Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kışlık Mont Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba, honda cb250r kullanıcısıyım. Şuan prosave montum var ama boyu kısa olduğundan yağmurlu havalarda hiçbir işe yaramıyor. Yeni bir mont alma ihtiyacım doğdu. Ulaşımım İstanbuş Başakşehir-Fatih tem üzerinden oluyor. Sabah ve akşam yarım saat 45dk lık yolum var. Şuan 2 mont üstüne 1 yağmurluk giyiyorum. Korumalı aynı zamanda yağmurdan soğuktan koruyan bir mont almayı düşünmekteyim. Direk gömlek üzerine giyip gidebileceğim, beni hem soğuktan, hem yağmurdan ıslanmadan koruyabilecek bir mont aramaktayım. Alpinestars Andes Drystar ürünlerine baktım fena değildi, ama dirsek koruması tam dirseğime denk gelmiyordu, ayrıca okuduğum kadarıyla sırt koruması yokmuş. Mont sürekli alınan birşey değil ve iyi paralar ödenerek alınıyor. Benim bi ihtiyaçlarımı görecek fiyatı uçuk kaçık olmayacak (1500 civarı max) bir mont tavsiye istemekteyim sizlerden. Kot pantolonumun üstüne giyip beraber set olarak kullanabileceğim bir üründe olabilir. Pantolon üstüne pvc yağmurluk aldım, korumalı bir pantolonda iyi olacaktır. Şimdiden teşekkürler. Şuan gezer marka kısa lastik bot var. Bot olarak yds diablo 11 almayı düşünüyorum ayrıca. Varsa yine fikir ve görüşlerinize açığım. Teşekkürler şimdiden.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    ben tucano urbano giacca trip 4 ü dü aldım bi kaç hafta önce. ben 1.79, 100 kiloyum, L bedeni tam oturmuştu ama biraz rahat olsun, içimize kalın bir şey giyeriz falan diye XL ını aldım. altımda bir tişört bir kazakla giyiyorum. yalnız tek sıkıntı sırtlık yok ve sırtlık takma yeri yok. ben harici sırtlık kullandığım için bunu önemsemedim. ayrıca montların içinde gelen sırtlıklar çok dandik bundan dolayı sırtlığın değişmesi ila ki gerecek.

montla ilgili de suyu geçirmeyen kısmı dışı. eski montta naylon içliğin yetmediği yerler (kollar ve bazen göbek kısmı) ıslanıyordu. bu montta hiç öyle bir dert yok. rüzgar yönünden de gayet iyi. ben şimdilik çok memnunum.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Hamza Toruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DORUKOĞLU
    Video ya bir bak belki daha ucuza kapatırsın

https://www.youtube.com/watch?v=7Flms_oXtDE&t=2s
    https://www.youtube.com/watch?v=T0jbH_Vu_eA&t=1s

Alıntı Hamza Toruk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Video ya bir bak belki daha ucuza kapatırsın

https://www.youtube.com/watch?v=7Flms_oXtDE&t=2s
    Videoyu izledim, videoda da diyor ki kış şartlarına uygun değil. Sabah evden çıkıyorum 0C ' a yakın oluyor. Kaldı ki daha soğuk havalarda illaki olacaktır. Yinede teşekkürler tavsiyeniz için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:53 ----------

Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben tucano urbano giacca trip 4 ü dü aldım bi kaç hafta önce. ben 1.79, 100 kiloyum, L bedeni tam oturmuştu ama biraz rahat olsun, içimize kalın bir şey giyeriz falan diye XL ını aldım. altımda bir tişört bir kazakla giyiyorum. yalnız tek sıkıntı sırtlık yok ve sırtlık takma yeri yok. ben harici sırtlık kullandığım için bunu önemsemedim. ayrıca montların içinde gelen sırtlıklar çok dandik bundan dolayı sırtlığın değişmesi ila ki gerecek.

montla ilgili de suyu geçirmeyen kısmı dışı. eski montta naylon içliğin yetmediği yerler (kollar ve bazen göbek kısmı) ıslanıyordu. bu montta hiç öyle bir dert yok. rüzgar yönünden de gayet iyi. ben şimdilik çok memnunum.
    Monta baktım ama açıkçası sırt koruma olmayan birşeye bu paralar bana çok geldi. Bu paralara sanki daha üst seviye montlar alınabilir gibi duruyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:55 ----------

https://urun.n11.com/mont/alpinestars-andes-drystar-jacket-alpinestars-mont-ceket-bayiden-P285045266

https://urun.n11.com/mont/alpinestars-andes-drystar-mont-gri-P146250489

Şu montu üstüme denemiştim, iyi gibiydi ama sırt desteği yokmuş. Ayrıca kol korumaları nedendir bilmiyorum dirseğime denk gelmiyordu. Satıcı terzi mudahalesi ile cırtlarını biraz yukarı diktirmem gerektiğini söyledi.

Motosikleti
    MT-07
    Tucano urbanoya bak derim yada motosikletaksesuarlarında revitin uzun bir kışlık modeli vardı. Bunları alırsan hem daha iyi soğuktan korunursun hem de d3o yada seesoft korumalar sayesinde hem daha rahat kullanırsın hemde motor montu gibi kasıntı durmaz. Bende mevsimlik richa urban 2 var. Kimse motor montu olduğunu anlamıyor. Bir motosiklet sürücüler anlıyor

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Montunuzun altına neopren uzun kollu ceketi alabilirsiniz. Rockwelli de bot olarak tavsiye ederim

Motosikleti
    MT-07
    Venom protex 2’lere de bakabilirsin. Benim çok işime yaramıştı. Yada indirimden 4riders’ın uzun montlarına bakabilirsin. İkisinden de memnun kalmıştım zamanında.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Uzun montların yalnız bir dezavantajı var. Daha çok enduro uzun yol motorları için tasarlanmışlar. Alt etek kısmı dik otursanız dahi bacağınıza kıvrılarak baskı yapıyor. CB250R için ben yine size Revit Shield gibi bir mont tavsiye ederim. Kısa olmasına rağmen bel kısmından soğuk yağmur girmez. Kış şartlarında her halükarda alt üst yağmurluk kullanmanızı tavsiye ederim.

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tucano urbanoya bak derim yada motosikletaksesuarlarında revitin uzun bir kışlık modeli vardı. Bunları alırsan hem daha iyi soğuktan korunursun hem de d3o yada seesoft korumalar sayesinde hem daha rahat kullanırsın hemde motor montu gibi kasıntı durmaz. Bende mevsimlik richa urban 2 var. Kimse motor montu olduğunu anlamıyor. Bir motosiklet sürücüler anlıyor
    Richa Urban II

https://www.motosikletaksesuarlari.com/RICHA-URBAN-2-MOTOSIKLET-MONTU-KAHVE_36718.html
    Bu monta baktımda boyun kısmı sanki biraz kısa ve o bölgeden soğuk yerim gibime geliyor. Nedendir bilmiyorum Tucano Urbano markasına ısınamadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:57 ----------

Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Montunuzun altına neopren uzun kollu ceketi alabilirsiniz. Rockwelli de bot olarak tavsiye ederim
    https://www.motosikletaksesuarlari.com/Rockwell-Dna-Flash-High-Motosiklet-Botu_43992.html?gclid=Cj0KCQiApbzhBRDKARIsAIvZue_O-OWa2Mdu1z0kWCoT9Oa3uUgT9sEyjo5ji6vRwcvlZCiTEQug4YA aAgjPEALw_wcB

YDS ile kopya gibi duruyorlar sanki, ithal bir ürünmü kalitesi nasıl acaba bakmam lazım. YDS çok kullanan ve tavsiye eden olduğunu gördüğümden alacaktım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:58 ----------

Venom protex 2’lere de bakabilirsin. Benim çok işime yaramıştı. Yada indirimden 4riders’ın uzun montlarına bakabilirsin. İkisinden de memnun kalmıştım zamanında.
    Motomaxa 2 gün önce gittim, sanırım 4riders satıcısı motomax oluyor. Dedim bana yağmurluk giymeme gerek kalmayacak, rüzgar çamur sudan koruyacak bir mont gösterin, dediler vardı ama geç kaldınız bitti. Şuan o şekilde bir ihtiyacı karşılayacak mont yok dediler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:00 ----------

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun montların yalnız bir dezavantajı var. Daha çok enduro uzun yol motorları için tasarlanmışlar. Alt etek kısmı dik otursanız dahi bacağınıza kıvrılarak baskı yapıyor. CB250R için ben yine size Revit Shield gibi bir mont tavsiye ederim. Kısa olmasına rağmen bel kısmından soğuk yağmur girmez. Kış şartlarında her halükarda alt üst yağmurluk kullanmanızı tavsiye ederim.
    Üstadım mont giy, üstüne yağmurluk giy çıkart onları barındır çok fazla vaktimi alıyor. Kat kat giyinip hamburger gibi olmaktan kurtulmak istediğim için su geçirmez uzun güzel bir mont almak düşüncem vardı. Bu montlar tek başına gömlek üzerine giyilince soğuktan koruyacak mı açıkçası eminde olamıyorum. 2 mont üstüne pvc yağmurluk giyince ancak soğuğu kesebiliyor.

Motosikleti
    MT-07
    Tucano'yu küçümseme sağlam markadır. Bilhassa kış şartları için kendini geliştiriyor gibi bir izlenim vardır hep kafamdan. Richa Urban gerçekten mevsimlik bir mont. Bu havada soğuk tutuyor. Lakin yağmur geçirmeyecek mont yoktur. Alttaki yağmurluk astarlarından geçmiyor sadece. Son olarak baya bir göz attığım montu paylaşayım seninle.

https://www.motoliz.com/urun/clover-...h2-o-neon-mont

https://www.motoliz.com/urun/clover-storm-2-neon-mont

Siyah renkleri de mevcutta ben sarıları göstermek istedim.

Motosikleti
    Alıntı MuratKeskin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Richa Urban II

https://www.motosikletaksesuarlari.com/RICHA-URBAN-2-MOTOSIKLET-MONTU-KAHVE_36718.html
    Bu monta baktımda boyun kısmı sanki biraz kısa ve o bölgeden soğuk yerim gibime geliyor. Nedendir bilmiyorum Tucano Urbano markasına ısınamadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:57 ----------

https://www.motosikletaksesuarlari.com/Rockwell-Dna-Flash-High-Motosiklet-Botu_43992.html?gclid=Cj0KCQiApbzhBRDKARIsAIvZue_O-OWa2Mdu1z0kWCoT9Oa3uUgT9sEyjo5ji6vRwcvlZCiTEQug4YA aAgjPEALw_wcB

YDS ile kopya gibi duruyorlar sanki, ithal bir ürünmü kalitesi nasıl acaba bakmam lazım. YDS çok kullanan ve tavsiye eden olduğunu gördüğümden alacaktım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:58 ----------

Motomaxa 2 gün önce gittim, sanırım 4riders satıcısı motomax oluyor. Dedim bana yağmurluk giymeme gerek kalmayacak, rüzgar çamur sudan koruyacak bir mont gösterin, dediler vardı ama geç kaldınız bitti. Şuan o şekilde bir ihtiyacı karşılayacak mont yok dediler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:00 ----------

Üstadım mont giy, üstüne yağmurluk giy çıkart onları barındır çok fazla vaktimi alıyor. Kat kat giyinip hamburger gibi olmaktan kurtulmak istediğim için su geçirmez uzun güzel bir mont almak düşüncem vardı. Bu montlar tek başına gömlek üzerine giyilince soğuktan koruyacak mı açıkçası eminde olamıyorum. 2 mont üstüne pvc yağmurluk giyince ancak soğuğu kesebiliyor.
    Gömlek üstüne mont her türlü üşürsün. İçine termal içlik ya da yelek giymen lazım en azından. Zaten mont 2 katmandır. Kışlık olanlar biraz daha kalın oluyor.
    Yağmurluk montu korumak için dediydim yoksa şart değil. Tekstil montlar ıslanınca çok zor kuruyor ve su geçirmezlik özelliği her yağmurda biraz gidiyor.

Gömlek üstüne mont her türlü üşürsün. İçine termal içlik ya da yelek giymen lazım en azından. Zaten mont 2 katmandır. Kışlık olanlar biraz daha kalın oluyor.
    Yağmurluk montu korumak için dediydim yoksa şart değil. Tekstil montlar ıslanınca çok zor kuruyor ve su geçirmezlik özelliği her yağmurda biraz gidiyor.
    O zaman bu özellik her yağmur gördüğünde gidecek ve direk gömlek üzerin giyemiyeceksem yazlık bir koruması olan bir montta işimi görecektir.

Motosikleti
    Alıntı MuratKeskin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman bu özellik her yağmur gördüğünde gidecek ve direk gömlek üzerin giyemiyeceksem yazlık bir koruması olan bir montta işimi görecektir.
    4 mevsim montlar zaten 3 mevsim giyilir. Yazlık mont file monttur, karıştırmayalım.

4 mevsim montlar zaten 3 mevsim giyilir. Yazlık mont file monttur, karıştırmayalım.
    Ben bu su geçirmez mont fikrine üstüme yağmurluk giymeden, tek montla işi bitireyim. Sadece montu çıkarır işime gücüme bakarım düşüncesiyle koyuldum bu fikire. Ama kışlık mont giysem ve direk gömlek üstüne giyemiyecek ve yağmurluksuz şekilde giyip su geçirmeme özelliğini yitirecekse öyle çokta abartmaya gerek yok diye düşünmeye başladım. Satıcının anlattığına göre alpinestar andes drystar 3-4 saate kadar yağmur almıyor filan dedi, yok hava alıyor filan dedi. birde sonuna 1800tl ekledi. Şimdi bakıyorum n11 de 875tl ye satılıyor. Sırtta korumasıda yok, pek mantıklı gelmedi. Koruması olan bir mont lazım sadece o zaman bana. Şuan bu yağmurluklar ile kuryeciler gibi gözüküyorum, ıslanmayacağım azıcık güzel duran birşey alayım istemiştim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:33 ----------

Rockwell ile ilgili firmayı arayıp sordum, suya dayanıklı ama tamamen su geçirmez değil dedi. Sağanak yağışta filan yarım saatten sonra su geçirmeye başlar dedi o yüzden eliyorum bu seçeneği. Halen en güçlü seçenek YDS gözüküyor.

Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    https://www.youtube.com/watch?v=kxEuveQZcB0

şu videoyu izlemenizi tavsiye ediyorum. Bu da yds gibi türk malı. Ben de yds alacaktım fakat şikayetvar sitesindeki yorumları okuyunca vazgeçtim

https://www.youtube.com/watch?v=kxEuveQZcB0

şu videoyu izlemenizi tavsiye ediyorum. Bu da yds gibi türk malı. Ben de yds alacaktım fakat şikayetvar sitesindeki yorumları okuyunca vazgeçtim
    https://www.motosikletaksesuarlari.com u arayıp sordum dedi yarım saatten sonra su geçirmeye başlar yağmur altında dedi. Dedim 1-1.5 saat su geçirmeyecek birşey lazım dedim. O zaman goretex TCX X five dedi.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Hocam montların içindeki sırtlık tırt. hangi montu alırsan al içine düzgün sırtlık almak zorundasın. n11 linkini verdiğin erbabtan ben alpinestar pantolonu aldım. gorotex olanı alacaktım stokta XXL ve 3XL görünüyordu. sipariş vermeden önce sorayım dedim iyi ki sormuşum sadece S bedeni varmış. yani demem o ki n11 de çok ucuzca muhtemelen çok absürt bir bedeni kalmıştır.

Alpinestar ın ceketlere de baktım ancak iç astarın yetmediği yerlere su ulaşabiliyor. bundan dolayı bu montu aldım. ne kolum ıslanıyor artık ne de bel kısmım. eğer sırta harici olarak sırtlık giymeyi düşünürsen bu montu şiddetle öneririm. dışını çıkarıp motorun bagajına atıp, içindeki puff montu giyip gezebilirsin.
    MuratKeskin bunu beğendi.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L

Motosikleti
    MT-07
    Clover’ları göstermiştim ama beğenmedin herhalde.

Hocam montların içindeki sırtlık tırt. hangi montu alırsan al içine düzgün sırtlık almak zorundasın. n11 linkini verdiğin erbabtan ben alpinestar pantolonu aldım. gorotex olanı alacaktım stokta XXL ve 3XL görünüyordu. sipariş vermeden önce sorayım dedim iyi ki sormuşum sadece S bedeni varmış. yani demem o ki n11 de çok ucuzca muhtemelen çok absürt bir bedeni kalmıştır.

Alpinestar ın ceketlere de baktım ancak iç astarın yetmediği yerlere su ulaşabiliyor. bundan dolayı bu montu aldım. ne kolum ıslanıyor artık ne de bel kısmım. eğer sırta harici olarak sırtlık giymeyi düşünürsen bu montu şiddetle öneririm. dışını çıkarıp motorun bagajına atıp, içindeki puff montu giyip gezebilirsin.
    Bedeni elbette varmı diye sormak lazım. Sırtlık mont içine konulan harici olarak takılabilir ama kemer gibi sırtıma takayım sonra montu giyeyim şeklinde kullanabileceğimi zannetmiyorum. O yüzden içerisinde sırtlığı olan korumalı bir mont alma düşüncem var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:35 ----------

Bu mont kışlık kategorisinde ama sanki yazlık mont gibi duruyor aklımda hep bir dainese alma düşüncem vardı ama bu kafamdaki kışlık motosiklet montu uymadı sanki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:36 ----------

Clover’ları göstermiştim ama beğenmedin herhalde.
    Clover'lar kötü değil, motoliz e gidip denemek lazım. Marka ürünleri kalitelimi değilmi açıkçası bilmiyorum ama inceleme videosu vardı, su geçirmediği hakkında bilgiler vardı. Nedendir bilmiyorum sanırım birkaç markaya saplanmışım, farklı ürünlere pek yönelemiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:39 ----------

Bu arada erbab denen mağazaya sordum ve cevap bu şekilde

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)