Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Dainese Veloster deri mont inceleme + motoin.de kargo süreci

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Arkadaşlar merhaba,
    Motoin.de adresinden almış olduğum dainese veloster modeli elime ulaştı.
    incelemeyi video olarak yapmak aklımdan geçti, fakat her ne kadar fikir edinilmesi birilerine yardımcı olmak için yapılsa da boş yorum yapan çok oluyor can sıkıyor, zaten herhangi bir tecrübem de yok vazgeçtim
    Kargo sürecininden başlayayım.
    20 temmuz da sipariş verdim, araya haftasonu girdiği için 23 temmuzda kargoya verildi.
    200.84 € mont fiyatıydı, 22,90 € kargo tuttu, toplam 223,74 € ödeme yaptım, sipariş verdiğim gün euro kuru 4,60 TL idi, kredi kartıma euro olarak ödeme yaptım o gün euro 4,75 idi biraz zarar ettik, net hatırlamıyorum 1,285 TL civarında bir ödeme yaptım.
    6 Ağustos da ürün elime ulaştı 215 TL vergi çıktı daha fazla çıkar diye tahmin ediyordum hoş oldu toplam bana maliyeti 1500 TL oldu, yanında büse marka balaclava hediye
    Mont içerisinde termal içlik mevcut, 5 adet çıtçıt + iki taraftan fermuar ile takılıyor, omuzlarda alüminyum kapakları var, motorum kırmızı olduğundan gri kırmızı baskılı olsa daha hoş olacaktı ama komple siyah ne yazık ki, sırt koruması yok haliyle, iki farklı sırt koruması ile kullanılabiliyor iki ayrı yuva mevcut, kollarda fermuar + cırtlar var, bir gögüs hizasında iç cep, iki dış cep var, termal içlik ile kullanırsanız ekstra bir cep daha var, dış ceplerin sırt kısmına bakan tarafta iki adet havalandırma fermuarı var.
    Aklıma gelenler bu kadar sormak istediğiniz bir şeyler olursa seve seve yardımcı olurum.

Beden konusuna gelirsek, Ben şu an 70-71 kilo civarındayım ve 1,74 boyundayım 48 beden sipariş verecektim sonra vazgeçtim, son zamanlarda 5 kg verdim 75 kilo baz alarak 50 beden uygun olacağını düşündüm fakat yanılmışım 50 beden tam oldu sanki, daha önce motosiklet montum olmadığı için yorum sizin.

Montu dün akşam biraz kullandım 20-25 km kadar ömerli şile yolunda baya rüzgar da vardı, birde acemiyim ehliyetim de montla aynı gün geldi, ilk günden patlamayalım diye 130a kadar cesaret edebildim gayet normaldi efil efil memnun kaldım kesinlikle tavsiye ederim bu fiyata TR de bu montun ayarında mont almamızın imkanı yok zaten.

Resimleri yandex diske yükledim yüklememi tavsiye edeceginiz site var ise oraya da yükleyebilirim, fakat üzerimdeyken ön kamera ile çektim ve akşam olduğundan oda ışığında çektim net olmayabilir.

Resimler

@AbsentBlue Sen beklemedeydin dostum buyur
    D e m i r bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    D e m i r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam hayırlı olsun güle güle kullanın, bende Adana ( yaz sıcağı) mont arayışındayım. sıcakta kullanabilir miyiz acaba

48 alsanız daha iyi olurdu sanki. yine de bu konuda ehil arkadaşlar daha iyi yorum yapacaktır. bildiğim kadarıyla vucuda tam oturması gerekir. aldığnıız mont türkiyede 3500 TL mi ben mi yanlış gördüm.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı D e m i r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam hayırlı olsun güle güle kullanın, bende Adana ( yaz sıcağı) mont arayışındayım. sıcakta kullanabilir miyiz acaba

48 alsanız daha iyi olurdu sanki. yine de bu konuda ehil arkadaşlar daha iyi yorum yapacaktır. bildiğim kadarıyla vucuda tam oturması gerekir. aldığnıız mont türkiyede 3500 TL mi ben mi yanlış gördüm.
    Abi adanada ışıkta durduğun anda pişersin bunla

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adana’da kışlık monta dönüşür bu ürün maalesef. Tamamen file mont kullanmama rağmen pişiyorum.

Hayırlı olsun bu arada.

D e m i r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi adanada ışıkta durduğun anda pişersin bunla
    ne alacağımı şaşırdm

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:46 ----------

Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adana’da kışlık monta dönüşür bu ürün maalesef. Tamamen file mont kullanmama rağmen pişiyorum.

Hayırlı olsun bu arada.
    http://www.motoruma.com/spidi-multit...-siyah-turuncubuda korumaz drlr

Hayirli olsun tekrardan montu çok beyendim en sevdiğim rengi almışsınız güle güle giyin bide kargo fiyatı internetteki fiyata dahil mi yoksa ayrımı euro yükselince fiyatıda yükseldi 1.500 ₺ felan olmuş şimdi alsak 1,800 bulur herşeyle fiyat her geçen gün yükseliyor biran önce almak lazım ama para yok şuan 😂😂

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne alacağımı şaşırdm

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:46 ----------

http://www.motoruma.com/spidi-multit...-siyah-turuncubuda korumaz drlr
    Giyilebilir korumalar asfalt için uygun değil denir hep. Spidi nin ürünü ayrı ceket gibi mi sadece koruma gibi mi bilmiyorum. Canlı hiç görmedim. Bir de şöyle bir durum var ki en iyi koruma o an üzerimizde olan korumadır. Buradaki birçok insan o kaliteli montlarını sıcaktan giymiyorlar. Kaskı takıp çıkıyorlar. O yüzden ortasını bulmak lazım.

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)

A.slm Teşekkürler hocam daha iyileri sana nasip olsun, arkadaşların da dediği gibi yazın pişersin, istanbulda hareket ederken sıkıntı yok da durduğunda burada bile sıkıntı yaşatacak gibi duruyor Evet fiyatı burada 3.500 TL civarında bende buradaki fiyat gazına gelip aldım, 48 alsam kollar biraz kısa kalacaktı sanki birde kilo verdim termal içlikle giydiğimde ve sırt koruması taktığımda tam oturur diye tahmin ediyorum.

Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hayırlı olsun bu arada.
    Sağol hocam daha iyileri senin olsun

Alıntı AbsentBlue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun tekrardan montu çok beyendim en sevdiğim rengi almışsınız güle güle giyin bide kargo fiyatı internetteki fiyata dahil mi yoksa ayrımı euro yükselince fiyatıda yükseldi 1.500 ₺ felan olmuş şimdi alsak 1,800 bulur herşeyle fiyat her geçen gün yükseliyor biran önce almak lazım ama para yok şuan ����
    Dostum orada yazan fiyata aldanma, avrupa ülkelerine yollar gibi direk vergi koyup yolluyor, sepete eklediğinde vergiyi tr de ödeyeceğin için vergi düşüyor, şu an almaya kalsan durum bu.
    Sub-Total: 200,84 €
    DHL Shipping (Dispatch to TR: (1 x 3 kg)): 19,90 €
    Total: 220,74 €
    Total: (TRY) TL 1.356,40
    + 220 vergi koysan 1580 tl civarına gelir.
    Ben toplam 223.74 euro ödemiştim, kur farkından kargoyu indirmişler sanırım.

omerta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    We_R1

https://urun.n11.com/mont/alpinestars-ast-air-tekstil-yazlik-mont-P202476060
    Bunu kullanabilirsin direk yazlık bundan alabilirisin şehir içi ve düşük süratlı hızlar için uygun. Üst hızlarda zaten deri kullanman lazım kanın akacağına terin aksın

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    öncelikle hayırlı olsun kazasız günşlerde kullanmanız dileğiyle.Fakat dövzin son zamanlarda fırlamasından ötürü eskisi gibi avantajı kalmadı yurtdışından ekipman almak.Gene üç-beş lira karlıdır muhakkak ama bizim pazarı güzelce bir araştırıp sonra bakmalı düşüncesindeyim.

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Alıntı YBRMANİA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle hayırlı olsun kazasız günşlerde kullanmanız dileğiyle.Fakat dövzin son zamanlarda fırlamasından ötürü eskisi gibi avantajı kalmadı yurtdışından ekipman almak.Gene üç-beş lira karlıdır muhakkak ama bizim pazarı güzelce bir araştırıp sonra bakmalı düşüncesindeyim.
    Hocam TR fiyatı 3,000 tlden aşağı yok bu montta %48 indirim olduğundan 1500 tl ye geldi vergi kargo dahil.
    Sanmıyorum daha ucuza bu ayarda bulabileceğimizi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Dainese deri ceketler gayet güzel. Renk tasarım da harika ama beyaz renk ilerleyen zamanda pişmanlık oluşturabilir, sadece kuru havalarda kullanmak bi nebze çözüm olabilir.

hayırlı olsun.

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dainese deri ceketler gayet güzel. Renk tasarım da harika ama beyaz renk ilerleyen zamanda pişmanlık oluşturabilir, sadece kuru havalarda kullanmak bi nebze çözüm olabilir.

hayırlı olsun.
    Teşekkürler, zaten acemiyim daha taze motorcuyum kuru havalarda kullanacam kışın ve yagmurlu havalarda garaj gülü olacak, renk konusuna gelince görünürlük açısından biraz renkli olsun istedim fakat sadece bir akşam çıktım 25 km felan yol yaptım şimdiden pişman etti, sinekler başa bela, beyaz çok kötü oluyormuş

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı OkNisT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler, zaten acemiyim daha taze motorcuyum kuru havalarda kullanacam kışın ve yagmurlu havalarda garaj gülü olacak, renk konusuna gelince görünürlük açısından biraz renkli olsun istedim fakat sadece bir akşam çıktım 25 km felan yol yaptım şimdiden pişman etti, sinekler başa bela, beyaz çok kötü oluyormuş
    Bir de yağmur zamanı öndeki arabadan gelen suyun, çamurun, çisenin ardından montta beyaz gözükmediğinde bu mesajı hatırla
    Çok da üzülmemek lazım dünya malı.

Motosikleti
    simson
    Deri temizleme ürünü alın gayet kolay temizliyor beyaz kısımları

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Bir de yağmur zamanı öndeki arabadan gelen suyun, çamurun, çisenin ardından montta beyaz gözükmediğinde bu mesajı hatırla
    Çok da üzülmemek lazım dünya malı.
    üzüldüğümden değil zaten, it gibi çalışıyoruz cana gelmesin yenisi bir şekilde alınıyor
    Çok uğraştırıyor arkadaş 40 dk motora bindim yarım saat sinek temizledim

Deri temizleme ürünü alın gayet kolay temizliyor beyaz kısımları
    Hocam bende onu soracaktım tam, marka önerin var mı ?
    kayınvalide bu bitkisel temizleyiciler ersağ mı ne varmış onun deri temizlemesinin içinde fosfat felan yokmuş iyi felan dedi parlak yapıyomuş güzel temizlermiş, he deyip geçtim bir bilene danışayım dedim.

Motosikleti
    simson
    Alıntı OkNisT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üzüldüğümden değil zaten, it gibi çalışıyoruz cana gelmesin yenisi bir şekilde alınıyor
    Çok uğraştırıyor arkadaş 40 dk motora bindim yarım saat sinek temizledim

Hocam bende onu soracaktım tam, marka önerin var mı ?
    kayınvalide bu bitkisel temizleyiciler ersağ mı ne varmış onun deri temizlemesinin içinde fosfat felan yokmuş iyi felan dedi parlak yapıyomuş güzel temizlermiş, he deyip geçtim bir bilene danışayım dedim.
    Ben ikeadan aldığım kiti kullandım.Bej renk koltuk var evde 3 ayda bir temizlik gerekiyor

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Yahu arkadaşlar kit dediğiniz şey nedir allasan, eskiden kit mi var dı? Sabunlu su ile deri ceketi silin, temizleyin, akabinde vazelinleyin. Bırakın öyle 2-3 saat..

En baba kit.. Sabun & Vazelindir.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Ben ikeadan aldığım kiti kullandım.Bej renk koltuk var evde 3 ayda bir temizlik gerekiyor

Teşekkürler hocam.

Yahu arkadaşlar kit dediğiniz şey nedir allasan, eskiden kit mi var dı? Sabunlu su ile deri ceketi silin, temizleyin, akabinde vazelinleyin. Bırakın öyle 2-3 saat..

En baba kit.. Sabun & Vazelindir.
    Onuda deneriz çocugun poposu için almıştım evde vardı

hocam bende kısmetse bu ceketten alıyorum. ilk motosiklete başlıyorum.
    sitedeki ölçülere göre vücut ölçümü aldım.
    boyum 168cm
    kilo 67
    göğüs ölçüsü 95cm

internette araştırmama göre göğüs ölçüsüne göre beden seçmem gerekiyormuş.
    ancak göğüs ölçüme göre 48 beden geliyor. ( 48 beden için sitede göğüs ölçüsü 94-98 cm aralığı yazıyor).
    sizce benim ölçülerime göre hangi bedeni seçmeliyim.
    çok teşekkür ederim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler