Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Body armor

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle merhabalar body armor almayı düşünüyorum ama birkaç farklı marka var aralarında 50 tl falan oynuyor biri 300 biri 350 sizin bildiğiniz iyi body armor markası var mı ? Tavsiye

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaz geldi, herkes "acaba body armor terletır mı" mantıgı ile sormaya basladı.

scoyco iyidir, hoşuma gitmişti giydiğinde.

ancak emin olun öyle yazlık mont ile arasında sıcaklama konusunda öyle ciddi bir fark yok.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    scoyco kullanıyorum. üzerine hafif mont giysen sıcak basıyor.
    üzerine bişey yimesen file üzerinden güneş yanığı seni yılan derili gösteriyor.
    geçen sene edirneye gidip geldiğimde kollarım yılan derisi gibi olmuştu.

Tavsiye edermisiniz yoksa başka marka alayım

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    scoyconun üstüne tavsiye edeceğim bişey olursa onun fiyatı sanırım binliraya yakın olur
    tabiki de scoycoyu da tavsiye ederim. ama kazada korur mu diye bi soru soracaksan ona cevap veremem.
    çünkü henüz öyle bişeyi tecrübe etmedim. ama armoru giyince seni bi güvende hissettiriyor

tam olarak ne için tedbir almak istiyorsunız. umarım kimse yaşamaz ama 40-50 km nin üzerindeki süratlerde sürücü bir nesneyle çarpışırsa , darbenin şiddetiyle nefes kesiliyor , kaburga çatlakları veya başka kırıklar oluşabiliyor. şiddetli çarpışmanın etkisini yok edecek bir koruma yok maalesef. koruma olarak yerde kayarak etkiyi hafifletecek montlar , pantolonlar bana daha mantıklı geliyor. montların içinde de koruma pad leri var zaten

Hocam ben zayıf biriyim kemiklerimin çok sağlam olduğunu söylemem o yüzden düşersem bi tarafım kırılmasın diye

ben sadece hard enduro ve motokros yapıyorum . bizim sporlarda defalarca düşer herkes. her türlü koruma kullanıyorum bazende sadece bot dizlik kask oluyor. full koruma varken kaval kemiğim kırıldı, geçmişte şiddetli savrulup nefessiz kaldığım , hafif kaburga çatlattığım durumlarda oldu. olmaya da devam eder çünkü hep daha zorunu yapmaya çalışıyoruz. full koruma kırıklardan tamamen korumaz , çok hızlı savrulmalarda darbenin şiddeti çok fazladır nefes almak mümkün değildir. sizin başlığın altında konunun farklı yönlerini tecrübelerime dayanarak anlatmaya çalışıyorum , bir sürü okuyan olacak çünkü. herkes benim dediğim gibi korunsun demiyorum kesinlikle .
    Konunun bir başka yönüde yaşanabilecek olumsuzluklara karşı sürüş teknikleriyle hazırlanmak. tutuş kaybında ne yapılabilir , yola bir cisim fırladı nasıl kaçıcam vs sorular için yapılacak onlarca teknik ve çalışma var. en iyi koruma olası senaryolaru sık sık düşünüp çalışmalar yapmaktın.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    arazi haricinde günlük kullanım için pek de kullanışlı gelmiyor bana.
    yazlık mont almak daha mantıklı bence.
    atilas bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)