Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu ekipmanlar hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar. Yakın zamanda 250 cc motor almayı düşünüyorum. Güvenlik ekipmanını şimdiden alayım dedim daha doğrusu şimdiden alsam yurt dışından alacağım için büyük ihtimalle motoru aldıktan sonra elime geçecek.

Her neyse belirlediğim bir kaç seçenek var bunlar hakkında görüşlerinizi merak ediyorum . Baştan söyliyim daha iyi daha kaliteli ve daha pahalı şeyler olduğunu biliyorum ama bunlar bütçeme uygun olanlar . Kaskı seçenekler arasına koymadım çünkü onu buradan bir ls2 alarak halletöeyi düşünüyorum.

http://www.aliexpress.com/item/DUHAN...285022415.html

http://www.aliexpress.com/item/Men-F...760041807.html

http://www.aliexpress.com/item/Free-...262500505.html

Evet ne diyorsunuz arkadaşlar ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

o kadar ucuza o ekipmanları alma bence alıyorsan kaliteli bilindik markalardan al ne biliyim alpinestars, dainese vb. al bi kere al tam al pişman olma .
    Alpinestars montlarına bakabilirsin, bu da Dainese.
    tekrar hatırlatayım bir kere kaliteli mal alıp bence pişman olmamak en iyisi

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Her şey bütçede bitiyor tabii. Ama madem bütçen az, ben senin yerinde olsam botu ertelerim, eldiven ve montu buradan düzgün bir marka alırım. İlla Alpinestars Dainese falan şart değil. Daha orta karar markalar da var.

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    öncelikle hiçbir ürünü giymeden alma.yurtdışından bile alacaksan aynı markayı burda git dene bedenini kesnleştirip öyle sipariş vermeni tavsiye ederim.diğer bir tavsiyem bütçede en yüksek miktarı kaska odakla...

Katılıyorum size. Buradan biraz daha orta karar bişey alsam daha iyi olacak . Alpinestar gibi 500 600 lük değilde 200-250 arasında önerebileceğiniz mont var mı ?

Şöyle bir mont var mesela ;
    http://urun.n11.com/mont/durt-air-fl...ontu-P52354027

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    botu iptal et aliexpress üzerinden komine nin ürünlerine bak bütçene uyacak olanlardan sipariş geç. Fiyat-performans değerlendirmesi oldukça iyi. ben kendime komine jk512 ceket, pk900 pantlon, jkl124 üst termal, pkl 125 alt termal, gk170 eldiven sipariş geçiyorum. maddiyatın el verdiği şekilde bu markaya yönelmeni tavsiye ederim

DamienRice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM 900 A
    eldiveni 2 senedir kullanıyorum yazın oldukça serin ve güvenilir hissettiriyor tavsiye ederim

yıkın şu ön yargınızı

Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    botu iptal et aliexpress üzerinden komine nin ürünlerine bak bütçene uyacak olanlardan sipariş geç. Fiyat-performans değerlendirmesi oldukça iyi. ben kendime komine jk512 ceket, pk900 pantlon, jkl124 üst termal, pkl 125 alt termal, gk170 eldiven sipariş geçiyorum. maddiyatın el verdiği şekilde bu markaya yönelmeni tavsiye ederim
    bütçeme uygun olarak jk 015 sipariş edecemhttp://www.aliexpress.com/item/Free-...608621728.html. Gayet kaliteli görünüyo Komine ürünleri. Yalnız tek çekincem boyut. Bildiğin gibi Asia ölçüleri avrupaya göre oldukça küçük ben satıcıya ölçülerimi verip en uygun olan hangisi diye sordum umarım bü süpriz çıkarmaz

Alıntı DamienRice adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eldiveni 2 senedir kullanıyorum yazın oldukça serin ve güvenilir hissettiriyor tavsiye ederim

yıkın şu ön yargınızı
    Hocam peki kış performansı nasıl eldivenin ?

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Daha önce kullandım bu ceketi evet beden konusu önemli. Asya ölçüleri bizimkilerle bir değil. Normalde medium ölçüleri olurken xl sipariş etmiştim ama XXL bedeni söyleseymişim daha iyi olacakmış. Bukez XXL beden sipariş ettim. Kalitesi konusunda gerçekten tereddüt etmene gerek kalmıyor. Muadili ceketleri Türkiyeden almaya kalktığın zaman en az 3-4 katı ücret ödemek zorunda kalıyorsun. Seçimin başarılı.

Diğer arkadaşa sormuşsun ama ben cevap vereyim o eldivenlerin kış performası yok. yazlık eldiven onlar. eğer biraz daha zorlarım bütçemi diyorsan tavsiye edeceğim yine kendi sipariş geçtiğim ürünün linki aşağıda

http://www.aliexpress.com/item/gk-170-motorcycle-titanium-alloy-touch-screen-ride-gloves-Racing-Gloves/32453062829.html

DamienRice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM 900 A
    Alıntı by_xray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bütçeme uygun olarak jk 015 sipariş edecemhttp://www.aliexpress.com/item/Free-...608621728.html. Gayet kaliteli görünüyo Komine ürünleri. Yalnız tek çekincem boyut. Bildiğin gibi Asia ölçüleri avrupaya göre oldukça küçük ben satıcıya ölçülerimi verip en uygun olan hangisi diye sordum umarım bü süpriz çıkarmaz

Hocam peki kış performansı nasıl eldivenin ?

kötü eliniz donar

o yüzden kış içinde aliexpress'den şunu aldım memnun bıraktı beni yagmur da geçirmiyor

http://www.aliexpress.com/item/2013-...444_6,201409_3

Daha önce kullandım bu ceketi evet beden konusu önemli. Asya ölçüleri bizimkilerle bir değil. Normalde medium ölçüleri olurken xl sipariş etmiştim ama XXL bedeni söyleseymişim daha iyi olacakmış. Bukez XXL beden sipariş ettim. Kalitesi konusunda gerçekten tereddüt etmene gerek kalmıyor. Muadili ceketleri Türkiyeden almaya kalktığın zaman en az 3-4 katı ücret ödemek zorunda kalıyorsun. Seçimin başarılı.

Diğer arkadaşa sormuşsun ama ben cevap vereyim o eldivenlerin kış performası yok. yazlık eldiven onlar. eğer biraz daha zorlarım bütçemi diyorsan tavsiye edeceğim yine kendi sipariş geçtiğim ürünün linki aşağıda

http://www.aliexpress.com/item/gk-170-motorcycle-titanium-alloy-touch-screen-ride-gloves-Racing-Gloves/32453062829.html
    O zaman ölçüler konusunda senin bedeni referans alabilirm. Benim boyum 1.79 kilo 72 fit vücudum var son zamanlarda yaptığım hafif göbeği saymazsak ne diyosun hocam XL mı XXl mı sipariş edim ?

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    O zaman ölçüler konusunda senin bedeni referans alabilirm. Benim boyum 1.79 kilo 72 fit vücudum var son zamanlarda yaptığım hafif göbeği saymazsak ne diyosun hocam XL mı XXl mı sipariş edim ?
    Ben 182 74 kiloyum fitlikte yarışırım :D XXL sipariş geç aklında soru işareti kalmasın. Birde gögüs koruması biraz hayvani ürün dar gelirse takarken sıkıntı yaşayabilirsin. Belde gerdirmesi falan var zaten ama bu mont 2.5 mevsim monttur bilgin olsun. Yani soğuktan pek korumaz içindeki yağmurluğu ise yağmurun ilk 5 dakikası yani kendini bi sığınağa atacak kadar yağmurdan korur.
    Korumaları ce standartlarındadır ve gerçekten işini çok iyi yapar. Yaz ayları bitiyor kendini biraz daha kas 60 70 dolar daha at kenara git almışken jk512 falan al. uzun model istemiyorsan da 4 mevsim bi ürün al. Ayrıca o nickindeki xray endustriyel xray mi? medikal xray mi? tarafını seç delikanlı! :D
    [I] Hayat Verilmemiş Bir Sözü Tutmaktır, Kimi Yazar Kimi Yaşar.. [I]

Ben 182 74 kiloyum fitlikte yarışırım :D XXL sipariş geç aklında soru işareti kalmasın. Birde gögüs koruması biraz hayvani ürün dar gelirse takarken sıkıntı yaşayabilirsin. Belde gerdirmesi falan var zaten ama bu mont 2.5 mevsim monttur bilgin olsun. Yani soğuktan pek korumaz içindeki yağmurluğu ise yağmurun ilk 5 dakikası yani kendini bi sığınağa atacak kadar yağmurdan korur.
    Korumaları ce standartlarındadır ve gerçekten işini çok iyi yapar. Yaz ayları bitiyor kendini biraz daha kas 60 70 dolar daha at kenara git almışken jk512 falan al. uzun model istemiyorsan da 4 mevsim bi ürün al. Ayrıca o nickindeki xray endustriyel xray mi? medikal xray mi? tarafını seç delikanlı! :D
    Sanırsam sen benden az biraz daha kalıplısın. XL cın çok küçük boyutundan şikayetçi değilsen biraz üzerimde dar ve spor bi şekilde kalmasını tercih ederim yani üzerrimde itfaiyeci tulumu gibi durmasın

Üzerine daha koyarak bunu buldum http://www.aliexpress.com/item/New-K...444_5,201409_4su geçirmez deniyo ama sen üzerine koydura koydura zarar ettirecen yani ha :D

Nick te her iki şekil olabilir aynı işlevi görüyo

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:47 ----------

Bir de dikkat ettimde youtube daki videolara falan hep ruslar kullanıyo bu markayı sende rusyadasın ne böyle ülkecek Komineye çalışıyosunuz nedir :D

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Sanırsam sen benden az biraz daha kalıplısın. XL cın çok küçük boyutundan şikayetçi değilsen biraz üzerimde dar ve spor bi şekilde kalmasını tercih ederim yani üzerrimde itfaiyeci tulumu gibi durmasın

Üzerine daha koyarak bunu buldum http://www.aliexpress.com/item/New-K...444_5,201409_4su geçirmez deniyo ama sen üzerine koydura koydura zarar ettirecen yani ha :D

Nick te her iki şekil olabilir aynı işlevi görüyo

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:47 ----------

Bir de dikkat ettimde youtube daki videolara falan hep ruslar kullanıyo bu markayı sende rusyadasın ne böyle ülkecek Komineye çalışıyosunuz nedir :D

Tamamdır olur bu. ama XXL al ben uyarıyorum ama sen bilirsin yinede. Rusyayla alakası yok durumun ben trde kullanıyordum o cketi

Xray olayın endustriyelse değerlendirelim diye sordumdu
    [I] Hayat Verilmemiş Bir Sözü Tutmaktır, Kimi Yazar Kimi Yaşar.. [I]

Tamamdır olur bu. ama XXL al ben uyarıyorum ama sen bilirsin yinede. Rusyayla alakası yok durumun ben trde kullanıyordum o cketi

Xray olayın endustriyelse değerlendirelim diye sordumdu
    Yok hocam xray olay sadece bir nick Tmm XXL önerini dikkate alıp siparişi geçiyorum. Saol yardımın için.

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Asyalı arkadaşlar biraz ufak tefek oldukları için bedenlerde avrupaya kıyasla biraz ufak kalıyor diye biliyorum. 500 liraya yakın bir ücret verip tahminen 1 ay kadar bekleyeceksiniz. Muhtemelen ürünleriniz gelecek ancak içinize sinip sinmeyeceği meçhul. Ben olsam bu topa hiç girmeyip mağazaların indirimlerini takip ederdim. Yine de karar sizin.

Alıntı gurkanerkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asyalı arkadaşlar biraz ufak tefek oldukları için bedenlerde avrupaya kıyasla biraz ufak kalıyor diye biliyorum. 500 liraya yakın bir ücret verip tahminen 1 ay kadar bekleyeceksiniz. Muhtemelen ürünleriniz gelecek ancak içinize sinip sinmeyeceği meçhul. Ben olsam bu topa hiç girmeyip mağazaların indirimlerini takip ederdim. Yine de karar sizin.
    Hocam bu kalitede ürünler burda 1000 lira civarında. 1 ay beklemeye değer yani bide yukarda arkadaş almış kullanmış biraz da onun referansının verdiği etken var.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Üzerimde ceketle tam boy fotograf bulamadim ama kominenin kesimleri oldukcq guzel. Hayvan gibi korumalari olmasa gun icinde de çok tarz bir kıyafet olarak giyilebilir aliexpresin saticilar epey akıllandı. Geçenlerde verdiğim siparişlerden intercom sis farı action camera 14 gunde teslim edildi. Ve en basit örneği kamera üzerinden vereyim. Birebir aynı ürünü (muadili demiyorum aynısını) türkiyede en düşük 350 liraya satiyorlar
    Benim aldığım fiyat 50 dolar.

Bu arada ceketin durumu da böyle

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)