunun farkındayım ama. Ben yüzde yüz türk malı bir motosiklet yaptım demek
    GÜVEN ÖZVERİ ve TECRÜBE ister
    Güzel motor, eskimiş kararmış çaydanlıklara benziyor ama olsun, herkes beğenmemeliki adı sanat olsun zaten.
    Ben jack'in kalın bağırsağıyım..

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kişiye özel temalı motorlar böyle olur. Burada kullanılan tema büyük ihtimalle Sevan bıçakçıya has takı tasarımlarının en ünlülerinden esinlenmiş olmalı. Bu tasarımların ne olduklarını bilmediğimiz için görüntüsü çoğumuza itici gelebilir.Önemli olan sevan bıçakcının bunu beğenmesi ve kendi tasarımlarına olan benzerliğini görmesidir.Zaten tüm amaçta budur. Yoksa 24 ayar alatın kaplama denilinde herkezin aklına arap şeyhleri için yapılmış pırıl pırıl bir motor gelir.

Çok beğenmemekle birlikte, bende gösterge paneline takıldım. Bu kadar antik unsur içinde o göstergede neyin nesidir.? Keşke bu panel antik bir saat şeklinde olsaydı. hele hele kum saati gibi bir görüntü yakalanabilseydi tadından yenmezmiş.( Tasarımın bütünlüğünü korumak adına ) bari gövde ile aynı ton siyah bir film kaplansaydı veya gövde renginde bir kapak ile gizlenip sadece kullanıldığı vakit açılır bir sistem keşke yapılsaymış , o kadar sırıtmazmış.aynı düşüncem far içinde geçerlidir.

Zaten guinnes rekorlar kitabına anlayabildiğim kadarıyla tasarım harikası olarak değil, 24 ayar altın kaplanmış olma özelliğiyle girecek.De altın kaplama denildiğinde insanında beklediği görüntü bu olmasa gerek.
    "“Kişinin namazına, niyazına değil; dinar ve dirhemle olan arkadaşlığına bakın”. Hz Muhammed ( S.A.V)
    "İnsanların en cahili, ahiretini başkasının dünyası için satandır." Hz.Ömer

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Fotoğraflara bakmadan önce kesin altın kaplama iphone gibi, görgüsüz, kıro müteahhit tarzı bişey olmuştur diye düşündüm.
    Bunun gibi

Ama fotoğrafları gördükten sonra gerçekten güzelliğini yorumlayacak kelime bulamıyorum...
    APALA bunu beğendi.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Okyanusa bi şekilde düşüp 1 ay yolculuk yaptıktan sonra kıyıya vurmuş halde bulunan paslı motorlara benzemiş

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    Mükemmel derecede güzel olmuş. Keşke deposundaki işleme medusaya az daha benzeseymiş Bi teması olurmuş en azından

haberde motosiklet'ten bahsedilmemiş ilklerden ve özel birşeyden bahsediliyorsa bence detaylandırılmalıydı.Daha çok Tarhan ve rekorlar kitabı,tasarım ,yarışma gibi zırvalarla reklama gidilmiş.Gold plated custom motorcycle yada benzer terimlerle ufak bir arama yaparsanız.occ dahil olmak üzere birçok ustanın çalışmaları var.Önce indian larry'nin tikisini ; retro diye sundu.Şimdide ilk altın kaplama motosiklet...

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Yılardır hayalini kurduğum motosikleti yapmışlar bence mükemmel olmuş dışı paslı ve eski görünümlü ama içi ve motor aksamı yeni mükemmel bir kombinasyon

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunu yapalı epey oldu sanırım. Yazın canlı olarak görmüştüm, hayvani bir boyutu var.
    www.motorumla.net

NRG900 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevan Bıçakçı müşterimiz. Tasarımlarını biliyorum. Firmamıza hediyelerinde hediye paketini bir kurdele ile bağlar. Kuredele minik bir bıçak şeklinde toka olur. Keşke motor Sevan Bıçakçı'nın simgesi olan bıçak temalı olsaydı. Veya mücevherleri gibi olsaydı. Daha çok antika ve eskitilmiş bir teması var. TT Mecidiyeköy showroomunu açarken o yoldan üniversiteye gidiyordum. Modelleri çok iyiydi. TV'lerde, Discovery Channellarda Orange County Choppers, American Choppers programları izlerken Tarhan Telli'nin çabası gurur vericiydi. Fakat işin doğrusu TT henüz %100 orijinal, %100 ince temalı işçilik sunan modeller yapamıyor. Henüz Discovery Channel'dakiler ile karşılaştırmak haksızlık olur. Daha fazla kişiselleştirme lazım (boya, grafik sanatçısı, metal işleme, kesim vb sanatçısı) çalıştırması lazım. Zamanla çok daha mükemmel olacaktır. Cahit Berkay gibi ilerliyorlar. "Filmlere müzik yapmayı boza yapa öğrendim" der usta. Ülkemizde custom kültürü yeni oluşuyor. Boza yapa er geç öğrenilecek.
    There are old bikers and there are bold bikers - but there are no old, bold bikers.
    Türkçe meali: cesur ve yaşlı motorcu olmaz, binersin dört kolluya

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Tek kelimeyle sanat eseri
    Bunu beğenmeyenler koltuğu naylon kaplı , parlak motorlara binsinler
    ozzy gılera bunu beğendi.
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Bende çok beğendim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler