Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Yağmurluğu Tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba,
    Şuan polyester malzemeden üretilmiş yağmurluk kullanmaktayım fakat pantolon kısmı ağ kısmında su kaçırıyor. Bakınca slikon bantlardan ziyade kumaşta küçük kılcak yırtıklar meydana geldiğinden suyun kaçtığı belli oluyor. Alt ve üst şeklinde bir yağmurluk arayışına girdim. Motomax'ta Gore Bike denen bir markanın yağmurluğu varmış, malzemesi gore-tex ve 300tl gibi bir fiyata gelmekte. Bu ürünü bileniniz varmıdır acaba veya alternatif bir ürün önerebilirmisiniz ? Her sabah işe ıslak pantolonla gitmekten bıktığımdan bir çözüm aramaktayım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    decatlondan aldığım 60 tl lik yağmurluk ctesi günü beni kup kuru bi şekilde istanbul - çanakkale ve dönüş çanakkale - istanbul geri getirdi.. fakat selede kayıyor...depoyu sıkmaktan kasıklarım ağrıdı artık.. özellikle frenlemelerde
    Metela ve emremm bunu beğendiler.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı MuratKeskin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Şuan polyester malzemeden üretilmiş yağmurluk kullanmaktayım fakat pantolon kısmı ağ kısmında su kaçırıyor. Bakınca slikon bantlardan ziyade kumaşta küçük kılcak yırtıklar meydana geldiğinden suyun kaçtığı belli oluyor. Alt ve üst şeklinde bir yağmurluk arayışına girdim. Motomax'ta Gore Bike denen bir markanın yağmurluğu varmış, malzemesi gore-tex ve 300tl gibi bir fiyata gelmekte. Bu ürünü bileniniz varmıdır acaba veya alternatif bir ürün önerebilirmisiniz ? Her sabah işe ıslak pantolonla gitmekten bıktığımdan bir çözüm aramaktayım.
    Motomax'da bulamadım modeli.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Decathlon alt yağmurluğu çok başarılı ben de kullanıyorum daha su geçirmişliği yok. Ondan önce aldığım prosev yağmurluk ağ kısmı takviyeli olduğu halde dikiş yerlerinden su geçiriyor.
    Ahanda ürün bu sadece 50TL
    https://www.decathlon.com.tr/raincut...d_8382416.html
    emremm bunu beğendi.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    decatlondan aldığım 60 tl lik yağmurluk ctesi günü beni kup kuru bi şekilde istanbul - çanakkale ve dönüş çanakkale - istanbul geri getirdi.. fakat selede kayıyor...depoyu sıkmaktan kasıklarım ağrıdı artık.. özellikle frenlemelerde
    Sizin aldığınız model RAINCUT mıydı?

Arkadaşlar motomax'a bakmaya gittim, set olarak bu fiyat değil sadece altı 230tl, üst kısmıda 250-300tl gibi rakamlara gelmekte idi. Ürün kaliteli ama o kadar bütçe ayıramadım. Bende Hasanpaşa'da dolaşırken Tex mağazası gördüm ve bu yağmurluk modelinden 150tl ye aldım. Dün sağnak yağışta bu yağmurluk ile başakşehir tarafına dönüş yaptım. Pantolon kısmının paçaları lastikli olduğu için ayağı yere koy kaldır yaparken kendini birazcık yukarı doğru çektiğinden kısa botumdan kurtulup ayaklarıma su girmesine sebep oldu. Ya oraya bir çırt, ya sıkıştırma ipi veya biraz daha uzun bir bot giymek lazım. Satılan ucuz yollu gezer'in plastik botundan giymekteyim. Biraz daha uzun bir botla istediğiniz yere kup kuru gidebilirsiniz, ben ürünü sevdim. Schooter filan varsa zaten hiçbir şekilde birşey olmaz.

https://urun.n11.com/yagmurluk/pvc-motosiklet-yagmurluk-alt-ust-takim-yagmurluk-tex-reflektorlu-P307160429?BEDEN=XXL&gclid=CjwKCAiAgrfhBRA3EiwAnfF 4tkesRUijTf2AF0L0xUBZo2Sbshs3PBCErtcKPLlQQhIm-LW9HcPnjRoCXbQQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    300 liraya gore tex alt üst bir ürün bulamayabilirsiniz. Gore markasının bir çok kumaş tipi var. https://www.gore.com/products/categories/fabrics detaylı bilgilerine ulaşabilirsiniz. Haricinde decathlon ürünlerine a kişi tavsiye ediyor b kişi tavsiye ediyor diye para vermeyin. Motor için tasarlanmış ürünler değil. Çok dar ve vitesli motosiklet kullanımlarında ağ kısımları sürekli açılıyor. Zaten bu şikayetler ve bu söylemler için decathlonda her rafta bir uyarı bulunuyor. ( Ürünlerimiz motosiklet kullanımına uygun değildir ). Mağazadakiler motorcular isyan etmiş durumda firmada bu şekilde problemleri azaltma yoluna düşmüş. Adam gibi bir yağmurluk almanız tavsiyem ve kesinlikle motorcular için bacakları ve paçaları bol kesim alın. Yoksa uzun vadede günlük kullanımda sıkıntı..

Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmiyorum... Motosiklet pantolonum yok.. gittim bi yağmurluk aldım.. özelliklerine bakmadım... beli yüksek montun altına giriyor.. o yuzden belimdende su girmedi.. hafif yağmurda gidişte 2 saat dönüşte full 4 saat toplamda 6 saat yağmur altında sürdüm.. islanmadım.. bide eve geldim bahçedeki çeşmeyle çıkarmadan üstümde yıkadım biraz.. diz altı çamurluydu çünkü.. yine ıslanmadım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:19 ----------

Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    300 liraya gore tex alt üst bir ürün bulamayabilirsiniz. Gore markasının bir çok kumaş tipi var. https://www.gore.com/products/categories/fabrics detaylı bilgilerine ulaşabilirsiniz. Haricinde decathlon ürünlerine a kişi tavsiye ediyor b kişi tavsiye ediyor diye para vermeyin. Motor için tasarlanmış ürünler değil. Çok dar ve vitesli motosiklet kullanımlarında ağ kısımları sürekli açılıyor. Zaten bu şikayetler ve bu söylemler için decathlonda her rafta bir uyarı bulunuyor. ( Ürünlerimiz motosiklet kullanımına uygun değildir ). Mağazadakiler motorcular isyan etmiş durumda firmada bu şekilde problemleri azaltma yoluna düşmüş. Adam gibi bir yağmurluk almanız tavsiyem ve kesinlikle motorcular için bacakları ve paçaları bol kesim alın. Yoksa uzun vadede günlük kullanımda sıkıntı..
    Evet satıcıda motor için uygun değil diye uyarmıştı beni.. bende büyük aldım.. bırak sıkmayı bol geldi... dizlik taktığım için bacaklarıda toparladım.. rüzgardan bayrak gibi sallamasını engelledim...

Şimdi satıcıya görede değişiyor durum. Dedim gore tex bakıyordum filan, nefes aldığı için bakıyorum filan dedim. Dedi adam hava alıyorsa suda alır :D Bu pvc olan suyu kesinlikle geçirmiyor onunla sorunum yok. Acaba hava almaz terlermiyim diye düşündüm ve 1.5 saat yağmurda gidince 2'C hava ile iyiki geçirmiyormuş bu havayı dedim Tek sorunum paçaları lastikli olduğu için kendini hafif yukarı çekme hareketi yaptı. Aslında yapmazdı ama bende dizlik pantolon üstünde takılı olduğundan kastığını düşünüyorum. Şekil olarak bakınca vucuduma sanki brandadan kıyafet giymişim gibi duruyor ama önemli olan ıslanmamak olunca çekiliyor. Para olsa elbet gore tex ürünleri denemek gerekirdi, ama ondada ek yerlerinden acaba kaçırırmı diye çekinmedim değil. Bu pvc olan zaten naylon olduğundan açılma şansı hiç göremedim.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Ben scooter kullandığım için decathlon ürününde sıkıntı olmadı, oturuş pozisyonum rahat. Kot pantolon üzerine giyiyorum gayet rahat oluyor. Ama vitesli kullanıcıları bacaklarını açtığı için ağ kısmında sıkıntı olabilir. En nihayetinde haklısınız aslında yürüyüş için yapılmış ucuz bir ürün. ancak motosiklet için yapılmış olan su geçirdi, bu geçirmedi onu belirtmek isterim. Kaliteli ve pahalı olanları elbette iyidir ama bence öyle 300TL lar verilecek bir ürün değil o paraya 2 tane adam gibi kot alınır. İşmont'un yağmurlukları da iş görür bence.

Motosikleti
    Honda CBF 250
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağmurluğun faturasına baktım RAINCUT mış
    emremm bunu beğendi.

Konuya katkılarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkürler...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)