Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

YDS mi Rockwell Bot mu ? Hangisi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba,
    Yağmur çamur geçirmez bir bot ihtiyacım var. YDS Diablo 11 bakıyorum ve sadece yds de satıldığından 680 civarı bir rakamı var. Diğer yanda rockwell dna denen model var ve fiyatı daha uygun geldi. Bu bot hakkında bilginiz varmı acaba ? YDS mi Rockwell mi diye sormadan edemeyeceğim.

https://www.ekundura.com.tr/motosikl...1207-numara-43

Rockwell ile ilgili firmayı arayıp sordum, suya dayanıklı ama tamamen su geçirmez değil dedi. Sağanak yağışta filan yarım saatten sonra su geçirmeye başlar dedi o yüzden eliyorum bu seçeneği. Halen en güçlü seçenek YDS gözüküyor.

YDS harici bu özelliklere sahip farklı bir tavsiyeniz olabilirse sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:10 ----------

https://www.motosikletaksesuarlari.com/TCX-X-FIVE-EVO-GORE-TEX-cIZME_37371.html

TCX x Five için kampanya varmış, mağazada 900tl civarı rakama alınabiliyormuş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Paraya kıy ve YDS al pisman olmazsin

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Rockwell bot kullandım kısa süre sonra kötü oldu. Koruma olayı da ayakkabının önü arkası sıkı kalanı hikaye. Çok rahat bileğiniz vs. kırılır. Paraya kıymayıp Yds almadım şimdi rockwelli'de giyemiyorum kötü olduğu için normal kışlık botumla sürüyorum. Maddiyatı topladığım an Yds gidip botu alacağım. Siz de benim yaptığım hatayı yapmayın diye uzun uzun yazdım.
    MuratKeskin bunu beğendi.

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    goretex botların bile kullanımdan ötürü su geçirdiği dünyada bu bota su geçirmiyor diye inanıp para vermek doğru olmaz zaten. Bot güzel şekil şemal on numara ne sertifikaları var mesela ?? Bir EN 13634 Standartlarına göre üretilmemiş bir bota motosiklet botu diye para vermeyin. Bu bot dainese de olsa vermeyin x bir markada olsa vermeyin. Paranıza yazık. Topuk bilek ve burun kısmını sertleştirip adına motosiklet botu yazarak maalesef olmuyor. Önemli olan belli standartlara uygun üretilip gerçekten motosiklet için tasarlanmışsa o ürünü karşılaştırma yapıp bütçe analizi yapıp satın alın. Amaç su geçirmezlik ve sıcak tutmasıysa decathlondan 70 liraya lastik çizme alıp kullanın çok daha performanslı olur.
    Botla ilgili benzer konular sürekli açılıyor.. Önceki konuya yorumum. Bot sertifikasıyla üretilen bir botun adı motosiklet botu diye motosiklet üzerinde koruyuculuk ve performans beklemeyin amaç su geçirmezlik falansa gidip kendinize gezer yada dunlop içi soba gibi tutan yünlü bot alın kullanın..

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    YDS Diablo GTX 11.0 almıştım. F/P olarak en uygun ürün oydu 2015 de. Bulunduğum coğrafyada deneyip alabilecek konumda olan tek mağaza YDS Shop' du. Ben 400 civarı bi fiyata almıştım. Çok yoğun kullanımım yok, yaz-kış ortalama olarak haftada 2 kez motosiklet kullanıyorum. 3,5 yıldır herhangi bir sorun yaşamadım. Şiddetli yağış altında da yaklaşık 30 dk kadar kullanmıştım. Su geçirme gibi bir durum olmadı. Konfor açısından da memnunum. Botlar ayağımdayken 2-3 saat AVM de dolanmışlığım var, herhangi bir rahatsızlık hissetmedim. Korumaları mükemmel olmasa da bence yeterli seviyede. Bir keresinde olduğu yerde motosiklet ayağımın üzerine düşmüştü. Tam koruma topuzu parmak ucuma geldi. Motosiklet ağırlığının tamamı neredeyse ayak başparmağımın üzerindeydi ama herhangi bir ağrı sızı hissetmedim. Daha önce de bu konuyla ilgili yazmıştım ve bir arkadaş sertifika durumlarıyla ilgili bir hatırlatma yapmıştı. YDS' nin EN 1621 sertifikası yok. Rockwell ile ilgili bir fikrim yok.

Botla ilgili benzer konular sürekli açılıyor.. Önceki konuya yorumum. Bot sertifikasıyla üretilen bir botun adı motosiklet botu diye motosiklet üzerinde koruyuculuk ve performans beklemeyin amaç su geçirmezlik falansa gidip kendinize gezer yada dunlop içi soba gibi tutan yünlü bot alın kullanın..
    Ben rockwell ve yds için bu sertifikaları göremedim.

Bu üründe ise olduğu yazmakta. Aslında TCX X five da kafam kaldı ama fiyatıda çokta ucuz değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:43 ----------

Şuan gezer, içi soba gibi tutan bot var ama koruması olmadığından bir arayıştayız

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:59 ----------

Alıntı valeros46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YDS Diablo GTX 11.0 almıştım. F/P olarak en uygun ürün oydu 2015 de. Bulunduğum coğrafyada deneyip alabilecek konumda olan tek mağaza YDS Shop' du. Ben 400 civarı bi fiyata almıştım. Çok yoğun kullanımım yok, yaz-kış ortalama olarak haftada 2 kez motosiklet kullanıyorum. 3,5 yıldır herhangi bir sorun yaşamadım. Şiddetli yağış altında da yaklaşık 30 dk kadar kullanmıştım. Su geçirme gibi bir durum olmadı. Konfor açısından da memnunum. Botlar ayağımdayken 2-3 saat AVM de dolanmışlığım var, herhangi bir rahatsızlık hissetmedim. Korumaları mükemmel olmasa da bence yeterli seviyede. Bir keresinde olduğu yerde motosiklet ayağımın üzerine düşmüştü. Tam koruma topuzu parmak ucuma geldi. Motosiklet ağırlığının tamamı neredeyse ayak başparmağımın üzerindeydi ama herhangi bir ağrı sızı hissetmedim. Daha önce de bu konuyla ilgili yazmıştım ve bir arkadaş sertifika durumlarıyla ilgili bir hatırlatma yapmıştı. YDS' nin EN 1621 sertifikası yok. Rockwell ile ilgili bir fikrim yok.
    Bu sertifikalara sahip olmak için maliyeti arttıran belli başlı testlerden geçip, ücret karşılığı sahip olunduğundan mı ötürü bu YDS bu sertifikları almıyor acaba ? Yoksa korumalı ürünler kategorisinde Türkiyede en iyisi denilebilir marka için.

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı MuratKeskin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu üründe ise olduğu yazmakta. Aslında TCX X five da kafam kaldı ama fiyatıda çokta ucuz değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:43 ----------

Şuan gezer, içi soba gibi tutan bot var ama koruması olmadığından bir arayıştayız

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:59 ----------

Bu sertifikalara sahip olmak için maliyeti arttıran belli başlı testlerden geçip, ücret karşılığı sahip olunduğundan mı ötürü bu YDS bu sertifikları almıyor acaba ? Yoksa korumalı ürünler kategorisinde Türkiyede en iyisi denilebilir marka için.
    koruma konusunda gerçekten bu sertifikası olan bot markalarını tercih edebilirsiniz. Her marka o pazara girmek için bot yapıyor zaten fakat sadece bot üreten nadir markalar var zaten türkiyede toplasak bir elin parmak sayısını geçmez gerçek bot üreticilerinden çıkan modeller. SİDİ, TCX, GAERNE, FORMA . Gerisine bakmanızı tavsiye etmem koruma olarak.

koruma konusunda gerçekten bu sertifikası olan bot markalarını tercih edebilirsiniz. Her marka o pazara girmek için bot yapıyor zaten fakat sadece bot üreten nadir markalar var zaten türkiyede toplasak bir elin parmak sayısını geçmez gerçek bot üreticilerinden çıkan modeller. SİDİ, TCX, GAERNE, FORMA . Gerisine bakmanızı tavsiye etmem koruma olarak.
    https://www.motomax.com.tr/forma-jasper-outdry-bot-4512
    https://www.motosikletaksesuarlari.com/GAERNE-G-PRESTIGE-GORE-TEX-TOURING-ciZME_52829.html
    http://www.enduromarket.com/urun/sidi-aria-gore-tex-black-motosiklet-botu_4462.aspx?CatId=192

Bu seçenekler içinde en mantıklı TCX geldi, fermuar yeri filan daha kapalı. Sidi sanki sivil kullanım gerekirse biraz fazla kaçar gibi geldi. Gaernede aynı şekilde fiyat olarak sidi ile beraber bir tık daha yüksek. YDS yi kafadan çıkardım bu durumda, 1-2 sene önce fiyat olarak düşününce YDS cazipti, ama şuan bakınca 700tl YDS ye vermektense, alternatif birçok ithal ürün bu fiyatlara zaten mevcut.

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

https://www.motosikletaksesuarlari.c...ZME_37371.html

Benim de tahminim o yönde. Yoksa: "YDS, sertifikalı ithal ürünler kalitesinde değil" gibi bir düşüncem yok. Güncel fiyatları bilmiyorum ama benim aldığım dönemde yaklaşık 2 kat fiyat farkı vardı TCX ile. Halen 2 kat fiyat farkı var ise tercihim YDS olurdu.

Alıntı valeros46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de tahminim o yönde. Yoksa: "YDS, sertifikalı ithal ürünler kalitesinde değil" gibi bir düşüncem yok. Güncel fiyatları bilmiyorum ama benim aldığım dönemde yaklaşık 2 kat fiyat farkı vardı TCX ile. Halen 2 kat fiyat farkı var ise tercihim YDS olurdu.
    YDS 650tl şuan, TCX 900tl alabiliyorum. YDS pek mantıklı gelmiyor bana şuan için.

Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    YDS 650tl şuan, TCX 900tl alabiliyorum. YDS pek mantıklı gelmiyor bana şuan için.
    Bence de mantıklı bir karar. Zaten yds ye gidip 300 500 bile olsa para vermenin mantığı nedir bilemiyorum. Yani maksat su geçirmez bir botsa zaten daha ucuza alınabiliyor. Botun bir sertifikası yokki motosikletle alakalı. Yani sırf adı motosiklet botu ve motosiklet botuna benziyor diye gidip ydsye 400 500 lira verecek kadar zengin arkadaşlar varsa o ayrı tabi. Benim söylemek istediğim madem motosiklet sertifikalı bot alınmayacaksa gidip outdoor mağazalarından daha ucuza botlar alıp kullanılabilir. Yok kafaya koyuldu sağlam ve dayanıklı bot alınacaksa ozaman en kötü bi motosiklet botu sertifikası olsunda allah korusun bir durum olduğunda belki işe yarar..

Bence de mantıklı bir karar. Zaten yds ye gidip 300 500 bile olsa para vermenin mantığı nedir bilemiyorum. Yani maksat su geçirmez bir botsa zaten daha ucuza alınabiliyor. Botun bir sertifikası yokki motosikletle alakalı. Yani sırf adı motosiklet botu ve motosiklet botuna benziyor diye gidip ydsye 400 500 lira verecek kadar zengin arkadaşlar varsa o ayrı tabi. Benim söylemek istediğim madem motosiklet sertifikalı bot alınmayacaksa gidip outdoor mağazalarından daha ucuza botlar alıp kullanılabilir. Yok kafaya koyuldu sağlam ve dayanıklı bot alınacaksa ozaman en kötü bi motosiklet botu sertifikası olsunda allah korusun bir durum olduğunda belki işe yarar..
    Dediğimiz şey acaba YDS bu sertifikalara para vermemek adına mı bu girişimlerde bulunmuyor, yoksa kalitesi ve sağlaması gereken şartları sağlayamadığından, ürün standartları olmadığından mı bu sertifikalara sahip değil. Bu sertifikalara sahip bir ürünün ne gibi bir + sı olabilir ?

Sonuc TCX X Five Evo Gore-Tex almam ile sonuçlandı. Kalite kokan bir ürün, YDS canlı canlı görmedim ama bundan iyi olamayacağı kesindir diye düşünüyorum. Vites çokta rahat atmıyor ama zamanla ayakkabı yumuşar sanırım. Motora insan ilk bindiği andan itibaren güven veren bir ürün. Yaklaşık 1 saat yağmurda sürdüm, su ile ilgili hiçbirşey yok, ama parmak uçları biraz üşüyor. Tavsiye ve yönlendirmeleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    ben de şu an bu iki bot arasında kaldım. sertifika olayı çok önemli mi acaba?
    üzerindeki korumalar impactech miş. kevlar kotların çoğunda bu korumalar mevcut.
    yds 800 küsür lira iken rockwell şu an 460 liraya satılıyor, fiyat gayet cazip geldi.

Motosikleti
    MT-07
    Param olduğu an, karaköy'den yds çakacağım bir tane.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    rockwell alma su geçirmez dedikleri bot şarıl şarıl su geçiriyor korumada ahım şahım değil 6. ayda tabanı açıldı garantiden değişti o da su alıyor yds için yorum yapamam ama biraz daha bütçeyi arttırıp kendini kanıtlamış sertifikalı bir bot almanızı tavsiye ederim
    U.KALKAVAN bunu beğendi.

peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Bir seçenek daha ekleyeyim, vaneda. Kışlık bakıyorsan bu da güzel bir seçim. Ben üçüne de bakıp Vaneda aldım çünkü günlük kullanıma çok uygun. Su geçirmeme konusunda çok başarılı, yağmur çamur demeden kullanıyorum. Birkaç eksisi var, sanırım ilk motosiklet botu olduğu için firmanın ergonomisi mükemmel değil. Çok yürüyünce topuğun arka kısmında hafif acıtıyor mesela. Kalıbı biraz kaba ayrıca.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rockwell alma su geçirmez dedikleri bot şarıl şarıl su geçiriyor korumada ahım şahım değil 6. ayda tabanı açıldı garantiden değişti o da su alıyor yds için yorum yapamam ama biraz daha bütçeyi arttırıp kendini kanıtlamış sertifikalı bir bot almanızı tavsiye ederim
    tabanı nasıl açıldı?
    https://bit.ly/30jiOxE

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabanı nasıl açıldı?
    bayağa yapıştığı yerden ayrılmaya başladı bildiğin lastik komple taban dikişli vs değil sadece yapıştırmışlar tam parmakların kıvrıldığı iç taraftan ayrılma yapıyor
    U.KALKAVAN bunu beğendi.

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Askerde YDS ODİN kullandım ve bota aşık oldum (komando birliklerinin kullandığı operasyonel gorateks bot) . 1 sene hakkarinin dağlarında 4-5 sene de istanbul sokaklarında kullandım yaz kış. Oldukça sağlam kazalarda da bileği ve ayağın üstünü koruyor, bu sertifikalı bir koruma değil tamamen deneyimlerime göre söylüyorum 4-5 kez direk ayağa gelen darbelerle muhatap oldum ama sıkıntı olmadı bahsettiğim kazalar spor ayakkabı vb bir şeyle olsa çok ciddi yaralanmalara sebep olabilirdi. Suya direnci oldukça iyi şakır şakır sağanak yağmurda kullandım 1-2 saat en ufak sıkıntı yaşamıyorsunuz. Bakımını yapın her türlü hava koşulunda rahat rahat kullanın ben hiç bir bakım uygulamadan sadece suyla yıkayarak boyamadan giydim buna rağmen yaz kış sürekli kullanmama rağmen 2 seneye yakın ömrü var. Tek olumsuz tarafı eğer alışık değilseniz ilk başlarda rahatsız edebilir ağır ve şehir içinde giymek zor. Neticede bu ülkenin malı seviyorum

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)