Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Forma marka bot nasıldır?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ayrton_SENNA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    Merhaba,

Forma marka motosiklet botu hakkında bilgisi olan veya kullanan varsa yorum yapabilirmi? İtalyan yapımıymış ve daha önce diadora olarak satılıyormuş.

YDS yerine bu tercih edilebilirmi?

http://www.motomaxonlineshop.com/for...er-bot-pmu3292

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    racing botunu alıcam ilk param oldugunda, yds den daha güzel. Alpin bi tık altı ve fiyatı iyi ve baya rahat

Ayrton_SENNA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    Nette bulduğum az sayıda yoruma göre iyi bir markaymış. Kullananlar tavsiye ediyor.

mehmetenis bunu beğendi.

Selçuk Keleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250 (Atılgan)
    Adventure'den (arazi) memnunum.
    Kawasaki KLX Türkiye - https://www.facebook.com/groups/klxturkiye/

Motosikleti
    Forza 250
    arkadaşlar size tavsiyem dış malzemesi sert bir çizme seçin. Kaza anında botun deforme olmaması çok önemli
    espresso bunu beğendi.

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue

Velocity modelini kullanıyorum. Fiyat performans açısından iyi, konfor bakımından kısa racing bir bot için güzel. Tüm gün ayağımda duruyor, bir sketchers konforu yok tabi ki ama rahatsız etmiyor. Hor kullandığımdan mıdır, yazlık botu yağmurda kullandığımdan mıdır üst kısımda ayak bileklerinin önleri soyuldu. Bir de ayağımın yapısından dolayı giyerken zorlayıp sol tekini yırttım, ancak dikişleri sağlam olduğundan yırtık büyümedi. Bu fiyatlara alınabilecek en sağlam botları yapıyor. Kalite anlamında yds gibi markalardan kat kat iyi, alpinestars gibi markaların bir tık altı. Tavsiye ederim.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı yusufozugenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motomaxonlineshop.com/pic...OCITY_ZOOM.jpg

Velocity modelini kullanıyorum. Fiyat performans açısından iyi, konfor bakımından kısa racing bir bot için güzel. Tüm gün ayağımda duruyor, bir sketchers konforu yok tabi ki ama rahatsız etmiyor. Hor kullandığımdan mıdır, yazlık botu yağmurda kullandığımdan mıdır üst kısımda ayak bileklerinin önleri soyuldu. Bir de ayağımın yapısından dolayı giyerken zorlayıp sol tekini yırttım, ancak dikişleri sağlam olduğundan yırtık büyümedi. Bu fiyatlara alınabilecek en sağlam botları yapıyor. Kalite anlamında yds gibi markalardan kat kat iyi, alpinestars gibi markaların bir tık altı. Tavsiye ederim.
    merhaba daha önce yds kullandınız mı bu markalar ile karşılaştırıyorsunuz ? yanlış anlamayın terslemek için sormadım tecrübeniz varsa paylaşırsanız sevinirim bilgilenmiş oluruz, zira bende bot alacağım yds düşünüyorum ve duyduğum yorumlar hep olumlu.

yns_cbn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R, Lifan PONY
    Herkese iyi akşamlar. Yds'yi bende ciddi ciddi düşünüyorum hem fiyat makul hem tipi güzel hem de yerli malı yurdun malı herkes onu kullanmalı zihniyeti taşıyorum. Bir de IKS diye bir marka var. Bu markayı taniyan bilen kullanan var mı? Varsa lutfen hem yds hem Iks hakkında olumlu ve olumsuz yanlarını bizimle paylaşabilir mi?

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Adventureyi -14de dahi kullandım. Gayet rahat koruyucu ve şekil

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    yds çizmeyi şiddetle tavsiye ederim.3.kışa giriyoruz tık yok.sağnak yağışda saatlerce gittim kesinlikle su geçirmez.sıradan bir çorapla bile üşütmüyor.oldukça kalın derisi var.kaval kemiği koruması falan baya iyi.kolay kolay kaymıyor.yanlız bir negatif yönü var.tabanı bayağı sert.ayağınızın alışması bot ayağınzın şeklini alması en az 10 gün.bu süre içinde tavsiye edenlerin kulaklarını çınlatabilirsiniz.birde şu var tabii profesyonel racing çizmeler kadar olmasada çizmenin üst kısmı biraz öne doğru yatık.racing pozisyonu için.bu yüzden öyle motor dan inip avmler de 2-3 saat gezmeye müsait değil.

Konuyu hortlatıyorum ama şu botu kullanan var mı acaba? Veya forma'nin diğer su geçirmez botlarını kullanan oldu mu?
    Gerçekten su geçirmez mı?

https://www.motomax.com.tr/forma-ros...otosiklet-botu

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı soo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu hortlatıyorum ama şu botu kullanan var mı acaba? Veya forma'nin diğer su geçirmez botlarını kullanan oldu mu?
    Gerçekten su geçirmez mı?

https://www.motomax.com.tr/forma-ros...otosiklet-botu
    Adventure kullanıyorum 3 senedir gram su almadı.Forma en kaliteli markalardan biri
    espresso bunu beğendi.

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    motomaxtan forma bot almıştım... sadece kış mevsimi hafta 1-2 gün gitmeme rağmen hem su aldı... hem de dikişlerinden yırtıldı... daha 1 sene geçmemişti... garantil idi... aradım mağazayı, ya para iadesi yada yenisi verilecek dendi, götürdüm... ayakkabıcıya diktirip, 2 hafta sonra geri verdiler botu... aha her yerde de yazarım bunu böyle...
    bulursanız eğer pakistan malı PRS marka var... ondan alın... forma dan önce 6 sene kullandım...

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Forma Velocity kullanıyorum bot dediğin böyle olmalı, demir korumaları ve sert bileklik korumaları yan korumalar vs. Çelik gibi bir motor botu. İtalyanlar zaten işi biliyor. Yağmurda da kullandım, hatta dört mevsim kullandım, su almıyor, ayaklarında donmuyor, yanmıyor.

önceden de Yds kullanıyordum artık dönüp bakmam YDS'ye, kötü demiyorum ama motosiklet botu diyemem, biraz koruyuculuğu var.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Forma Adventure modelinin kısasını kardeşim yaklaşım 4-5 yıldır kullanıyor. Sorun yaşasa yenisini alırdı, kullanmaya devam ettiğine göre memnun.
    Hatta 3 yıl önce bana da aynısını almaya mağazaya gittik, ayağıa olan kalmamıştı ben de ucun model DIFI diye bir marka almıştım ama artı Türkiyede Difi markası getirmiyorlar sanırım. 3 yıl kullandım, benim kullanmama göre daha en az 5 yıl dayanır gibi. Kazada dışında plastik tokalarında çizik olması hariç yeni gibi.

Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adventure kullanıyorum 3 senedir gram su almadı.Forma en kaliteli markalardan biri
    Çok teşekkür ederim.

Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motomaxtan forma bot almıştım... sadece kış mevsimi hafta 1-2 gün gitmeme rağmen hem su aldı... hem de dikişlerinden yırtıldı... daha 1 sene geçmemişti... garantil idi... aradım mağazayı, ya para iadesi yada yenisi verilecek dendi, götürdüm... ayakkabıcıya diktirip, 2 hafta sonra geri verdiler botu... aha her yerde de yazarım bunu böyle...
    bulursanız eğer pakistan malı PRS marka var... ondan alın... forma dan önce 6 sene kullandım...
    Maalesef çoğu markanın korumalı ürünlerde numaralari 40-41'den başlıyor.
    Daha küçük olanlar da 1500-2000₺ bandından başlıyor.

Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forma Velocity kullanıyorum bot dediğin böyle olmalı, demir korumaları ve sert bileklik korumaları yan korumalar vs. Çelik gibi bir motor botu. İtalyanlar zaten işi biliyor. Yağmurda da kullandım, hatta dört mevsim kullandım, su almıyor, ayaklarında donmuyor, yanmıyor.

önceden de Yds kullanıyordum artık dönüp bakmam YDS'ye, kötü demiyorum ama motosiklet botu diyemem, biraz koruyuculuğu var.
    Teşekkürler.

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forma Adventure modelinin kısasını kardeşim yaklaşım 4-5 yıldır kullanıyor. Sorun yaşasa yenisini alırdı, kullanmaya devam ettiğine göre memnun.
    Hatta 3 yıl önce bana da aynısını almaya mağazaya gittik, ayağıa olan kalmamıştı ben de ucun model DIFI diye bir marka almıştım ama artı Türkiyede Difi markası getirmiyorlar sanırım. 3 yıl kullandım, benim kullanmama göre daha en az 5 yıl dayanır gibi. Kazada dışında plastik tokalarında çizik olması hariç yeni gibi.
    Çok teşekkürler.

Motosikleti
    Forza 250
    Forma Mirage modeli var bende de. Racing botu ama ben scooter de kullanıyorum. Korumaları çok sağlam, su geçirdiğini dikiş attığını görmedim. Taş gibi bot, hatta çizme. Ama pahalı. 5 yıl kullanacağınızı düşünürseniz pahalı gelmez. 2000/5 yıllık 400 tl.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forma Mirage modeli var bende de. Racing botu ama ben scooter de kullanıyorum. Korumaları çok sağlam, su geçirdiğini dikiş attığını görmedim. Taş gibi bot, hatta çizme. Ama pahalı. 5 yıl kullanacağınızı düşünürseniz pahalı gelmez. 2000/5 yıllık 400 tl.
    Buna ek yapmak isterim. ucuz model alıp kısa sürede (1-2 yıl kısa sayılır) eskitip yenisini almak pahalı ve gerçekten kaliteli bir model alıp 5-6 yıl giymekten daha pahalıya geliyor. Zenginler aslında bazı şeylere biz fakirlerden daha az masraf yaıyorlar diye bu duruma uyanana kadar orta yaşıma gelmiştim ama doğruymuş. Motor boyu olsun, normal kışlık bot olsun hep iyi kaliteli şeyleri bütçemi gerçekten çok zorlayarak alıp 5-6 yıl giyince ucuz ürün alıp hem iyi ürünlerdeki kadar rahat etmeyip hem d ekısa sürede yenisine bir dah apara harcamaktan daha ucuza geliyor.
    MimTolga bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buna ek yapmak isterim. ucuz model alıp kısa sürede (1-2 yıl kısa sayılır) eskitip yenisini almak pahalı ve gerçekten kaliteli bir model alıp 5-6 yıl giymekten daha pahalıya geliyor. Zenginler aslında bazı şeylere biz fakirlerden daha az masraf yaıyorlar diye bu duruma uyanana kadar orta yaşıma gelmiştim ama doğruymuş. Motor boyu olsun, normal kışlık bot olsun hep iyi kaliteli şeyleri bütçemi gerçekten çok zorlayarak alıp 5-6 yıl giyince ucuz ürün alıp hem iyi ürünlerdeki kadar rahat etmeyip hem d ekısa sürede yenisine bir dah apara harcamaktan daha ucuza geliyor.
    hocam ingilizlerin bir sözü var , ucuz mal kullanacak kadar zengin değilim.
    espresso bunu beğendi.
    SYM Gts Evo 250, SYM Maxsym 400,KTM Duke 390,Xmax 400abs, Joymax250, Forza250

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı soo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim.

Maalesef çoğu markanın korumalı ürünlerde numaralari 40-41'den başlıyor.
    Daha küçük olanlar da 1500-2000₺ bandından başlıyor.

Teşekkürler.

Çok teşekkürler.
    Ek olarak ekleyeyim daha motor serüvenimin ilk başlarında motoru tekere getirip sol ayağımın tam üstüne dik olarak düşürdüm.Bot olmasa garanti 2-3 parmak kırılırdı.Tırnak kan toplamasıyla kurtardık.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)