Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ekipmanlar Hk..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dr.Mechanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar ekipmanlar konusunda bilgi almak istiyorum.

1- Örneğin bir kaskın ve montun ortalama ömrü ne kadardır ? Bunu sormamın sebebi şuan r25 kullanıcısı olmam ve 1-2 sene sonra 600 yada 1000 cc ye geçiş yapmam. Yeni başladım şuan ekipmanlarım çok yetersiz ve baştan kaliteli bir şekilde 1000cc motor ile bile kullanacağım ekipman almak istiyorum. Birdaha birdaha ekipman almak istemiyorum.

2- Yazlık kışlık yada 4 mevsim seçeneklerinden hangisini almam daha faydalı olur. ( 4 mevsimden çok rahatsız olan var ve yazlık kışlık ayrı ayrı bütçe ayırmak yerine sağlam bir mont almak istiyorum.)

3- Şuanki değerlerle 5000-7500 tl arasına ciddi seviyede ekipman dizebilirmiyim ?

4- Araştırdım fakat bulamadım, eğer bu fiyat aralığında komple set önerisi varsa yazabilirmisiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Shoei NXR kask motosikletaksesuar'larında 2100tl. aralık 2016 üretimli. Kasklar üretildikten sonra 5sene raf ömrü var. Yani kaskını illaki değiştireceksin. Bunda kaçarın yok ama en ölümcül vuruşları kask absorbe eder.

Ben eskiden 4mevsim mont kullanıyordum. Kışın üşür, yazın yanardım. Kazadan sonra direk gidip kışlık bir retro mont aldım. Hatta motordan inince günlük olarakda kullanıyorum. Richa urban 2 montum. Aynı yerden aldım. Eldivenleri kendin seç geçiyorum. Pantolon olarak tech90 giymeden bir yere gitmiyorum. İşede onunla gidiyorum, gezmeyede. Kazadan sonra kimse bana dandun edemez. Adamın alnını karışlarım. Güvenlik öncelik, estetik sonraki iş

Botlarım yazın Scoyco kullanıyorum, kışın 4riders'larım var. Kışlık olanından memnun değilim ama güzel şık bir motor ayakkabısı bakmam gerekiyor gibi hissediyorum çünkü botlar sırıtıyor toplum içinde.

Kamu kuruluşunda çalıştığım içinde göze batıyor.

Kask dışında raf ömrü olan bir koruma ekipmanı yok. Ona göre giyin, kuşan. Bu işin cc'si yok. En güvenlisini giyip kendi hayatını kurtaracaksın. Hayatını kıçı kırık motorun cc'sine endeksleme...

Dr.Mechanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kışlık mont yazın yakmıyor mu
    Anladım kask hariç diğerlerini yazlık kışlık şeklinde almak gerek, biraz bütçemi mont zorlar sanırım.

Motosikleti
    Artık Yok...
    4 mevsim ürünler tamamen fiyat performans için çıkartılmış ürünlerdir ne yazın terletir kışında doğru düzgün ısıtmaz..

Madem evladiyelik iş yapıcaksın kışlık ve yazlık setlerini ayrı toparlıycaksın.. böylece ekipmanlarının ömrünüde uzatmış olucaksın..

bir montu ayakkabıyı 12 ay giymek var birde 6 ay.

1000 lik makina yada 600 lük makina racing ise tulumdan git ama sokak işi al pist işi alma ..

yok ben enduroya kayarım belki cruiser yaparım naked alırım touring alırım scooter yaparım dersen iki set topla yazlık mont ,bot,pantalon,eldiven falan.. kışlık içinde aynısı..

kaskın ömrü 5 yıldır ama bana sorarsan 3-4 sene bir değiştir..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)