Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Esnaf ve Sanatkarlara Bir Uyarı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    ben duvarı yıkıp arkasına bak diyorum
    sen matkapla delsem de o delikten mi baksam

bu bolluğun içine de doğmadın ki
    80 kuşağıyız biz, bütün bu çılgınlık bizimle beraber büyüdü zaten
    anlam verememene anlam veremiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki köylü kurnalığı hikayeside ben ekleyeyim

90' lı yıllar.toptan et ticereti yapıyordum o zamanlar , işte dönen para anormal büyük olduğu için mecruben silah taşıdığım günler.

Karaköy meydanda bir bankada , çek provizyonu için beklerken , sıkılıp volta atarken başıma şöyle bir iş geldi.

Bir ayakkabı boyacısı , yanında bir çingene mangalı , içinde akkor olmuş uzunca bir demir parçası. bu demirle ara sıra korları düzeltiyor. sigara içiyordum,boyacı siftah yapamadığını , sigarada alamadığını belirterek bir tane sigara istiyor benden , bende verdim bir tane.
    sonra verdiğim sigaranın hatırına ücretsiz olarak ayakkabımın tozlarını silmeyi teklif ediyor olur diye ayağımı koyuyorum ayakkabıcı sandığına , adam bir yandan siliyor bir yandan da memleketimi soruyor. Balıkesirliyim diyorum. adam bir başlıyor konuşmaya, güya o da Balıkesirliymiş.nerdeyse akraba çıkacağız. yok eşi evi terketmiş , yok 5 çocuğu varmış. vay bu muhhaç , hemşeri abiye bir güzellik yapmam lazımmış. o zamanın en büyük kağıt parasını istedi. S... Lan dedim.aldı demiri eline , yüzüme doğru tutuyor.sanki saplayacakmış gibi hareketler. deri montumun önünü açtım. Berattanın kabzasını gördü.birden yumuşadı . abi bu gerçekmi demeye başladı. bende istersen kıçında bir deneyelim dedim.aman abim , arslan abim , sen beni yanlış anladın abim. canın sağolsun abim. artık yersen. hoş silah olmasada yemem o ayrı ama , sindirebildiğinin alıyor parasını
    çakal.

Yine 90' lı yıllar. validemin rahminde bir kanser oluşumu olduğundan ameliyatla aldılar, Şişli etfal hastanesinde yeterli yer olmadığı için kadın doğum bölümünde yatıyor. o zamanlar değil ,cep telefonu , kartlı telefon bile yok.Annem , boş özel oda olmadığı için , mecburen koğuşta kalıyor , bende refakatçıyım ama , servisin dışında , kapıda bekliyorum.gelen sarılıyor oğlum oldu , giden sarılıyor kızım oldu. servisin girişindede bir jetonlu telefon var. o sevinçle akrabalarını arıyorlar.bende de , ne olur ne olmaz diye sıkı jeton stoğu var , sevabına isteyene ücretsiz veriyorum.

Neyse bir adam zıpladı yine abi oğlum oldu.Allah bağışlasın dedim. abi jetonun varmı ? buyur. arıyor bir yerleri " dayı , oğlum oldu ama çok masraf çıkarttılar , borç verirmisin dayı ? dayı , Allah belanı vere " çat kapatıyor , abi bir jetonun daha varmı. ? buyur "Amca oğlum oldu , bana borç verirmisin , Amca Allah belanı vere " çat kapatıyor.

Neyse geldi yanıma , ben yine bir jeton uzattım. abi dedi ,

ben denizciyim.
    eeee ?
    kendime çok güzel bir saat almıştım. Türkiyede yok bundan.
    eeee ?
    bunu sana satayım.
    İhtiyacım yok , sağol.
    Abi bu altın kaplama.
    Olsun , ihtiyaç yok.
    Abi ama bu çok güzel
    Bende de rolex var. şimdi ben ne yapayım senin saatini.
    Abi , değerinin çok çok altına , ucuza vereceğim.
    Senin karın nerde yatıyor şu an ?
    Adamın tarif ettiği yatakta, annem yatıyor. tarif ettiğin kadın benim annem dedim

Adam kaçarak uzaklaştı , bende ne oluyor ilk önce anlamadım. sonra yolum tahtakaleye düştü. o adamın türkiyede bulunmaz dediği saati nerdeyse her seyyar satıyor. merak edip fiyatını sordum. Hastanedeki adam aynı saati 10 katına bana kakalamaya çalışmış meğer..

Tezgah güzel. doğum hane , adamın oğlu oldu , çok masraf çıkarttılar.parası olmadığından ambalajında sıfır saati satacak , artık yersen. Balıklama atlayan illaki olmuştur.
    İki olay da pek tanıdık geldi...

İlki 6-7 sene önce, Taksim Gezi parkı metro girişinde; sık sık Galata köprüsü..vs yollardan yürüdüğümden hazırlıklıyım, altında bir numara yattığını biliyorum, bulaşmıyorum bu tip olaylara ama, boşluk mudur, nasıl olsa yok başımdan savacağım mıdır artık... Soru geldi ben yolda yürürken; "Birader bir sigaran var mı?", benim rahatlığım burada; "Yok abi kullanmıyorum.". Tam yola devam edeceğim derken bir soru daha geliyor: "Olsa verir miydin be?...", "Tabii abi verirdim, ne olacak.". Olayın devamında ağlamalar, sızlamalar, "Kimileri var, o kadar küçük görüyorlar ki bizi, yok vermem, ne vereceğim sana falanlar... Sevdim seni delikanlı gel ayakkabının bir tozunu alayım." Ayağımdaki ayakkabı, spor bir şey, neresinin tozu alınacak bilmeden, anlamadan, amca kirli bir bezle yapıştı, 2 ovaladı, sürdü etti... "Borcun x lira" deyiverdi, zaten bacak kadar çocuğum, o para üstümde bile yok, kaldı ki kafa tutacak yapım da yok Neyse ki dandik bir miktar bozuk parayla, "öğrenciyim"in kurtarıcılığına sığındım da, oradan geçtim gittim o gün...
    İlerleyen yıllarda, daha bir kafa tutacak boya posa gelince, aynı soruya "Yemezler" ve benzeri yanıtları vermek de bir o kadar eğlenceli oldu sonrasında...

İkincisi; annem bir havayolu firmasında çalışmakta, bir gün yolcu diye bir adam gelir girer, içeriye, şuraya şuraya gideceğim, ne kadar? bu kadar... İyi rezervasyon yapalım gidiyorum...
    Laf arasında adamın helikopter pilotu olduğu, bir devlet kurumunda, tam ayrıntısını hatırlamıyorum Karaköy'de bir yerlerde bulunduğu...vs konuşulur. Adam oradan buradan getirdiği ucuz parfümdü, saatti, telefondu, televizyondu, hatta yeni evlenecek bir elemana beyaz eşya takımıydı, ucuz yollu sattığını söyler arada. Bizimkiler de ağızlarının suyu akıp, alacak listesi oluşturmaya başlarken, iş arkadaşlarından eşi cep telefonu satıcısı olan biri, fırsatı bulmuşken, yüklü bir miktar almayı ister, adam da o kadar büyük miktar için bir imktar para alması gerektiğini söyleyerek, malları getrirmeye gider, "Zaten rezervasyonum da var, hem getirmişken bileti de alırım..."
    Gün biterken ses seda yok tabii...
    Ertesi sabah ofisin şöförü Karaköy'e bina aramaya, tanıdık polisler, ihbar değerlendiren polisler, ofis-Karaköy arası mekik dokumaya, telefon alacak kişi, adama verdiği para için şirketten aldığı borcu kapatacak borç aramaya başlar...
    Ağzı yanan, ama ciddi yanan 1 kişi dışında hasarsız kapanır gider iş... Nasıl olsa beleş rezervasyondaki isme de rastlanmaz zaten bir daha...
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Bir kezde Sanayi Mahlesi minübüsünden tırnakçılık yöntemiyle 100 dolarım çalındı...o gün cebimde neden 100 dolar vardı halen hatırlayaqbilmiş değilim...yıl 1996 galiba...heriflerden huylandım ama jetonum düşmedi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

skletocmia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva Tr 250-4
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ha bu arada konuyu açacak yer bulamadım be, konu dışı ama konu dışına açarsam kimse görmez

Admın, iyi güldürdün beni ) 1 ay oncesinnde Ankara mt iş çıkışı ve akşam sefaları adlı konumuzu , konu dışı olmaması halde konu dışına taşıdınız , kimse bakmıyor ve aktif grup olamıyoruz dedik , dinlemediniz ., şimdi senin ddiğinie bak Kendi konun aktif olsun diye bide belirtmişsin bunu ... Yazıklar Olsun Birde , Biz Motosiklet.net olarak türkiyenin en büyüm motosiklet platformuyuz diyosunuz . Bu msjdada banlancak bişi görmüyorum ama banlıyacaksanız banlayın genede ...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    Alıntı skletocmia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Admın, iyi güldürdün beni ) 1 ay oncesinnde Ankara mt iş çıkışı ve akşam sefaları adlı konumuzu , konu dışı olmaması halde konu dışına taşıdınız , kimse bakmıyor ve aktif grup olamıyoruz dedik , dinlemediniz ., şimdi senin ddiğinie bak Kendi konun aktif olsun diye bide belirtmişsin bunu ... Yazıklar Olsun Birde , Biz Motosiklet.net olarak türkiyenin en büyüm motosiklet platformuyuz diyosunuz . Bu msjdada banlancak bişi görmüyorum ama banlıyacaksanız banlayın genede ...
    sen anlayamazsın bunu ancak ticaret yapanlar anlar belki günde kac kişi burda yazılanlardan dolayı dolandırılıyor sen biliyormusun bir kişi bile bilgilense kardır bizim başlıgımızda konu dışında ama biz hiç demedik bunu biraz mantıklı düşünün bunu bence
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

İnsanların bir dolandırıcılığa dair uyarıldığı başlığın konu dışında olması gerekmez ki.

Hem her gün buluşuos ortamlaşıos manitalanıoz v.b. başlık ana sayfada görünse nolur görünmese nolur yav, amma teşhirci millet olduk hee...

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı skletocmia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O bahsettiğin konuyu ben onaylamıştım başlığı isteyen arkadaşın isteği üzerine.Konuyu uygun gördüm ve onayladım.Daha sonra konu sıkça anasayfada yer aldığı ve benzer konular gibi sürekli anasayfayı tuttuğu için farklı bir sistem düşündük.Önce konu dışına aldık,daha sonra şuanda kullanılan kullanıcı gruplarını kurduk.
    Bahsettiğiniz konu sadece belli bir zümreyi ilgilendiren,içinde güncel haber değil geyik de dahil olmak üzere grupsal bir sohbeti içeren bir başlıktı.Oysa ki bu başlık MT de de var olan bir çok kişiyi ilgilendiriyor.Eyong un canı yanmamış,ufak meblalar da olsa kimsenin canı yanmasın kimse kendini enayi yerine koymaya çalışan bu insanlara prim yaptırmasın istemiş,MT deki esnafları da düşünerek böyle bir başlık açmış.
    Konu genel bir konu olduğu ve güncel olması dolayısıyla eyong tarafından bu kısımda açılmış.Bence de doğru olmuş.Bu başlıkta bahsettiğin başlık gibi geyik dönmüyor,sürekli güncel olması ve anasayfada yer kaplaması gibi bir durum da yok(başlığı günler sonra görmen anasayfayı çok işgal etmediği,ne olursa olsun görmen de amacına ulaştığına bir örnek).Konu hakkında google da bir bilgi yok,aynı zamanda diğer araştırmacılar içinde bir kaynak niteliği taşıyor bu başlık.

Herkesin gönlüne göre hareket edilemez,tabi ki kırılan gücenenler de olacaktır kırılmanızı da anlıyorum,ama yapılan işin içindeki iyi niyeti görebilmekte asıl olay..

Türkiye nin en büyük motosiklet platformu olduğumuzu söylemekle konunun ne alakası var çözemedim,yapılan keyfi bir uygulama yok.Size yapılan diğer gruplara da yapıldı,ve daha sonra bir çözüm üretildi.

Bu mesajın için banlanmayacaksınız tabi ki,o tarz keyfimize uymadı diye banladığımız adamlar hiç olmadı.Herkes saygı çerçevesinde istediğini yazmakta serbest.

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Yahu bu Ankaradan niye bu kadar arıza çıkıyor anlamıyorum.
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    güncel diyelimde belki bir kac kişi daha okurda bilgilenir
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

kaaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UAG, Peugeot Trekker
    Bende başımdan geçen birşeyi antalayım.
    2 ay kada önce kurye geldi, Bizim patrona kargo olduğunu söyledi. Zaten bizim patrona sık sık paket gelir bizde alırız haliyle.
    Adam 35 TL ücreti olduğunu söyledi. Paket patrona gelince parayı ödeyip mecburen aldık. Neyse patron gelince "Abi size paket geldi" dedik verdik paketi.
    Paketin içinde ne olduğunu anlayamadığımzı bir "sey" çıktı. Meğer araba kullanırken uyursak bizi uyandıran bir aletmiş???
    Kargo üzerindeki telefonu aradık. Tabi öyle bir numara yok. Adamın ismini 11811 den sorduk o isme kayıtlı bir telefon yokmuş.
    Olan bizim 35 TL'ye oldu.
    MoToSikLeT KuLLaNMaK BiR TuTKuDuR.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    , güncel

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler