Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet Monto Yazlıkmı? Kışlıkmı? 4 mevsimmi? Olmalı? Ve tavsiyeleriniz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA x-max 250 2011
    Merhaba arkadaşlar.
    Uzun bir aradan sonra motora tekrar başlayınca bilmediklerimizi sizlere sorarak hareket etmek istiyorum. Daha önce hiç montum olmadı. O nedenle hiç anlamam monttan. Ben ANTALYA da yaşıyorum. CBF 150 motor kullanacağım nasipse. Kask ile ilgili konu açmıştım, sayenizde onu neredeyse netleştirdim.
    Mont işi biraz karışık.

Bir defa alıcaksın iyisini mi al dersinizi?
    Mevsimlik kullanırsın 4 mevsimlik mi al dersiniz?
    Yazlık ayrı, kışlık ayrı mı al dersiniz?

Bütçe çok fazla değil. Ben bu iş için 300 TL civarı ayırdım. Duruma göre 350 falan da olabilir. İşin aslı yazlık ayrı, kışlık ayrı almam çok zor. İmkanlarım kısıtlı.
    İnternetten araştırdım. PROHEL, ARMODE, ROLEFF gibi markalar var. Hangisi iyi kötü bilmiyorum. Bana birde mont için tavsiye de bulunursanız çok sevinirim...
    Şimdiden çok teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Hem yazlık hem de kışlık montoları söylediğiniz bütçelerle almak zor. Bu yüzden mevsim gereği, omuz, dirsek, sırt korumaları sert ve CE onaylı bir yazlık mont alın, kışa da ya nasip

Bende antalyadayim. 4 mevsim montla antalyada motor surmek hikaye. Bosa para vermeyinde...

Motosikleti
    honda 250r
    Selamun aleyküm abiler ben motora yeni başlıcam boyum 1.78 kilon 72 yeni başlayacak biri olarak sizin tavsiyelirinize danışmak istedim görüşlerinize ihtiyacım var cüz-i miktarda para biriktirdim Honda cbr 250r Kawasaki 250sl size göre ne gibi bir başlangıç yapmalıyım şimdiden teşekkürler

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    motor kullanan insanların değişmez gerçeği ,gardropunun değişdiğidir
    hava koşulları nasıl olursa olsun 4 mevsim motor kullanacaksanız ekipmanlarınızda ona göre uygun olmalı.kışlıksa kışlık yazlıksa yazlık montu eldiveni eksik olmamalı.tabi kişiden kişiye tercihler farklılık gösterebilir ama ben bu şekilde düşünüyorum.
    shadowmaster bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA x-max 250 2011
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem yazlık hem de kışlık montoları söylediğiniz bütçelerle almak zor. Bu yüzden mevsim gereği, omuz, dirsek, sırt korumaları sert ve CE onaylı bir yazlık mont alın, kışa da ya nasip
    Teşekkürler. Düşüneceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:32 ----------

Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende antalyadayim. 4 mevsim montla antalyada motor surmek hikaye. Bosa para vermeyinde...
    Yazlık montlara daha dikkatli bakacağım. Kışın özellikle geceleri üşüme gibi sıkıntı yaşatmaz dimi yazlık mont?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:34 ----------

Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor kullanan insanların değişmez gerçeği ,gardropunun değişdiğidir
    hava koşulları nasıl olursa olsun 4 mevsim motor kullanacaksanız ekipmanlarınızda ona göre uygun olmalı.kışlıksa kışlık yazlıksa yazlık montu eldiveni eksik olmamalı.tabi kişiden kişiye tercihler farklılık gösterebilir ama ben bu şekilde düşünüyorum.
    İnanın imkanım olsa her mevsime uygun korumalar seçebilirim. Ama alacağım koruma bana her durumda idare edebilmeli. Teşekkürler.

Bunların dışında tavsiye edebilceğiniz montlar neler peki? Antalya sıcağını düşünerek.

Abicim yazlik mont diyorsun sonra kisin usutmez dimi diyorsun. Usutmez,dondurur.
    4 mevsim alirsan icligi sayesinde kisin giyersin ama yazin imkani yok giyemezsin antalyada. 4 mevsim mont su bile gecirmiyor.
    tecrubeliyim o yuzden boyle emin konusuyorum.

Motosikleti
    YAMAHA x-max 250 2011
    Abicim yazlik mont diyorsun sonra kisin usutmez dimi diyorsun. Usutmez,dondurur.
    4 mevsim alirsan icligi sayesinde kisin giyersin ama yazin imkani yok giyemezsin antalyada. 4 mevsim mont su bile gecirmiyor.
    tecrubeliyim o yuzden boyle emin konusuyorum.
    Seni anlıyorum. Tamam. 4 mevsimliğin içliği çıkmıyormu. Yazın kullanım için. Yani illa yazın yazlık, kışın kışlık mı alcaz. Bilmediğim için soruyorum. Bunu en ekonomik yoldan çözmenin bir yolu yokmu?
    Yazlık alsak, kışında içimize sıkı giyinsek mesela örnek veriyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:47 ----------

Bir de full koruma nasıl bişi oluyor? Yazlık montlarda varmı bu. Yoksa yazlık mont alınca omuzluk sırtlık dirseklik falan da alınacakmı?

general_skyx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT-170
    vallahi, benim takım taklavat kışlık (mont, pantolon, bot, eldiven). bulunduğum yer çukurova bölgesi. hava kapalı olursa sıkıntı yok da güneşli havalarda ter içinde kalıyorum. sahuna eşorfman gibi oluyor içi. dört mevsimlik montta iç kısmını istersen çıkartabiliyorsun diye biliyorum. ancak o da bir nebze yakar adamı. body armorlara bakabilirsin. yalnız terleyince koku yapabiliyorlar (yanlış hatırlamıyorsam).

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Sahibinden de 2.el bakmanı öneririm uygun fiyata kaliteli montlar bulabilirsin. Yalnız birkaç konuda uyarayım bazı satıcılar var montun sana çok bol olacağını bilse de bir şeyler uydurup satmaya çalışabiliyorlar. Birde bazı markalarda beden ölçüleri farklı olabiliyor. Ben Roleff Safetec Kodra kullanıyorum boy 1.78 kilo 77 small bedeni tam oluyor içine kazakta giyebiliyorum. Denemeden almanı önermem.

Motosikleti
    YAMAHA x-max 250 2011
    Alıntı general_skyx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallahi, benim takım taklavat kışlık (mont, pantolon, bot, eldiven). bulunduğum yer çukurova bölgesi. hava kapalı olursa sıkıntı yok da güneşli havalarda ter içinde kalıyorum. sahuna eşorfman gibi oluyor içi. dört mevsimlik montta iç kısmını istersen çıkartabiliyorsun diye biliyorum. ancak o da bir nebze yakar adamı. body armorlara bakabilirsin. yalnız terleyince koku yapabiliyorlar (yanlış hatırlamıyorsam).
    4 mevsimlik montlara bi bakcam. Ici ciktiginda yazlik gibi olani olursa bakarim. Olmadi en kotu yazlik alirim. Malum Antalya da kis 2 ay. Kisinda icimize kalin giyeriz artik. Sagolasin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:43 ----------

Alıntı Mehmet Turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahibinden de 2.el bakmanı öneririm uygun fiyata kaliteli montlar bulabilirsin. Yalnız birkaç konuda uyarayım bazı satıcılar var montun sana çok bol olacağını bilse de bir şeyler uydurup satmaya çalışabiliyorlar. Birde bazı markalarda beden ölçüleri farklı olabiliyor. Ben Roleff Safetec Kodra kullanıyorum boy 1.78 kilo 77 small bedeni tam oluyor içine kazakta giyebiliyorum. Denemeden almanı önermem.
    Ikinci el hic bakmadim ama bakabilirim. Montu zaten denemeden asla almam. Mont isi dikkat etmek lazim. En ince ayrintisina kadar bakacam. Sagolasin.
    Bir yerden başlamak lazım...

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Antalya'da yaşıyorsanız,şu linke bakmanızı tavsiye ederim.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-giyim-aksesuar-erkek-prohel-colombia-motosiklet-montu-4-mevsimlik-neon-sari-210987193/detay

LifeisBike
    Misafir
    Antalya'da kış devede kulak.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    hocam kullanacağın bölgenin coğrafi konumuna göre değişir. antalyada bir adet 4 mevsim alman ilkbahar sonbahar ve kış aylarında yeterli olacaktır. fakat yazın yetmeyecektir. eğer tam kışlık bir mont ve tam yazlık alırsan da kışın aşırı soğuklar ve yazın aşırı sıcaklarda dışında bahar aylarında birisi sıcak bastırır diğeri terletir. benim kullanımlarımdan elde ettiğim tecrübem budur.

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    kask elven ve bot sıralamasıyla alınması taraftarıyım ekipmanın. Bizde genelde kask mont falan diye gider.

Bence ekipmanı bir kere alıcaksın alabileceğinin en iyisini al.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    4 mevsim mont nasıl bişey oluyor içinde ince yelek gibi bi şey var omu kışlık mont 300 tlye varsa öyle kışlık montlardan bende alayım

dreamwalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Cbf 150
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 mevsim mont nasıl bişey oluyor içinde ince yelek gibi bi şey var omu kışlık mont 300 tlye varsa öyle kışlık montlardan bende alayım
    http://www.motoyoldas.com.tr/Urundet...SIYAH_SARI/596

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    ben venomun air modelini aldım sanırım mevsimlik. yazın icligini çıkarıp kullaniyorum gayet havadar, kışın iclikle beraber montun ustune de polar tarzi hirka giyiyorum, 3-4 derece soğukta iş goruyo. tabi hizlandikca bu sıcaklık eksileri goruyodur

Antalyada kis devede kulak diyenler nerede yasiyor acaba? Hayir ben antalyada yasiyorum ve iddia ediyorum yazlik montla kisin donarsiniz. Alpinestars yazlik mont kullaniyorum havaya kaldirdigimda icinden karsi tarafi gorebiliyorum. Terli oldugumda bile usutuyor sicak havada, siz kisin kullanmaktan bahsediyorsunuz.
    Ekonomi yapacaksaniz icinize body armor alin ustune kaz tuyu falan bi seyler giyin. Ama benim ve bir cok kisinin yaptigi hatayi yapmayin.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Antalyada kis devede kulak diyenler nerede yasiyor acaba? Hayir ben antalyada yasiyorum ve iddia ediyorum yazlik montla kisin donarsiniz. Alpinestars yazlik mont kullaniyorum havaya kaldirdigimda icinden karsi tarafi gorebiliyorum. Terli oldugumda bile usutuyor sicak havada, siz kisin kullanmaktan bahsediyorsunuz.
    Ekonomi yapacaksaniz icinize body armor alin ustune kaz tuyu falan bi seyler giyin. Ama benim ve bir cok kisinin yaptigi hatayi yapmayin.
    antalyada kış devede kulak ama kimse demedi ki yazlık mont kışın işinizi görür diye.. yoksa biri dedi de ben mi atladım orayı?
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)