Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet kot korumaları hk.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba Superlight200
    Merhabalar, tech 90 city kota sahibim bir sorum var, dizlikler tam olarak dizimin üstünde durmuyor sağa sola kayıyorlar bazen biraz fazla kayıyorlar elimle düzeltiyorum sürekli. Kaza daha başıma gelmedi fakat gelirse bu dizlik yüzünden sıkıntı yaşayabileceğim kanaatindeyim. Normalde böyle olması sorun teşkil ediyor mu? Yoksa ben mi abartıyorum?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Bende de riderdenim markasının kot pantalonu var. Onun da dizlikleri sağa sola kayıyor. Kot kumaşlarda malesef hep görülen problemmiş. Bendekiler içe doğru kayıyor daha çok.

Hatta önümüz yaz, bir tane daha alayım bu kotlardan, çok rahat, bütün gün işyernde ofiste giyince de fazla rahatsızlık vermiyor diyordum. Bu kayma sorunu nedeniyle başka marka mı alsam, tech90'da nasıl ki kayma diye merak ediyordum. yazdığınızdan anladığım kadarıyla tech90 da paça dönmesi nedeniyle kayma daha çok gibi.

Aslında dar paçalı modellerde dizi tam saracağı için tam oturur sonradan kaymaz diye düşünüyorm ama o kadar dar paça pantalonla da rahat edemiyorum.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Held'in kot pantolonlarini öneririm. Rider denim de kullaniyorum ama Held hem cok hafif hem de rahat. Korumalari da daha rahat ve iyi gibi duruyor.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Held ve riderdenim var bende de. Rinerdenimde korumalar dışarıdan takılıp çıkarılan model. Kullanırken bazen içeri bazen yukarı kayıyor. Ayaklarimin üzerine kalkıp bacaklarimi salliyorum

Heldde ise bacakları terzide daralttigim için kayma olmuyor. Korumalar içeride riderdenime gore daha ince yapısı var, ofiste otururken de rahatsız etmiyordu. Ama sekil olarak biraz kötü gözüküyor. Bir de terzinin halt yemesi var tabi o da etken. Tam üzerinize oturan held bulabilirsiniz güzel olabilir. Tech90i ben de merak ediyorum. Bir dahaki sefere olabilir.

Motosikleti
    MT-07
    Kotun içerisinden tam dizine göre ayarla dizliği. Fileyi oynamayacak şekilde cırtla. Sorunun çözülür.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    korumaların üzerinde cırt bantlar var bende onlarla sabitliyorum.

Motosikleti
    Kuba Superlight200
    Direkt içindeki koruma kayıyor alttan sabitlenmediği için

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:39 ----------

Daralttırırsam kötü olur çünkü içliklerle falan giyiyorum kış yaz şartlarında beni üzmedi fakat korumaların kayması biraz tedirgin etti çırt çırtla iyice sabitledim diye düşünüyordum fakat tekrar kontrol edeceğim daha sağlam oturtmaya çalışacam

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kotun içerisinden tam dizine göre ayarla dizliği. Fileyi oynamayacak şekilde cırtla. Sorunun çözülür.
    Evet bir de sizin dediğiniz gibi tekrar ayarlayayım 7 aydır bu şekilde biniyorum gün içerisinde sağa sola kayıyor motosiklete binmeden düzeltiyorum fakat kaza durumunda kayar diye endişe ettim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)