Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Yağmurluk Tavsiyesi - Kurye Yağmurluk

Motovento
    REKLAM ALANI
    idinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017) / Bajaj Boxer 150
    Merhabalar Arkadaşlar,

Malum yoğun yağmurlu havalarda ıslanmak can sıkıcı bir durum. Yağmurlu havalarda motosiklet kullanma zorunda kalan ya da gezi sırasında yoğun yağmura maruz kalabilecek motorsever arkadaşlar için yağmur almayan, su geçirmeyen ve uygun fiyatlı yağmurluk arayışındalar.
    Bu sebeple uygun fiyata alınabilecek yağmurluğu test etmiş, memnun kalmış ve öneri yapabilecek tecrübelere ihtiyacımız var.

Bu konuda birikimlerinizi ve önerilerinizi paylaşabilir misiniz?

Aşağıdaki linkte bulunan ürün fiyat olarak uygun ancak yorumlara baktığımda su geçirmeyen diyen de var, kuryelerine almış ama su geçirmiş diyen de var, insan şaşırıyor tabii ki!

http://urun.n11.com/yagmurluk/motosi...a&utm_term=PV7

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:41 ----------

Merhabalar Arkadaşlar,

Galiba su geçirme sorunu olmayan, kullandıkça da birkaç ay sonra deforme olaraktan da su geçirmeye başlamayan tek tür PVC yağmurluk olduğunu tespit ettim. Tek dezavantajı sert yapıda olması nedeniyle giyim konforu yok, terleme yapabiliyor.

http://www.hepsiburada.com/tex-1135-...-HBV00000386BY

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    lapa plastikten balıkçı yağmurluğu su geçirmez dayanıklıdır ama aşırı terletir ve tipsiz durur.
    decathlonda satılan tribord marka yağmurluklar ile bu kış rahat ettim.benim gibi birçok kurye de oradan aldı. hem oldukça da şık duruyorlar. bir çok yerde su geçirmedi yine de çok soğukta veya yağmurda üstüne balıkçı yağmurluğu giydim.
    yaz yağmurunda ise yağmurluk ne kadar ince olursa olsun terletiyor. yaz yağmuru daha da ısdırap.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önerme ve bilgilendirme için müteşekkirim.

Cevabını okumadan evvel de sırayla araştırırken bu ürünleri inceliyordum.
    Zannediyorum, doğru tercihte bunlar olmalı, ilgili firmanın dükkanına giderek de inceleyeceğim.

Aslında yağmurluk olarak kullandığım ancak kuvvetli yağmurlarda su geçirebilen ince yapılı pantolon ve mont dechatlon ürünü olarak kullanıyorum, bunun yanında kesinlikle yağmur geçirmeyen ürün tespit ederek, kullanmak istiyorum.

Bakalım incelemeler sonrası hangi ürünlere denk geleceğiz

ousi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700X
    1 senedir DURT marka kullanıyorum. Bir ara şimdi ıslandık geçiriyor dediğim anda bile motordan indiğimde terlediğimi farkettim. Hiç bir kısmından su almıyor. Fiyatına göre kalitesi güzel biraz poşetimsi yapısı var ama o fiyata o kadar...

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Konuyu takipteyim.

Motosikleti
    V-Strom 650
    Decathlon'un yatçılık bölümündeki yağmurluklar da iyi. Hava geçiren, su geçirmeyen yağmurluklar, aynı nitelikteki motosiklet ürünlerinin yarı fiyatı.

Motosikleti
    Alıntı byanmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Decathlon'un yatçılık bölümündeki yağmurluklar da iyi. Hava geçiren, su geçirmeyen yağmurluklar, aynı nitelikteki motosiklet ürünlerinin yarı fiyatı.
    byanmaz kardeşim,
    Neşen bol olsun.

İfade ettiğin gibi Dechatlon un yatçılık bölümüne geçen hafta bakmıştım, sezon olmadığı için söz konusu (yağmurluk) ürünleri şimdilik askıda değil!
    Sormak istediğim bahse konu dechatlon ürünlerini tecrübe ettin mi, bu konuda deneyim çok önemli, zira yukarıda "ousi" kardeşimiz "durt" marka yağmurluğu kullanmış ve su geçirmez olarak da önermiş, ancak yine "durt" marka aşağıdaki linkte de görebileceğiniz üzere birkaç yorumcunun ifadesiyle yağmurluğun su geçirdiğini belirtmişler.

http://urun.n11.com/yagmurluk/motosi...-cat-P91343276

Bu sebeple doğru ürüne ulaşıp yoğun yağmurlu havada kuru kalarak kaskın arkasından mutlu bir şekilde yağmuru izleyerek motosiklet sürebilmenin arayışı içerisindeyiz.

Kazasız ve keyifli sürüşler olsun.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    bir kurye olarak önericegim tek yagmurluk prosevin yagmurlugudur havalandirmasi mevcut cok terletmiyor ve cebleri inanilmaz is göruyor , ayri olarak bot yagmurluguda alirsaniz yagmurda sürusler keyifli hale gelir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    takipteyim.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alt olarak decathlondan aldığım yağmurluk pantolon ustu kullaniyorum gayet memnunum, sağanakta saatlerce kullanmadım ama şu gecirmedi, yirtılmadi,dikiş altları içten şerit parça ile güzel yapıştırılmış, 20-30 km yolda kullaniyorum cok memnunum.İhtiyaten botlari çıkararak giyiyorum..(35-40 lira bişey sanirim)

Deri montumu fazla yıprattım ve sanırım dikiş yerlerinden su sizdırmaya başladı ufaktan..

Sadece; 'görüntüsü çok kötü olmayan,mumkunse reflektorlü üst yağmurluk' arıyorum.Uygun fiyatlı prohelin var galiba fakat kullanıcı yorumuna ulasamadim..Tek üst ya da bu prohel yorumu ve linkler takip edilir;)

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    https://www.decathlon.com.tr/raincut-ust-pantolon--id_8382416.html şu alt

https://www.decathlon.com.tr/rain-cut-yagmurluk-id_8382418.html buda üst.

bende iş mont da satılan yağmurluk da var ama bu dekatlonunkiler daha kullanışlı yumşak. hemde hesaplı

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    kurye değilim fakat acil durumlarda battal boy çöp poşeti epey iş görüyor
    yalnız ayaklara da geçireyim derseniz ayaklarda vücut nefes almadığı için terleme yapıyor rahatsızlık veriyor
    he birde ters çevirip kullanmayı unutmayın sakın ben unutmuşum önümde devasa kroplast yazısıyla gezdim
    tam rezillik

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı idinc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar Arkadaşlar,

Malum yoğun yağmurlu havalarda ıslanmak can sıkıcı bir durum. Yağmurlu havalarda motosiklet kullanma zorunda kalan ya da gezi sırasında yoğun yağmura maruz kalabilecek motorsever arkadaşlar için yağmur almayan, su geçirmeyen ve uygun fiyatlı yağmurluk arayışındalar.
    Bu sebeple uygun fiyata alınabilecek yağmurluğu test etmiş, memnun kalmış ve öneri yapabilecek tecrübelere ihtiyacımız var.

Bu konuda birikimlerinizi ve önerilerinizi paylaşabilir misiniz?

Aşağıdaki linkte bulunan ürün fiyat olarak uygun ancak yorumlara baktığımda su geçirmeyen diyen de var, kuryelerine almış ama su geçirmiş diyen de var, insan şaşırıyor tabii ki!

http://urun.n11.com/yagmurluk/motosi...a&utm_term=PV7

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:41 ----------

Merhabalar Arkadaşlar,

Galiba su geçirme sorunu olmayan, kullandıkça da birkaç ay sonra deforme olaraktan da su geçirmeye başlamayan tek tür PVC yağmurluk olduğunu tespit ettim. Tek dezavantajı sert yapıda olması nedeniyle giyim konforu yok, terleme yapabiliyor.

http://www.hepsiburada.com/tex-1135-...-HBV00000386BY
    Şunu mutlaka belirtmek isterim eğer uzun süre yağış altında sürüş yapacaksanız mutlaka 2 kademeli bir kullanım yapmalısınız. Kurye olarak paketçilik yapılıyorsa belki tek başına yağmurluk yeterli olabilir. Fakat günlük yüksek kmler yapıp uzun süre sağanak altında sürüş yapılıyorsa tek başına hiçbir yağmurluk yeterli olmayacaktır. Bırakın bu ürünleri çok pahalı markaların yağmurluklarını bile alsanız çok uzun süren ve yoğunluğu fazla bir yağmurda hepsi su geçirebilir.

Uzun süre sürüş yapılacaksa tavsiyem uygun fiyatlı su geçirmez bir motosiklet montu + su geçirmez bir yağmurluk bu şekilde uygun fiyatlı ürünlerden bile performans alabilirsiniz. Ama mont giymeden isterseniz 1000 liralık yağmurluk giyin bi süre sonra belli bölgelerden boyun bel sırt vs su alıp sizi rahatsız ederbilir.
    oialdemir bunu beğendi.

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Yağmur deyince aklıma gelen

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)