Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Soğukta ne yapıyorsunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kymco Xciting 500
    Gerçekten soğuktan bahsediyorum balaklava olmasına rağmen kafatasım bile donuyor termal yelekli su geçirmez ceket + yün içlik pantolon çift çorap eldiven yine donuyorum. eldivenim de deri. Benim bahsettiğim havalar -5 ile 10 derece arası otoyoldan bahsediyorum +80 km hızlar 50-60 kmye kadar biraz idare ediyoruz da.. yardımcı olacak varsa çok sevinirim bu konudan çok müzdaribim. ceketin altına da standart atlet+uzun kollu giyiyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Alt üst içlik, polar + vücudu sıkıca saracak ve boşluk bırakmayacak 3 katmanlı mont. Yalnız boğazı ve elleri kesinlikle üşütmemek gerek. Bu bölgeler radyatör misali kanı soğutmakta çok başarılı. Buralar üşürse tüm vücudunuz üşür. Sıfır dereceye yakın sıcaklıkta eli üşütmemek de pek kolay değil. Elcik ısıtma da düşünülebilir. Ben bu şekilde 3 derece civarına kadar sıkıntısız kullanabiliyorum.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Ben içlik onun üstüne kazak onun üstüne prosev montumu giyip çıktım 0 derecede kaç kere üşüdüm ama motora binmedende duramadım

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Kışın Erzurum'da eksi 5-10 derecelere kadar 120 km işe gidip geldim.Çok elim ayağım ağrıdı.Yapacak tek şey var o da rüzgar geçirmez ekipman almak.50 katman giyineceksin yada.Kışlık kalın eldivenin içine eldiven içliği giyiyordum onun üstüne de 2-3 kat cerrahi eldiven.Tabii bu en fazla 70-80 km ellerinizi korur ondan sonra elcik ısıtma+elcik koruma.Ayaklarda çok kaliteli botlar kullanın.Bende Forma Adventurelar vardı çok kurtardı beni.Montta tabi rüzgar geçirmez içinde katman olacak.Difi voyager kullandım karda yağmurda ne üşüttü ne de ıslattı.Kafa için 2-3 tane buff üstüne kışlık balaklava giydim tüm havalandırmalar kapalı şekilde bile üşüyordu ama eliniz ayağınız donarken kafanızı düşünmüyorsunuz bile.İçinize güzel bir içlik giymenizi söylemiyorum bile.Windbreaker olursa ne ala.Paranız varsa elektrikli ekipman alın.Hiç bir dertle uğraşmassınız.

Kışın işe çok gidip geldim böyle otoyolda her eve geldiğimde küfür ettim ama kendime.Sıcaklığınız 35 dereceye kadar düşebilir ve ısınmanız saatler alıyor.O yüzden böyle donma aşamasına gelirseniz ellerinizi ayaklarınızı ilk önce ılık suda tutun.Eliniz ayağınız tutmaya başlayınca sobanın karşısına geçin.Aklınız varsa hiç gitmeyin aslında.

Bi de bir yerden sonra çavuşta soğuk yemekten ağrı yapmaya başlar onu da artık çok zarar görmeden kurtarmaya bakın sonra pişman olmayın.

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kışın Erzurum'da eksi 5-10 derecelere kadar 120 km işe gidip geldim.Çok elim ayağım ağrıdı.Yapacak tek şey var o da rüzgar geçirmez ekipman almak.50 katman giyineceksin yada.Kışlık kalın eldivenin içine eldiven içliği giyiyordum onun üstüne de 2-3 kat cerrahi eldiven.Tabii bu en fazla 70-80 km ellerinizi korur ondan sonra elcik ısıtma+elcik koruma.Ayaklarda çok kaliteli botlar kullanın.Bende Forma Adventurelar vardı çok kurtardı beni.Montta tabi rüzgar geçirmez içinde katman olacak.Difi voyager kullandım karda yağmurda ne üşüttü ne de ıslattı.Kafa için 2-3 tane buff üstüne kışlık balaklava giydim tüm havalandırmalar kapalı şekilde bile üşüyordu ama eliniz ayağınız donarken kafanızı düşünmüyorsunuz bile.İçinize güzel bir içlik giymenizi söylemiyorum bile.Windbreaker olursa ne ala.Paranız varsa elektrikli ekipman alın.Hiç bir dertle uğraşmassınız.

Kışın işe çok gidip geldim böyle otoyolda her eve geldiğimde küfür ettim ama kendime.Sıcaklığınız 35 dereceye kadar düşebilir ve ısınmanız saatler alıyor.O yüzden böyle donma aşamasına gelirseniz ellerinizi ayaklarınızı ilk önce ılık suda tutun.Eliniz ayağınız tutmaya başlayınca sobanın karşısına geçin.Aklınız varsa hiç gitmeyin aslında.

Bi de bir yerden sonra çavuşta soğuk yemekten ağrı yapmaya başlar onu da artık çok zarar görmeden kurtarmaya bakın sonra pişman olmayın.
    Hacı abi, o saydığın ekipmanlara verdiğin parayla 88 model şahin alıp sıcak sıcak işe gider gelirdin beaa
    İnsanlar sevilmek için yaratıldılar. Eşyalar kullanılmak için. Dünyadaki kaosun nedeni; eşyaların çok sevilip insanların ise kullanılmasıdır.

Motosikleti
    nc750x
    Ben montun koruduğu yerler dışında donuyorum.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı 54RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacı abi, o saydığın ekipmanlara verdiğin parayla 88 model şahin alıp sıcak sıcak işe gider gelirdin beaa
    Bi kere denedim hacı öyle kışın fırtınada arabayı gömdüm bi yere sonra hurda fiyatına satıp kurtuldum.
    54RR bunu beğendi.

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tUCANO URBANO elcik korumla alırsanız çok faydasını görürsünüz,aynı markanın pantolonu da var çok memnunum tavsiye ederim,içine elcik ısıtma da alırsanız çoook daha rahat edersiniz,insan vücudu ilk başta ellerden ve ayaklardan ısı kaybetmeye başlar,buraları iyi korursanız kolay kolay üşümezsiniz

Pangaea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Decathlon'dan büyük boy kayak pantolonu aldım, kendi pantolonumun üstüne giyiyorum ne rüzgar geçiriyor, ne su geçiriyor ne de soğuk geçiriyor.

Motosikleti
    Kymco Xciting 500
    ben eldivene de içlik alayım üstüme de termal içlik giyeyim birde göğüs koruma taktım mı biraz daha iyi olur heralde ayaklar fazla dert değil maxiscooter benimkisi. birde elcik ısıtma taksam olur heralde. neopren maskeler varmış onlar güzel diyolar 20 lira ondan da alacağım. cevaplar için teşekkürler.

Motosikleti
    Mondial - Sentor 150
    Toplu taşıma kullanıyorum 😃

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Kışın soğuk havada üşümemek için tek çare rüzgar geçirmez ekipman kullanmak. Başka yolu yok. 20 kat da yün içlik giyseniz monttan rüzgar sızarsa sizi üşütür.
    İç çamaşırı oalrak kayakçıların kullandığı termal içliklerden giyin, terlerseniz teri dışarı atsın ki üşütmesin. Pamuklu iç çamaşırı giymeyin, baştan sıcak tutar ancak terlerseniz teri tutar ve sizi daha fazla üşütür.

Ayaklar genelde en çok ihmale dilen kısım oluyor. Kotun içine ne giyerseniz giyin üşürsünüz. Ya kot yerine kışlık motosiklet pantolonu, kayak pantolonu veya ona muadil rüzgar geçirmeyen bir pantolon giyip içine termal içlik giyin, yada kotun üzerine kayak pantolonu veya motor pantolonu giyin.

Ayaklara ise rüzgar, yağmur, su geçirmeyen çizme lazım.

Geriye boyun ve eller kalıyor, boyun için kaliteli balaklava şart. Yani alacağınız kışlık balaklavalar kesinlikle rüzgar geçirmez olmalı.

Eller en zahmetli kısım. En iyi kışlık eldiven bile bir süre sonra üşütmeye başlar. Çözüm motosiklete elcik koruma + elcik ısıtma takmak.

Kışın üşümek için giyinirken biraz uğraşmak gerekiyor

Motosikleti
    Honda CRF 250 L
    12 ay, haftada 6 gün işe motorla gider gelirim. Tabii ki Istanbul soğuğu -5 leri bulmuyor ama yine de deneyimimi paylaşmak isterim. içinize giyeceginiz tüm iclik kazak vs ye ek olarak naçizane tavsiyem şunlar: polar bir balaklava ile boynunuzu mutlaka kapatin. Balaklavanin uclari, montun icine girecek kadar uzun olsun (terzi oldugum icin kendi balaklavami kendim yaptim gerçekten fark büyük.) Motorunuzda ön cam yoksa mutlaka taktirin ve son olarak bacaklarinizi 2~3 kat giyinerek koruyun. Ben böyle başa cikabiliyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)