merhaba dostlar kafam cok karısık yoruldum birazda 1 senedir motor kullanıyorum ekipmana önem veririm bilincsizce bilinmedik markalardan mont ve kask aldım dızlık aldım eldıven aldım ama işlevleri neredeyse yok güvensiz hepsi önceligim cidden saglık sizden bunu ozellikle dikkate almanızı istiyorum ve uzun vadelı ıstıyorum alıcaklarımı

İstanbulda yaşıyorum bu arada önemli bir detay

hem kuryelıkte hemde yazın olursa şehirler arası giderken kullanabilecegim ekipman arıyorum .aşırı model çeşit tür mevcut deneyimlerinize ihtiyacım var . Önceligim pantolon ,şuan daha sonra eldiven ve mont istedigim ,pantolon kısın saganakta su geçirmeyip üşütmeyecek bir pantolon icine kat kac bisey giymeden bunu yapabılecek kı surus rahatlıgını korusun .yazın ise astarı vs cıkarılabılır olup hava kanalları gerçekten işlevli olmasıdır .cok terlerım yazın 176-88 kg yim terletmez diyebileceginiz varsa dikkate alacagım, rahatca hem calısıp hemde gezebıleyım guvenlı bır sekılde onceligim budur .montta ise kışın yağmurluk giymeden sürekli yağan 2-3 saat yagmurda hıcbırsekılde ıce su almayan montlardan bahsedenler var.Soğuk konusunda da yine içe fazla birşey giymeden rahat kullanıp üşümeyecegim birşey yazında pantolonda oldugu gibi gerekli korumayı saglayıp aynı zamanda rahatlıgı da mühim, bu konuda görüşlerinizi bekliyorum ayrıca dainese carve master mont işlevselligi beni cezbetti varsa yorumunuz bu modelde memnuniyetle degerlendiririm .

Bütçe konusuna gelirsek bakıyorum 2. el temiz kullanılmış çok satışta urun var sıfırı ıle arasında cıddı fark var düşünmüyor değilim

şuan için monta 3-4 bin düşünüyorum ,pantolon ise oda 3 bin düşünüyorum aklımdaki rakam ,eldivende hiçbir fikir sahibi değilim sizlere göre araştıma yapmayı düşünüyorum .