Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ekipman tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    fb__ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MonsterR25(x)- 450SR(x)- Street Triple 765RS(&#998
    Merhaba arkadaşlar. Allah izin verirse bende motosiklet kervanına katılacağım. Öncelikle alacağım model Bajaj pulsar 200ns. Çok ünlü bir model geldiğinden beri takip ediyordum. Allah bu zamanlara kısmet etti. Şimdi arkadaşlar benim ekipman bütçem kask hariç 1000tl. Bana bu fiyata f/p'si iyi ve parasına göre iyi koruyacak ürünler önerir misiniz? Birde ben hangi korumalıklar kesinlikle olmalı tam emin değilim. Bilgili arkadaşlar paylaşırsa sevinirim. Kask olarak bunu tercih ediceğim;

http://urun.n11.com/kask/mt-revenge-limited-evo-black-grey-mt-kask-sharp-test-5-yildiz-P37992161?cid=604001&gclid=CjwKEAjwsuK_BRDD9ISR1ba wwUwSJACbOiixN23Aq4kehGlx1FRUnThJSwgG9my54ZqeRhJUq JPdUhoC2l_w_wcB&gclsrc=aw.ds

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Tam bir koruma için gerekli parçalar
    Mont
    Sırtlık
    Eldiven
    Korumalı pantolon veya pantolon+dizlik
    Bot
    Çok bahsedilmiyor ama dizlik gibi dirseği de korumak lazım, dirseklik de olabilir.

Bu ekipman çeşitlerinden hangisini almayı düşünüyorsunuz, hangisini almayı düşünmüyorsunuz mesela? Mont, pantolon, eldiven ve bot da kendi içinde yazlık ve kışlık gibi dallara ayrılıyor. 4 mevsimlik bir şey yok. Daha çok yazın mı kışın mı süreceksiniz? Dağda bayırda mı, otobanda mı, şehir içinde mi süreceksiniz? Bunları da belirtirseniz insanlar daha çok işinize yarayacak önerilerde bulunur. Sadece motoru yazmışsınız. Koruma olayında hangi motor olduğunun çok bir önemi yok.

Motosikleti
    Kışın az sürerim galiba. Şehir içi ve otoban karışık, ama yoğunluk şehir içi. İlk olarak yazlık alayım diyorum. İlerde de kışlık alıp tamamlarım. Eldiven mont dizlik düşünüyorum ilk. Birde montun diğer korumalıkları iyi ise bel koruması değişimi. Pantolon falan ne bileyim çok alasım yok ilerde alırım diye düşünüyorum.

Motosikleti
    speederbike
    Şimdi dedin şeyleri 300'e dizmek de mümkündür herhalde ama ben daha kaliteli olmasını öneririm.
    Rev'it ve Dainese'in 650-700 arasında fileli tekstil ceketleri var. LS2'nin de 400-600 arasında montları var (LS2'yi marka olarak bilirim, ama kask dışında birşeyini incelemişliğim yoktur).
    Eldivende Rev'it Striker 2 önerebilirim, 270-300 arasında galiba. Sadece bu ikisi ile bütçeni bitirdik ama geriye 200'lik tavan fiyatı ile Prohel mafsallı dizlik geliyor.
    Yani bütçeni %20 arttırabilirsen, makul kalitede birşeyler alman mümkün. Montu LS2 alırsan arttırmana da gerek yok.

Not: Ultra pahalı sentetik malzemelerden üretilmedikçe hiçbir tekstil mont, deri mont kadar sürtünmeye koruma sağlamayacaktır. Ama yazın da deri mont giymek her babayiğidin harcı değil.

Motosikleti
    Dediğiniz ürünlere baktım. Revit mont ve eldiven çok güzel. Montun modeli gtr air siyah gri ama bel/ırt koruması ayriyeten satılıyormuş. Bu ürünlerin toplamı 600+250+200 = 1050 tl ediyor. N11 de hepsi var galiba telefondan tam bakamadım. Üstüne 1000/100 indirim bulabilirim. Biraz daha ucuza gelir. Mont eldiven dizlik, bu üçü dışında hayati önem taşıyan ne var sizce?

Motosikleti
    speederbike
    Sırtlık, Rev'it'in montla uyumlu sırtlığı vardır. Aslında sırtlık, kasktan sonraki ikinci hayati şey. Malum, bir beyin, iki omurilik. Bir de, sakın sipariş ettiğiniz ürün gelir gelmez etiketleri sökmeyin. Kasktan hiçbir şey sökmeyin. Beğenmezseniz veya uymazsa iade edeceksiniz çünkü. Bu arada, ben Rev'it montu 670'e buldum galiba, siz 600'e iyi bulmuşsunuz.

Motosikleti
    Evet montu o fiyata buldum. Bu arada prohel masfallı dizlik 60 tl başka modelini bulamadım. Sizin dediğiniz farklı olabilir belki link atabilir misiniz? Bu arada sırtlık hariç 1200tl tutuyor makul gibi geldi bana. Birde indirim bulursam tadından yenmez. İndirimden kalan paraylada sırtlık alırım

Motosikleti
    speederbike
    Evet, Prohel 60 TL imiş. 200 TL diye Zandona bulmuşum. İkisi arasında çok fark olacağını sanmam. Zandona CE onaylı diyor, Avrupa'nın TSE'si olan CE mi, motosiklet güvenlik sertifikası olan CE mi onu anlayamadım. Prohel hiç CE'ye girmemiş. Dizlik için asıl Dainese falan almak lazım ama onlar da pahalı şu an bütçeniz için.
    https://www.motoavm.com/ProductDetai...izlik/281/3998

Motosikleti
    Tamamdır çok teşekkür ederim. Verdiğiniz linktekini de buldum. 180 tlye. 1330 lira yapıyor toplam. Dişimizi sıkar alırız. Sonuç olarak canımızı koruyacağız. Çok teşekkür ederim

Motosikleti
    speederbike
    Rica ederim. Yalnız şunu söyleyeyim. O mont ve eldivenle kışın motor sürmeyi hayal etme

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)