Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KENDİM MOTOSİKLET MONTU YAPABİLİR MİYİM

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    ARKADAŞLAR SELAMÜN ALEYKÜM HEPİNİZE İYİ GÜNLER.
    ARKADAŞLAR EVİMDE BİR TANE DERİ MONTUM VAR ŞİMDİ BEN MONT İÇ KORUMA PARÇALARINI ALSAM VE BU MONTUN İÇİNE DİKTİRSEM NASIL OLUR SİZCE SAĞLIKLI OLUR MU
    DAHA ÖNCE BÖYLE BİR ŞEY YAPAN VARSA BİLGİLERİNDEN FAYDALANMAK İSTERİM HERKESE TEKRAR İYİ GÜNLER

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HamzaBey95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Çok düşündüm... Hem mont hem de pantolon için. Yapılabilirse çok hoş olur, hem günlük kullanıma uygun hemde korumalı ekipman. Fakat günlük deri mont düşmelerde ne kadar dayanır, sürtünmeye ne kadar dayanabilir araştırmak lazım... Kevlar kumaş vs tedarik edip ondan yapılırsa olabilir ama bu sefer de astarı yüzünden pahalıya geliyor...
    HYO-GT250R
    İstanbul

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Alıntı HamzaBey95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok düşündüm... Hem mont hem de pantolon için. Yapılabilirse çok hoş olur, hem günlük kullanıma uygun hemde korumalı ekipman. Fakat günlük deri mont düşmelerde ne kadar dayanır, sürtünmeye ne kadar dayanabilir araştırmak lazım... Kevlar kumaş vs tedarik edip ondan yapılırsa olabilir ama bu sefer de astarı yüzünden pahalıya geliyor...
    düşmelerde dayanıklı olmaz mı diyorsun yani

Genellikle montlara 3 dikiş atılıyor bunlardan biriside gömme görünmez dikiş herhangi bir sürtünme durumunda yanıp korumalar sağa sola oynamasın diye. Koruma ekipmanları bildiğin gibi çeşitli dayanıklılık testlerinden geçiyor. Sen montu yaptığın zaman montunu sadece kaza anında test edeceksin riske değer mi?

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genellikle montlara 3 dikiş atılıyor bunlardan biriside gömme görünmez dikiş herhangi bir sürtünme durumunda yanıp korumalar sağa sola oynamasın diye. Koruma ekipmanları bildiğin gibi çeşitli dayanıklılık testlerinden geçiyor. Sen montu yaptığın zaman montunu sadece kaza anında test edeceksin riske değer mi?
    doğru söylüyosun yapılması gereken testler var ama kendin yapınca daha bitatlı oluyor
    antilop_skul bunu beğendi.

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    aleyküm selam akşam oldu ama iyi gün dilekleriniz için teşekkür ederim. sorunuza cevaplamak gerekirse motosiklet ekipmanları sadece darbelere karşı dayanıklı değildir. aynı zamanda sürtmelere ve ısıya karşıda dayanıklıdır. kullanacağınız deri günlük kullanım için bir deri olacağı için sürtme ve ısıya ne kadar dayanıklı olduğunu bilmiyorum. yapacağınız işlem için kevlar malzeme alsanız bile maliyetinin çok çok üstünde bir fiyat çıkaracaktır. koruma alıp dikerseniz hiç yoktan darbelere karşı dayanıklılık kazanmış olursunuz. söylenildiği gibi kırık bil kol iyileşir hiç olmadı yerine platin takılır ama kaybedilmiş bir doku geri kazandırılamaz. bu yüzden size tavsiyem motosiklet için yapılmış bir ekipman almanız olacaktır. hem 2 kere masraf yapmazsınız hemde güzel bir mont almış olursunuz. iyi akşamlar dilerim

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Alıntı Yolcu0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aleyküm selam akşam oldu ama iyi gün dilekleriniz için teşekkür ederim. sorunuza cevaplamak gerekirse motosiklet ekipmanları sadece darbelere karşı dayanıklı değildir. aynı zamanda sürtmelere ve ısıya karşıda dayanıklıdır. kullanacağınız deri günlük kullanım için bir deri olacağı için sürtme ve ısıya ne kadar dayanıklı olduğunu bilmiyorum. yapacağınız işlem için kevlar malzeme alsanız bile maliyetinin çok çok üstünde bir fiyat çıkaracaktır. koruma alıp dikerseniz hiç yoktan darbelere karşı dayanıklılık kazanmış olursunuz. söylenildiği gibi kırık bil kol iyileşir hiç olmadı yerine platin takılır ama kaybedilmiş bir doku geri kazandırılamaz. bu yüzden size tavsiyem motosiklet için yapılmış bir ekipman almanız olacaktır. hem 2 kere masraf yapmazsınız hemde güzel bir mont almış olursunuz. iyi akşamlar dilerim
    evet ben ısı ve sürtünmeyi pek düşünmemiştim galiba bizim mont yapma işi yatıcak

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    deri montumla bi kere düşmüştüm colins ten almıştım işe yaramadı direk parçalandı bence direk orjinal alınmalı :D

omeraydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690smc-R
    Malesef yapamazsın : )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)