Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ALPINESTARS ANDES DRYSTAR MI? REVİT VOLTİAC MI?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    -
    merhabalar. aranızda yeniyim. mont konusunda 2 seçenek arasında kaldım.revit voltiac ve alpinestars andes drystar. revit voltiacı tip olarak biraz daha çok beğendim ama deneme fırsatım olmadı sadece rafta gördüm. alpinestarı ise denedim genel olarak beğendim sayılır kullanışlı ve güvenli gibi ama commuter kullanıcı olarak touring mont olması olarak biraz kafamı karıştırıyo(yani voltiac biraz daha spor gibi) şehir içi kullanım için aldım motosikletimi, biraz fazla mı acaba?. ankarada oturuyorum alıcağım montu çok karda kışta olmamak koşuluyla 3 mevsim kullanmayı düşünüyorum yaz için ayrı bi mont alcam inşallah. bu montları kullanan,gören,bilen benzerini kullanan tecrübeli arkadaşlar tavsiyede bulunabilir mi bana?

revit voltiac
    http://www.motosikletaksesuarlari.co...izi_16818.html

alpinestar andes drystar
    http://www.motosikletaksesuarlari.co...estars%20andes

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    -
    yorumlarınızı esirgemeyin lütfen

Motosikleti
    Henüz yok
    Merhaba,bende sonbahar dönemi kullanmak için araştırırken alpinstar'ı denedim ve beğendim.
    Yalnız bu ceketi yazın giyemezsiniz sıcaktan içinde durulmaz,etek boyunun uzun olması ve beli
    kapatması soğukta kullanım için ideal.
    Normalde xl giymeme rağmen alpinestar da L oldu bana,sonuç olarak kalıplar farklı oluyor denemeden almayın.
    Kiyafetlerin denenerek alınması işlevlerini doğru yapabilmeleri için gerekli bence.
    Ikisi de kaliteli ve benzer işlevli, geriye hangisi görsel olarak hoşunuza gittiyse onu seçmek kalıyor.

Motosikleti
    -
    Yaz için ayrı bi mont almayı düşünüyorum zaten. Peki kışın da kullanabilir miyim alpinestarı?

Motosikleti
    Henüz yok
    Alıntı lepistes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaz için ayrı bi mont almayı düşünüyorum zaten. Peki kışın da kullanabilir miyim alpinestarı?
    Tekrar merhaba,üretici firma kendi web sayfasında bu ürünü "all weather" olarak sınıflamış teorik olarak kışında giyilebilir demek ki.
    Âmâ ben hangi kategoride de olursa olsun (4 mevsim oto lastiği vb.)bu tür sınıflama yapılan ürünlerin uç değerlerde (mesela yazın temmuz,ağustos ayında kışın aralık ocak vb. aylarda)ancak idare eder olduğunu düşünüyorum.
    Ankara'nın kış şartlarında tek başına yetmeyebilir,ancak içine softshell veya nefes alabilir kumaş ile üretilmiş bir katman ile kullanılabilir bu seferde hareketlerinizi kısıtlar mı bilmem.
    Eğer ben kış şartlarına tam uygun bir ürün istiyorum diyorsanız başka bir üründe bakılabilir.
    lepistes bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM DUKE 200 ABS
    Bende yaklaşık 4 Ay önce "Alpinestars Calama Drystar 4in1 Waterproof Jacket" aldım.Normalde bedenim L'dir.Ancak Ceket M aldım.İç astarlarını ve Kollarının dış tekstilini çıkardığımda Yaz sıcaklarında da çok rahat giymiştim.

Şu an FC-Moto da %15 indirim var.Almanya'dan alırsanız daha uygun fiyata alabilirsiniz.Bahsettiğiniz ceketi inceledim.Kış haricinden tüm mevsimlerde giyilebilir diye öngörüyorum.Denemeden sakın almayınız.

Motosikleti
    -
    internetten daha uygunu bulunabiliyo ama fiyatı 70 euroyu mu ne geçince gümrük vergisi ödeniyomuş sanırım. o zaman burdakiyle aynı fiyata denk gelir

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:52 ----------

Alıntı Motun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar merhaba,üretici firma kendi web sayfasında bu ürünü "all weather" olarak sınıflamış teorik olarak kışında giyilebilir demek ki.
    Âmâ ben hangi kategoride de olursa olsun (4 mevsim oto lastiği vb.)bu tür sınıflama yapılan ürünlerin uç değerlerde (mesela yazın temmuz,ağustos ayında kışın aralık ocak vb. aylarda)ancak idare eder olduğunu düşünüyorum.
    Ankara'nın kış şartlarında tek başına yetmeyebilir,ancak içine softshell veya nefes alabilir kumaş ile üretilmiş bir katman ile kullanılabilir bu seferde hareketlerinizi kısıtlar mı bilmem.
    Eğer ben kış şartlarına tam uygun bir ürün istiyorum diyorsanız başka bir üründe bakılabilir.
    sanırım yeterli olur benim için böyle bi mont. ağırlıklı olarak şehir içi okula giidip gelirken kullanıcam motorumu
    teşekkür ederim tavsiyelerin için

Motosikleti
    Henüz yok
    Alıntı lepistes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    internetten daha uygunu bulunabiliyo ama fiyatı 70 euroyu mu ne geçince gümrük vergisi ödeniyomuş sanırım. o zaman burdakiyle aynı fiyata denk gelir

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:52 ----------

sanırım yeterli olur benim için böyle bi mont. ağırlıklı olarak şehir içi okula giidip gelirken kullanıcam motorumu
    teşekkür ederim tavsiyelerin için
    Rica ederim,güzel günlerde kullanın inşallah.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence çok para. ben olsam o kadar parayı vermişken biraz daha ekleyip dainese deri alırım

extreme1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X Max250 & Yamaha Cygnus X
    Merhabalar

12 senedir revit kullanıyorum ne ıslandım ne de çabuk deforme oldu.
    2. mont olarak aldığım alpinestar pek kullanılmamasına rağmen daha çabuk eskidi.
    Revitten şaşma derim..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250
    Alıntı ugurahmi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende yaklaşık 4 Ay önce "Alpinestars Calama Drystar 4in1 Waterproof Jacket" aldım.Normalde bedenim L'dir.Ancak Ceket M aldım.İç astarlarını ve Kollarının dış tekstilini çıkardığımda Yaz sıcaklarında da çok rahat giymiştim.

Şu an FC-Moto da %15 indirim var.Almanya'dan alırsanız daha uygun fiyata alabilirsiniz.Bahsettiğiniz ceketi inceledim.Kış haricinden tüm mevsimlerde giyilebilir diye öngörüyorum.Denemeden sakın almayınız.
    FC moto'dan aldığınızda shipping hariç fiyatlar 225€ civarında. Vergisi ve ulaşım dahil burdakinden pahalıya bile gelebilir. Avrupa'dan ekipman almak bana pek mantıklı gelmiyor. Ucuz ürün bakıyorsanız Aliexpress gibisi yok, üstelik ücretsiz gönderiyorlar. 22 USD a Scoyco kışlık eldiven aldım yola çıktı bugün. Bir de 2 dolara anahtarlık sipariş ettim.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Ben hem revit gende alpinstar denedim aynı gün eğer vücûd yapınız ince ise yani boyunuz uzun göbeğimiz yoksa alpinstar daha güzel oturur/kavrar
    Gel gelelim marka konusuna revit gibi iç Astarı polyester bi mont a o para verilmez
    Bu kadar para veriyorsan kesinlikle iç astar delikli olsun 3 katlı olsun

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Komine jk512 tavsiye edeyim bende

Motosikleti
    -
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Komine jk512 tavsiye edeyim bende
    türkiyede herhangi bi mağazada satışı var mı?. denemeden almayı pek istemem

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:36 ----------

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence çok para. ben olsam o kadar parayı vermişken biraz daha ekleyip dainese deri alırım
    dolarla doğru orantıda mont fiyatları arttı. eli yüzü düzgün deri montlar 1000 liradan aşşağı değil. bi de kışın falan kullanabilir miyim deri mont?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:39 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hem revit gende alpinstar denedim aynı gün eğer vücûd yapınız ince ise yani boyunuz uzun göbeğimiz yoksa alpinstar daha güzel oturur/kavrar
    Gel gelelim marka konusuna revit gibi iç Astarı polyester bi mont a o para verilmez
    Bu kadar para veriyorsan kesinlikle iç astar delikli olsun 3 katlı olsun
    3 katlı montlara pek denk gelmedim.revit spectrum vardı bi yerde onu da görünüş olarak pek beğenmedim. bunlar da su geçirmiyo çok bi fark olur mu?
    bi de dolar uçunca mont fiyatları da uçtu.

Hocam geçen kış revit Voltiac kullanmış birisi olarak söylüyorum kış boyu üşüdüğümü hatırlamam müthiş bir kışlık monttur. Mont büyük geldiği için sattım bu sene revit shield aldım ve gerçekten çok acayip üşüyorum. Sonuç Voltiac güzel bir montmuş onu anladım. Hatta yurtdışı sitelerde hi-viz fosfor yeşil modeli varki çok hoş olmuş tavsiyedir.
    lepistes bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler