Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yine yeniden bot sorunsalı !?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ..Carmentality.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ekipman olarak tek eksiğim bot kaldı. onun eksikliğini vibram tabanlı karrimor outdoor ayakkabısı ile karşılıyorum.
    Sağlam bi yapısı var ama düşüşte ne kadar koruyacağını bilmiyorum.

Konu ile ilgili onlarca yazı okudum. YDS DIABLO 11.0 GTX 'de karar kıldım. Çok fazla olumlu yorum var.
    Trakyada olan bi mağazaya gittim 44 numarayı denedim. büyük geldi olmadı.43 numara ellerinde yokmuş. elim boş döndüm.
    TCX önerdi fakat goretexli ürün 600 küsür, fiyat olarak cazip gelmedi.
    YDS yi Elime alıp inceledim, giydim denedim . Bu bot mutlaka korur . korurda kaya gibi..

Trafiği sakin olan Edirne gibi ufak bir şehirde , 125cc motorumu keyif için kullanıyorum.
    fakat bu bot ile keyif alabileceğimi sanmıyorum. çok sert kaba, birde yaz faktörü var

Böyle bi kararsızlığı yaşayan arkadaşlarıma sorarım bu durumu nasıl çözdünüz ?
    Passionately in love with Motorcycle

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Bende 400 tl lik TCX var tam boy, tum gun giysem anlamiyorum yaz kis kullandim...
    ..Carmentality.. bunu beğendi.

RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    Yds ilk haftadan sonra ayağının şeklini alır. Çok rahat edersin. Tek sorunu, ilk seneden sonra derisinin renginde aşırı bir solma oluyor. Silip tertemiz yapsan bile sanki çamurlu gibi duruyor. Yani tek sıkıntısı görselliği.
    Naçizane tavsiyem; Yaz-kış demeden her daim çizme giymelisin. Geçen bütün yaz ayağımda yds ile gezdim. Açıkçası ne koku, ne aşırı sıcak hissetmedim.

ERRORR nickli Erol arkadaşımızın kaza haberini okuyunca, çok fazla kafa karıştırmadan ve vakit kaybetmeden YDS diablo 11 GTX 'i yarın siparişini geçeyim.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Siparişin hayırlı olsun
    Düşüş kadar dışarıdan bir arabadan gelecek darbeyi de düşünmelisin her zaman. Bırak ayağın terlesin biraz problem değil. Ayrıca bütçe müsaitse yazlık ve kışlık olarak da alabilirsin botlarını. Ama mutlaka bilek, kaval ve aşık kemiği korumalı olmalı. Ben 14 yıldır uzun çizme ile kullanıyorum (motosiklet botu yani) yaz ve kış, üşenmeden giyerim. 20-30 km hızda bile ayağa, bileğe gelen darbenin tamiri çooook uzun zaman alıyor. Güvenli sürüşler...

ilkadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xtreme Max 210
    Ben greyder hovercraft günlük bir bot aldim,
    Topuk kısmı ve boğazı güçlü, dün ayağımın üstüne düşürdüm motoru bilegim burkuldu ancak ezilmeye dayalı morluk ve darp izi yok. Normal ayakkabı olsaydı eminim kötü olurdu.

Geçmiş olsun. Şenol abinin dediği gibi aşık kemiğini korumak gerek, düştüğümüzde yerle ilk temas eden yer burası.
    YDS bot için nerden sipariş veriyim diye bakınıyorum. Peşin fiyatına bol taksitli ,iş bankası olan Hepsiburdada vardı 2 güne kadar . o da temin edilemiyor. yazmış.
    ayıplı ürün , teşhir ürünü, göndermiyececek bu botu peşin fiyatına bol taksitle satan firma biliyormusunuz?
    ilkadam bunu beğendi.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Bu bottan/çizmeden aldım kullanıyorum.. (yds diablo 11.0 gtx) oldukça güvenli bir çizme yalnız başlangıç aşamasında motosikleti kullanırken acemi gibi zorlanmaya başlıyorsun.. Bende öyle oldu... Çok sert olduğu için vites değişiklerini zor yapıyordum ve çizmenin uç kısmını vites altına sokmak zor oluyordu.. bu yüzden çift yönlü vites kolu aldım.. Kullandıkça rahatlama olmaya başladı.. bende bota alışmaya başladım.. Gündelik bot rahatlığı yok ama motosiklette güvenlik önceliğimdir..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Peki yazlık,ayağı hiç terletmeyen,asla koku yapmayacak, günde 12 saat giysen bile ayağın hoşafını çıkarmayacak bi motosiklet ayakkabısı öneren var mı?

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Hocam oncelikle diablo 11.0 icin konusayim alisma sureniz 1 saati bile gecmez. Ayaginiza tam uyan ayakkabiyi alin ancak tabani farkli olabilir, almadan once denemeniz gerekiyo bence. Tam oturduktan sonra ayaginizi hic sikmiyo ve ayaginiz ileri geri hareket etmiyo kargo ile alirsaniz aklinizda bulunsun.

@serk21 terletir mi terletmez mi bilmiyorum ama yine yds'nin diablo 7.4 modeli var yazlik kisa ayakkabi. Onu dusunuyordum ancak bir kac kaza gordukten sonra ayagim les koksa da terlese de uzun bottan vazgecmem. Zaten 11.0'da da Goretex kullanilmistir hic ayagim terlemedi benim buna ragmen. (Ayagimdan hic cikartmadan 3 saat avm gezdigimde olmustu.)

Arkadaş nasıl iş !
    ihtiyaç olduğunda hep kıymetlenir. Yaza girerken kışlık bot almak istiyorum. her satıcının elinde mutlak kalmış olması gerek.hatta kışlık olduğu için indirimde olması gerek
    hemen hemen tüm satıcıları aradım . sitelerinde stokta yazsa bile ellerinde benim numara yok.
    Umarım fabrikasında vardır.
    Bu yourmları okuduktan sonra almak şart oldu.

dreamwalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Cbf 150
    hangi model arıyorsunuz ? kısa olanmı yoksa uzun olanmı ? hatta yazlık kısa modeli bile var hangisi ?

YDS DIABLO 11.0 GTX , konu başında yazmıştım.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    bende geçende nette gezinirken şu markayı gördüm http://www.motosikletim.com.tr/motos...ari?brnd=FORMA fena değil gibi ekipman sorunu bizde de var boktan iş araştır araştır bitmiyor

dreamwalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Cbf 150
    http://www.motoplus.com.tr/urun/9910040160002/YDS-DIABLO-11-0-GORE-TEX-MOTOSIKLET-BOTU

buraya bir sorun uzun bot burda olabilir.kısa model isterseniz uygun fiyata bol taksit vade farksız şeçenekli bir yer adresi verebilirim....

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı ..Carmentality.. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş nasıl iş !
    ihtiyaç olduğunda hep kıymetlenir. Yaza girerken kışlık bot almak istiyorum. her satıcının elinde mutlak kalmış olması gerek.hatta kışlık olduğu için indirimde olması gerek
    hemen hemen tüm satıcıları aradım . sitelerinde stokta yazsa bile ellerinde benim numara yok.
    Umarım fabrikasında vardır.
    Bu yourmları okuduktan sonra almak şart oldu.
    Direkt olarak YDS'nin kendi sitesinden sipariş etmeyi denediniz mi ?

Link
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı CxAnKACx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam oncelikle diablo 11.0 icin konusayim alisma sureniz 1 saati bile gecmez. Ayaginiza tam uyan ayakkabiyi alin ancak tabani farkli olabilir, almadan once denemeniz gerekiyo bence. Tam oturduktan sonra ayaginizi hic sikmiyo ve ayaginiz ileri geri hareket etmiyo kargo ile alirsaniz aklinizda bulunsun.

@serk21 terletir mi terletmez mi bilmiyorum ama yine yds'nin diablo 7.4 modeli var yazlik kisa ayakkabi. Onu dusunuyordum ancak bir kac kaza gordukten sonra ayagim les koksa da terlese de uzun bottan vazgecmem. Zaten 11.0'da da Goretex kullanilmistir hic ayagim terlemedi benim buna ragmen. (Ayagimdan hic cikartmadan 3 saat avm gezdigimde olmustu.)
    Ben artık ne malzemeye ne markaya güvenmez oldum, yeşil kundurada 320tl olan marrell botlardan aldım, özelleiklerini okusan aya çıkaracak sanırsın =) yok atni şok, yok işte efendim antibakteriyel terletmez kokutmaz,şöyle hava alır böyle nefes verir.. hikaye.. rusyaya giderken ayagıma giydim uçakta 3 buçuk saatte az kalsın ayagımı kesip atıcaktım. öyle böyle bi terleme değil.. birde benim ayagım kokmaz ama koku da yaptı..

kısa değil konçlu yazlık bakıyorum zaten,nette görüyorum süet gibi malzemeden çok kibar yazlıklar var boğazlı ama deneyenlere sormak gerek.. motorla kız arkadaşımıza gittiğimizde botu çıkarınca evdeki çiçekleri çürütmeyelim =)
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    YBR125
    Motosella'dan Alpinestars roam aldım.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki yazlık,ayağı hiç terletmeyen,asla koku yapmayacak, günde 12 saat giysen bile ayağın hoşafını çıkarmayacak bi motosiklet ayakkabısı öneren var mı?
    4Riders' ın bi botu var yazlık tam senin istediğin gibi hava alıyor çok iyi korumaları ise muhteşem yan taraftan araç çarptı ayağım arabayla vites arasında sıkıştı botun kalın derisi ezilmiş ama ayağım taş gibiydi adım gibi eminim eğer o bot olmasa o gün kemiğim kırılırdı.

Eksisi ney dersen altı fena eriyor. Yani yalan olmasın ben 8-9 aydır da aralıksız her gün kullanıyorum ama topuk ve tarak bölümleri artık aşınmaktan delinmiş kare kare boşlukları gözükür olmuş. Belki de ben özürlüyüm ayağım yerde çok geziyorum bilemem benim yorumum bu.

ürün bu http://www.motomaxonlineshop.com/4r-...ng-bot-pmu2141

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    http://www.motosikletim.com.tr/forma...sa-touring-bot

Şu botu kullanıyorum. Tavsiye ederim. Tipi pek hoş değil fakat şuan bununla normal ayakkabıdan daha rahat kullanıyorum motosikletimi.

İlk 1 hafta zorlamıştı.Sonradan alışınca çizme ile daha rahat kullanır oldum.

Yaz-kış kullanıyorum. Yazın nefes alıyor. Kışında üşütmüyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)