Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İşe giderken giyilecek ekipman

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba Arkadaşlar,
    Güvenlik enönce geldiği için kask, eldiven, mont, pantolon, bot olmazsa olmazım. Ekmek almaya giderkenbile giyiyorum. Hatta bu yüzden sıcak bunalttığı için, yazın daha az motora biniyorum.

Size sorum şu; işe gelip giderken motorumu kullanmak istiyorum. İşe takım elbise ile gitme zorunluluğum yok. Kask, mont ve eldiven sorun olmadan yanıma alabileceğim şeyler ancak pantolon ve bot u ne yapacağımı bilemiyorum. Bunları çıkarma, yanımda yedeklerini taşıma derdi var. Ayrıca hergün aynı pantolon ve ayakkabıyı giymek istemiyorum..

Güvenlikten ödün vermeden, min. maliyetle bu sorunu nasıl çözebilirim?? Sizler neler yapıyorsunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Hergün takım elbise giyiyorum, ofise gardolap kurdum
    bankimuun bunu beğendi.

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    LBC'nin yandan fermuarlı pantolonunu giyiyorum çok işlevsel.
    Ayakkabı için de masamın altında bir çift ayakkabı duruyor. İşe gelince botu çıkartıp onu giyiyorum.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    İmkanınız dahilinde ise iş yerinde 2 çift ayakkabı ve pantolon bulundurun.

Mümkün değil ise ve her gün aynı pantolon ve ayakkabıyı giymek istemiyor iseniz : motorunuzun çantasında ya da çantalarında ayakkabı ve pantolonunuzu taşıyacaksınız.

Saygılarımla.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

Motosikleti
    Forza 250
    Şunu öneriyorum size(linki aşağıda), ekstra bir bütçe ayarlayabilirsem ben de almayı düşünüyorum. Bunu pantolonunuzun üzerine de giyebilirsiniz ya da duruma göre, üzerinizi değiştirecek yeriniz varsa direk termal içlik üstüne pantolonsuz da giyebilirsiniz. İş yerine de ayakkabı ve elbise bırakırsınız.

http://www.motoplus.com.tr/urun/9901...FREERIDE-BLACK

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İşyerinde iki kapılı dolap kullanıyorum, beş çift takım ve ayakkabıları rahat alıyor. Yine de kışın kat kat elbise giyip çıkarması en az 10 dakika, zor yani..nasılsa zamandan tasarrufumuz var deyip avunuyoruz..

En azından bir iki çift ayakkabı (spor,ya da kundura ne giyiyorsan) askı altına ya da bir dolaba sığdırabilir botları değişirsin (geçen yıl ayağımda bot olmasa bilek kırılmıştı), pantolon işi; eğer kumaşsa üzerine iki kat giysen bile ısıtmadığından ve kullanışsız olduğundan mecbur değiştirilmeli gibi geliyor bana artık oda mı olur işyerinde, lavobo mu olur duruma göre bakıcaksın..Pek yardımcı olamadık

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Serbest kıyafet ile gidiyorum bende. Pantalonum yok, dizlik kullanıyorum. Çizmelerimi giyiyorum ayakkabımı da hangisini istersem bir poşet ile yanıma alıyorum ofiste değiştiriyorum. Dizlik, eldiven vs sele altında kalıyor, ofise mont, kask ve ayakkabı poşeti ile gidiyorum.

kask mont eldiven devam hocam :D

Önerileriniz için teşekkürler arkadaşlar. Sanırım bana uygun olan yanımda yedek ayakkabı taşımak. Pantolonda yandan fermuarlı mantıklı geldi ancak işlevselliği nasıl olur bilemiyorum. İstemeden de olsa dizlikte düşünmeye başladım.
    Ofise kıyafet bırakma durumum yok malesef:( Danışmanlık yaptığım için hergün gittiğim şirket değişebiliyor bu yüzden üst değiştirme çok az olmalı.
    Birde tulum kullanan arkadaşlar, tulumun artıları eksileri ne olur yazarsa çok sevinirim.
    Teşekkürler

Motosikleti
    Honda C750
    http://www.thebikerjeans.com/Black-Iron-Flexi-D-KEV3-Version2-Erkek,PR-952.html Bir dene derim.Daha önce kullandığım motosiklet pantolonlarının haddi hesabı yok. En iyi markaların dahi motosiklet pantolonlarını kullandım fakat bu kalitede değillerdi. Bu marka butik olarak çalışıyor. Yeşilköy'de mağazaları var yaklaşık 5 ay önce bir pantolon aldım 480 TL'ye üründe hala deformasyon yok. Ürünün kevlar özelliği yakın zamanda hayatımı kurtardı. Ben çok sevdim soğuk yalan oldu tavsiye ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler