Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yağmurluk tavsiyesi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    cyberdanger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selamlar linkteki yağmurluk veya benzerlerini tavsiye eder misiniz? ömrü kaç senedir, yağmur geçirir mi? işe gidip gelirken kullanacağım. Şuan balıkçı tip pvc yağmurluk kullanıyorum eskidiği için yeni bakıyorum. Pvc yağmurlukla kupkuru seyahat edebiliyorum ama çok çirkin. Linktekine benzer yağmurluklar nasıldır?
    http://urun.n11.com/yagmurluk/motosi...imi-P118991705

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    orhanay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer çalındı - hedef WR250
    selamlar..
    motoplus tan yağmurluk satın almıştım ben de... onun da kolların da ve sırtında böyle sarı çizgiler vardı..
    yağmurluktan kesinlikle çok memnun kaldım. yağmur da sürmekten çekinen birisi olmadım hiçbir zaman ama yağmurlukla birlikte inanılmaz zevkli hale geldi benim için.
    tabii alt ve üst takım olarak almıştım. çizme de var.. sadece kask vizoru biraz sıkıntı yaratıyordu.

defalarca yağmur yediğim zamanlar kıyafetler öyle ıslanıyordu ki kıyafetlerle birlikte direk banyo ya giriyordum. yağmurluk kullanmaya başladıktan sonra çok farketti... dışarıda fırtına da olsa sanki günlük güneşlik miş giriyordum eve..

çok uzatmayayım... motosiklet sürerken; montunun varlığı ve yokluğu arasında ki fark, kaskın varlığının ve yokluğunun arasında ki fark ne kadar konfor sağlıyorsa; yağmurlu havada yağmurluk kullanmakta o kadar farkediyor konfor açısından.

tabii ne oldu???? arabanının arka koltuğunda dururken kelebekten girip çaldı şerefsizler...

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tatlı su motorcusu değilsen yağmurluk bir elzem. 2008'de aldığım Revit alt halen sapasağlam ve her giydiğimde iyi ki kalitelisini almışım diyorum. Üst yağmurluklarda ise durum biraz daha değişik, şimdi tamamen pvc alırsan kalitesine göre iyi dayanıyor ama uzun sürüşlerde terletiyor! Terletmesin diyorsan teknolojik kumaşlar var nefes alan su geçirmeyen, Tchibo'dan aldığım Dupont kaplamalı yağmurluğu 6 sene kullandım sonunda kaplaması gitti kollardan içeri almaya başladı. Şimdi motosiklet sürücüleri için Ecorepel kaplamalı bir yağmurluğu satışta bende almayı düşünüyorum, sende istersen bir bak.

https://www.tchibo.com.tr/yagmurluk-...8.html?dim1=03

cyberdanger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @orhanay06

Yağmurda motor sürmenin keyfini çok iyi biliyorum eğer sağlam bir yağmurluğunuz varsa gece 11-12 gibi sağanak yağmurda motosiklet sürmek insana çok farklı hisler yaşatıyor, yorumunuz için teşekkürler.

@BIYIKLI

Motosiklet yolda gidebildiği sürece kar yağsa bile kullanıyorum. Eskiden kuryelik yaptığım için sorun etmiyorum. Şuan için 5-6km'lik bir yol yapıyorum ve motordan indiğimde kuru olmam lazım. Karadenizde yaşadığım için çok yağmur yağıyor. Pvc yağmurluk o mesafede ter yapmıyor ancak eskidiği için yeni almam lazım. Aklım pvc diyor kalbim motorcu yağmurluğu, yorumlarınıza göre karar vereceğim. Cevabınız için teşekkürler.

X-Slim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tatlı su motorcusu değilsen yağmurluk bir elzem. 2008'de aldığım Revit alt halen sapasağlam ve her giydiğimde iyi ki kalitelisini almışım diyorum. Üst yağmurluklarda ise durum biraz daha değişik, şimdi tamamen pvc alırsan kalitesine göre iyi dayanıyor ama uzun sürüşlerde terletiyor! Terletmesin diyorsan teknolojik kumaşlar var nefes alan su geçirmeyen, Tchibo'dan aldığım Dupont kaplamalı yağmurluğu 6 sene kullandım sonunda kaplaması gitti kollardan içeri almaya başladı. Şimdi motosiklet sürücüleri için Ecorepel kaplamalı bir yağmurluğu satışta bende almayı düşünüyorum, sende istersen bir bak.

https://www.tchibo.com.tr/yagmurluk-...8.html?dim1=03
    *
    Sadece üst demi hocam bu ürün ? alta ne alacağız ?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Bıyıklı tsk ederim guzel ürün fakat sakarya da tchibo yok
    Yani bunu üzerime denemeden nasil alacagim zaten xl mont giyiyorum xxl alsam sıkıntı olabilir baska markaları denedim fakat xxl büyük geldi küçük geldi yani mont un üzerine giyilecegi icin bedeni kestirmek zor oluyor
    Eger gidip denersen bilgi verirmisin
    Boy 1.82
    Kg 85

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı X-Slim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    *
    Sadece üst demi hocam bu ürün ? alta ne alacağız ?
    Söylediğim gibi Revit'ten memnunum, ona ve başka marka modellere de bakabilirsin.

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bıyıklı tsk ederim guzel ürün fakat sakarya da tchibo yok
    Yani bunu üzerime denemeden nasil alacagim zaten xl mont giyiyorum xxl alsam sıkıntı olabilir baska markaları denedim fakat xxl büyük geldi küçük geldi yani mont un üzerine giyilecegi icin bedeni kestirmek zor oluyor
    Eger gidip denersen bilgi verirmisin
    Boy 1.82
    Kg 85
    Boy tutuyor da benim beden biraz daha geniş, 93 kiloyum. Yalnız bu Tchibo'nun kalıpları da geniştir, internetten alacağım çünkü şubelerinde o haftaki tema ürünleri satılıyor, sonra zamanı geçince olmuyor. Eskiyen yağmurluğu XL bedendi, özellikle kışın içine dar kalıplı deri mont artı kazak giyebiliyordum.

Motosikleti
    Honda NF100 WingGo, Bajaj Pulsar NS200
    Selamlar,
    Öncelikle paylaşımlarınız için teşekkürler. Yağmurluk almayı düşünüyorum. Aldığım birkaç duyumdan sonra dechatlon da satılan yağmurluklara odaklanmış durumdayım. Motosiklet aksesuarları satan büyük bir firmada çalışan ancak motosiklet kullanmayan bir arkadaşım da önermişti. Ancak motosiklet kullanan ilk ağızdan olmadığı için emin olamadım. Geçtiğimiz günlerde motosikleti bakıma götürdüğüm yerde konuştuğum birkaç eski toprak kurye abilerim de aynı şeyi söyledi. Fakat burda da çok marka ve model mevcut. Hangisini alacağımı bilemiyorum. Dechatlondan alan memnun kalan bu konuda yorum yapan arkadaşlar var mı acaba?

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    Alıntı 0ner0ner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    Öncelikle paylaşımlarınız için teşekkürler. Yağmurluk almayı düşünüyorum. Aldığım birkaç duyumdan sonra dechatlon da satılan yağmurluklara odaklanmış durumdayım. Motosiklet aksesuarları satan büyük bir firmada çalışan ancak motosiklet kullanmayan bir arkadaşım da önermişti. Ancak motosiklet kullanan ilk ağızdan olmadığı için emin olamadım. Geçtiğimiz günlerde motosikleti bakıma götürdüğüm yerde konuştuğum birkaç eski toprak kurye abilerim de aynı şeyi söyledi. Fakat burda da çok marka ve model mevcut. Hangisini alacağımı bilemiyorum. Dechatlondan alan memnun kalan bu konuda yorum yapan arkadaşlar var mı acaba?
    Decathlon yağmurluk tavsiyem
    tribord raincoastal yağmurluk alt üst takım aldım bunları
    gayet başarılı tavsiye ederim
    https://www.decathlon.com.tr/raincoa...d_8330269.html
    https://www.decathlon.com.tr/raincoa...d_8330268.html
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

Motosikleti
    KTM DUKE 250 > Pulsar 200 NS
    Alıntı Alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Decathlon yağmurluk tavsiyem
    tribord raincoastal yağmurluk alt üst takım aldım bunları
    gayet başarılı tavsiye ederim
    https://www.decathlon.com.tr/raincoa...d_8330269.html
    https://www.decathlon.com.tr/raincoa...d_8330268.html
    üst yağmurluğun beyazını 2 senedir kullanıyorum inanılmaz bişey. Yağmur geçirmiyor nefes alıyor rüzgarı ve soğugu acayip kesiyor.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://www.decathlon.com.tr/raincut...d_8073384.html

Uygun fiyatlı bi ürün (35,99 tl), motosiklet yağmurluğu almaya gerek görmedim. Paçaları fermuarlı ve oldukça geniş olsa da motosiklet botunu çıkarmadan giyip çıkarmıyorum ürün yırtılabilir endişesiyle. Kesimi, paça uzunluğu,malzemesi beklediğimden daha iyi çıktı. Orta şiddetli yağmurda bikaç kez kullandım henüz, hiç su almadı, fakat dıştan bi soğukluk ve ıslaklık hissi oluyor tabii, sanırım her üründe böyledir, ben memnun kaldım.. (Şehiriçi 10-20 km'lik mesafede kullanıyorum, uzun yolda ne olur bilemem..)

Motosikleti
    Honda NF100 WingGo, Bajaj Pulsar NS200
    Teşekkür ederim az önce Marmara forum dechatlondan satın aldım. Üst yağmurluğu 59.99 liralık gene aynı markanın farklı bir modelini tercih ettim modeli daha çok beğendim. İlk yağmuru bekliyorum test etmek için.

Motosikleti
    Honda PCX150 >>> PULSAR NS200
    Merhaba test edebildiniz mi decathlon raincostal yapmurluğu? Ben de almayı düşünüyüroum ama bir de şu var bunu kullanıp memnun olan var mıdır?

https://www.decathlon.com.tr/arpenaz...d_8331673.html

Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD 2014
    Spidi H2 Life Rain

Dainese D-Crust Basic

Arkadaşlar bu yağmurlukları kullanan var mı? Hangisini tavsiye edersiniz? Spidi benim hoşuma gitti, biraz görüntüsünde de al benisi var!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)