Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet Tutkunları Edirnekapı Şehitliği'ni Ziyaret Etti

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

İstanbul’da bulunan motosiklet kulübü üyeleri, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve şehitlere saygı sürüşü etkinliğine katıldı. Yüzlerce motosikletlinin katıldığı saygı sürüşü şehitlikte son buldu.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta kutlanırken, motosiklet tutkunları da bayram coşkusunu yaşamak için Dolmabahçe’de bir araya geldi.

Dolmabahçe’de bir araya gelen yüzlerce motosikletli, araçlarına ve üzerlerine astıkları Türk bayraklarıyla Taksim Meydanı’na doğru yola çıktı. Trafikte renkli görüntüler oluşturan motosikletliler, ne kadar yasaklansa da her zaman geleceklerini söylediler.

Kağıthane’den geldiklerini belirten grup üyelerinden Tuğçe Korkmaz, herkesin Cumhuriyet Bayramını kutladı. Bir diğer grup üyesi İnci Erdoğan ise Bakırköy’de oturduğunu ancak gruba katılmak için Anadolu Yakası’na gittiğini söyledi. Erdoğan, “Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamak için motosikletimi kullanarak yürüyüşe katıldım. 89 yıldır Cumhuriyet bizimdir. 189, 289 hatta 1089 yılda hala bizim olacaktır.” diye konuştu.

Grup adına açıklama yapan motosiklet tutkunu bir vatandaş, “Bugün burada Atamızın ülkesine emanet ettiği gençlik olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutlamak ve teröre karşı tepkimizi göstermek için toplanmış bulunmaktayız. Bugün vatanımızda hür yaşama hakkımıza son verilip asırlardır üzerinde bağımsız olarak yaşadığımız bu topraklar düşmanlara verilmişken Misak-i milli sınırları içerisinde vatanın bir bütün olduğu ve parçalanamaz görüşü ile hareketten hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır. Vatanın her karış toprağı kan ile sulanmadıkça tek olunamaz. Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı savunma durumundan taarruz durumuna geçilerek kurulan Cumhuriyetimizin 89. yılını şerefimizle kutlamaktayız. Ancak içte ve dışta aynı düşmanlar bugün de şekil değiştirerek askerimizi polisimizi silah doğrultarak kahpece pusular kurarak intihar eylemleri gerçekleştirerek şehit ve gazi etmekte. Masum sivil vatandaşlarımızın da haince canlarını almakta. Ey şehidim sanma ki unutuyoruz ya da unutturacağız aksine bütün bu yapılanların hesabını tek tek soracağız andımız olsun” dedi.

Açıklamanın ardından motosiklet tutkunları Edirnekapı Şehitliği’nden ayrıldı.

Kaynak: CHA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Daha fazla resim isteriz .
    Önce emniyet, sonra hareket...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    daha çok resim isteriz...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

CAGRRI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09
    Tek kelimeyle süperdi.
    cbr1100 xx bunu beğendi.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Yüzlerce mi? Binden fazlaydık. Tam rakam verebilecek var mıdır?
    cbr1100 xx bunu beğendi.
    Gökhan YAŞDAL

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Şimdiye kadar yapılan en rezil kortej organizasyonuydu. Suadiye grubu gelmeden Dolmabahçe'den çıktık, düzensiz bir şekilde arabalarla iç içe sürdük, böyle kalabalık bir kortejle E-5'e çıktık.

atilla_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2009 honda cbr 600rr limidet edition
    Çok yorucu ve tehlikeli bir etkinlikti. Yinede kazasız belasız döndük şükürler olsun.
    Hondaaaaaaaa

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    ilk defa motor kullanmaktan korktum... hiçbir önlem alınmamıştı.. herkes kafasına göre kullanıyordu.. en önemlisi ise çok kalabalıktık.. binden fazla motor wardı. e nerde çokluk... orda....
    elit motogaraj

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    organizasyon eksikliği yüzünden ilk defa bu kortejden tat alamadım.ne birlik nede düzen vardı.ipini koparan gitti kafasına göre
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cadde kısmı dışında kötüydü. Çok yoruldum ya.
    www.motorumla.net

CanBerkG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Katılan herkeze teşekkürler ilk kortejimdi ama çok eğlenceliydi :D

çektiğim bir kaç fotoğrafı atayım dedim

[VIDEO]http://b1210.hizliresim.com/12/x/ffj3u.jpg[/IMG]

Motoru ve sahibini tanımıyorum ama hoşuma gitti çektim atayım dedim görürse alır

cbr1100 xx bunu beğendi.

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Çok fazla hakkını yemeyelim organizatörlerin. Kitle çok büyüktü. Kontrol etmek çok zordu. Sadece yola çıkarken megafonlarla, bir kaç ayrı yerde konvoy kuralları anlatılsa iyidi. En azından kimse kimseyi geçmesin. İki şerit birden işgal etmeyelim gibi. Yine de dediğim gibi çok büyük sıkıntı yaşamadık. Yorucuydu, e İstanbul trafiğinde 1000 motor bir yere gitmeye niyetlendiysen yorulursun. Bu tür 100 ü aşkın motorlu hiç bir etkinliğe katılmazdım. Güvenlik nedeni ile. Bu sefer katılmak ve tepki vermek kaçınılmazdı, bayramımızı kutlamamızdan rahatsız olacak badem bıyıklara o bıyıkları sinirden yedirmek için binlerle o sokakları doldurmamız gerekiyordu. Biz de katıldık. KAtılan herkese teşekkür ederim.
    Gökhan YAŞDAL

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    edit......
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlk defa bu kadar tehlike atlattım bir kortejde. Bu ne düzensizliktir arkadaş. Kaç kere arkadan vurdular. Dua ettim ki sert bir şekilde gümlemesin biri diye. Kask takmazlar, şeridinde gitmezler, makas atarlar sonra da bizi fark edin. Hani motorcular kardeşti. Sen kardeşinin canını tehlikeye atıyorsun. Seni arabalar falan fark etmesin vallahi, kusura bakma. 40 ile gidiyorum sağımdan solumdan 70-80 ile geçiyor Allah'ın apaçileri. İnsan bir düşünür, ya biri çukurdan kaçayım derken ya da başka bir sebepten dolayı hamle yapsa ne olur diye. Nerede olduğunu unutmuş arkadaş. Rahmetli Murat(AYE) abinin ölümünden sonraki toplu anma sürüşünde de buna benzer tipler vardı. Adamın saygı için geldiğini düşünürken bir bakıyorsun yanlıyor, teker yapıyor ve ters yönden gidiyordu. Neyse uzatmıyorum, lanet ettim bugün bu tiplere. Kask konusuna hiç değinmiyorum. Allah ıslah etsin..
    cbr1100 xx, blt_59, AYBERK ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    büyük bir kalabalık ve sürüş öncesi açıklamalarımıza rağmen yine yaşanan olumsuz sürüşler
    sanırım bu kortej olayını seneye sadece bizim sitemize özgü yapmak en mantıklısı aşırı fazla kalabalık olmadan düzgün bir şekilde sürüp şehitlerimize dualarımızı edip döneriz kazasız belasız
    katılan ve yüreği bizle olan tüm MOTORCU kardeşlerimize teşekkürler
    cbr1100 xx ve hellboys bunu beğendiler.
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

inancalio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL650 Transalp
    Arkadaşlar kalabalık, düzensiz gruplar, tehlikeli sürenler hakkında söylediklerinize katılıyorum. Ancak böylesi etkinliklerde bu gibi durumların olmasını da biraz normal karşılamak gerekiyor. Ben Dolmabahçe'den katıldım, kortejin hemen hemen en ortasındaydım. Ne bana çarpan oldu ne de ben kimseye dokunmadım. Kaldı ki etrafımda da böyle bir durum görmedim. Belki biraz yaş itibariyle daha temkinli veya sakin gitmiş olabilirim ama bence yaşanan herşey normaldi. Ayrıca şunları da unutmamak gerekir diye düşünüyorum; birincisi, ortam yasaklamalar vs nedeniyle oldukça gergindi. Motorlar yanyana gelip ciddi bir kütle oluşturunca ancak bu gerginlik dağıldı hatta yerini ekstra bir özgüvene bıraktı. İkincisi de sonuçta bu bir anma ve kutlama etkinliğiydi. Yani bu bir gezi sürüşü olmadığı için herkes kendi insiyatifleriyle sürüşünü yaptı. Doğal olarak insiyatiflerini suistimal edenlerde oldu. Yapacak bir şey yok. Bundan sonraki etkinlikler için ancak nelerin doğru nelerin yapılmaması gerektiği güzelce forumlarda, grup toplantılarında anlatılırsa geleceğe dönük daha iyi kortejler olur diye düşünüyorum. Ayrıca şunu unutmamak da gerekiyor; motosiklet özgür ruhların tercihidir. Bu özgürlük hissini tam olarak idrak edememiş kişiler motosikleti bir gösteriş, rekabet aracı haline getirirler ki bu tip etkinliklerde garip hareketler sergileyenler de bunlardır.
    Hepimizin 29 Ekim Cumhuriyet bayramımızı bir kere daha kutluyor ve şehitlerimizi rahmetle anıyorum...
    hürgeneral, cbr1100 xx ve ucanteneke5 bunu beğendiler.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    dün yandım arkadaş
    çok yoruldum
    ama herşeye rağmen o sürüşü yapmaya değerdi
    cbr1100 xx bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

cenkşenver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    301 mz kawasaki en 500 gitti honda 600f geldi
    tırsıyorsan iki tekerin üstünede binme adamlar carpmamak için sağdan soldan kaçıyor yığılmalar çok herşey çok güzeldi havalı kornamla rahatsızlık verdigim düşünüyorum yamurda yamadı şükür
    hürgeneral ve cbr1100 xx bunu beğendiler.

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    yapacaksak hep beraber başka güzergahda ayrı yapalım sadece mt olarak diyorum sadece mt, tabiki fikir olarak
    MT-İSTANBUL Dikkatli sür, insanın yedek parçası yoktur....ÖNCE GÜVENLİK

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cenkşenver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tırsıyorsan iki tekerin üstünede binme adamlar carpmamak için sağdan soldan kaçıyor yığılmalar çok herşey çok güzeldi havalı kornamla rahatsızlık verdigim düşünüyorum yamurda yamadı şükür
    Sen de o tipler arasındaydın değil mi ?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler