Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Takım Elbise, Motor ve Kış

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW R1150R Rockster
    İşim gereği takım elbise giymek zorundayım. Ne işi bırakabiliyorum ne de motoru. F650GS kullanıyorum.

Takım elbiseyi kırıştırmayacak "kışlık" bir alternatif kullanan yok mu? Bol bir tulum gibi bir şey olur. Ayakkabı işi sorun değil.
    Bunu bulamazsam işyerinde giyinmem gerekecek. Bu durumda da takım elbiseyi motorda nasıl taşıyacağımı çözmem lazım.

(Eski konuları okudum, Ankara'dayım, İzmir'de üretim yapan kişiye gidip ölçü aldırma imkanım yok. Ankara veya İstanbul çözümlerine açığım.)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    İzmir deki kişiye olcu aldırmıyorsunuz. Sitesinde nerelerın olcusu alınması gerektıgı yazıyor zaten. Bir terziye gidip gösterseniz o alır. Yalnız olculer Tulumun altında giyeceğınız kıyafet uzerinizdeyken alınacak. Yoksa tulum dar gelir.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Kırışmaması imkan dışı, hele de kışın.. Üzerinize ne giyerseniz giyin, ayrıca hava da almayacak bişi olur ise, terleme de yapar.

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Takım elbiseyle motor sürülmez. Komik olmayın.

Motosikleti
    BMW R1150R Rockster
    Kat edeceğim mesafe 10-15 dakika. Bu kadar kısa süre içinde ter sorun olmaz. Bol bir tulum iş görmez mi?

İzmir'dekinde su almayla ilgili bir sorun olduğunu söyleyenler oldu. Bu konuda bilgisi olan var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:26 ----------

He biz de komik olmak için giyiyoruz, şu lafınızla konuya olan katkınız muazzam. Ne giyeyim güzel kardeşim. İsterseniz resmi kuruma kotla gideyim. Üstümde veya yanımda o takım elbise bir şekilde benimle gelecek.
    onurkcbs ve sven bunu beğendiler.

Motosikleti
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Alıntı maliyetis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kat edeceğim mesafe 10-15 dakika. Bu kadar kısa süre içinde ter sorun olmaz. Bol bir tulum iş görmez mi?

İzmir'dekinde su almayla ilgili bir sorun olduğunu söyleyenler oldu. Bu konuda bilgisi olan var mı?[COLOR="Silver"]
    15 dk da mumkun degıl almaz. Anca bacak arasında su toplanırsa fermuar kısmından sızma yapabiliyor o kadar. O da 1-2 saat yoğun yağmurda...

Motosikleti
    V-Strom 650
    bir süredir takım gerektirmeyen bir işte çalışıyorum ama yakın zamana kadar bende de benzer bir dert vardı. Ben gardrobu şirkete taşıyarak çözdüm konuyu 2 takım elbiseyi ve ayakkabılarımı şirkete bıraktım, kirlendikçe şirketin orda kuru temizlemeye veriyorum. 3-5 de gömlek götürdüm. Ya şirketin orada ütületiyorum ya da üzerime giyiyorum. Ben takım elbise kılıfında taşıyorum ama takım elbise çantaları da var : http://www.desa.com.tr/urun/seyahat-...tasi/1783/6237

Sizin topcase'e sığar mı bilmem.
    svgblg bunu beğendi.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Takım elbise maalesef işi iyice yokuşa sürüyor. Ben de aynı dertten muzdaribim. Eskiden kendime güzel bir çanta hazırlayıp, özellikle pantolon ve ceketi kat yerlerinden katlayıp bir tek gömleği giyip, kravatı da rulo yapıp çantaya attıktan sonra en son ayakkabıları da bir poşete yerleştirip çantayı sissy bara bağlardım. Özellikle sıcak havada çok büyük dert. Gömleği içe giyseniz terden rezil rüsva oluyor. İşe geldikten sonra gidip ucuza gömlek almışlığım var bu yüzden. Dahası iş yerinde kıyafet değiştirmek (tuvalette) büyük dert. O oraya değmesin, şu şuraya sürtmesin derken sinir, stres ve ter ile daha da sıkıntı yaşıyorsunuz. Buna zaten 1 ay katlanabildim. Cuma günleri serbest olduğu için sadece cuma günleri motosikletle işe gidebiliyorum.

Resmi bir kurumdaysanız ya da benim gibi yönetimsel bir pozisyondaysanız öyle grafik tasarımcı gibi şortla tişörtle işe gidemiyorsunuz maalesef ve ben bu resmiyetten nefret eden biri olarak katlanmaya çalışıyorum. Bunun oluru da yok maalesef. Özellikle cekedin ve pantolonun üstüne ne giyerseniz giyin, çıkardığınızda sanki pijamalarla yataktan yeni kalkmış gibi kırış kırış oluyor üstünüz.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takım elbise maalesef işi iyice yokuşa sürüyor. Ben de aynı dertten muzdaribim. Eskiden kendime güzel bir çanta hazırlayıp, özellikle pantolon ve ceketi kat yerlerinden katlayıp bir tek gömleği giyip, kravatı da rulo yapıp çantaya attıktan sonra en son ayakkabıları da bir poşete yerleştirip çantayı sissy bara bağlardım. Özellikle sıcak havada çok büyük dert. Gömleği içe giyseniz terden rezil rüsva oluyor. İşe geldikten sonra gidip ucuza gömlek almışlığım var bu yüzden. Dahası iş yerinde kıyafet değiştirmek (tuvalette) büyük dert. O oraya değmesin, şu şuraya sürtmesin derken sinir, stres ve ter ile daha da sıkıntı yaşıyorsunuz. Buna zaten 1 ay katlanabildim. Cuma günleri serbest olduğu için sadece cuma günleri motosikletle işe gidebiliyorum.

Resmi bir kurumdaysanız ya da benim gibi yönetimsel bir pozisyondaysanız öyle grafik tasarımcı gibi şortla tişörtle işe gidemiyorsunuz maalesef ve ben bu resmiyetten nefret eden biri olarak katlanmaya çalışıyorum. Bunun oluru da yok maalesef. Özellikle cekedin ve pantolonun üstüne ne giyerseniz giyin, çıkardığınızda sanki pijamalarla yataktan yeni kalkmış gibi kırış kırış oluyor üstünüz.
    böyle durumda imkan varsa dandik bi araba almak mantıklı olur. onda da oturmaktan kırışır bel kısmı ter içinde kalır gerçi toplu taşımada da aynı dert
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    böyle durumda imkan varsa dandik bi araba almak mantıklı olur. onda da oturmaktan kırışır bel kısmı ter içinde kalır gerçi toplu taşımada da aynı dert
    Aynen arabada da sırt ve bel terliyor. Ben arabayla giderken kravat ve ceketi giymiyorum, koltuğun arkasına asıyorum. Onun dışındakilerle araba zaten rahat kullanılıyor. Bu sebeple bir ATV alıp üstünü branda ile kapatıp otomobil konforuyla gitmeyi planlıyorum ancak koruma giymemeyi göze alamıyorum henüz. Dandik araba meselesini çok düşündüm ama Kalamış-Tuzla arası günlük toplam gidiş-dönüş 74 km oluyor. Araba ile hem yakıtta, hem trafikte ciddi zarar ve israf yaşarım. Üstelik hayvan gibi de zaman kaybetmiş olurum. Onu da göze alamıyorum.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kırışmadığı iddia edilen kumaş takımlar var, Kığılı'nın vardı biliyorum başka markalarında vardır. Alın bir takım deneyin, ceketini işyerinde de bırakabilirsiniz.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yol çok uzunmuş atv de aralardan geçmekte zorluk yaşar. en mantıklısı böyle birşey o zaman

Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    bu işin oluru yok arkadaşlar üstüne bişey giyeyimle falan olmuyor. takımı gömlegi götürüp işyerine bırakacaksınız. kirlendikcete cantaya atıp degiştirip yenisini getireceksiniz.

Motosikleti
    BMW R1150R Rockster
    Alıntı ee_ee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 dk da mumkun degıl almaz. Anca bacak arasında su toplanırsa fermuar kısmından sızma yapabiliyor o kadar. O da 1-2 saat yoğun yağmurda...
    Çok teşekkür ederim. Artık ciddi biçimde değerlendirebilirim.

yemrepolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 200 Duke ABS
    Hocam bende de takım elbisesi problemi var. Ama benim iş mesafesi 3 km. O yüzden haftanın bazı günleri motorla geliyorum. Motorla geldiğimde takım elbisenin ceketini kırışmayacak şekilde 2'ye katlayarak sırt çantasına koyuyorum. Gömlek ve kravatın üstüne mont ve eldiven. Ek olarak da dizlikler var. Pantolonu kırıştırıyor biraz ama dediğim gibi 3 km mesafe olunca çok problem olmuyor.

TAYFUNBORA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm 690 Sm
    Ben de takım elbise ile çalışıyorum.Bir sürü yöntem denedim.En sonunda tüm kıyafetleri işyerinde bırakıp işe full takım ile gitmeye başladım.Süper oldu.Kirlenme, terleme ve kırışma derdi kalmadı.Kirlileri eve ,temizleri işe taşımada topcase ile halloluyor kolayca.İşyeri müsaitse en güzeli ve rahatı bu bence.

emc2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Benim fikrimce 10-15 dakikalık mesafeyi gs le kat etmek yerine ucuzundan bir scooter da işi çözer takım elbisenin üzerine alt üst yağmurluk giydinizmi taburede oturar otura gidersiniz iş yerinize. hiç bir şeyde kırışmamış olur. en fazla 10-15 dakikalığına yağmurda işe çıkmış kuryeci arkadaşlar gibi görünürsünüz o kadar
    The Albatros pır pır High. TAaa Far Saw.

Motosikleti
    sym fiddle 2012-pulsar 200ns-dominar400
    2 sene boyunca smy fiddle ile takım elbiseli gittim geldim işe. bence 125 cc scooter düşünebilirsiniz eğer maddi açıdan bir sıkıntınız yoksa. ikinci elde sağlam motor bulursanız 2 3bin civarı işinizi görür bence.

Motosikleti
    BMW R1150R Rockster
    -------------------
    Cevap veren ve ilgilenen herkese çok teşekkür ederim. Aynı dertten muzdarip olanları görünce yalnız hissetmedim.

Ne giyersek giyelim çıkarınca kırışacaksa ben bu işten vazgeçip iş yerinde giyinmeye kayacağım. Bu iş için kullanabileceğim bir oda ve kuru temizleme hizmeti var. 5 takım ve 5 gömlek götürüp kuru temizleme işini de kurumda çözersem bu iş ancak böyle olacak gibi.

Yukarıdaki öneri dışında takım elbiseyi taşımak için ayrı çantalar da gördüm. Kullanan bilen var mı bu tip bir şey?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:42 ----------

-------------------
    Cevap veren ve ilgilenen herkese çok teşekkür ederim. Aynı dertten muzdarip olanları görünce yalnız hissetmedim.

Ne giyersek giyelim çıkarınca kırışacaksa ben bu işten vazgeçip iş yerinde giyinmeye kayacağım. Bu iş için kullanabileceğim bir oda ve kuru temizleme hizmeti var. 5 takım ve 5 gömlek götürüp kuru temizleme işini de kurumda çözersem bu iş ancak böyle olacak gibi.

Yukarıdaki öneri dışında takım elbiseyi taşımak için ayrı çantalar da gördüm. Kullanan bilen var mı bu tip bir şey?

Motosikleti
    Forza 250
    Şöyle bir tulum var bir bakın isterseni ;)

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...8997695/detay/

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler