Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

4RIDERS Koruma Ekipmanları Hakkında Kullanıcı Yorumu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ktm duke 200 abs black
    Merhaba iyi forumlar. 4RIDERS marka koruma ekipmanı kullanan varmı acaba yorumlarını bilgilerini alabilirmiyiz.

CE Onaylı olmasına rağmen 700-800 tl bu marka için ödenirmi? Özellikle aklımda olan 2 model var linklerinide size sunuyorum.

Yorumlarınızı bekliyorum.

http://www.motomaxonlineshop.com/4ri...-ceket-pmu3111

http://www.motosikletaksesuarlari.co...eti_18685.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    4rıdersın hem kıslık montu hemde yazlık montu var ikiside güzel ozellikle kıslık montu kısın cok rahat ve soğuktan yeterince koruyo içlik giymeden normal uzun kolla usumuyorum korumalarıda idare edilcek derecede fakat benim dediklerim tekstil mont için geçerli deri montlarını birsey diyemem bide 4 riders motomaxın uretimi

dental_land - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Aynı fiyata daha kalitelisini bulursanız alın . daha kalitelisi için daha çok para ödersiniz .

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Fiyat performans olarak iyi bence.

Motosikleti
    Ktm duke 200 abs black
    Daha kalitelisini bulabilirsiniz diyorsunuz ama buna neye göre karar vericeğiz? Dikişlerinin içe gömük olması, dana derisi olması gibi özelliklere bakmamız gerekiyor ama içindeki korumaların montun iyi olup olmadığına nasıl karar vericeğiz? yoksa ce onaylı olması yeterlimi?

Pekbipicadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600 Hornet ( Geçmiş : Piaggio X9 250 ,)
    http://www.motosikletaksesuarlari.com/4Riders-Armor-Deri-Motosiklet-Ceketi_18685.html

2 senedir kullanıyorum fermuarı dışında bir sorun yaşamadım onuda 20 tlye değiştirdim canavar gibi oldu , bu montla kazada yaptım gayet görevini yerine getirdi he ama ben aldığımda 220 TL gibi bir rakama almıştım şuanda piyasa nasıl bilmiyorum. ama benim aldığımda fiyat performans süperdi.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Arkadasin ustte linkini paylastigi monttan aldim bende 2 ay once. 2-3 defa kullandım urun fiyat-performans acisindan cok iyi. Havalar biraz serinlesin kullanmaya devam edecegim

siyah olanı bende var. kaliteli ürün - daha iyisi daha pahalı tabii ki. 4riders ürünleri bildiğim kadarı ile pakistan malı ve gelince tükeniyor sonra bekle ki gelsin. almaya karar verdiysen acele et.

Motosikleti
    Ktm duke 200 abs black
    Kullananlara sorum peki o güzelim güneşli havalarda giydiğinizde durum nedir içinde yazlık filesi vs gibi bir şey varmıdır yani pişmeyelim sonra?

Motosikleti
    Alıntı selcukcoban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullananlara sorum peki o güzelim güneşli havalarda giydiğinizde durum nedir içinde yazlık filesi vs gibi bir şey varmıdır yani pişmeyelim sonra?
    İçersinde bir adet içlik var yazın onu çıkartıyorum , 4 adet fermuarlı hava girişi var onlar açıkken ve yolda gidiyorken bir sıkıntı yok ama genede güneş altında durduğun zaman sıcaklığı hissediyorsun

Motosikleti
    Ktm duke 200 abs black
    Alıntı Pekbipicadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçersinde bir adet içlik var yazın onu çıkartıyorum , 4 adet fermuarlı hava girişi var onlar açıkken ve yolda gidiyorken bir sıkıntı yok ama genede güneş altında durduğun zaman sıcaklığı hissediyorsun
    Hocam korumaları ne durumdadır peki bilginiz varmı? Yani o paraya daha iyisini tavsiye edebilicekmisiniz varmıdır?

Motosikleti
    Alıntı selcukcoban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam korumaları ne durumdadır peki bilginiz varmı? Yani o paraya daha iyisini tavsiye edebilicekmisiniz varmıdır?
    Dirsek omuz ve sırt bölgesinde korumaları mevcut şehir içinde standart bir kullanıcı için bence yeterli , tabi ki her şeyin daha iyisi vardır ama doğru orantılı olarak fiyatı da artacaktır. Gidip denemeni tavsiye ederim kalıpları biraz geniş üstüne nasıl oturuyor rahat mı değil mi yakından görürsün hatta pahalı bir markanında montunu deneyip aradaki farklara bakıp karar vermen daha iyi olur bence.
    Ben,keyfim ve kahya, her gün birimiz kullanıyoruz.

Motosikleti
    Ktm duke 200 abs black
    Arasındaki farkı koruma anlamında nasıl ayırt edebilirim? Yani dainese bi monta güvendiğim için gözüm kapalı girerim ama isim yaptığı için fiyatlarıda yüksek tabi

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    4Riders Armor deri ceketi motomax mağazasında denemiştim. Gayet sağlam hissi vermişti. Ayrıca derisi de baya kalın. Gerçek deri olduğu için sürtünme ve aşınmalarda koruması iyi olur. Bir sorun yaratacağını sanmam. Tek eksisi normal deri montlardan biraz daha ağır geldi bana. Günlük kullanımda sıkıntı yaratabilir. Denemeden almayın derim.

Ben şahsen şehir içi kullanım için tekstil mont tercih ediyorum. En iyi korumayı elbet deri mont sağlar fakat şehir içi düşük süratlerde kullanmak için tekstil montlar çok daha kullanışlı.

Motosikleti
    Ktm duke 200 abs black
    İki mont alma gibi bir durumum yok malum fiyatları 50-100 tl bişey değil ama ben motoru günlükte kullanıyorum hafta sonları biyere gidip gelmek kaçamaklar içinde kullanıyorum. O yüzden aklımda benimde günlük trafik zamanlarında çok terleyip su içinde olurmuyum acaba

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    deri mont alınacaksa ucuza kaçmak iyi fikir değil bence. daha kaliteli bir markanın tekstili tercih edilebilir. boyası, havalandırması, ağırlığı, derinin yumuşaklığı önemli faktörler. zaten zor bir şey deri mont giymek, düzgün değilse iyice çekilmez olabilir.

zaten tek mont olarak kullanılacaksa en kaliteli deri bile pek mantıklı olmaz. yazın da kışın da günlük kullanımda pek işlevsel olmaz. Alpinestars atem kullanıyorum, havalandırması çok düzgün bir mont olmasına rağmen sıcaklık 30C'ye yaklaştıkça can sıkmaya başlıyor, aynı şekilde 20C'nin altına düşmeye başladığında da üşütmeye. dolayısıyla sadece bahar aylarında günlük kullanımda rahat, onun haricinde kışın rüzgar geçirmez/termal içlik yazın ise trafiğe girmeyeceğin bir keyif rotasında ancak kullanımı çekilebilir olur. tekstillerin çok içlikli güzel modelleri var, kışın da yazın da tek mont olarak kullanmaya uyabilecek, deriden (hele ki düşük seviye bir deride) bunu bekleyemezsiniz.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Dostum,
    Ben ilk attığın montun aynısını hörgüçlü olan modelini kullanıyorum. fuarda mart ayında %20 indirimli aldım. bana gelişi 550 TL felan olmuştu.
    sana tavsiyem şudur sakın alma. çok pisleniyor, çabuk pisleniyor. temizlenmiyor. kuru temizleme almıyor. skıntılı mont. beyaz yerleri kalitesiz bir deri. siyah yerleri daha farklı yapılmış. koruma vaabında çok iyi. düştünmü birşey olacak gibi değil. düşmek nasip olmadı inşallahta olmaz ancak, koruması güzel lakin temizlemesi zor. onun dışında ben hergün giymiyorum sadece hafta sonu giyiyorum dersen alabilirsin.
    son olarakta bu havalarda giyersen millet sana kötü bakıyor. havale geçiricem yakında zaten.

siyah montun bayan versiyonuda kız arkadaşım da var. onuda fuarda aldım. mont pislenmiyor. nemli bezle temizliyorsun geçiyor. derisi yumuşamıyor. gayet kaliteli ve uygun. ancak şu sıralar giymek onuda mümkün değil. benim size tavsiyem üstüne 300 daha koyup dainese montları almanız.
    hem daha kaliteli,hemde ne olduğunu bildiğimiz bir marka

ayrıca 150 tl lik 4ridersin eldiveninide kullanıyorum. sıkıntılı bir ürün, koruması yüksek lakin konfor yok. eller artçıda bile uyuşuyor.
    dizliği zaten rüzgardan kendi kendine parçalandı

Motosikleti
    Ktm duke 200 abs black
    Bilgiler için teşekkürler ama kafa iyice karıştı vallaDeri sağlıklı ama kışın üşüyosun yazın yanıyosun tekstil alsan daha güvensiz deriye nazaran ve bende sevmiyorm. Dainese, alpinestar gibi güvenilir markalarda da bu fiyatlarda mont bulmak çok zor gibi

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Apache Cycles'tan alabilirsin, +100 TL daha ödeyerek korumalarını SAS-TEC korumlarla değiştirirsen çiçek gibi olur. Bedenine özel olarak da tasarlayabiliyorlar. Ben yaptırdım, kullanıyorum. Fermuarı dışında sıkıntılı bir noktası yok. 800 TL'ye 1,5 mm dana derisinden kolları reflektörlü, sırt, omuz ve dirsek korumaları olan fermuarlı iki yan cep, file iç astar + çıkarılabilir ince yelek ikinci astarlı ve iç cepli, göğüste havalandırma kanalları olan bir tane almıştım. Dediğim gibi tek sıkıntım fermuarının takılabiliyor olması. Ayda bir çatlamasın diye vazelinli pamukla siliyorum. Ne rengi soldu, ne de çatladı. Tavsiye ederim.

Bu arada 4Riders'ın kalitesiz derisi yerine Richa Discovery 600 Dense tekstil mont da kullanabilirsin. 70 km hızla sağ kolumun üstüne düştüm ve tahminen 10 metre kadar sürüklendim. Kalkıp motora binip devam ettim. Hiçbir sorun olmadı. Kışın da aynı montu giymeye devam edicem. Çünkü ciddi bir hasar görmedi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    Ktm duke 200 abs black
    Aslında tavsiye edermisiniz bi görüşlerinizi almakta fayda var. Akrabamın tekstil atölyesi var ve deri işi yapıyor body armor alıp üstüme göre diktirsem sağlıklı olurmu acaba

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)