Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Naked Motosiklet için ekipman

Motovento
    REKLAM ALANI
    Herscel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1290 Super Duke GT - 2021
    Merhaba MT ailesi.

Motosikleti aldık. Sıra ekipmana geldi. Bir kısmını yurtiçi (kask), bir kısmını ise yurtdışından sipariş vereceğim. Yaklaşık 8-9bin civarı belki biraz daha artabilen bütçem mevcut.

Yazlık olarak mont revit gt-r air alacağım.
    Kış için deri mont istiyorum. Sadece ve şık. Revit akira dikkatimi çekti.
    Eldiven ise kısa tercihim. Revit Fly2 için güzel yorumlar okudum.
    Kask olarak rx7v kafamdaki kasktı fakat naked için olmaz denildi. Shoei GT-Air modeli dikkatimi çekiyor.
    Bot ise günlük kullanılabilen, korumalı ve rahat birşeylere bakıyorum.
    Pantalon olarak yine günlük kullanılabilen jean bakıyorum. Vendome renk ve koruma itibari ile iyi gibi fakat yerli ürünler içinde yorumlar gayet iyi. Riderdenim veya muadil olabilir.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2017
    Kaskın nakedla olmaması işi sizin zevkinize kalmış bir konu. Gerekli güvenlik testlerini sağlıyorsa enduro kaskları hariç hepsi olur diye düşünüyorum. Ektra olarak bellik de öneririm hem böbrekleri soğuktan koruyor hem de kazada iş görüyor. Yağmurlu, sisli günlerde sürücekseniz reflektif bir yelek ve yağmurluk seti gerekecektir. Güvenliğinize çok önem veriyorsanız da motosikletde kullanıma uygun sırt çantaları var onlardan. Diğer çantalar tam oturmadığından ve sırt destekleri uygun olmadığından kaza sırasında çantadaki malzemeler vücudu yaralayabiliyor. Ayrıca yazlık ve kışlık en az 2 kot almanız sizin için iyi olur. Onun dışında yazdığınız ekipmanlar zaten üst seviye malzemeler sorun olacağını sanmıyorum. Revit gt-air in beyazı yazın sizi sıcaklık anlamında mutlu eder ama çabuk kirleniyor diyorlar tercih sizin.

toreador - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Şahsen tecrübe ettiğimden müdahale etmek ve fikrimi belirtmek istedim ; Birden fazla seyahatte kask ile naked motosiklette farklı kasklarla çıkma olanağım oldu. Zaten camsız, granajsız bir motosiklet kullanıyor olduğundan aerodinamik yapıyı sağlamak adına kask tercihinde ilk sırada yer almalı GT-Air. Naked motosikletler nispeten dik oturuşa sahip spor motosikletlerdir, bu sebeple de tercihine uygundur.

Fiyatından, renginden, şeklinden ya da markasından dolayı motosikletine uygun olmayan bir kask alırsan (Shoei NXR, HJC FG17 gibi) öne eğilip kullanmadığından kaynaklı yersiz bir gürültü ve hava akışına maruz kalacaksın.

Motosikleti
    Bu bellik konusunu hiç düşünmemiştim. Biraz bu konu ile ilgiye ihtiyacım var. Montların korumaları alınan monttan monta değişiyor. Peki bellikler de böyle mi? Mont için Revit Akira, Dainese Fighter veya Dainese G.street şu an ilgimi çeken modeller.

Kask konusunda Shoei Gt-Air de karar kıldım.

Pantalon, bot ve eldiven arayışım şu an devam ediyor.

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Alıntı Herscel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba MT ailesi.

Motosikleti aldık. Sıra ekipmana geldi. Bir kısmını yurtiçi (kask), bir kısmını ise yurtdışından sipariş vereceğim. Yaklaşık 8-9bin civarı belki biraz daha artabilen bütçem mevcut.

Yazlık olarak mont revit gt-r air alacağım.
    Kış için deri mont istiyorum. Sadece ve şık. Revit akira dikkatimi çekti.
    Eldiven ise kısa tercihim. Revit Fly2 için güzel yorumlar okudum.
    Kask olarak rx7v kafamdaki kasktı fakat naked için olmaz denildi. Shoei GT-Air modeli dikkatimi çekiyor.
    Bot ise günlük kullanılabilen, korumalı ve rahat birşeylere bakıyorum.
    Pantalon olarak yine günlük kullanılabilen jean bakıyorum. Vendome renk ve koruma itibari ile iyi gibi fakat yerli ürünler içinde yorumlar gayet iyi. Riderdenim veya muadil olabilir.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    Hayırlı olsun hocam, BMW yazıyor ama aldığınız motor nedir? F800R mı?

Motosikleti
    Teşekkürler. K1200R

Motosikleti
    Honda Forza 250
    kısa eldivenin dezavantajı kaza sırasında düştüğünüzde eldivenin bilek kısmı siz sürüklenirken sıyrılır.ordan deriyi asflatta bırakırsınız

Motosikleti
    Tüm ekipmanlarım geldi fakat eldiven bana çok uygun olmadı. Malesef 1 beden büyük geldi. Sanırım yeni eldiven alacağım.

Yeni eldiven için öneriye ihtiyacım var. Sıcak havalarda kullanılabilecek, uzun bir eldiven bakıyorum. Dainese Carbon D1 uzun, Alpinestar SP-2 ve kısa olarak da Revit Fly2 şu an dikkatimi çekiyor. Bu konuda tavsiyesi olan varmıdır?

Teşekkürler.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Tüm ekipmanlarım geldi fakat eldiven bana çok uygun olmadı. Malesef 1 beden büyük geldi. Sanırım yeni eldiven alacağım.

Yeni eldiven için öneriye ihtiyacım var. Sıcak havalarda kullanılabilecek, uzun bir eldiven bakıyorum. Dainese Carbon D1 uzun, Alpinestar SP-2 ve kısa olarak da Revit Fly2 şu an dikkatimi çekiyor. Bu konuda tavsiyesi olan varmıdır?

Teşekkürler.
    Held'in eldivenlerine de bak.Motomax stoklarını bitirdi 2018'de getirirmi bilmem ama fiyat-performans ürünleri tam.

Motosikleti
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Held'in eldivenlerine de bak.Motomax stoklarını bitirdi 2018'de getirirmi bilmem ama fiyat-performans ürünleri tam.
    Daha spesifik yaklaşımlarda bulunabilir misiniz? Model mesela...

Motomax bitirdikten sonra TR'de satan çok yer kalmamış.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Daha spesifik yaklaşımlarda bulunabilir misiniz? Model mesela...

Motomax bitirdikten sonra TR'de satan çok yer kalmamış.
    Hocam şu an ben Touring Five kullanıyorum.Çok memnunum.Kaza bile yaptım 50-60'la giderken çakılın üzerine düştüm ağrı hissetmedim bile.Şimdi diğer modelleri nasıldır pek bi fikrim yok.İnternette pek bi incelemesi de yok ama kullananlar hep memnun.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson

Teşekkürler.
    Yazlık kısa eldiven olarak benim tavsiyem Five SF1

Motosikleti
    Dainese Carbon D1 Long almaya karar verdim. Teşekkürler tavsiyeler için.

Motosikleti
    Dainese Carbon D1 Long almaya karar verdim. Teşekkürler tavsiyeler için.
    Derken ceket ve eldivenin uymadığını gördüm. Uymamaktan kastım ceketin kol bölgesindeki koruma , dirsek ile bilek arasındaki, bileğe kadar indiği için uzun eldiven dahi olsa eldiveni ileri doğru itiyor. Bu sebeple kısa, montun içine koyabileceğim, bileği ince bir eldivene ihtiyaç duyuyorum.

Revit'in Fly 2 modelinin bileği ince... Bu doğrultuda başka önerisi olan varmıdır?

Motosikleti
    CRF 250
    Tech90'nın korumalı jean kotları güzel. Kullanıyorum memnunum. Eldiven uzun olsun diyen arkadaşlara bende katılıyorum. Kesinlikle bileği de koruyan bir eldiven olsun.

Motosikleti
    Eldiven bende uzun olsun istiyordum hatta Carbon modelini denedim fakat ceketin korumasından dolayı olmadı uzun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)