Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

VENOM-DAKAR BEDEN SORUNU

Motovento
    REKLAM ALANI
    cot_grave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Herkese Merhaba,

Kısmetse gelecek ay motosiklet hayatıma dört yıllık bir aradan sonra geri döneceğim. Yol Endurosu veya Naked tarzı bir motosiklet alma planım var. Bu yüzden de öncelikle ekipmanlarımı dizmeye başladım. Yaşadığım yerde fazla seçeneğim olmadığından deneme şansım yok. O yüzden uzun uzun üşenmeden araştırdım ve alışverişlerimi internet yoluyla yaptım.

Kask olarak Nolan N87 aldım. Mont olarak da VENOM DAKAR aldım. Tam istediğim kriterlerde bir mont. Fakat şöyle bir problemim var. Göğüs çevre ölçüm 93. Neredeyse M beden sınırı. S beden mont aldım. Buna rağmen mont bana hâlâ bir tık büyük geliyormuş hissi veriyor. Fotoğrafları, becerebilirsem, bir sonraki mesajda atacağım. Boyum 177 cm, kilom 67-68, göğüs 93 cm.

Montu giyince omuz düşük, kollar da uzun hissettiriyor. Omuz ve dirsek korumaları olması gereken yerden 1-2 cm aşağıda kalıyor. Bantları ayarlayınca korumalar nispeten daha iyi oturuyor sanki; ama yine de içine kat kat kazak giymeme rağmen, 2 kat astarlı haliyle bile yine de iç tarafta boşluk var. Şimdi bunun XS bedenini alsam montun boyu da kısalacaksa sıkıntı olacak.

Eskiden Revit Jupiter modelini Racing motorumla sorunsuz kullanıyordum. O üzerime tam oturuyordu. Ama tarz veya marka kalıbı yüzünden mi bilmiyorum, bu bana büyük geliyor.

Aynı montu kullanan, deneyen; ya da beden konusunda tecrübeli arkadaşlardan tavsiye istiyorum. Bu göğüsteki boşluk Venom Dakar için normal midir, yoksa yine de mont vücuda tam oturmalı mıdır? Kol ve omuz korumalarının bantlarla sıkmadan aşağıda kalması normal midir? Özetle S bedeni gönderip XS almamı tavsiye eder misiniz?

Şimdiden teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:22 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:27 ----------

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    İyide mont tam oturmuş daha azı veya fazlası bozar bence. Montun tarzı bu zaten. Racing mont olsa anlardım ama bu gayet normal görünüyor.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Teşekkürler. Daha önce hep racing montlar giydim. Dediğinde haklısın bence de. Biraz boşluk olması dert değil. Ama fotoda şöyle bir yanılgı var: O montun içindeki vücut görünenden bayağı küçük. O kalıp montun kalıbı daha çok. 🙂

Şöyle anlatayım: Dün günlük hayatta giydiğim montun üstüne giydim. İçinde kazak bile vardı. Ona rağmen boşluk dolmadı. Yazlık mont ayrı alacağım tabi; ama bahar aylarında, yaz akşam serinliğinde astarı, yağmurluğu çılarıp sadece bir tişörtle giyince de çok daha kaba olmaz mı? Korumalar daha da kaymaz mı? Şimdi kendim sorup kendim cevap vermiş olmayayım. Ama deneme fırsatım olmadığı için muallakta kaldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:51 ----------

Bu arada az önce astarı vs üşenmedim, çıkardım. Tişört ile yeniden denedim. Kol bantlarını sonuna kadar çekmeme rağmen kollar hâlâ bol. Dirsek korumaları bayağı oynuyor. Omuz koruması olması gerekenden 2 3 santim aşağıda. Belki 3 4 kg fazla olsam tam gelecekti 🙂 Sanırım değişeceğim. Ama şunu merak ediyorum: Beden küçülünce kol ölçüsü daralır mı? Montun boyu kısalıyor mu? Çünkü bu montta beden olarak bir gariplik var, çözemedim. Kol çok geniş. Montun boyu ise ideal.

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Montu değiştim. Bir beden küçüğünü aldım. Her şey cuk oturdu. Korumalar yerli yerinde, mont bedeni daha iyi sarıyor. Bolluk hissi gitti. Kesinlikle bir beden küçüğünü almalı. Zaten dikkat ettim You Tube'da inceleme yapan ağabey de göğüs ölçüsü XXL olmasına rağmen L beden ile sunum yapıyordu. Benim beden de göğüse göre S olsa dahi üzerime XS daha iyi oldu.

Bu montu almak istediğimde hiç bilgi bulamamıştım. O yüzden bu yazıyı okuyacak arkadaşlara göğüs ölçüsüne göre çıkan bedenden bir beden daha küçük almalarını tavsiye ederim. Hatta bedeniniz örneğin M-L sınırında olsa bile yine de S benden alın. Venom Traveller için de aynı durum geçerli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:25 ----------

Thesinner83 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    O mont üzerine tam oturmuş. Korumaları da dahil. Motorda oturuş pozisyonuna geçincede korumalar tam yerine oturacak. Venomun montu candır, canandır, cafekardır ama sırt korumasını daha iyisiyle değiştirmeni öneririm. Kazada benimki iyi korudu şansa ama bildiğin sünger. Kışlık ve touring model. Durması gerektiği gibi duruyor ( Bende 4mevsim algısı yok ondan hepsi kışlık gözümde ). Eldivenleri scoyco bakabilirsin. f/p üstünden gidiyorsun anladığım kadarıyla. Botlarda scoycolar biraz tuzlu gelebilir 4riders'lar bir nevi iş görür. Pantolon almayacaksan ki alsan daha iyi olur, venomun masfallı dizliklerinden edin.

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Evet, fiyat performans odaklı gidiyorum. 🙂 Son attığım fotoğrafı kastettin değil mi üzerine tam olmuş diye?

Kask ve montu geçen hafta hallettim. Gerçekten de, sırt koruma hariç montun bütün özellikleri harika. Tabi henüz yolda denemedim. İleride performans odaklı memnun kalıp kalmadığım noktalarını da yazarım.

Bu hafta da eldiven ve pantolunu halledeceğim. Gelecek aya kadar bütün ekipmanları dizeceğim. İçliğinden, balaklavasına; yağmurluğundan. botuna kadar alacağım. Şu ana kadar iyi gidiyorum. Denemeden alıyorum malûm. O yüzden teker teker halledeceğim.

Pantolon olarak Prohel 6767 Spider modeli var dikkatimi çeken. Bir de Venom Cascade...

Motosikleti
    MT-07
    3 resimede baktım. Hepsinde tam olması gerektiği gibi. Scoyco MC17b eldivenlere bakabilirsin kışlık. Gerçekten hakkını verir. 3.senesi halen yağmur almaz içine. Lakin soğuk havalarda parmak uçları az buçuk donuyor. Kaza ve yerde sürtünme onaylıdır

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Aslında ilk iki foto S beden. Son foto ise XS... 🙂

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:59 ----------

Evet, eldivende de şu an MC17B şu an önde gidiyor 🙂

Konuyu hortlatmak gibi olucak ama bende şuan bu monttan almayı düşünüyorum bi kaç sorum olucak
    soğuk direnci nasıl montun kullanma fırsatınız oldumu tam olarak aynı boyda ve kilodayız diyebilirim 178cm 70 kg bana s olur dedi satıcı arkadaşlar cbr125 kullanıyorum çok hafifde olsa bi öne eğilme var motosiklette otururken gidona el uzatınca kollar geriye geliyormu gördüğüm kadarıyla xs çok kısa duruyor üstünüzde belde veya karında açılma oluyormu hafif eğilsek belden rüzgar alırmı çünkü üzerine çok sıkı oturursa toplanma yapar diye tahmin ediyorum şuanki montumu üzerime cuk oturan aldım diye çok pişman oldum hiç kıpırdamaman gerekiyor hemen bi yerin açılıyor yoksa mont ile ilgili sürüş tecrübeniz varsa aktarabilirmisiniz daha çok kış şartları için tercih edicem yazın giyilecek başka montum var sizce kış için bu mont yeterlimi

Gaddaradam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı levent334 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu hortlatmak gibi olucak ama bende şuan bu monttan almayı düşünüyorum bi kaç sorum olucak
    soğuk direnci nasıl montun kullanma fırsatınız oldumu tam olarak aynı boyda ve kilodayız diyebilirim 178cm 70 kg bana s olur dedi satıcı arkadaşlar cbr125 kullanıyorum çok hafifde olsa bi öne eğilme var motosiklette otururken gidona el uzatınca kollar geriye geliyormu gördüğüm kadarıyla xs çok kısa duruyor üstünüzde belde veya karında açılma oluyormu hafif eğilsek belden rüzgar alırmı çünkü üzerine çok sıkı oturursa toplanma yapar diye tahmin ediyorum şuanki montumu üzerime cuk oturan aldım diye çok pişman oldum hiç kıpırdamaman gerekiyor hemen bi yerin açılıyor yoksa mont ile ilgili sürüş tecrübeniz varsa aktarabilirmisiniz daha çok kış şartları için tercih edicem yazın giyilecek başka montum var sizce kış için bu mont yeterlimi
    Ben de aynı durumdayım. Size bir kaç sorum olacak.
    İstanbuldayım, arasıra da 4-5 saatli yol yapıyorum. Soğuk kış aylarında beni soğuktan korur mu? İçine kalın kalın giyinmek gerekir mi ? Hava sıcakladığında havalandırmaları ne kadar iş görüyor? siz ne kadar memnun kaldınız? "Pantolon olarak Prohel 6767 Spider modeli var dikkatimi çeken. Bir de Venom Cascade... " Aldınız mı bunlardan memnun musunuz?
    Teşekkürler şimdiden.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler