Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ankara-Bala-Kırşehir-Ortaköy-Tuz Gölü-Şereflikoçhisar-Eymir

Motovento
    REKLAM ALANI
    brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Bu hafta aslında Ankara'nın kuzeyine gitmek istiyordum ama hava durumunda kuzeyde yağış gösterdiği için rotayı güneye çevirdim. Yaklaşık 500km. gezdim.

Rotam:

İlk fotoğraf Bala'dan. Bala'yı geçince anayoldan sağa ayrılıp tepeye çıkan bi yol var. Daha önce gördüğümde merak etmiştim ama çıkmaya fırsat olmamıştı. Yukarda helikopter pisti gibi yuvarlak bi alanı asfaltlamışlar. geri bu yoldan dönülüyor. Başka yol bağlantısı yok.

Tepede çok fazla rüzgar vardı, hava serindi. Fazla durmadan içliği giyip yola devam ettim.

Karakeçili'den sağa Kaman yoluna devam ettim.

Bala-Kaman arasında yolun çoğunda yol çalışması var genelde stabilize yol şeklinde. Bi yerde stabilizeden aniden toprak yola geçtik, biraz yalpa yaptık ama toparlayıp yola devam ettim.

Ceviziyle Meşhur Kaman. Şehir içinde yol kenarlarında bile ceviz ağaçları var:

Kırşehire girmeden önce polis durdurdu. Evraklarımı konrol ettiler. Ben de onlara Kırşehir'de yemek yiyebileceğim bi yer sordum Aspava'yı tavsiye ettiler. Gidip Aspava da karnımı doyurup biraz dinlendim.

Kırşehir'den sonra Ortaköy-Aksaray yoluna devam ettim.

Kırşehir Şeker Fabrikası:

Kesikköprü:

Ankara yoluna çıkmadan önce Aksaray'a da gitsemmi diye düşündüm ama çok geç kalmamak için sağa dönüp Ankara'ya devam ettim.

Ve Tuz Gölü:

Şerefikoçhisar'da Opette 15-20 dakika benzin ve ihtiyaç molası verdim. sonra yola devam ettim.

Yine Tuz Gölü'nden manzaralar:

Yolda yağmura yakalandım, biraz ıslandım:

Gölbaşı'nın girişinde alttaki fotoğrafı çekmek için durdum. Fotoğrafı çektikten sonra aşağıda radar olduğunu gördüm, durmasam belkide radara girecektim. İlerde çevirme vardı, durdurmadılar.

Bi çay içip mola vermek için Eymir'e uğradım ama baktım hava kapalı gök gürlüyor hemen aceleyle çayı içip gazladım.

Eve gelmeden Konya yolunda yine yağmura yakalandım. Neyse ki ev 100.yılda olduğu için fazla ıslanmadan eve döndüm.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tatarx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Epey yer gezmişsin ama pek gezmemişisn yada fotolara yansımamış.Km yapıp dönmüşsün gibi olmuş.O taraflara gtimeyi yakın zamanda bende düşünüyordum cayar gibi oldum.Bu arada eline tekerine sağlık tabi...

Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Alıntı tatarx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Epey yer gezmişsin ama pek gezmemişisn yada fotolara yansımamış.Km yapıp dönmüşsün gibi olmuş.O taraflara gtimeyi yakın zamanda bende düşünüyordum cayar gibi oldum.Bu arada eline tekerine sağlık tabi...
    Sen de sağol. Motordan inip bi yer gezmedim. Zaten istediğim motorla dolaşmaktı.

blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125-CBR 600 RR/Yamaha R1 (2007)AB RH (+)
    Güzel olmuşta hep tabela ve yol çekmişsin be arkadaşım.Birazda kendinizi ön plana çıkarsa idiniz daha etkileyici olurdu.Teşekkürler
    AB RH (+) 506 357 7316
    http://www.facebook.com/vatandogukan
    https://www.facebook.com/Jand.komd.ozel.harekat

E_M_R_E_sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 ybr 125 :D
    süper gezi haberim olsa eşlik ederimdim kesin.resimler için sagol böyle gezi oldugunda ben kesin gelirim bilgin olsun
    ANKARA MT

Motosikleti
    2011CBR125R almalı :)
    güzel gezi olmuş.tebrikler ama hiç motordan aşağı inmedin heralde

Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Ne zamandır hep ekip olarak 100-120 km. falan kısa mesafe gidip mangal yaktık. Bu sefer biraz yol yapmak istedim. O yüzden çok fazla motordan inmedim

Alıntı E_M_R_E_sen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    süper gezi haberim olsa eşlik ederimdim kesin.resimler için sagol böyle gezi oldugunda ben kesin gelirim bilgin olsun
    Ben de isterim beraber gezmeyi. Ama benim saati zamanı tam belli olmuyor.

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güzel başlayan ama yağmur yüzünden biraz aceleci biten bir gezi... tekerine saglık güzel gezi

Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Alıntı by_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel başlayan ama yağmur yüzünden biraz aceleci biten bir gezi... tekerine saglık güzel gezi
    sen de sağol . . .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler