Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Prohel COLOMBİA mont yorumları..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı erentalay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim kafamda dainese vardı ama bu montla birlikte fiyatını da baz alınca kafam karıştı yani ben bu montu alsam bir de bellik ile kullansam dainese e yakın bir koruma elde eder miyim
    sence aynı korumayı sağlasan dainese bunun 3 katı fiyata satılır mıydı ? Ya da şöyle sorayım, Şahine mercedes motoru taksan mercedes gibi olur mu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    prohel colombia kullanan biri olarak soğuk konusunda başarılı fakat benim gibi yağmurdada biniyorsanız 5 para etmez. cuma günü denizliden memleketime giderken nazillide yağmura tutuldum ve 80km boyunca hiç durmadan yağmur yağmaya devam etti. eve geldiğimde kazağımın sırtı ile bel kısmı hariç boyun kollar ön taraf ense full yaştı. yazında çok terletecek

TheWitac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 883L '09
    Soğuk havalarda montum yokken içime 1 uzun kollu body 1 tshirt üstüne de sweatshirt giyer üstüne de deri mont giyerdim yine de rüzgarı göğüsümde hissederdim. Bu montla sadece sweatshirt giydim mi -5'lik havada çok hafif üşüttü. İçine tshirt giyip hiç üşümeden devam edebiliyorum. Kollarım bilek kısmını sıksanız da yine de hafiften hava alıyor onu da bileklikli eldiven ile halledebilirsiniz. Yazın ve yağmurlu havada giyemedim henüz. Kaza testi de yapmadım umarım da yapmam. Kısa bir süre için kullanıyorum ve memnunum. Arkadaşlarınızın yanına gidince bi vaaay çektirtiyor. Korumaları da güven veriyor insana ama arkadaşların da dediği gibi sırt koruması yetersiz gibi duruyor. Yeni sırtlık alıp bu sorunu da çözebilirsiniz. Rahat, korumalı bir mont. Bu fiyata alınabilicek en iyi ürün sanırım.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Yolcu0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ........80 km boyunca hiç durmadan yağmur yağmaya devam etti. eve geldiğimde kazağımın sırtı ile bel kısmı hariç boyun kollar ön taraf ense full yaştı..........

80 km boyunca yağmur geçirmeyen mont icad edilmedi henüz

4000 liralık mont da giysen üzerine 50 liralık naylon yağmurluk giymen gerekir..

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    80 km boyunca yağmur geçirmeyen mont icad edilmedi henüz

4000 liralık mont da giysen üzerine 50 liralık naylon yağmurluk giymen gerekir..
    ürün satıcılarıda o zaman abi bu su geçirmez demesin bu belli bir zaman sonra geçirir daha çok bütce gerekir onun yerine bu yağmurluğuda tavsiye ederim hiç olmazsa bana küfür etmezsin dese tamam. abi su geçirmez bu istersen 2 saat yağmurun altında kullan demesini bilirler (acemiliğime denk geldi) fakat yds yi kim yaptıysa helal olsun dedim. tek kuru kalan yerim ayaklarımdı :D yds üreticisi benden çok fazla dua aldı :D

mtasdel60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Rs 200 2019
    Konuyu zamanında açmışız ve prohel colombia montu bir kış boyunca kullandım ve alacak arkadaşlara tavsiyem,

-Üzerinde gelen korumaları gayet güzel, ben ekstra sırt korumamı da taktım tabi daha da güzel oldu.10 üzerinden 7.
    -Kış boyu Tokat soğuğunda kullandım, kışın ortasında 320 kmlik uzun yola gittim soğuk performansı güzel.10 üzerinden 8.
    -Montun şekli ve vücuda oturması da güzel.10 üzerinden 8.
    -Yazın giyilmez diye düşüniyorum. Benim yazlık montum da olduğu için problem teşkil etmiyor.10 üzerinden 5.
    Alacak arkadaşlara tavsiye ederim. Çünkü alınmamasını gerektiren kötü bir özelliğini görmedim😊😊

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    Bugün aldım bende colombia içliğini cıkardım 5 dk motoru sürdüm içimde sadece gömlek vardı hava 33 derece suluk oldum montu cıkardım üstüm ıpıslaktı :D

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı Crixa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün aldım bende colombia içliğini cıkardım 5 dk motoru sürdüm içimde sadece gömlek vardı hava 33 derece suluk oldum montu cıkardım üstüm ıpıslaktı :D
    Yazın kullanılmaz baba. Yazın kullanmak için revit gt-r aldım memnunum

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    HORT HORT HORT HORT ! . Başka kullanıp da , yorum yapabilecek birileri var mı ?

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Bu model değilde aynı markanın aşağıda resmini koyduğum grace modeline sahibim.

300 liraya almıştım geçen sene. Şimdi fiyatı 500'e gelmiş.
    4 mevsim mont diye bir şey yok. 4 mevsim yazmasına rağmen benim montum resmen kışlık. İç astarını çıkarmama rağmen içinde hiç hava akışı olmuyor. İçteki naylon da hava geçirmediği için ter aynen vücutta kalıyor ve bir süre sonra bileklerden damlamaya başlıyor. Yani yazım bu montu kullanmak işkence. Kışın ise çok iyi. Rüzgar, yağmur işlemiyor. Kolay kolay üşütmüyor.
    Kumaşı gayet sağlam. Sürtünmeye karşı yeterli koruma sağlayacaktır. Darbe koruması ise sıkıntılı. Dirseklerde ve omuzlarda korumalar var fakat sırt, göğüs ve belde koruma yok.

Bende kışlık/baharlık olarak düşünüyorum zaten. Bir tane yazlık ceketim var ,bir tane de kışlık-sonbaharlık olursa tam olacak. Ortalama ekim-nisan arası giyilebilir yani .

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Bende var yeni aldım sayılır t-shirt ün üstüne giyip çıkıyorum 15,20 dakikalık bir yolum var pek sorun olmadı üşümedim hiç sadece boyun kısmından biraz soğuk alıyor balaklava ile o sorunuda çözdüm birde neopren yelek almıştım montun içine çok soğuk olursa diye ama 2 sini giyince kol hareketlerim kısıtlanıyor yağmurda falan da hiç su almadı içine 15 20 dakikalık yoldan bahsediyorum daha fazla deneyimlemedim çünkü ama kesinlikle baharda,yazda giyilecek türden değil kavrulur buharlaşırsın içinde korumalar idare eder gibi duruyor denemedik daha nasipte olmasın denemek

Benim beden biraz sıkıntı da . Boyum 1.76 , kilom 63. Small beden bol mu gelir ki ? Mağazaya gidip deneyecek zamanımda yok şu an :D

Motosikleti
    MT-07
    Ben o montu feyizoğlundan almıştım. Alırken denedim beden oldu. Sonra bir daha bakayım dedim. ucuz die aldık ama sonra üstümde patlamasın die. Hemen götürüp değiştirip Venom protex 2 aldım. Sebebine gelecek olursak. Montta havalandırma namına bişey yok. Tamamen kışlık bir mont ve Ben kısa montları sevmiyorum çünkü belin açıkta kalıyor bu da soğuk yiyorsun belden ve sonra hiç hoş olmaz. Böbreklerine yazık. Omurilik koruması için almıştım montu. Halen psikolojik olarak sızlar omuriliğim. Bir düşme esnasında full ekipmanlı olmama rağmen omuriliğimi yere değdirmiştim ve çok pis acımıştı. Neyse uzun lafı kısası param kısıtlı diyorsan Venom'a bak derim. Hiç olmazsa baharda da giyebileceğin bir ürün al. Hava kanalları mevcut olsun...

Edit: Venom protex 2'yi iç atarlarını(2tane var) çıkarınca yazında giyiyorum. Fakat trafikte durduğun an kavurur adamı. Ben ekipmansız binmediğimden çıkarma gibi imkanım yok. Venom'un texas modelini de bahar ve yaz ayları için düşünüyorum ama daha var ona

Omurilik boyunda değil miydi ? Ceketi niçin omuriliği korumak için aldınız anlayamadım doğrusu ...
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Omurilik boyunda değil miydi ? Ceketi niçin omuriliği korumak için aldınız anlayamadım doğrusu ...
    Pardon omurilik soğanı diye belirtmem gerekirdi. İç güdüsel olarak kendimi korumak için (sorunun cevabı) . İnanın ki orayı yere çarpınca çok acıyor

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)