Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

İstanbul-Ayvalık Arası Her Yere Uğrama Gezisi (..ve Kuşadası-İzmir içeren devamı)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Haftasonu yaptığımız Ayvalık gezisinin tüm hikayesini yazayım bari

1-2 ay önce Bıyıklı'yla geyik yaparken Ayvalık'a gitme fikri ortaya çıktı, Bıyıklı yıllık iznine çıktığında gitmeye karar verdik, 5 temmuza sözleştik.

Cumartesi sabah 05:15'te Halıcıoğlu'na motoru çekip Olcan ve Barış abiyi beklemeye başladım.

Kilometre sayacını sıfırladım. Barış abi uyuyakalmış, saat 6'ya doğru geldiler, hemen yola koyulduk.

İlk duraklamamızı Kumburgaz'da yaptık. Kumburgaz'a varana dek yol çok rahattı, İstanbul'un trafiğine hiç bulaşmadan çok rahat yol aldık. Kumburgaz'da yüklerimizi kontrol ettik, biraz su içtik, tekrar yola koyulduk.

Kumburgaz'da motorlarımız:

Sonraki durağımız Tekirdağ oldu. Biraz etrafa baktık, gördüğümüz ilk köftecinin önüne motorları çektik. Yüklerimiz kaydığı için tekrar bağlamak zorunda kaldık.

Köftecide işkembe çorbalarına...

ve köftelere yumulduk

"

Tekirdağ çıkışı Şarköy yolunu sorduk, sahil yerine malkara yolu üzerinden tarif aldığımızı anlamadık. Nereden gideceğimizi kontrol etmek için durduk, durmadan evvel Barış abi ön tekerin mıcıra denk gelmesi yüzünden yavaşça düştü. Haritadan yolumuzu kontrol ettikten sonra tekrar yola çıktık.

Malkara yolundan Şarköy sapağına girdik. Çok eğlenceli 38km iniş-çıkışlı virajlı yoldan devam ederek şarköy'e vardık. Yolun ortasında, hem de bir virajı alırken kaskıma giren arı bana mutlu anlar yaşattı

Şarköy'de biraz dinlendikten sonra Gelibolu yoluna çıktık.

Gelibolu'da arkasında ufak bir hayvanat bahçesi olan bir benzinlikte durduk.

Atlarımızın karnını doyurduk

Gelibolu'dan 13:10'da yola çıktık, 14:00 gemisine yetişmek için 58km yolu 50 dakikanın altında almak için uğraştık, başardık da. Ancak gemi erken kalktı, bir dakikayla kaçırdık.

Trakya'da 321 km yol katettik.

Çanakkale Boğazı:

Çanakkale merkezinde, Troy filminde kullanılan Truva Atı:

Daha sonra hakiki Troya'ya uğradık. Kasklardan yaptığımız tesbih:

Troya'daki at:

Ezine'ye 20km mesafede mola verdik, Olcan'ın patlak lastiğini farkettik. 20 dakika kadar uğraştık, sonra en yakın lastikçiye gitmeye karar verdik. Benzinlikteki pompacıya en yakın lastikçiyi sorunca yolun karşısını gösterdi

Bir saate yakın süren lastik tamiri:

Tekrar yola koyulduk. Kaz Dağları'nda muhteşem virajlar, manzaralar, yollar aştık. Akçay'da CuBuF 3000. kilometresine vardı

Saat 20:30 civarında Ayvalık'a ulaştık. Cennet Tepesi'nde gün atımı izledik.

İstanbul-Ayvalık yolu toplam 504 km tuttu.

Pazar günü Sarımsaklı'ya gidip denize girdik, tatlısu motorcusu olmadığımızı ispatladık

Ayağımın etrafında yüzen, hatta beni ısıran minik balıklar:

Sarımsaklı, CuBuF, Muj ve BP

Sarımsaklı Havaalanı:

Şeytan Sofrası:

Ayvalık'a gidip tost yememek olmaz

Pazartesi günkü sınavım ve toplantılarım sebebiyle saat 15:00 gibi Ayvalık'tan ayrıldım. çıkışa kadar Barış abi ve Olcan eşlik etti.

Balıkesir yolunda:

Sususrluk'tan geçip ayran içmemek olmaz

Susurluk-Bandırma yolu:

Manyas Gölü'ne karşı CuBuF ve ben

Bandırma'da feribot bekleyişi:

Yorgunluktan kısa süre motorun üzerinde uyukladım

Yenikapı'ya varış:

Tüm gezi 804.9 km sürdü.

Evim evim, güzel evim!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    roadbuster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    süper gezi olmuş, tebrikler fırat.... umarım kısa süre içinde birlikte de gezeriz

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    paylaşım için teşekkürler.
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    güzel bir gezi olmuş bandırma istanbul feribotu ne kadar aldılar?
    98 Beygir.....

Motosikleti
    Bandırma-İstanbul motosiklet+sürücü 50ytl, artçı da varsa 75 ytl.

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Güzel gezi olmuş emeğine sağlık,arıda kask takıp öyle uçmayı öğğrenip evrimini tamamlamaya çalışıyo heralde
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

CBF150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 BMW R 1200 GS Adventure
    CBF150 ilk göz ağrım.Güzel gezi olmuş paylaşım için teşekkürler.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    var....
    cok guzel bır gezı olmus arkadaslar.kazasız eve donmussunuz.

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Ellerinize saglık güzel gezi olmuş. CBF150 benim de ilk göz agrım fakat suana kadar gittigim en uzun yol 325 km. Yazmadıgına göre CBF sorun cıkarmamış. Umarım yormamışdır da.
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bandırma-İstanbul motosiklet+sürücü 50ytl, artçı da varsa 75 ytl.
    sanırım 50 ytl çok ama karadan 280 km yol için az diyebilirim.
    saol
    98 Beygir.....

Motosikleti
    Yazmadım, CuBuF en ufak bir sorun bile çıkartmadı. Balıkesir yolunda çok sayıda tırmanışta 80'in altına düşmedim, orası dışında virajlar hariç 90'ın altına inmedim. Sadece yağ kontrolü yapacağım bugün, bakalım bazı arkadaşların başına geldiği gibi eksiltme yapmış mı.

Yol biraz yorucu oldu, ama bunun sebebi CBF'in rahatsızlığı değil. Aynı süre bir Transalp de kullansam aşağı yukarı aynı yorgunluğu yaşardım diye tahmin ediyorum.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Geçen yaz ailecek gittik o taraflara.
    Yalnız dikkatimi çekti.
    Sizin Atvalık Tostu sahte galiba.
    Geçen yaz benim yediğim tost oldukça değişik bişeydi...

Benim oğlan tosta yüzünü buruşturunca servis yapan ablası böyle bir güzellik yapıp tabakta salam verdi.

Bizimki yemek yerine oyun oynadı tabii.

Güzel gezip eğlenmişsiniz ama keşke Susurluk'tan direkt bandırma yoluna gireceğinize Mustafakemalpşa-Karacabey üzerinden Bandır'maya dönseydiniz.
    Oralara kadar gitmişken Kemalpaşa tatlısını asıl üretim yerinden yemeden geçmek olmaz.
    Neyse seneye gelirsiniz ben ısmarlarım artık.
    Bu sene ben bile gidemiyorum.

Ellerinize sağlık....
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    güzel ve keyifli bir gezi olmuş tebrikler valla .. oldukça iyi bir kilometre yapmışsınız...
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    Yediğiniz içtiğiniz sizin olsun... güzel gezi olmuş.Benim sormak istediğim bir iki şey var yardımcı olursanız sevinirim.Bu gezide gördüğüm kadarıyla katılımcılardan biri hyo. rx125sm kullanmış.RX125 sm ile gezi nasıl geçti ,kaç kuruş yaktı veya 1 depo ile uzun yolda kaç km. götürdü,sorun çıkardımı,uzun yolda yordumu vs... gibi şeyler kafama takıldı.Daha çok rx 125sm kullanan arkadaşa yönelttim soruları ama birde o motoru kullanan birinden geziyi anlatabilir mi? (gezi bahane , motorla ilgili bilgi şahane )

Motosikleti
    Alıntı superzzt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yediğiniz içtiğiniz sizin olsun... güzel gezi olmuş.Benim sormak istediğim bir iki şey var yardımcı olursanız sevinirim.Bu gezide gördüğüm kadarıyla katılımcılardan biri hyo. rx125sm kullanmış.RX125 sm ile gezi nasıl geçti ,kaç kuruş yaktı veya 1 depo ile uzun yolda kaç km. götürdü,sorun çıkardımı,uzun yolda yordumu vs... gibi şeyler kafama takıldı.Daha çok rx 125sm kullanan arkadaşa yönelttim soruları ama birde o motoru kullanan birinden geziyi anlatabilir mi? (gezi bahane , motorla ilgili bilgi şahane )
    RX'i kullanan Barış abiydi (BIYIKLI). Benim 30 lira benzin yaktığım mesafede, ki litre olarak tüketimi 3 litre/100km idi, o 40 liralık benzin yaktı (4 litre/100km). Bıyıklı'nın Hyosung'u hızlanmalarda ve son hızda benim CuBuF'tan daha iyiydi, tırmanmalarda performansımız denkti. Oturuş pozisyonu ve selenin dar olması sebebiyle CBF150 ve Keeway Superlight150 kullanan ben ve Olcan'dan çok daha fazla yoruldu.

Ayvalık'ta yaptığımız sohbete göre motorları değerlendirirsek, en iyi performans Hyo'daydı, zaten Hyo da 14hp ile en güçlü motordu. İkinci sırada CBF geliyor, CBF'in yokuş yukarı performansı yüksek torku sayesinde çok iyiydi, SL150'nin dördüncü vitese indiği yerlerde beşinci viteste hızlanabiliyordum. SL150 ise oturuş pozisyonu en rahat motor, ancak yokuşlarda zaman zaman torku yeterli gelmiyor.

En rahat süspansiyona sahip motor Hyosung olarak gözüktü. SL150 de darbe emmekte başarılıydı. Ancak CBF ile sahilden Altınoluk-Akçay'a giden bozuk yolda her çukuru hissettim. CBF'in süspansiyonu uzun yol için biraz sert gibi.

Hyo'nun küçük yakıt deposu biraz problemli, ben 500 km'lik Ayvalık'a gidişte bir kez benzin aldım, Barış abi 3 kez aldı. Beraber benzin aldığımız son noktada CBF150 30, SL150 34, Hyosung 40 liralık benzin harcamıştı, tüm yolda grup sürüşü yaptık, dolayısıyla hızlarımız ve sürüş tarzımız aynıydı. Hyo'nun tam depoyla (sanırım 8 litre ana+1 litre yedek) alacağı yol 250km civarında gözüküyor.

ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville
    tebrikler güzel gezi olmuş.epey km. yapmışsınız .resimler de iyi çıkmış.

superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    Çok teşekkür ederim bilgiler için ancak hyo.nun benzin sarfiyatı 125lik bir makine için fazla geldi bana.Bnm xt bile şehiriçi 5-5,5 litre yakıyor.

teski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    guzel ve keyifli gezi olmus tebrikler..
    bu arada istanbul dan ayvaliga tekirdag-canakkale uzerinden mi gitmek daha yakin yoksa eskihisar-topcular ordan ver elini ayvalik olarak mi daha yakın? bi bilginiz varmi?

Motosikleti
    Eskihisar-Topçular yolu 100-150km daha kısa olmalı, ancak bizim amacımız gezmekti Gittiğimiz rotayı herkese tavsiye ederim, özellikle Malkara-Şarköy, Gelibolu-Eceabat ve Kaz Dağları yoları çok çok çok güzel yerler. Dönüşte de Edremit-Balıkesir arasındaki dağ yolları güzel ve hızlıydı, Susurluk-Bandırma arasında ise tarlalar arasından giden görece düz yolda manzara çok hoşuma gitti.

teski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskihisar-Topçular yolu 100-150km daha kısa olmalı, ancak bizim amacımız gezmekti Gittiğimiz rotayı herkese tavsiye ederim, özellikle Malkara-Şarköy, Gelibolu-Eceabat ve Kaz Dağları yoları çok çok çok güzel yerler. Dönüşte de Edremit-Balıkesir arasındaki dağ yolları güzel ve hızlıydı, Susurluk-Bandırma arasında ise tarlalar arasından giden görece düz yolda manzara çok hoşuma gitti.
    tesekkur ederim cvbin icin gidis olarak canakkale donus olarak eskihisar yolunu kullanicam boylece tavsiye ettigin yerleri gorebilirim

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)