Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Ücretli motosiklet parklarını boykot

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    -
    Alıntı erm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunların yaptıgı ticari ahlaka uymuyor avm lerin otoparkları bedava olmalı. bunlar otopark alanını da kiralıyolar sanırım. bazı avm lerin otoparkları tüm araçlara ücretsiz. ücret almayanlar enayi mi
    arkadaslar şehir merkezleri icin bence gayet normal bir uygulama, herkes orayı otopark niyetine kullansa müşteri nereye park edecek??
    cevahiri bilemem ama genelde çoğu avm belli bir miktar alışveriş yapınca ücret almıyor..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı matpcy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her motorcu ben ücret vermiyorum diye basıp gitsin alabilen alsın bakalım
    tamamen katılıyorum...
    2 sene orada çalışmama rağmen
    1 kere tek kuruş vermedim motosikletime...
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

mamt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ER-5
    arkadaşlar ben cevahire hiçbir yorum yapmadan bu topiği gönderdim bakalım bana nasıl bir cevap verilicek

Motosikleti
    kawasaki
    Gercekten şaşılacak bir durum o zaman cevahir kadar i olan istinye park neden ücret sistemı yapmıyor anadolu yakasında pptimum ve paladyum natilus bunlarda ücret uygulamıyor ayrıca!!! var bu işte bi ali cengiz bende bundan sonra ugramıyacam oo avm ye tesekkürler konuyu bizlerle paylastıgınız için .

Motosikleti
    Honda 1000 RR
    Arkadaşım geçen aynı durum benımde başıma geldi ama A kapısından ödeme yaparsanız 24 saat ücreti 1 tl olarak Ödüyosunuz...Ben 4,5 saat kaldım.tam normal ödeme yapıcaktım.Görevli uyardı.A kapısına gidin dedi orada Ödeme yapın..Gittim 1 tl ödedim çıktım ben...
    [B]AnıL DOĞRU[/B]
    anildogru@mynet.com

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Geçenlerde 1 Tl Diye Duydum Ama Otomobille Aynı Ucretı Almaları Çok Saçma Zaten Girişte Solda Motorlara Ayrılan Bir Bölüm Var Hurdalıga Donmemesı İçin 1 Tl Alsalar 1 Tl Verilir Ama Otomobıl Ucretı Gercektende Cok Saçma Bende Bu Olaya Karşıyım
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

Motosikleti
    Honda 1000 RR
    zATEN 1 TL AMA GİDİP PARKIN İÇİNDEKİ MAVİ KATTAKİ ÖDEME NOKTASINDA ÖDEME YAPICAKSINIZ..ŞARTLARI O...... YOKSA ARAÇLARIN ÖDEME YAPTIĞI YERDEN YAPARSANIZ ARAÇLARDAN ALINAN PARA NEYSE ONU ALIYORLAR
    [B]AnıL DOĞRU[/B]
    anildogru@mynet.com

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Alıntı emrello adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toplayabildiğimiz kadar motosikletliyle gidip, en yoğun saatte, Cts. günü araba yerlerine park edelim. Çıkışta da paramızı öderiz. Mesela birkaç yüz motor. Otopark iptal!
    Evet Bir Toplantı Sonrasında Yemek Molası İçin Cevahırı Secerız Yanlış Yaparlarsa Buldugumuz Yerın Tam Ortasına Bırakırız (:
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

cotonak28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    burgman 200
    bu topiği okudukdan sonra 1 kez iş icabı gitmek durumunda kaldım,otoparkın ücretli olduğunu burdan öğrenmiş olduğum halde ne a kapısına nede başka bir yere ödeme yapmadım. önüme çıkış yapan bir araç aldım onun arkasından bende çıktım güvenlik görevlisinin gözüne bakarak birde selam çaktım.

KingoftHeWest - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800
    Motosikletlere ücret 1 tl.

Motosikleti
    mondial 150 hs kırmızı
    akmerkezde bile ücret alınmıyor bariyerin etrafından yerdeki demirlerin arasından girip çıkarken en sol bariyerden(onu sırf motorlar geçsin diye özellikle kısa yapmışlar)çıkılıyor.Bi kere cevahire gitmiştik eşimle orada sorduğumda motorlar için ufak bi ücret alınıyor demişti görevli ,bende yolun aşağılarında bir ara sokağa bağlamıştım motoru.1 tl ye benzin alırım daha iyi bence.
    gitmiyorum o günden beri... kanyon metrocity akmerkez profilo favori alışveriş yerleri benim için.
    gitmiyeceğimde...saygılar sevgiler herkese.

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Motosikletin selayeti bakımından 1.-TL çok makul bence
    İzmirdeki AVM lerde alınmıyor + olarak motosiklet park alanları güvenlik noktalarının yakınında oluyor yani + güvenlik sağlanıyor

Yalnız başımdan geçen bir olayı paylaşalım.

Geçenlerde Alsancak Burger King önündeki (araçlar arasında) boş alana bırakmak istedim Motosikleti ki yanımda bir Belediye görevlisi bitti ve Para dedi ve gün ışığı görmemiş kelimeleri duydu ve ...si....di gitti.
    Ödediğimiz vergiler yetmiyormuş gibi söğüşlecek keriz arıyorlar.....
    araç vergisi
    köprü vergisi
    lüx tüketim vergisi
    şunun fonu bunun fonu ne bu yaaa...
    akaryakıt zaten 3.37/lt oldu allah bilir ne zaman 4,-TL/lt olacağı.....bıktım bu memleketten kaçacağım artık
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    evvelden değnekçiler vardır, kapınızın önüne arabanızı bırakmak için ücret verirdiniz. sonra belediye çöktü tepelerine aldı kendisi ya da taşeronları işletiyor. istanbul için konuşuyorum, toprak çok pahalı bundan sebep otopark sorun oluyor. ümraniyede merkeze yakın iki otopark arabayı buraya bırakıp 3 adım yürümektense yolun ortasına 2. şerti park alanı yaratıyorlar.

avm kısmına gelince alış veriş arabası bile 1 tl almadan gitmeyen bir sistem var.
    bahse konu olan avm e hiç gitmedim, otoparkına para verilen bir avm de paramı harcamak istemem.

özer senin bahsettiğin arkadaşa ben de burada migros önünde rastlamıştım. karşımda da bir ekip arabsı var idi. pek güngörmedik laf etmedim sadece "vermiyorum karşıda polis var git şikayet et." dedim.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

eskiden yontma taş devir vardı şimdi taşı gitti yontması kaldı ,siz AVM lerden söz ediyorsunuz ,Özel hastahanelerin bile otoparkından para alıyorlar
    1 saatide 5 milden başlıyor ,Örnek metropolitan okmeydanı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:32 ----------

Alıntı meharis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evvelden değnekçiler vardır, kapınızın önüne arabanızı bırakmak için ücret verirdiniz. sonra belediye çöktü tepelerine aldı kendisi ya da taşeronları işletiyor. istanbul için konuşuyorum, toprak çok pahalı bundan sebep otopark sorun oluyor. ümraniyede merkeze yakın iki otopark arabayı buraya bırakıp 3 adım yürümektense yolun ortasına 2. şerti park alanı yaratıyorlar.

avm kısmına gelince alış veriş arabası bile 1 tl almadan gitmeyen bir sistem var.

bu olay düzen sağlamak için örneğin carrefourlarda yapılan bir sistem,herkes aldığı alış veriş arabasını sağa sola bırakıyor ve trafiği laçka ediyor 1 TL yi arabayı yerine bıraktığınızda geri alıyorsunuz zaten...

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Oncelikle bir seyi gozden kacirmamak lazim. Biz hep ne diyoruz, bizde bu asfaltta yer kapliyor plakamiz var bizide fark edin diyoruz. O zaman otopark isletmeleride bizi fark etmis iste. Tabiki otomobil ile ayni ucret odemek kabul edilemez bir mantik. Ama makul cercevede bir ucret odemeyi kabul ederim ve hatta oder ve park yonetiminden motorum icin en saglik park alanini ve kilit vurup arkama bile bakmayacagim bir guvenlik korumasinida isterim. Bir seyi vur dibine baltayi seklinde protesto etmek her zaman karli olmaz. Yonetim hic girmeyin der. Motorunu sokaga koyarsin sonra calinir. Bence sunu unutmayalim Turkiye motosiklet mantigina daha cok yabanci ve nasil bir uygulama icinde olmasi gerektigini bilmiyor. Onlara itraz etmek yerine , secenekler ve oneriler sunalim.

Odemek te bir sorun yok. Ozel mulk tur ve hizmet var. (Motorun kapali alanda. Stabilize bir noktada, guvenlik var. Kamerasi var. ) Bu hizmetlerin bir karsiligi olacak elbet. Ben motoruluyum bana bedava olmaz.

Ama makul degerlerde bir ucret olur. Karsiliginda hizmet talep edilir.

Bence park yonetimlerinden birde boyle talep edin.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    üstad zaten ben sistemi eleştirmedim. sadece sistemi belirttim.

zedanın dediği gibi farkedilmenin de bir bedeli olacaktır.

ama motosiklet gibi bir araç için ücret uygulanması bana mantıklı gelmiyor. hele bir de şuraya park et diye iki çöp konteynerinin arası gösterilirse.

yol molası sırasında susurlukta yörsana gelmeden bir yer var (ismini hatırlamıyorum) motoru park ettim indim, birisi geldi "buraya motorunuzu bırakamazsınız dedi", bırakamazsınız dediği yer otopark, çok kalabalık oluyormuş ben yer kaplıyormuşum. itiraza gerek yok üstad istikamet yörsan, daha sonra ben oradan iki araba dolusu insanla geçtim, hadi burada yemek yiyelim dediler olmaz dedim. istikamet yörsan.

bilmem anlatabildim mi. motosiklet üzerindeki şahıs asosyal bir insan değildir. kendileri kaybederler. gitmem gidilmesine de mani olurum.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Parasını bırak koskocaman bir avmsin müşteriye bazı şeyleri zaten standart olarak vermek gerek.Only İStinye Park

Ankara'da avm otoparkları ücretsiz

Motosikleti
    şuan motor yok..peugeot 407 cup. land rover
    haberlerde alınmaması gerektiğini duymuştum HEM ARAÇ HEM MOTOR doğru değilmi?

HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    bende gitmem kesinlikle yani istanbulda olsam =) veya burdada öyle bir yer olsa gitmem bu kadar basit

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler