Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Üşütmeyecek kışlık eldiven

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dr.Aequitas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan VN 900 Classic
    Venom D02 kısa eldivenim var, izmirde sabahları işe giderken çok üşütüyor. Şu eldiven kesin üşütmez diyeceğiniz eldiven var mıdır? Bazı eldivenleri elime giyip denedim ama yolda deneme fırsatım olmadığı için bilemiyorum. Tecrübe sahibi arkadaşlardan yardım istiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Vexo Ws-10 benim elleri sıcak tutuyordu ama daha kaliteli bir kışlık eldiven kullanmaya başlayınca Vexo Ws-10'un hissiyatının kötü olduğunu öğrendim.

beni çevirmeye alan motosikletli polis bile bu dertten muzdarip. bende revitin bin küsürlük eldiveni var. (o kadar paranın bir halta yaramadığını göstermek için rakam belirttim) hava 6 derecenin altına düşünce parmaklarım iptal oluyor. bir halta yaramıyor. decathlondan eldivenin içine giymelik bir eldiven aldım. ikisini kullanmama rağmen yine üşüyor. tek çözüm elcik koruma.

gittim onu aldım. yaptıkları dandik mühendislik yüzünden direksiyonu fazla çevirince maneti itip fren yaptıyordu. geri iade ettim. avrupa versiyonu elcik koruma var. plastik cam parçasına 700 tl istiyor. parasından çok o parçanın o kadar etmeyeceği yüzünden almıyorum.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    elcik koruma artı elcik ısıtma tek çare onun harici ne alırsan al üşüyor kışın
    sey_47 bunu beğendi.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...

Ben bunu aldım memnun kaldım. Dainese Tempest D-DRY
    Ankara şartlarında 0 altında bile ciddi anlamda üşütmedi.
    İzmir sabahında her türlü fazlasıyla iş görür.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/VQkRNn.jpg

Bu eldivenin aynısından almayı düşündüm ama goretex teknolojisini alsak daha sıcak mı tutar bilemiyorum. Benim ellerim soğukta çatlayıp, bir de aralarından kan sızıyor çatlakların. Bu yüzden sürekli sıcak tutacak birşeyler arıyorum.

Dr.Aequitas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan VN 900 Classic
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vexo Ws-10 benim elleri sıcak tutuyordu ama daha kaliteli bir kışlık eldiven kullanmaya başlayınca Vexo Ws-10'un hissiyatının kötü olduğunu öğrendim.
    Daha kaliteli olan eldiven hangisi?

Alıntı aLoneman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beni çevirmeye alan motosikletli polis bile bu dertten muzdarip. bende revitin bin küsürlük eldiveni var. (o kadar paranın bir halta yaramadığını göstermek için rakam belirttim) hava 6 derecenin altına düşünce parmaklarım iptal oluyor. bir halta yaramıyor. decathlondan eldivenin içine giymelik bir eldiven aldım. ikisini kullanmama rağmen yine üşüyor. tek çözüm elcik koruma.

gittim onu aldım. yaptıkları dandik mühendislik yüzünden direksiyonu fazla çevirince maneti itip fren yaptıyordu. geri iade ettim. avrupa versiyonu elcik koruma var. plastik cam parçasına 700 tl istiyor. parasından çok o parçanın o kadar etmeyeceği yüzünden almıyorum.
    İşte ben de bundan korkuyorum cidden. Tonla para verip yine üşümek istemiyorum. Cruiser bir motor kullandığım için de elcik koruma takmak istemiyorum açıkçası. Çok kötü görünecek gerçekten.

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer gerçekten üşütmüyorsa bunu almayı düşünebilirim. Artık parasını pulunu geçtim, tek isteğim üşütmesin. Üşütmediğinden emin olunabilecek bir eldiven almak istiyorum. Çünkü cidden parmak uçlarım soğuktan acıyor iş yerine vardığımda.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Dr.Aequitas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha kaliteli olan eldiven hangisi?
    Ben şu an kışın Kushitani'nin Goretex membranlı deri eldivenini kullanıyorum. Hafif bir eldiven, hissiyatı süper ve soğuk geçirmiyor.

drgokmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj DOMINAR 400 UG
    ELLERIN USUMEMESI ICIN BEN ICINE AMELIYAT ELDIVENI PUTRASIZ OLACAK SEKILDE VEYA NITRIL ELDIVEN GIYORUM DOVMECILER KULLANIYOR SIYAH RENKLI OLAN BAYA ISE YARIYOR DECANTLON BISIKLET IC ELDIVEN ALIRSANIZ BAYA KORUYOR BEN O SEKILDE KULLANIYORUM HERKEZE IYI SURUSLER

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    En kaliteli eldiven dahi olsa elcik koruma yoksa ve rüzgar direkt elinize çarpıyorsa bir süre sonra üşütüyor. O yüzden motosiklete elcik koruma aparatı da şart. Ya da şu resistanslı ısıtmalı eldivenler var onlardan almak gerek.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Yıllardır motor sürerim. Malesef en etkili yol kuryelerin kullandığı gidon kaplama. Yağmur-rüzgar işlemeyeceği için son derece etkili. Sinyal-selektör gibi kumandaları da koruyacağı için faydalı da bir ürün.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    spidi nin kışlık modellerini tavsiye ederim gerçekten çok güzel

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)