Öncelikle hepinize merhaba. Ankara'da yaşıyorum, günlük yaklaşık 40-50km yolculuk yapıyorum (4 mevsim boyunca) ve R25 kullanıyorum. Mont seçimi hakkında tavsiye/görüşlerinize ihtiyacım var. İstediğim mont aslında herkesin de istediği gibi yazın pişmemek kışın da donmamak Ancak en başında deri mi tekstil mi karar veremiyorum. Herkes farklı bir şey söylüyor,kimi deriyle kışın donarsın, yazın yanarsın kimi de konforlu bir şekilde devam edersin diyor. Yaklaşık 5-6 ay boyunca Ankara ayazında/kışında kuryelik yaptım. Bize verilen astarsız montun içine 2 adet kalın yün kazak, polar hırka ve üzerine montu giyince gram soğuk almıyordum. Alacağım montu yazlık olarak alıp kışın bu şekilde kullanmak mantıklı mı ? Yazlık ve kışlık olarak ayrı ayrı montlar mı almalıyım yoksa dört mevsim mont alarak yazın içerisindeki astarı çıkartıp pişmeden yola devam edebilir miyim? 2000 liralık bütçem var ve kafam çok karışık. Aklım bir alpinestars andes drystar v2'ye bir de alpinestars celer'a gidiyor ancak drystar'ın yazın ne kadar serin tutacağını kestiremiyorum. Tavsiye ve görüşlerinize açığım. Şimdiden teşekkür ederim.