Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yazlık Mont Alpinestars Viper Air Jacket

Motovento
    REKLAM ALANI

Yazın gelmesi ile beraber sıcak havalarda giyilecek mont arayışımın sonucu olarak Alpinestars Viper Air Jacket e karar verdim.
    Rengi beyaz-siyah, aldığım yer olan motosella hasanpaşada başka rengi yoktu.

179 boy 76 kilo olan bana M beden gayet iyi oturdu.
    600D polyesterden imal edilmiş.Yabancılarım mesh tabir ettikleri bir mont çeşidi.
    Kol ağızlarında iki fermuarlı sisteme sahip havalandırma yeri var.

Uç taraftaki fermuar kilitli olduğu için kendiliğinden açılmıyor.

İç tarafta iki, dış tarafta iki bir de yine içte üzerinde kırmızı şeritli yer zannederim cep.

Arkadan görünüm

Omuz ve dirsek korumaları çıkarılabilir alpinestarsın kendi koruması CE sertifikalı.

İçinde çıkarılabilir rüzgar geçirmez yelek var. Su geçirmez değil.

Yeleği koyabileceğiniz özel bir cebi yok ancak zaten ufak ve yer kaplamayan bir şey, dolayısıyla herhangi bir yere sıkışabiliyor.
    Ben sırttaki şu fermuarın olduğu yere sıkıştırdım. Pantolon bağlamak için fermuar da yine aynı yerde.

Ve herhangi bir koruma sağlamayan sırtlık ve gögüs korumalığı koyacağınız yerlerdeki köpükten şeyler.

Şu ana kadar sadece dün kullanabildim. Hava tişörtle dahi terleten bir havaydı. Mont ile haliyle durduğum zamanlarda sıcak oldu ancak beklediğimden daha iyiydi. Hareket etmeye başlar başlamaz sıcaklıktan eser kalmadı. Eksisi diyebileceğim şey sırtlık koruması koyulan yeri alltan cırt cırt ile açılıyor ve sanki güvensiz olacakmış gibi hissettiriyor. Dolayısıyla sanırım monta takılan değil de giyilen bir sırt+bellik koruması alacağım.

Bu arada 18-19 mayısa kadar indirim var motosella ve motoventoda. Hasanpaşada yanyana iki dükkan sahipleri de aynı imiş. Bu mont normalde 610 lira 534 liraya aldım ve daha sonra kullanabileceğim bir 101 liralık daha indirim verdiler.
    Ancak şunu söylemeden geçemeceğim alacağınız her ne ise bütün özelliklerini kendinizin iyice öğrenmiş ve aklınıza takılan yerleri çoktan çözmüş olarak alışveriş yapmanız kafa karışıklığı yaşamamanız için önemli.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hornet 650
    resimler görünmüyor.

40yapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS
    Aynısının kolları fosforlu olanından kullanıyorum. çok çok memnunum. Tavsiye ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler