Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cari Açıktan Korktular Vergi Darbesini Motosiklete Vurdular!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ayıp, bu yaptıkları rant gören ağzı sulanmış tüccarın ürünlerine fahiş zam yapmasından farklı değil. Devlet vatandaşına darbe üstüne darbe indirir mi? Şiddetle kınıyorum. Hem Cumhurbaşkanlığına hem Ntv ye e-postamı attım. Madem ezileceğiz sesimiz çıksın arkadaşlar dakikanızı almaz bu haklı tepki. Kuru kuruya şu kadar büyük topluluğuz diye övünmekle olmuyor bu işler. Azıcık taşın altına elimizi sokalım.

Pek tabi asıl cevabımı seçim zamanı vereceğim.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kendilerince taktik uyguluyoralr.Tüm halkı mercimek beyinli zannediyorlar.Yapmaları gereken müdahale olduğunda bin dereden su getirenler,iş vatandaşın lehine bişey olduğunda önüne ket vurmak için hiç zaman kaybetmiyor.Tabiki tepkimizi göstericez ama benim içimden gelen ilahi adaletin tecellisi.Başkasından hayır yok.

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Ehil olmayan sadece kendini düşünen bir maliye bakanı yanında dünkü çocuk canbaba basiretsiz yöneticiler olacağı budurvurun abalıya nasıl olsa sırtları kalın..Bu kemal değilmi sırtımıza taşıt pullarınıda yükleyen aynen o dur..Adam adam değil gazap rüzgarıMotor kadar kafasına uzaydan bir gök taşı düşer inşallah...

biker_boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

motorsiklette vergi %37

Arkadaslar selam gercekten cok sınır bozucu bır sey cıkarıolar bu vergı olayı nerden cıkıo yahu bu adamaların elıne ıpı verdıler onlarda bızı ıdam sehpasına goturuyorlar..yahu elımızde o kadar ımkan varkı olanaklarımız çok yüksek en basir örnegı madenlerımız tum ulkenın gelırını karsılar vs vs yanı bunları neden cıkartamıyoruz bu madenlerı bız ulkemız kullansak hıc bır ulkeye muhtac kalamayız ornek (i.m.f)bu ımf bızım ve bızım gıbı ulkelere kurulmus bır tuzak diye düşünüyorum..umarım moted bu yönergenin altından kalkar yoksa biz motor tutkunlarının sonu vahim
    saygılarımla
    mutlu yılmaz

bunlara oy vermeyin verdirmeyin olsun bitsin

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    dostlar bi dilekçe formatı hazırlayalım... ve bu formatı herkes farklı mail adreslerinden maliye bakanlığına göndersin olmaz mı... canımız yakmaya başladılar...biz 2 tekeriz 4 teker ve üstü deyil yahuuu..
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

cenngiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T

Gün olur devran döner....

Alıntı sarapci adlı üyeden alıntı
    bunlara oy vermeyin verdirmeyin olsun bitsin
    .hayatım boyunca hiçbir siyayi oluşumun içinde bulunmadım. hatta mitinge falan da gitmedim.

ama önümüzdeki seçim dönemlerinde milleti organize edelim. Nekadar motosikletli toplayabilirsek yığılalım miting meydanlarına motorları bağırta bağırta gezinelim civarlarında. Konuşamasınlar. Gürültümüzden aldıkları nefesi bile duyamasınlar. Hatta o dönemde bütün egzost firmaları kampanya yapsın. Hepimiz şu bağıran modellerden takalım. sonuçta bu piyasanın daralması onları da vuracak.

Allahım inşallah hepsinin çenesi kilitlensin meydana çıkıp ebleh ebleh baksınlar bir tek. "oy" bile diyemesinler. bööle mel mel baksınlar halkın suratına.
    [B]GÜÇ[/B] bir [B]ATEŞ[/B]tir, [B]ISINMAK[/B] ya da [B]YANMAK[/B] senin elinde...
    ZS200GY-A Mavi

arkadaşlar bence tepkileri buraya deil gerekli mercilere verelim arkadaşında dedıgı gıbı herkes yazsın bu adrese
    cumhurbaskanligi@ tccb.gov.tr

trenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var işte...
    bu konu ile ilgili fuarda emok tarafından dagitilan bir dilekce vardı.ben aldım ve onu gondermeyı dusunuyorum.kişiselden ziyade hazırlanmış bı yazı formatında dilekce ya da şikeyet gibi seyler gondermek daha uygun olur kanaatındeyım.
    Sözkonusu vatan ise gerisi teferruattır.

ccbbdd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    5Yamaha3Virago5
    Durun bakalım bunlar iyi günler,daha çoook sular akacak bu köprünün altından...Fransız ihtilalinin niye çıktığını bilen varmı?
    [B]"Akıllı olanlar sebepler konusunda tartışırlar,ama nihai kararı sonuçta sürekli aptallar verir...!"[/B]

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Var Ayıp birşey bu, benim 3 arkadaşım h.sonu motor almak için fuara geldi fakat alamadan döndüler...hak mı bu, adalet mi?
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

ccbbdd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    5Yamaha3Virago5
    FRANSIZ İHTİLALİ

a) Krallık Rejiminin İstibdadı: Fransa XVI. yüzyıldan beri koyu bir mutlakıyetle yönetilmekte idi. Krallar, memleketin sahibi ve efendisi sayılırdı. Kralın Tanrı'dan başka kimseye hesap vermeyeceği kabul olunurdu. Kral ve çevresinin , zengin ve gösterişli yaşamına karşılık, halkın sıkıntılı yaşamı, Kral'a tepki duyulmasına yol açmıştır.

Krallar=Erdoğan ve yandaşları...

b) Sosyal Durum ( Halkın çeşitli Sosyal Sınıflara Ayrılması ) : Fransız milleti eşitsizlik üzerine kurulmuş sosyal bir yapıya sahipti. Halk, birbirlerine eşit olmayan ve başka hak ve imtiyazlara sahip bulunan ; Soylular - Rahipler - Burjuvalar- Köylüler olarak, dört ayrı sınıfa bölünmüştü.

Soylular : Büyük toprak ve Malikane sahibi idiler. Devlet memurluğu ve askerlikle uğraşırlar, devlete vergi vermezlerdi. Topraklarında, köylüleri çalıştırırlardı.
    Rahipler : Arazi ve mal sahibi idiler. Din bakımından Papa'ya bağlıydılar. Devlet ve Halk üzerinde dinsel otoriteye sahiptiler. Devlete vergi vermezlerdi.
    Burjuvalar : Şehir ve kasabalarda oturan , iş ve ticaret'le uğraşan kesimdi. Aydınlar bu sınıf içinde idi. ( Doktor, Mühendis, Avukat, Tüccar, Sanatçı ) . Siyasal hakları yoktu. Devlete vergi verirlerdi.

Köylüler : Halkın çoğunluğunu oluşturmakta idiler. Vergi verirler, askerlik yaparlar, soylu kişilerin ve rahiplerin tarlalarında çalışırlar, gerektiğinde onların angaryalarını görürlerdi. Hiçbir siyasal hakları yoktu. Okuma - Yazma bilmezlerdi.Ekonominin bütün yükü, vergileri bu sınıf karşılıyordu.

d) Mali Zorluklar, Vergilerin Ağırlığı : Fransız ihtilalinin en temel nedenidir. Sarayın israfları, Fransa'nın XVIII.yy.boyunca girdiği savaşlar, devletin ekonomik durumunun daha da bozulmasına yol açmış, halktan alınan vergilerin artırılmasına yol açmıştır.

Tek fark Biz Fransız değiliz...
    [B]"Akıllı olanlar sebepler konusunda tartışırlar,ama nihai kararı sonuçta sürekli aptallar verir...!"[/B]

nightwatcher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    işler ne zaman iyiye gitmeye başlasa adi şerefsiz bi kaç tane adam düğmeye basıyor. zamanında LPG ucuzdu memur işçi rahatça araca binip geziyordu vergi getirdiler zam yaptıalr zamanında rafinerilerin bacasında yakılan bu gaz şimdi altın oldu. bu sadece bir örnek halkın rahat etmesini bazı ..neler istemiyor. onların anası bir babası binbir nereden gelmişler bi bulsam??
    bu adiler zamanla herşeyi çekilmez hale getirecek. insanımız ne zaman uzun soluklu bir rahata erişecek. ayrıca şunu belirteym hiç bir siyasiye ya da belirli kesime hitap etmiyorum bu da dipnot.
    live to ride, ride to live

fraktal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha VİRAGO 535
    vergi varsa oy yok!!!

hükümet herseye tüccar zihniyetiyle yaklastıgı için bu işler basımıza geliyor baktılar motor piyasası güçlendi satışlar arttı yeni bir vergi kapısı işte devlete.... yakında ithalata özellikle çinden gelenlere de extra gümrük vergisi koyacaklar haberiniz olsun...
    BEN GÜZELE GÜZEL DEMEM KAFAM GÜZEL OLMADIKÇA

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    necdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr1100xx süperblackbird
    herkese slm arkadaşlar adım necdet ve yeni üye oldum birkaç gün önce
    27yılımı almanyada geçirdim ve orada bu sorunları oturarak çözmüyorlar orada
    sokağa çıkarlar gerekirse ankaraya kadar.ama bizim millet koyun olduğu için
    herşeye evt efendim her konuda böyleyiz.anlamadığım şu bizim politikacılar her
    fırsatta ekonomik iyi yolda gidiyor diyorlar ama ben bile bu işten anlamadığım halde bu zamlarla her ülkeyi yönetirim saygılarımı sunarım necdet

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    necdet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr1100xx süperblackbird
    hayır truker kardeş senin dediğine katılmıyom bizi yöneten insanlar çinlilere
    kapıyı iyice açıyor avrupaya sırtını dönüyor.bir markalı motora 3000-5000ytl zam gelecek bir çin motora 500-1000ytl arası uçurum gibi fark var maddi gücü
    az olan çin motora yönelcek herkese hayırlı olsun derim necdet

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Dilekçeyi az önce Cumhurbaşkanlığı Makamına faksladım.

Sadece forumda paylaşmayalım arkadaşlar, hepimiz tepkimizi iletelim. Birlikten kuvvet doğar.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    yıllardır motosikletlerin trafiği rahatlatan en önemli ve ekonomik araç olduğunu yetkililere nasıl hatırlatılacak acaba..
    bugün londra paris brüksel milano barselona atina gibi şehirlerin istanbuldan ne farkı olduğunu sormak zorundayız.söz konusu şehirler motosiklet kullanımının trafiği çözmek açısından en akıllıca çözüm olduğunu fark edince bakın nasıl kararlar alıp uygulamışlar.
    1şubat 2006 tarihli gazeteden
    1)vergi teşvikleri
    2)özel yollar---şeritler
    3)ücretsiz köprü----otoyol geçişleri
    4)sadece motosikletlerin girebileceği trafiğe kapalı şehir merkezleri
    5)özel motosiklet park alanları
    6)motosiklet kullananların güvenliğini arttırıcı tarafik kanunlarını uygulamaya koymuşlar ve büyük başarı sağlamışlardır..

şimdi bizim ne eksiğimiz var burada yaşayan insanlardan.bizde haketmiyormuyuz böyle bir yaşam biçimini.en çok biz hakediyoruz.bu ülkenin insanları kurtuluş savaşına topyekün katılmadımı kazması küreği ile
    eee sonuç bumudur..zoruma gidiyor şahsen....... ayıptır,insan biraz bunu bir gereklilik olduğuna açıklamaya sıkılır.sayın cumhurbaşkanımız inşallah bizimle aynı fikirdedir...de veto eder bunu

para veren oy vermez.sloganımız bu olsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler