Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Alpinestars Andes DryStar Nasıldır?

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamlar. Ben motosikletli kurye olarak çalışıyorum. Mont olarak Dainese Laguna Seca D-dry modelini kullanıyorum. Bu gün 8 saat sağnak yağmur altında hiç su geçirmedi. Yağmurluk ile rahat edemiyorum bunun için %100 su geçirmez ekipmanlar tercih ediyorum.

Yeni bir pantolon almam gerekiyor. Bütçem de çok yok. Bu Alpinestar'ı 600 TL civarına alabiliyorum. Dainese gibi kaliteli ve %100 su geçirmez midir acaba? Kullanan var mı? Benim için 8 saat yani bir vardiya boyunca su almasın yeterli. Birde kullandığım mont ile fermuarlanır mı acaba?

https://urun.n11.com/pantolon/alpinestars-andes-drystar-pants-pantolon-alpinestars-siyahfluo-P337760164

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Selâm, dostum

Alpinestars da en az Dainese kadar kaliteli bir markadır. Ben bir çok farklı modelini uzun dönemler boyunca kullandım. Su geçirmezlik konusu iç astar ile alakalı esasen ve almayı düşündüğün model için kendi internet sitesi %100 geçirmez demiş. Bizzat kullanmadığım için kefil olamam ama geçirmez dediklerine göre muhtemelen geçirmiyordur. ( Çok ekstrem durumlar hariç. )
    Ürün fiyatı orjinal ürünse şuan çok makul. O yüzden kendinde bir araştırma yaptıktan sonra ben almanı tavsiye ederim.

Saygılar.
    dawned20 bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    alpinestars andes drystar v2 mont ve yine dry star kumaşlı kışlık eldivenim var montla 5 saat boyunca sağanak yağmura maruz kaldım gram ıslatmadı içini rüzgar vs geçirgenliğide maks seviyede kar yağdığında bile en ufak üşütmedi sorun yaşayacağını sanmıyorum
    ErdalBakkal bunu beğendi.

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Dostum linkteki ürün andes marka alpinestars ile alakası yok.sakın alayım deme.
    Yamaha YBR-125 2008/Honda DYLAN 2008/Honda CBF-150 2011/Kawasaki ER-5 2005/Yamaha fazer8 2011/YAMAHA YZF R1 2010/YAMAHA YZF R1 2014/HONDA CBR 1000RR 2014+YAMAHA YBR-125 2012

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı YBRMANİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum linkteki ürün andes marka alpinestars ile alakası yok.sakın alayım deme.
    Selam, bende Alpinestars'ın Andes serisi takımı var. Andes adlı başlı başına bir marka ile isim benzerliği dolayısıyla karışıklık çıkmış olabilir ortaya, fakat bağlantıdaki üründe bir hata yok, hakikaten de öyle bir ürün var.

Başlığı açan arkadaşa da biraz geç olacak fakat kesinlikle öneriyorum. Hepsi de yurt dışına rast geldiği için tercihim dışında zorlu koşulda sürmek durumunda kaldığımda şaşırtıcı şekilde memnun etti, şelale tadında yağmurun altında dahi bana mısın demedi. Fiyatı da şu anki şartlarda oldukça makul, fakat bedenine göre almanı öneriyorum; iade eder diyip 2XL alma sakın.

Bir de bizzat yaşadığım bir tatsızlık batman gibi karizma dururum hevesiyle siyah aldım takımı fakat gece sürüşünde reflektif kısımlar görünürlüğü artırsa da ninja gibi hissediyorum kendimi, epey pişman olduğum renk konusunda. Biraz bilgisiz gitmiştim almaya, markanın iyi olduğu dışında veri yoktu elimde. Bir de bu işin yaz dönemi var, siyah ile biraz tatsız olabiliyor sıcaklar. Önerim kum rengi olan varyasyonunu incelemen.
    dawned20 bunu beğendi.

Selam. Pantolonun cep kısmının fotoğraflarını atar mısın? İnternette çok detaylı göremedim. Cepler kot cebi kullanışlı mı acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:47 ----------

Selam. Pantolonun cep kısmının fotoğraflarını atar mısın? İnternette çok detaylı göremedim. Cepler kot cebi kullanışlı mı acaba? @toreador

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Alıntı dawned20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam. Pantolonun cep kısmının fotoğraflarını atar mısın? İnternette çok detaylı göremedim. Cepler kot cebi kullanışlı mı acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:47 ----------

Selam. Pantolonun cep kısmının fotoğraflarını atar mısın? İnternette çok detaylı göremedim. Cepler kot cebi kullanışlı mı acaba? @toreador
    Mesajı geç gördüm, benim ekipman farklı bir adresimde çok kısa sürede gönderemeyebilirim. Şifahen belirtmek gerekirse baldırın üzerinde çapraz şekilde duran çizgi cep fermuarı. Aynı zamanda da havalandırma için kullanılabiliyor. Cep gerektiren bir durum olursa setin montunda bolca ve oldukça geniş cepler var; yan, iç, kanguru bel cebi... Bu pantolonda cep fonksiyonu çok aranmamasını öneririm. Güvenlik ve rahatlık anlamında üretici tarafından da çok tercih edilmiyor.
    dawned20 bunu beğendi.

İş yerine giyeceğim. Cep çok kullanışlı oluyor ama idare ederim artık.

Pantolon değil ama montu var. Gayet memnunum. Sağanak yağış altında uzun süreler kullandığım oldu hiç su geçirmedi. Rüzgarlı ve soğuk havada kullandım hiç üşümedim. Pantolonu da aynı kalitededir. Tavsiye ederim. Hatta ben de pantolonu almayı düşünüyorum.

Motosikleti
    Ktm Duke 390 2017,Honda NC 750X 2019
    Takım olarak kullanıyorum;kesinlikle çok konforlu,teredütsüz alabilirsiniz

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Bi hort yapayım
    Peki iç elyaf kısmı çıkarıldığında yazın kullanılabilir mi acaba?

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    6 ya da 8 tane hava alma yeri var. Denemek lazım.

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Thesinner83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi hort yapayım
    Peki iç elyaf kısmı çıkarıldığında yazın kullanılabilir mi acaba?
    Geçen gün Marmaris'te hava 20 derece idi. Şahsen havalandırma kanalları açık kullanmama rağmen çok çok bunalmasam da terledim ve montun önünü açma ihtiyacı hissettim. Yüksek ihtimalle yazın 25 derece üzeri havalarda çok terletir.
    Thesinner83 bunu beğendi.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    konu hortlamışken yazayım, pantalon değil de şu an kış için çok çok iyi olan montunu kullanıyorum, içime tshirt dışında bir şey giymiyorum, göğüs ve sırt korumaları da nucleon korumalarla değiştirince güvenlik açısından üst seviyeye çıktı, havalandırma kanalları açılıp içlikler çıkartılırsa bence yaz sıcakları haricinde kullanılır. Yazın zaten bu montu kullanmayı düşünmüyorum.

Pantolon olarak yağmur için gore-tex pantolonlar yağmurluk dışında en iyi çözüm, daha önce standart suya dayanıklı yerli marka vecton pantolon kullanmıştım ancak onlar da bir iki yıl sonra su almaya başlıyor. Alpinestars newland gtx pantolon kullanıyorum uzun yıllar sıkıntı çıkartmayacağı kesin, kaba ancak yağmurluktan farkı yok görsel olarak üstüne daha da işlevsel.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler