Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Deri mont Boyatmak.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    şöyle montun beyaz kısımları bir süre sonra kirlendi temizliyorum yinede ipler falan bi kaçda leke gibi çizikler var boyatsam diyorum ama biraz araştırdım dericilerede çok güvenemedim getir boyayalım diyen oldu, tek renk boyarım diyen oldu, tabancayla boyarım diyen oldu. Sonuç olarak ankara'da bu işi yapan güvenilir bir yer varmıdır.

mont: http://www.fc-moto.de/Dainese-Racing...ther-Jacket/pt

monta yazık olsunda istemiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı Oldjack adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şöyle montun beyaz kısımları bir süre sonra kirlendi temizliyorum yinede ipler falan bi kaçda leke gibi çizikler var boyatsam diyorum ama biraz araştırdım dericilerede çok güvenemedim getir boyayalım diyen oldu, tek renk boyarım diyen oldu, tabancayla boyarım diyen oldu. Sonuç olarak ankara'da bu işi yapan güvenilir bir yer varmıdır.

mont: http://www.fc-moto.de/Dainese-Racing...ther-Jacket/pt

monta yazık olsunda istemiyorum.
    Buradaki derici arkadaş, deri tamiratı yapıyor. Güvenebilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:33 ----------

Pardon Ankara yazmışsınız, ben ona dikkat etmemişim. Söylediğim yer İstanbuldaydı.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buradaki derici arkadaş, deri tamiratı yapıyor. Güvenebilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:33 ----------

Pardon Ankara yazmışsınız, ben ona dikkat etmemişim. Söylediğim yer İstanbuldaydı.
    site çok iyiymiş, hatta motorcu takıları ekstra güzelmiş. Ankarada ve beyaz boyayı atacak kadar yetenekli bir yer arıyorum.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslı gibi olmaz bilgin olsun
    Oldjack bunu beğendi.

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    İstanbulda biz kendimiz boyatıyoruz Derici olarak. İşçiliği de gayet iyi.
    Oldjack bunu beğendi.
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    deri mont boyatma dedinizde normal tekstil montu nereye boyatabiliriz ? prohelin hörgüçlü tekstil montlarının kolları beyaz diğer yerleri siyah olunca beyaz kısımları kirliliği muhteşem belli ediyor .
    Oldjack bunu beğendi.

Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    deri mont boyatma dedinizde normal tekstil montu nereye boyatabiliriz ? prohelin hörgüçlü tekstil montlarının kolları beyaz diğer yerleri siyah olunca beyaz kısımları kirliliği muhteşem belli ediyor .
    aynen siyah mont alsaydım keşke diyorum şu anda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:55 ----------

Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslı gibi olmaz bilgin olsun
    tabancayla boyarım diyen orjinali gibi olur dedi ama banada biraz hikaye geldi.

Tekstili bir ihtimal boyayabilirisin ama kesinlikle garantisini vermiyorum

bu makine ile yapılanı https://www.youtube.com/watch?v=T53gp3EMbhs

buda gariban versiyonu https://www.youtube.com/watch?v=u8YJxvXNSIE

Deri için açık renkleri'de boyarsınız ama ilk günkü gibi olmasını beklemeyin derim (ben meslek hayatımda görmedim) belki boyandıktan sonra pişman dahi olabilirsiniz o yüzden her zaman ya siyah yada koyu kahve

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:06 ----------

Size şöyle bir yardımcı olabilirim

1-Cif
    2-temiz bulaşık süngeri
    3-ılık su dolu kova

Biraz cifi kovaya döküp su ile seyreltin sonra süngeri kovaya bandırıp suyunu sıkın ve cifin köpüğüyle beyaz yada bej rengi deriyi süngerin sarı kısmı ile ovalayın kir temizlenecektir ardından hemen kuru,su emen bir bez ile derinin yüzeyini kurulayın deri biraz nemlenecektir ama temizlenecektir zamanında bej ve beyaz renkli derileri böyle temizlerdim (mesleğim deri çanta 'dır)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:12 ----------

Tabanca işini hiç bilmiyorum ne kullandım ne kullananı gördüm denet bakalım sonuçta boyatacakmışsın bizde görmüş oluruz
    Oldjack bunu beğendi.

Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekstili bir ihtimal boyayabilirisin ama kesinlikle garantisini vermiyorum

bu makine ile yapılanı https://www.youtube.com/watch?v=T53gp3EMbhs

buda gariban versiyonu https://www.youtube.com/watch?v=u8YJxvXNSIE

Deri için açık renkleri'de boyarsınız ama ilk günkü gibi olmasını beklemeyin derim (ben meslek hayatımda görmedim) belki boyandıktan sonra pişman dahi olabilirsiniz o yüzden her zaman ya siyah yada koyu kahve

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:06 ----------

Size şöyle bir yardımcı olabilirim

1-Cif
    2-temiz bulaşık süngeri
    3-ılık su dolu kova

Biraz cifi kovaya döküp su ile seyreltin sonra süngeri kovaya bandırıp suyunu sıkın ve cifin köpüğüyle beyaz yada bej rengi deriyi süngerin sarı kısmı ile ovalayın kir temizlenecektir ardından hemen kuru,su emen bir bez ile derinin yüzeyini kurulayın deri biraz nemlenecektir ama temizlenecektir zamanında bej ve beyaz renkli derileri böyle temizlerdim (mesleğim deri çanta 'dır)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:12 ----------

Tabanca işini hiç bilmiyorum ne kullandım ne kullananı gördüm denet bakalım sonuçta boyatacakmışsın bizde görmüş oluruz
    cif hatta domestosla temizleyip iyice badem yağ sürerek deriyi yumuşatmışlığım var aslında fakat beyaz mont almanın dez avantajı olarak en ufak cizikler dahi belli oluyor.

bu gün uzun araştırma ve konuşmalar sonrası montu bir yere verdim sadece beyaz bölümlerin tabanca ile boyanması 70 Tl kadar tutacakmış ve 10 gün sürecekmiş yerin adını şu anda hatırlamayıroum ama ilerde yazarım.

montun vermeden önceki hali :

Motosikleti
    Fz6 Fazer
    evet arkadaşlar mont bu gün elime geldi. Öncelikle montun berbat olması korkum vardı fakat öyle bişey olmadı. Çok ufak bulaşmalar mevcut. Kollarda bulunan yazıları toptan olarak bantladıkları için o altta kalan kısmın temizlenmesi gerekecek. Onun dışında ilk izlenimlerim memnun kaldığım yönünde.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba Oldjack ,

bence gayet güzel olmuş,kazasız belasız kullanın..

Acaba iç dirsek kısımları yıpranmış,rengi değişmiş derilerde boyansa sonuc böyle güzel olur mu

fena olmamış beğendim
    Oldjack bunu beğendi.

Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Oldjack ,

bence gayet güzel olmuş,kazasız belasız kullanın..

Acaba iç dirsek kısımları yıpranmış,rengi değişmiş derilerde boyansa sonuc böyle güzel olur mu
    teşekkür ederim ben pişman olmadım şahsen. kolunda bulunan yıpranmış alanlara bakarsanız oraların gayet makul bir hale geldiği görünüyor. Düşünüp nereye yaptıracağını bulamayan arkadaşlara yardımcı olabilirim. Ankara da bu işi doğru düzgün tek bir yer var. Baya bi dolaştıktan sonra vermiştim montu bende. Gerçi benim verdiğim yer de işte o yapan yere gönderip aradan komisyon alarak boyatmış. Çok önemli değil. Şu aşamada helal olsun modundayım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)