Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Ücretli motosiklet parklarını boykot

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial mct 250 - ninja 250 r
    alışveriş merkezinin konuyla alakası yok onlar senelik olarak ii bi paraya otoparkı kiraya verdiler buyuk bi firmaya zaten ne olduysa ondan sonra oldu otoparkın sıtandart 5tl ucreti vardı şimdi o standart kalmadı bi ton fiyat tarifesi var motorlar da nasibini aldı ilk ay 5tl aldılar motorlardan sonra calışanların hepsi tepki gosterince 1tl ye düşürdüler otoparkta çatışma cıkıyodu nerdeyse

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı crayzboyone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bence bi yerde haksızsınız. İşinize geldimi yok işte neden otoyolda orta şeritten giderken arkadan araba yapışıyor neden sağ şeritte gidiyoruz bizde vergi veriyoruz bizimde bu yollarda hakkımız var diyorsunuz. Ama iş otoparka gelince neden böyle oluyor anlamıyorum. Hemen hemen aynı mantık iyi düşünün ve öyle cevap verin. Madem öyle konuşuyorsunuz alın buda aynı şey yolda hakkınız varsa otoparktada para ödeme zorunluluğunuz var

İşim biraz acele ondan dolayı böyle hızlı ve anlamsız şekilde yazdım siz anlamlı okuyun ve anlarsınız

bir farkla :

orası kamu kurumu veya yarı özerk bir kuruluş değil. özel mülk evet ama ticari yaşamı için oraya gelen insanlara mecbur olan ve bu nedenle ne kadar çok müşteri çekerse o kadar çok kazanç elde edecek olan bir kuruluş. bunun için de diğer rakipleriyle rekabet ederken öne geçebilmek adına ekstradan bi şeyler yapıp müşteri çekmek zorunda. diğer rakiplerine göre tercih sebebi olabilecek şeyler yapmak zorunda.

peki bunun yolu, otoparktan ücret almak mı? otobanda yol hakkımı elbette isterim, herkes gibi benim de o yolun yapımında emeğim var çünkü. vergimi vermişim, karşılığında yolum yapılmış. ama AVM için böyle bir durum var mı? kıyaslanabilir mi? AVM özel bir kuruluş, bana imkan sağlarsa gider alış veriş yapar para kazandırırım. yapmazsa paşa gönlü bilir. burda gösterilen tepki onlar için bir uyarıdır. at gözlüğüyle göremedekilerini göstermek adına yapılan bir uyarı... atarlarsa at gözlüklerini ne ala, atmazlar, aynı zihniyetle devam ederlerse, benim kaybedecek bi şeyim yok, kendileri bilir. kendim gitmem, kimseyi de göndermem... kendilerini bulunmazs hint kumaşı, mecburen gelinecek bir yer olarak mı görüyorlar? ücretsiz otoparka sahip olan AVM'ye gider, ordan yaparım alışverişimi ya da mahalle bakkalına giderim, tuhafiyeci muzaffer amcadan alırım, ebru ablanın bujiteri dükkanına giderim. bu kadar basit.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir farkla :

orası kamu kurumu veya yarı özerk bir kuruluş değil. özel mülk evet ama ticari yaşamı için oraya gelen insanlara mecbur olan ve bu nedenle ne kadar çok müşteri çekerse o kadar çok kazanç elde edecek olan bir kuruluş. bunun için de diğer rakipleriyle rekabet ederken öne geçebilmek adına ekstradan bi şeyler yapıp müşteri çekmek zorunda. diğer rakiplerine göre tercih sebebi olabilecek şeyler yapmak zorunda.

peki bunun yolu, otoparktan ücret almak mı? otobanda yol hakkımı elbette isterim, herkes gibi benim de o yolun yapımında emeğim var çünkü. vergimi vermişim, karşılığında yolum yapılmış. ama AVM için böyle bir durum var mı? kıyaslanabilir mi? AVM özel bir kuruluş, bana imkan sağlarsa gider alış veriş yapar para kazandırırım. yapmazsa paşa gönlü bilir. burda gösterilen tepki onlar için bir uyarıdır. at gözlüğüyle göremedekilerini göstermek adına yapılan bir uyarı... atarlarsa at gözlüklerini ne ala, atmazlar, aynı zihniyetle devam ederlerse, benim kaybedecek bi şeyim yok, kendileri bilir. kendim gitmem, kimseyi de göndermem... kendilerini bulunmazs hint kumaşı, mecburen gelinecek bir yer olarak mı görüyorlar? ücretsiz otoparka sahip olan AVM'ye gider, ordan yaparım alışverişimi ya da mahalle bakkalına giderim, tuhafiyeci muzaffer amcadan alırım, ebru ablanın bujiteri dükkanına giderim. bu kadar basit.
    yazacaklarımı yazmışsın bravo , bende esnaf çocuğuyum saçma bir şey
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

sudabatmayanadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK
    bence bütün motosikleti olanlar boykot etsin bu alış veriş merkezine, kesinlikle gidilmesin,ne kadar saçma sapan ayrıca yönetimin söylediği ,yönetim ne demek oranın idarecisi demek yok efendim başkasına otopark devredilmişde falan filan yok böyle şey, idare yönetim oranın tüm sorunlarına baksın diye seçilmiş,öyle olsa orda yönetim olmaz. sırf milleti kazıklasınlar diye, motosikleti olan arkadaşlar illede kazık yemek isterseniz bol ,bol gidin cevahir iş merkezinin kazıgını doya,doya gidin yiyin,,, ayrıca bu gitmeniz diyer otopark sahiplerinide heveslendirecek, parasız olan yerler sayenizde paralı motosiklet oto parkına dönecek......
    MOTOSİKLETSİZ İNSAN ÖZGÜR DEĞİLDİR

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Tamam..Cevahir e gitmeyecem..... İzmirde yok... Zaten olsaydı da gitmesdim....
    Aynı uygulamayı burda Fuar ın içine girişe de yaptılar.... 3 lira isteniyor motordan....

Hayır da şu ruhsat bırakma işini anlamadım?.... Bizde buna kısaca b...nu çıkardılar denir.... Güzenlik açısından isteniyorsa ne ala.... Ama ücret isteniyorsa saçma...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    bende ankara cepa'da motoru ta döner kapının oraya bırakırdım, içerden klimanın soğuğu vursunda motor soğusun deyü
    yasaklanmış, güvenlik uyaardı bügün
    kınayacamda, yüzüm yok. ayıp bişey yaptığım
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    uzunca tartışıldı da havanda su dövmekten öteye gidilmedi.
    konu sahibi arkadaşın canı gönülden kutlar ellerinden ve gözlerinden öperim.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Degerli dostlar ,
    Bu konuda bana destek olan ve özelikle Cevahir AVM yetkililerine benim gibi görüş ve düşüncelerini ileten tüm motosiklet sahiplarine ve özelikle motosiklet net üyelerine ve bu konuda duyarlık gösteren bir diger forum olan CBF Türkiye üyelerine ben tesekkür ederim bu hepimizin basarısıdır ve umarım CEVAHİR AVM bu tuhaf uygulamadan en kısa zamanda vazgeçer o güne kadar ne kendim nede çevremdeki hiç bir motosiklet sahibi başta olmak üzere bu alışveriş merkezine gitmemesi ve parasını harçamaması için elimden geleni yapacam kendisine biraz olsun saygısı olan tüm motosiklet sahiplerininde benzer şekilde davrancagını düşünüyorum. Mecidiyeköyde bir AVM ye gidecekseniz PROFİLO ,ASTORİA avm leri yada Kanyon AVM yi öneririm hem hizmet hem saygı görürsünüz .
    En içten Saygılarımla
    Alp AKGÜN
    Night Train%1.

Motosikleti
    hyosung gv250
    Alp Bey bende Cevahiri geçerken ışıklardan aşağıya doğru inen yolda dershaneye gidiyorum.Daha önce bende denedim ama para istediklerini duyunca az ileride kat otaparkı var babamın tanıdıgı sahipleri oraya ucretsiz bıraktım ve cevahire de sizin gbii gitmeme kararı aldım aslında kullanıma uygun yapsalar biz motorcu arkadaşlar için hem müşteri kazanıcaklar hemde potansiyelleri artıcak ama yanlış satış stratejisiyle krizle doğru orantıda iş yapamıcaklar ki krizde sürekli çığ gibi büyüdüğünü düşünürsek, benimle irtibata geçerseniz çok sevinirim sizinle fikir paylaşımı yapmak isterim ve sizi verdiğiniz bu mücadeleden dolayıda tebrik ederim...

salihgureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim anlamadığım adamlara neden motoru yada ruhsatını gösteriyoruz?
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
    www.ataturk.com

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Helal olsun valla.

Motosikleti
    hyosung gv250
    Arkadaşalr bugün Cevahir AVM'ye gittim kardeşimle box eldiveni almak için ama bu park problemini okumuştum daha önce forumdan o yüzden biraz tedbirli gittim, neyse işlerimizi hallettik çıkışta 2 tane ödeme noktası koymuşlar eğer ilerdekine gidersek 1 tl oluyormuş fiyat, ama çıkışa yakındaki ödeme noktasına gidersek fiyat otomobille aynıymış amntığı çok saçma geldi bana ama diğer tarafa ödemeyi yaptık daha sonrada çıkışımızı yaptık ve dikkatimi çeken çıkarken en sağda boşluk olur kapanların, o kapan kısmının en sağını motorlar geçmesin diye 2 tane kırmızı dubayla kapatmışlar

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    :ca
    Alıntı lucky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arabaların içine park ettiği çizgilerin tam ortasına park edin gidince...o zmn keyifle izleyin...nasıl olsa araba kadar para istiyorlar...o kadar da yer versinler...
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

sultanahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZC, Suzuki GSX-F 600
    Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl yaaa? siz otomobillerden para alınıyor, bu normal ama motorlardan para alınması anormal diyorsunuz yani... yav orası alışveriş merkezi, gelenler de müşteri. otoparkından otomobil olsun, motosiklet olsun, isterse uçak olsun, para alınan alışveriş merkezini hayatımda ilk defa duyuyorum. bunlar cami duvarına mı işiyorlar, yoksa kendi bindikleri dalı mı kesiyorlar?

ama bence kabahat onlarda değil. bence sonuna kadar, yerden göğe haklılar. onlar müşteriye bu muameleyi yaparken, bunu kendine layık görüp hala oraya gidenler olduktan sonra bence az bile yapıyorlar... hatta 2 katına çıkarsınlar otopark parasını ve hatta yetmez, sadece otopark için değil, kapıdan geçen herkesten de metal dedektörünün yaktığı elektrik için giriş ve ayakbastı parası alsınlar. bu millete bu müstehak. bak bu uygulamayı da yapsınlar, giden sayısında artış olmazsa ben de bi şey bilmiyorum...
    Kesinlikle doğru, katılıyorum. Malesef böyle bir toplumda aldığın nefese bile para alsalar kimsenin sesi çıkmaz.
    Hangi istiklal vardir ki, ecnebilerin nasihatleriyle, ecnebilerin planlariyla yükselebilsin? Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir. M.K.ATATÜRK
    Türkçemizin utanılacak birşeyi yok, ya sizin?

Motosikleti
    hyosung gv250
    Eğer bu tip şeylere sessiz kalırsak ilerde daha illallah dedirtici yaptırımlarla karşı karşıya geliriz.Bu sepeple bu konuda uğraşan kişiye hepimiz aslında teşekkürü bir borç bilmeliyiz.
    TEŞEKKÜR EDERİM.

Motosikleti
    150 cc Chopper
    Her motorcu basıp gitsin ücret alamas demiiş bi kaç arkadaş da ödemeden bastım gittim diyor. Malesef ondan sonra motorculara uyuz oluyorlar. Ben gibi acemi lerinde üzerine direksiyon kırdıklarında elim ayağıma dolaşıyor. Bence ederi ne ise ödemek lasım. En az araba kadar da yer işgal etmek lasım.
    [B]Uzunlarım Yanmıyor, Yol ver Geçeyim...:P:P[/B]

Motosikleti
    Honda XL 200
    Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    info@istanbulcevahir.com

Şuraya eposta atın ve bu uygulamayı protesto ettiğinizi, her ortamda tüm tanıdıklarınıza Cevahir AlışVeriş Merkezini boykot etmeye çağırdığınız yazın. Birkaç yüz eposta gitsin bakın nasıl yola geliyorlar, bu şekilde pekçok firmanın yola geldiğini gördüm. Toplu tepkiyi, organize olmayı hafife almayalım.
    konu hortlatılmış ama iyi olmuş hortlaması e-posta atmaya devam... info@istanbulcevahir.com

Motosikleti
    S&T Kanuni gt250r
    Alıntı agecu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her motorcu basıp gitsin ücret alamas demiiş bi kaç arkadaş da ödemeden bastım gittim diyor. Malesef ondan sonra motorculara uyuz oluyorlar. Ben gibi acemi lerinde üzerine direksiyon kırdıklarında elim ayağıma dolaşıyor. Bence ederi ne ise ödemek lasım. En az araba kadar da yer işgal etmek lasım.
    Türk milleti her zaman bu şekilde sinip madem paralı,ödeyeceğiz napalım.. diye düşündüğü için bu tür utanmazlar hiç çekinmeden bu tür uygulamalara yelteniyor zaten.. Bu tepki verilmemiş olsaydı inan bunu gören diğer tüm alışveriş merkezleri de "aa cevahir otoparktan ek gelir elde ediyor kimse de sesini cıkartmıyor o zaman biz neden biraz daha para kazanmayalım?" mantığıyla olaya yaklaşıp bu uygulamayı Türkiye geneline yayarlardı.. Bu tür uygulamalara her zaman ses cıkarılmalı.. Bugünden itibaren 1 TL da olsa diğer alışveriş merkezlerinden farklı bir muamele gösterilmesinden ötürü Cevahirle bütün ilişkimi kopartmış bulunmaktayım. Istanbulda küçük yada büyük toplam 70 in üzerinde alışveriş merkezi var.. Cevahir böyle küstahça bir uygulama yapmasına rağmen hala oraya gidecek varsa ona da yorumsuz derim..

Motosikleti seviyorum.Ona bu gözle bakanla işim olmaz..

by_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929
    AVM otoparkları ücretmi olurmuş yha

nerde yaşıyorsunuz merak ettim

konyada otoparkı ücretli olan bi AVM yok
    kawasaki er5 yamaha xjr 1300

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler