Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ekipman güvenlik farkları

Motovento
    REKLAM ALANI
    tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Mont, pantolon, eldiven vs ekipmanların farklı koruma sistemleri olduğunu görebiliyoruz. Özellikle yazlıklarda daha zayıf oluyor.
    Aşağıdaki videoda Alpinestar 'ın eldiveni 2 saniye içinde nasıl haşat olduğunu görebiliriz.

Eldiven Alpinestars smx 2 air carbon (kullanıcı gerçek olduğunu belirtmiş)

Yere düştüğümüzde ilk değen nokta olan ellere biraz daha özen göstermek gerekir sanırım.
    kahraman1 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Tam da SMX-2 air carbon almayı düşünürken bu video hiç oldu mu :(
    Yaz ayı için Tavsiye edebileceğiniz Avuç içi Deri (yada kısmen deri) eldiven var mı arkadaşlar ?

Ayrıca merak ettiğim bir diğer husus. Alpinestars masai M beden eldiven denedim. Parmeklarım eldivenin en ucuna değiyordu. parmak ucundan İçe doğru kıvrılıp birleştirilen kısımlar 10. dk dan itibaren parmak uçlarımda iz bırakmaya başlıyordu. Bu sebeple satın almamıştım bu ürünü. Acaba bu eldiven kısa zamanda esner miydi ?

(Mont: Dainese Super rider pelle. Kolları uzun olduğu için kısa eldivende bilek kısmı fazla kalın olmayacak ya da uzun eldiven olacak)

Motosikleti
    gt250r
    Bizim asfaltlar mermer gibi düz olduğu için bu şekilde zimpara görevi görmez diye düşünüyorum. Adamlardaki asfalta baksana 80lik zimpara gibi

toomuchcc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alpinestars Smx-2 air carbon bence daha çok motocross tarzı disiplinler için üretilmiş bir model. Yazın yaptığım arazi sürüşleri için almıştım ben de bir tane. Hafif ve ince bir yapıda olduğundan parmak hissiyatı ve havalandırması oldukça başarılı. Bunun götürüsü ise kaza anındaki koruma oluyor haliyle. Eldivenin özellikle sert cisimlerle temas konusunda fazla bir koruması yok. Asfalt üzerinde kullanıma uygun bir model değil bence. Özellikle de videodaki gibi atraksiyonlara girmeyi düşünüyorsanız. Asfalt için bu tarz eldivenler yerine goretex malzemeden üretilmiş üst düzey modellere bakarsanız daha iyi olur. O tarz eldivenlerin hem korumaları oldukça başarılı, hem de goretex malzeme ellerin terlemesini önlüyor. Süper sıcak havalar için onlar da kalın kaçabilir tabi. Orda da bence minimal sınır Dainese 4 stroke evo tarzı modeller olmalı. Revzilla'da falan çok satan bir eldiven örneğin o, bir göz atın.

Alıntı toomuchcc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alpinestars Smx-2 air carbon bence daha çok motocross tarzı disiplinler için üretilmiş bir model. Yazın yaptığım arazi sürüşleri için almıştım ben de bir tane. Hafif ve ince bir yapıda olduğundan parmak hissiyatı ve havalandırması oldukça başarılı. Bunun götürüsü ise kaza anındaki koruma oluyor haliyle. Eldivenin özellikle sert cisimlerle temas konusunda fazla bir koruması yok. Asfalt üzerinde kullanıma uygun bir model değil bence. Özellikle de videodaki gibi atraksiyonlara girmeyi düşünüyorsanız. Asfalt için bu tarz eldivenler yerine goretex malzemeden üretilmiş üst düzey modellere bakarsanız daha iyi olur. O tarz eldivenlerin hem korumaları oldukça başarılı, hem de goretex malzeme ellerin terlemesini önlüyor. Süper sıcak havalar için onlar da kalın kaçabilir tabi. Orda da bence minimal sınır Dainese 4 stroke evo tarzı modeller olmalı. Revzilla'da falan çok satan bir eldiven örneğin o, bir göz atın.
    Daniese 4 stroke evo daha çok kışlık bir ürüne benziyor. Çünkü hiç havalandırma deliği göremedim. ayrıca atraksiyonla işim olmaz.

Biraz hortlatma olucak sanirim ama ben konuyu yeni gordum ve eldivenin fiyatina baktim 325 tl. Ve adamin hizi gostergede gorunmuyor sanirim ama 100 km nin bi hayli ustunde gibi. Hic bir ekipmanin mutlak koruma saglamadigini dusunursek birazda elemanin hizina deginmek gerekiyo gibi geldi bana. 150 ile duseyim tirnagim kirilmasin yok bence. Dikkat edelim bunada

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)