Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kevlar Kotun Daraltilmasu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kırıkpedal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba, held'in kevlar bir kotunu aldim.Sonradan farkettim ki kot, botun icine girmeyecek kadar bol ve genel olarak bana buyuk paçasini kisalttim beline 2 tane pens attirdim.Kotun bacak ve paca kisminin daralmasi gerekiyor, korumalarin daha iyi oturmasi ve pantolonun bedenime uygun olmasi icin.Acaba bu kotu bedenime uygun yaptirabilecegim(daraltabilecegim, penslerden dolayi belinde bi sorun yok) bir yer var midir? (İstanbul' da yaşiyorum)Yaptirsam da saglikli olur mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:46 ----------

Bilen vardir sanki

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Konu başlığı Japon Futbolcu adı gibi olmuş Kevlar ipliğin varsa olur )
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Suadiye'de bir terziyle görüşmüştüm benim pantolon için, içten yarıp inceltme falan filan, 250TL dedi.. =)
    Ben de sadece dizleri kısalttırdım, korumaları aşağı taşıdı, kevlarlar artık normal iplikle dikilmiş durumda. Doğru düzgün de hizalayamadı gösterdiğim yere 2 kere gitti geldi falan filan.

Tech90 kendi fabrikasında ücretsiz tadilat yapıyor ürünlerine, Held için bir şey diyemem. =)
    Durum buyken bundan sonra Tech90'dan da şaşmam asla. Çiçek gibi yaparlar =)

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Niye denemeden aldın ki? iade etme şansın yok mu?

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Pantolonun botu geçmesi daha iyi bence.Yağmur yağınca botun içine su girmemiş oluyor.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    uy uyy pantoloni 2. elden satup pedenuna uygun olani satin al ha uşak
    G-Strider ve cyberdanger bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    pantalon belden pens attır boydan kılsalt ama asla yanlarıyla oynama kalıbını şeklini kaybeder ..

kalıbını kaybettirmeden bildiğin aynı kumaşdan sıfır pantalon yaptıradabilirsin terziye ama çok sağlam para ister en az terzisine bağlı 250 -500 tl arası isterler çünkü adam sıfırdan senin beden ölçülerine göre o kotun kumaşı ile yeniden pantalon yapıcak sana..

değmez kısaca .. sat bedenine uygun olanı al..

Kırıkpedal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Masallah neyse bizde biraz bol takilalim.
    Simdi alirken soyle oldu 34 beden denedim cok kucuk geldi , 36 yi denedim cok bol geldi adam da oyle normal bi seymis gibi git pens attir paca kisalttir bi sey olmaz dedi ama mal buyukmus , mus cunku motoru ekipmanlari aldiktan 1 ay sonra motor aldim .d

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Kırıkpedal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Masallah neyse bizde biraz bol takilalim.
    Simdi alirken soyle oldu 34 beden denedim cok kucuk geldi , 36 yi denedim cok bol geldi adam da oyle normal bi seymis gibi git pens attir paca kisalttir bi sey olmaz dedi ama mal buyukmus , mus cunku motoru ekipmanlari aldiktan 1 ay sonra motor aldim .d
    yalnız şöyle bir şey var bendede highway hawk kevlar kot var .. benimki bedenime göre boyda belde ama bacaklar benimkindede bol bedenime uygun olmasına rağmen .. bol olması o manada diyorsan normal.. slim fit bir ürün zaten olmamalı kaza anında o korumalar bu sefer esneme hareket alanı olmıycağından seni koruyım derken zarar verir..

tabii bolluk nasıl bir bolluk bilmiyorumda belli ölçüde bol olması normal..

Bende bugun aldigim tech90 nemrut modeli geldi. Daha oncede denemistim magazada. Normalde 32-33 beden giyiyorum. 34 beden bel kalca kisimlari gayet guzel oldu. Pacalar standart uzun geliyormus onlar kisalttiracam. Ancak diz bolgesi biraz genis gibi, diz korumalari saga sola oynuyor. Tam oturmasimi lazim.

34 küçük 36 büyük geldiyse başka model bakacaksın. Kesimleri farklı hepsinin. Bende de öyle olmuştu 3 tane pantalon denedim sadece bir tanesi düzgün oldu bacakları biraz daha kesim olan modellere bakarsan sorunun çözülür.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı tyrx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bugun aldigim tech90 nemrut modeli geldi. Daha oncede denemistim magazada. Normalde 32-33 beden giyiyorum. 34 beden bel kalca kisimlari gayet guzel oldu. Pacalar standart uzun geliyormus onlar kisalttiracam. Ancak diz bolgesi biraz genis gibi, diz korumalari saga sola oynuyor. Tam oturmasimi lazim.
    Tam oturması lazım.Kaza anında sağa sola oynarsa sıkıntı olur.Belki terzi yanlardan dikip sabitler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    diz hizasında tam oturması lazım ama alan olarak bulunduğu alanda korumaların biraz bol olması lazım çünkü koruma yeri alanı zaten çok geniş kaza anında yatıcağı yöne doğru esneme yapması lazım korumalarında dizinle beraber o yönde salınım yapması gerekir dar kesim falan olursa o olmaz bu sefer koruyum diye konulan plastik koruma ete deriye hatta kemiğe bile zarar verebilir. yada işlevsiz kalabilir..

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Hafta sonu dönüş yolunda Susurluktan İstanbula kadar 350km yağmur ve rüzgar yedik.Ekipmanda yazlık dona kadar ıslandık.Bir ara paçayı botun içine sokayım dedim ayaklarım daha çok rüzgar aldı ve daha çok üşüdüm.Yeniden botun üstüne çıkardım.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hafta sonu dönüş yolunda Susurluktan İstanbula kadar 350km yağmur ve rüzgar yedik.Ekipmanda yazlık dona kadar ıslandık.Bir ara paçayı botun içine sokayım dedim ayaklarım daha çok rüzgar aldı ve daha çok üşüdüm.Yeniden botun üstüne çıkardım.
    doğru duruş odur zaten, hatta benim pantolon paçasında lastikte var , onu da botun altından geçirir, iyice sabitlersin sıkıyorsa, sıyrılsın.
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

Pacasini izmirde yaptirabilecegim bi yer varmi yoksa herhangi bir terziye vereyimmi

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı tyrx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pacasini izmirde yaptirabilecegim bi yer varmi yoksa herhangi bir terziye vereyimmi
    herhangi bir terzi 5-10 tl ye yapar..

Tech90 kendi uretim yerinde bel ve bacak daraltma yapiyor diye duydum dogruluk payi varmi.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Held hoover var bende de, 30 beden. Normal kot bedenim de 30-32 boy ise marka modeline göre 32 veya 30 oluyor. Tech 90 denedim farklı modelleri var mı bilmiyorum ama çuval gibi hissettim.Sonra held aldım deneyip, pantolon aslında teche nazaran dar kesim gibi gayet güzel denerken fakat; belki de dizlige alıştığımdan bol ve güvensiz hissediyorum yine de, kalça korumaları da sıkı ve iyi.Ama diz korumaları sağa sola çok oynuyor gibi ayaktayken bolluk olarak..Yalnız serinde iyi ısıtıyormuş güzel oldu.

Aklımda dizin arka taraflarından pantolonun renginde cırt ya da çit cit diktirmek var seleye otururken sıkı durması icin paça daraltmak yerine çünkü daraltirsam giyip çıkarması zulüm olur korumalar yüzünden, daha mantikli uygulama gelmiyor aklima..Kotu botun dışına salmak bana da güvenli geliyor fakat şu pacalarda bulunan çıkarılabilir lastikler botun altına mi geçiriliyor çorabın altına mi o da bir sorun..

Tüm pantolonlar böyle mi dizlik alışkanlığından mi bu bolluk hissi?
    Dusme durumunda pantolonun dizlikleri dizimde dursun istiyorum,cırt takarsam kullanışlı(guvenli) olur mu?
    Paçalarını yaptırırken dikkat etmem gereken bişey var mıdir dikişi, boy v.s. gibi?
    tyrx bunu beğendi.

Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Held hoover var bende de, 30 beden. Normal kot bedenim de 30-32 boy ise marka modeline göre 32 veya 30 oluyor. Tech 90 denedim farklı modelleri var mı bilmiyorum ama çuval gibi hissettim.Sonra held aldım deneyip, pantolon aslında teche nazaran dar kesim gibi gayet güzel denerken fakat; belki de dizlige alıştığımdan bol ve güvensiz hissediyorum yine de, kalça korumaları da sıkı ve iyi.Ama diz korumaları sağa sola çok oynuyor gibi ayaktayken bolluk olarak..Yalnız serinde iyi ısıtıyormuş güzel oldu.

Aklımda dizin arka taraflarından pantolonun renginde cırt ya da çit cit diktirmek var seleye otururken sıkı durması icin paça daraltmak yerine çünkü daraltirsam giyip çıkarması zulüm olur korumalar yüzünden, daha mantikli uygulama gelmiyor aklima..Kotu botun dışına salmak bana da güvenli geliyor fakat şu pacalarda bulunan çıkarılabilir lastikler botun altına mi geçiriliyor çorabın altına mi o da bir sorun..

Tüm pantolonlar böyle mi dizlik alışkanlığından mi bu bolluk hissi?
    Dusme durumunda pantolonun dizlikleri dizimde dursun istiyorum,cırt takarsam kullanışlı(guvenli) olur mu?
    Paçalarını yaptırırken dikkat etmem gereken bişey var mıdir dikişi, boy v.s. gibi?
    Bende Tech90 nemrut aldin. Bel tam oturuyor ama bacaklar normal kot pantolonuma gore 3 parmak bol. (Olctum)

Pacalarini kisaltacam. Artan parcalardan diz kisimlarina sizin soylediginiz gibi cirtli birseyler yatirmak istiyorum. Darligini ayarlayabilecegim sekilde olacak tam diz kisiminin arkalarina.

Bu bolluk genel bir mevzu galiba.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)