Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sahte ve gerçek Alpinestar eldivenin kesilerek karşılaştırması

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    2move bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Az önce eldiveni mi kestim ve gerçekmiş. Paylaşım için teşekkür ederim çok faydalı oldu.
    Dash_1905, bikerboi, IRau ve 12 diğerleri bunu beğendiler..

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Adamlar kendi "kazık" fiyatlı markalarına rakip 5 de 1 i fiyatlı fake rakip eldivenler çıkınca hemen başlamışlar yaygaraya...

Arkadaş bizde biliyoruz alpinestarın daha kaliteli olduğunu. Eldiveni kesip içini gösteriyorlar birde "yok bunda plastik ek destek varmış da zart da zurt..."

He anam he var, varda bana mı var? Bir eldivene 150-200$ para verebilene var o ek destek

Açıkçası bu video benim replikalara güvenimi artırdı. Tahmin ettiğimden çok daha sağlam olduğunu gördüm çakma eldivenin
    Pist dışı normal yol kullanımı için bütçesi olmayanlar, çakma alpistarsa devam...

Tişikkirlir sipirmin... Viva la vida replica gloves
    gurkanerkan, bilginozi, gursus ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı gurkanerkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce eldiveni mi kestim ve gerçekmiş. Paylaşım için teşekkür ederim çok faydalı oldu.
    Neden böyle bir yorum yaptınız?
    A.Türker ve something123 bunu beğendiler.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siz neden böyle yorum yaptınız? biz neden yaptık?

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Önce başlığı okudum sonra içeriği izledim ve en uygun yorumun bu olduğuna karar verdim. Siz neden merak ettiniz ?

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siz neden böyle yorum yaptınız? biz neden yaptık?
    Siz kimsiniz ? Biz kimiz bilmiyorum, ama yine de cevap vereyim. Arkadaşın yapmış olduğu yorum son derece gereksiz ve mesnetsiz bir yorum. Burası inci sözlük değil. İnsanlar bilgiye dair bir şeyler paylaşırken eldivenimi kestim, gerçekmiş gibi bir yorumu okuyor olmak rahatsızlık verici.

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Verdiğim geçici rahatsızlıktan dolayı özür dilerim.
    planet58 ve Levent bunu beğendiler.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Siz kimsiniz ? Biz kimiz bilmiyorum, ama yine de cevap vereyim. Arkadaşın yapmış olduğu yorum son derece gereksiz ve mesnetsiz bir yorum. Burası inci sözlük değil. İnsanlar bilgiye dair bir şeyler paylaşırken eldivenimi kestim, gerçekmiş gibi bir yorumu okuyor olmak rahatsızlık verici.
    doğru söze ne denir...
    keremkrmn bunu beğendi.

Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı gurkanerkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Verdiğim geçici rahatsızlıktan dolayı özür dilerim.
    Anlayışın için ''Teşekkür ederim'' aklı başında diye nitelendirdiğim veya düşündüğüm kişilerin de bu foruma yorumları ile değer katması gerekirken, konuyu trollemesini doğru bulmuyorum, şahsi fikrimdir.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Paylasim icin cok tesekkurler curuk elmalarla iyileri ayirt etmekte tabiki fayda var. Hele ki canimizi emanet ettigimiz seylere daha da fazla onem vermek lazim

Eldivenini kesen ark tebrik etmek lazim;) en azindan motor kullanirken eldiven takiyormus onu ogrenmis olduk
    gurkanerkan bunu beğendi.
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Faydalı paylaşım.

Forumdaki ciddiyet kalp ben
    Mitoqondri bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Alıntı keremkrmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paylasim icin cok tesekkurler curuk elmalarla iyileri ayirt etmekte tabiki fayda var. Hele ki canimizi emanet ettigimiz seylere daha da fazla onem vermek lazim

Eldivenini kesen ark tebrik etmek lazim;) en azindan motor kullanirken eldiven takiyormus onu ogrenmis olduk
    Eldivenimin olması ve onu kesmiş olmam motosiklet kullanırken onu kullandığım anlamına gelmez ama yine de takdiriniz için teşekkür ediyorum.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı karşıyaka57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Faydalı paylaşım.

Forumdaki ciddiyet kalp ben
    Güldürdün hocam.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    aslında bu video orjinale verilen o kadar paranın hakedilmediğini gösteriyor, kesinlikle replika daha kaliteli sonucu çıkmasın ,orjinalinin gereksiz pahalı olduğunu anlatıyor,

replikaya gelince fiyatına göre bence kaliteli duruyor,130liraya kapına kadar geliyor aliexpresten alınca bence alınabilir, tipik bir çin malı kalitesizliği yok bence,

aslında bu test neşterle kesme yerine makete giydirilmiş 2 eldivenin motosikletten düşen birini temsil ettiği 200-300 metrelik asfalt ile temas şeklinde olmalıydı
    Shrieker, bpak, yüksel66 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    makarasına yorum yazmış arkadaş bu kadar büyütmemek lazım biraz eğlenmek lazım

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Peki ülkemizde motorsiklet mağazalarında satılan markalı ürünlerin gerçek mi, sahte mi olduğuna nasıl emin olacağız. Şahsen ben hiç birisine güvenmiyorum. Orijinal diye çakmasını satıp bir dünya para kazanan esnaf var bu ülkede.
    Dün internette duracell'in çakma pillerini gösteren haber vardı. Artık ben bu ülkede hangi ürünün gerçek, hangi ürünün sahte olduğuna karar veremiyorum. Esnafımız kolay yoldan para kazanmanın peşinde. Sahte olduğunu bile bile orijinal diye iteliyorlar.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gerçekten yapılan yorumun konu baltalamak veya ne gerek var böyle şeylere düşüncesi ile mi yazıldığını düşünüyorsunuz. Bilgiye veya kişisel düşünceye dayalı bir çok konuda tiye aldığınız mesajlarınızı bulabilirim. Duyar kasmak diyeceğim ama yüzde yüz düşüncelerimi de yansıtmıyor. Gnüne göre laubali, gününe göre ciddi mi olmalıyız nasıl olacak bu iş?
    mobyby ve Sokollu bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Alıntı IRau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    makarasına yorum yazmış arkadaş bu kadar büyütmemek lazım biraz eğlenmek lazım
    Konunun paylaşılma amacına ters bir yorum olduğunu sonradan farkettim. Mizah güzeldir ancak yeri ve zamanında. Arkadaş tepkisinde haklıydı.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Açıkçası ben bu replikayi almazdım. $60 az para değil. Çalışması şüpheli, özensiz üretilmiş ayrıntı içeren bir eldiven yerine, basit temel unsurları olan düzgün bir eldiven tercih ederdim.

Yakın fiyata, o kadar gösterişli olmasa da, ayası hakiki deri, dikişi düzgün, koruma süngeri sağlam birşey tercih ederdim. Deriye benzeyen sentetik malzeme, altmış km hızla asfalta sürtünce korumalarla birlikte yırtılırsa n'olacak? Kaliteli sentetik malzemeler var, peki sizce bu eldiven de kullanılmış mıdır? Bu eldiven ne amaçla üretilmiş sizce? Koruma amaçlı mı, yoksa kandırma (ya sizi, ya da sizin çevrenizi) amaçlı mı?

Bir de bu tür alengirli eldivenler, o kadar işçiliğe rağmen ilk takıldığında rahat olmayabiliyor. Derisi esneyip zamanla oturuyor. O kadar sert korumayı rahat bir şekilde sunmak zor iş. Hakikisi bile böyleyken sahtesini düşünemiyorum bile.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)