Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hörgüçlü Alpinestars Mont Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar,
    Alpinestars GP Pro V2

Alpinestars Missile Tech-Air

Alpinestars Atem V4 gibi modeller de hörgüç mevcut ben bu modelleri bulabildim. Bunlar arasında hangisini önerirsiniz?

FC moto da şöyle bir handikap var. Eğer kargonun gideceği ülkeyi Tr seçerseniz fiyat azalıyor fakat gümrük o bu şu derken kargonun gideceği yer Almanya yı işaretlerseniz de aynı ürünün fiyatı artıyor. Birde pound ile euro ya dikkat edin. Eğer pound seçilirse ve sizde onu Euro gibi düşünürseniz yanılıyorsunuz.
    Bu iki handikap sayesinde daha ucuz gibi geliyor size.

Yukarıda ki montların Tr fiyatlarıyla 300 400 TL gibi bir oynama oluyor. Yanılıyor muyum acaba!

İzmir de bu montları deneyeceğim alacağım bir yer var mı? Ve bir çeket tavsiye eder misiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı nedenama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,
    Alpinestars GP Pro V2

Alpinestars Missile Tech-Air

Alpinestars Atem V4 gibi modeller de hörgüç mevcut ben bu modelleri bulabildim. Bunlar arasında hangisini önerirsiniz?

FC moto da şöyle bir handikap var. Eğer kargonun gideceği ülkeyi Tr seçerseniz fiyat azalıyor fakat gümrük o bu şu derken kargonun gideceği yer Almanya yı işaretlerseniz de aynı ürünün fiyatı artıyor. Birde pound ile euro ya dikkat edin. Eğer pound seçilirse ve sizde onu Euro gibi düşünürseniz yanılıyorsunuz.
    Bu iki handikap sayesinde daha ucuz gibi geliyor size.

Yukarıda ki montların Tr fiyatlarıyla 300 400 TL gibi bir oynama oluyor. Yanılıyor muyum acaba!

İzmir de bu montları deneyeceğim alacağım bir yer var mı? Ve bir çeket tavsiye eder misiniz?
    fiyat farklı birimler seçince artıp düşmesi vergiden muaf olmak yada avrupa birliği üyesi olan ülkelerin kendi vergi sistemine göre vergi hesaplamasından kaynaklanıyor sen alırken zaten ne yaparsan türkiyeye göre fiyat ve kargo ücreti çıkartıyor finalde bilgin olsun
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Yani sonuçta uyguna gelmiyor ben mi yanılıyorum

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Yani sonuçta uyguna gelmiyor ben mi yanılıyorum
    Fc-moto teslimat ülkesini Türkiye olarak seçtiğiniz zaman fiyatlardan vergiyi çıkarıp gösteriyor. Vergiyi gümrükte ödüyorsunuz. Gümrükte vergi hesaplanırken kargo ücreti dahil edilmiyor.

Evet, vergiye rağmen bir çok ürünü %20-30 kadar indirimle almak mümkün. Tabi ürüne göre değişiyor. Ürünün fiyatı düşükse, mesela 50 Euro ise, kargo ücreti zaten aradaki farkı kapatıyor. O zaman anlamsız olabiliyor yurtışından almak. Ancak fiyat yüksek olduğunda, kask vs gibi, veya birden fazla ürün aldığınızda kargo ücreti çok da artmıyor. Böylece %20-30 gibi bir karınız olabilir.

Riskleri de unutmamak gerekiyor. Aldığınız ürün yanlış gelebilir, üzerinize uymayabilir, her ne kadar masrafları karşılasalar da iletişim kurmak, ürünü geri göndermek zahmetli bir süreç.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:18 ----------

Örnek verebilmek için şuan kullandığım kaskın yeni modeline bakayım dedim. Eski modeli TR'de satılıyor ama gördüğüm kadarıyla fc-moto'da yok.

Akakçe'de gördüğüm en düşük fiyat: Shoei Gt-Air 2 Beyaz 6100 TL
    Fc-moto'da fiyat 420 Euro . Hesaplarsak 420*1,18 + 20 (kargo) = 515,6 Euro ==> 515,6 Euro * 9,43 TL/Euro = 4862,108 TL'ye geliyor.

6100/4862 = 1,25

Yani TR'deki fiyat %25 daha pahalı. Ya da fc-moto %20 gibi bir indirimli oluyor da diyebiliriz sanırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:28 ----------

Şunu da eklemek istiyorum. Özellikle bu pahalı ürünlerde, bazı mağazalar pazarlığa açık oluyor. Ben sıkı bir pazarlıkçı filan değilimdir ama geçmişte %10-15 gibi indirimler aldığım oldu. Özellikle birden fazla ürün alıyorsanız daha olası. O yüzden hemen yurtdışı seçeneğin atlamadan önce gidip mağazayla bir konuşup yoklamanın faydası var diye düşünüyorum.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Yurtdışı sitelerden indirimli ürünler yakalamaya çalışın.
    Türkiye’den alacaksanız ciddi pazarlık payı olabiliyor.
    Bedeniniz büyük beden ise (56 ve yukarısı )pazarlık payı daha fazla olabiliyor.
    Aşağı yukarı aynı dönemdeydi , gp pro hörgüçlü montu Türkiye’den 2900 TL iken 2400tl’ye almıştım.
    Sonra bir yakınıma Almanya’dan 600€’ya (3000Tl) Atem v2 tulum aldırdım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:36 ----------

Teslimat yerinin Almanya veya Türkiye seçilmesi durumundaki fiyat farkı, Türkiye için tax free yani vergisiz fiyat vermesi.

İzmir de bir kaç mağaza eğer yurtdışı fiyatından verirse almak daha mantıklı. Bakacağım bu sitelere.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:02 ----------

Alpinestars Atem v4 için yurtdışı ve motodium da fiyatlar aynı.
    Alpinestars missile Tech Air için eğer birine Türkiye ye getirtmek şartıyla 1500 TL fark oluyor.
    Alpinestars İzmir mağazalarıyla da konuşmam gerek o zaman.

İzmir sıcağı için hörgüçlü havalandırması iyi olan bir mont tavsiyeniz var mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:08 ----------

Arkadaşlar alpinestars SP 1 v2 modeli var.
    2000 TL %41 indirim olarak. 168 TL kargo parası çıkıyor. Bu masraflardan sonra %18 vergi mi gelecek sadece ? Başka masraf çıkacak mı ?

%41 indirimi olan bir ürün yakaladım ve siparişi verdim. Bakalım süreç nasıl olacak.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    İzmir de bir kaç mağaza eğer yurtdışı fiyatından verirse almak daha mantıklı. Bakacağım bu sitelere.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:02 ----------

Alpinestars Atem v4 için yurtdışı ve motodium da fiyatlar aynı.
    Alpinestars missile Tech Air için eğer birine Türkiye ye getirtmek şartıyla 1500 TL fark oluyor.
    Alpinestars İzmir mağazalarıyla da konuşmam gerek o zaman.

İzmir sıcağı için hörgüçlü havalandırması iyi olan bir mont tavsiyeniz var mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:08 ----------

Arkadaşlar alpinestars SP 1 v2 modeli var.
    2000 TL %41 indirim olarak. 168 TL kargo parası çıkıyor. Bu masraflardan sonra %18 vergi mi gelecek sadece ? Başka masraf çıkacak mı ?
    Ürün bedeli üzerinden %18 vergi çıkar. PTT ile gelirse 8TL filan PTT'nin masrafı var. Paketinizin durumunu gonderitakip.ptt.gov.tr üzerinden takip edip gümrükten geçti mi, vergi ne çıktı filan görebilirsiniz. PTT vergiyi teslimatta nakit olarak alıyor. DHL ile gelirse internet üzerinden ödeyebiliyorsunuz. En ucuz kargoyu seçtiyseniz büyük ihtimal PTT ile gelir.

DHL ile geliyor. Daha sonra ülkeye girişte PTT alır mı bilemiyorum. Siparişi verdim bakalım 😉

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    DHL ile geliyor. Daha sonra ülkeye girişte PTT alır mı bilemiyorum. Siparişi verdim bakalım ��
    Gümrükte fiyatlandırma yapılıyor ve daha sonra Ptt istanbul merkezine getiriliyor. Oradan da evinize gitmek üzere yola çıkıyor ve kapıda vergi ödemesi yapıyorsunuz.

Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gümrükte fiyatlandırma yapılıyor ve daha sonra Ptt istanbul merkezine getiriliyor. Oradan da evinize gitmek üzere yola çıkıyor ve kapıda vergi ödemesi yapıyorsunuz.
    Sent item abroad yazıyor şu an. Bu da ülkeye geliş anlamında diye geçiyor. Henüz PTT kargoda bir bilgi yok. 8 gün oldu bakalım beklemedeyiz.

390 TL vergi parası 8 TL sunma bedeli 0.8 kuruşta bir bedel çıktı. Ürün izmir e geldi. Dağıtımda şu an.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)