Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Ücretli motosiklet parklarını boykot

Motovento
    REKLAM ALANI
    Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben otoparkın hepsine karşıyım...kardeşim ben oraya para harcamaya geliyorum...birde oto parkamı para vericem saçmalık.....
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KIRMIZI BİBER-SUZUKI BURGMAN 400-
    Bu kadarda pes doğrusu arkadaşlar cewahir yöneticileri aç kalmış heralde dilensinler lambalarda selpak satsınlar ilk ben alacagım

cewahire hayır

vukuat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 TrAnSaLp SİYAH İNCİ
    cevahırdekı yonetım degısmıstı baya bı oluyo yaklasık 7 veya 8 ayı gectı otoparkı dangalagın bırı almıs motora bıle para ıstıyolar
    booş kooooooooooyyyy gitsin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    arkadaşlar, halen yanlış yerden gidiyorsunuz, görmediğiniz ya da göremediğiniz nedir?

AVM'ler zaten müşterilerinde para kazanırlar, otoparkları ücretli olamaz. bunu anlayın artık. biz başından beri bunu söylüyoruz, bazı arkadaşlarımız hala, "motorlardan para almaları saçmalık" diyor. yani "motorlardan para almamalılar, ama arabalardan almaları normal" mi demek istiyorsunuz. bu "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" mantığıdır. kurtulun bundan artık.

hadi motorlardan para almadılar. memnun kaldınız, güzel oldu, peki yarın bir gün otomobilinizle gitmek zorunda kalırsanız ne olacak? o zaman paşa paşa öder misiniz? bu muameleyi kendinize layık görür müsünüz? o zaman motorla olduğunuzda alınan ücrete itiraz ediyorsunuz da siz ödemediğiniz için otomobil sahiplerinin ödediğine niye sesiniz çıkmıyor?

yapmayın Allah aşkına yav, olaya geniş bakın, tek bir açıdan değil...

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Gözlerime inanamadım okuduğumda...
    bunlar iyice azıtmışlar artık.Gözlerini para bürümüş.

Bende güzel bir yazı attım yanıtı gelecek olursa buradan paylaşırım. Motosiklet camiasını aşırı küçümsüyorlar bence.
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    bimillon iyi fiyat. münasiptir.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar, halen yanlış yerden gidiyorsunuz, görmediğiniz ya da göremediğiniz nedir?

AVM'ler zaten müşterilerinde para kazanırlar, otoparkları ücretli olamaz. bunu anlayın artık. biz başından beri bunu söylüyoruz, bazı arkadaşlarımız hala, "motorlardan para almaları saçmalık" diyor. yani "motorlardan para almamalılar, ama arabalardan almaları normal" mi demek istiyorsunuz. bu "bana dokunmayan yılan bin yaşasın" mantığıdır. kurtulun bundan artık.

hadi motorlardan para almadılar. memnun kaldınız, güzel oldu, peki yarın bir gün otomobilinizle gitmek zorunda kalırsanız ne olacak? o zaman paşa paşa öder misiniz? bu muameleyi kendinize layık görür müsünüz? o zaman motorla olduğunuzda alınan ücrete itiraz ediyorsunuz da siz ödemediğiniz için otomobil sahiplerinin ödediğine niye sesiniz çıkmıyor?

yapmayın Allah aşkına yav, olaya geniş bakın, tek bir açıdan değil...

bende aynısın ı yazmıştım...doğrusuda bu...

Cevahir alişveriş merkezinde motosikletlere yeni uygulama

Degerli dostlar hepimiz çeşitli sebepler ile pek çok kez Alışveriş Merkezlerine giderek gerek alışveriş gerekse cafe ve resturanlarında hoşca vakit geçirmek için çeşitli AVM leri ziyaret etmekteyiz .Ancak bu konuda bazı konuların önemle altını çizmek isterim ;İşim geregi ben neredeyse İstanbul' da ve Türkiyede bulunan tüm AVM leri gezmiş ve pekçogunda bulunmuşumdur.
    Özellikle İstanbul'da Motosikletleriniz ile bu AVM lere gidecek olursanız çeşitli farklı uygulamalara ve hizmetlere sahip olabiliyorsunuz.
    Öncelikle bu tartışmayı açmama neden olan Mecidiyeköydeki Cevahir Alışveriş Merkezinden başlamak istiyorum. Geçen hafta gitdigim Cevahir AVM 'de üzülerek belirtmeliyimki bundan sonra motosikletlerden ücret alınması kararı alındıgını ve uygulamaya kondugunu ögrenmiş bulunmaktayım .Bugune kadar Türkiye'de hiç bir AVM nin hayata geçirmeyi düşünmedigi bu uygulamayı Cevahir AVM otoparkını isletme hakkını satın alan firma uygulamaya almıştır. Ancak Avrupanın sözde büyük Otopark sirketlerinden biri olan bu firma nasıl olduysa Avrupadaki Otoparklarından farklı olarak Motosikletlere Araba ile aynı fiyatı uygulamaktada bir sakınca görmemiştir.
    Kendisine ve motosikletine biraz saygısı olan hiç kimse bence Cevahit AVM nin bu uygulaması bitene kadar asla adımını bile bu alışveriş merkezine atmamalı ve bu boykotuda çevresindeki herkese özelikle motosiklet sahiplerine duyurmalı.Sonuçta Cevahir AVM nin hemen yakınında Profilo AVM ve 15 dk. mesafede yada metro ile 5 dk mesafede Avrupadan pek çok ödül almış olan Kanyon Alışveriş merkezi gibi sonderece modern ve büyük bir Alışveriş merkezi çok kaliteli firma ve markaları ile özelikle Motosiklet sahiplerine yüksek standarları ile hizmet vermektedir.Yüksek standartlar diyorum çünkü Kanyon ALışveriş merkezindeki"açıldıgı günden bugune" motosiklet park alanları en başından beri düşünülerek proje hazırlanmış bir motosiklet sahibinin ihtiyaç duydugu her detay düşünülmüştür. Hatda Kanyon AVM nin Türkiyedeki AVM lere Motosiklet parklarında olması gereken standartları belirledigini rahatlıkla söyliyebiliriz.
    Bunların başında elbetde motosiklet park alanlarının araç otoparkı ile fiziki bariyer ile ayrılması ve olası araç taçiz ve motosikletlere araçların çarpmasının engellenmesini saglamak;Motosiklet park alanlarının AVM girişlerine yakın yerlerde bulunması,Motosiklet park alanlarının Güvenlik Kamarelarıyla denetlenmesi,Motosiklet Park alanlarının iyi aydınlatılmış olması,Motosiklet park alanlarının AVM içersindeki resturanlarına ait servis motorları ile Müşteri Motosiklet park alanlarının ayrı tutulması ,Motosiklet sahiplerini arzu etmesi halinde Park alanı içersindeki uygun aparatlar ile zemine yada benzer noktalara sabitlenmesini saglicak sekilde gerekli yapısal düzenlenmenin yapılmış olması gibi .Temel tüm ihtiyaçları ve fazlası Kanyon alışveriş merkezinde bulunmaktadır.
    Hatda Türkiye'de bir ilke imza atarak Motosiklet Park alanında sadece aylık sadece 50 tl karşılıgı gece otopark görevide vermekte olup bu Türkiyede bir ilktir. Artık mahalle aralarındaki uyduruk otoparklara motorlarımız bırakmak zorunda kalmiyacak olmamız çok büyük bir avantajdırki Kanyon AVM ye Metro ile ulaşım olması çok büyük bir alanda Motosiklet sahibine hizmet verebilmesini saglamaktadır.Yani sabah Taksimden kalkıp Kanyona gidip Motorunuz alabilir aksam ise MOTOPARKI kullanıp evinize Metro ile dönebilir yada kışın motorunuzun güvenle park edebilceginiz uzun zamanlar için tercih edebilirsiniz.
    Kanyon AVM de durum böyleyken Cevahir AVM de motosiklet ve sahiplerini adeta yoluncak kaz gibi gören bir zihniyet iş başındadır. Elbetde bu bir ticari bir karadır saygı duymak lazım ,ama ben kendimi yoluncak bir kaz gibi görmüyorum gören oldugunuda sanmiyorum ;dolayısıyla bu kararı kendi adıma hiç bir şekilde kabul edlebilir bulmuyorum bu sebeplede asla bir daha Cevahir AVM ye gidip ne vakitimi nede paramı harçamam çevremdeki kimseyede harçatmam. Konu hakkında Cevahir yönetimine gönderdigim mail ve Cevahir Yönetimi Adına geri dönüş yapan Müge hanımın cevabı aşagıdaki gibidir. Sunuda belirtmeliyimki Müge hanımın belirtigi gibi o firma bir kiracıdır ancak almış oldugu ve uyguladıgı tüm yaptırımlar ve sonuçları Cevahir AVM yi baglamakta yada dogrudan etkilemektedir.

Cevahir AVM yönetimine gönderdigim ilk mail...

Sayın Müge Küçükören ;
    Cevahir AVM Yönetimi olarak Motosikletlere uygulamaya başlamış oldugunuz ücret politakısını üzülerek ve şaşırarak dün ögerenmiş bulunmaktayım .Öncelikle belirtmeliyimki bu politikanız sebebiyle Cevahir AVM yi hemen terk etmiş ve alışverişimi Profilo Alışveriş merkezinde yapmış bulunmaktayım .
    Günümüzde böylesi böyle bir Kiriz dönemi var iken almış oldugunuz bu karar ve uygulama benim gibi pek çok müşterinizi kaybetmenize neden olacagını düşünmekteyim.Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerim ekli dosya'da bulunmakta olup ;Pazartesi günü itibariyle Türkiyede kurulu olan Pekçok Motosiklet Clup ve Dernegine Cevahir alışveriş merkezi olarak başladıgınız Motosikletelere Otopark uygulamanız hakkında gerekli bilgilendirme yapılacaktır. Bilgilerinize sunarım.
    Saygılarımla
    Alp Akgün
    anatoliantigersmcyolkaptani@hotmail.com

Cevahir AVM Yönetiminden Müge Küçükören 'den gelen ilk cevap ;

Sayın Alp Akgün,
    Öncelikle mailiniz için size çok teşekkür ederim, sizin gibi duyarlı misafirlerimizin değerli yorum ve görüşlerini İstanbul Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi yönetimi olarak son derece titizlikle ele alıyor ve değerlendiriyoruz.

İstanbul Cevahir Alışveriş Merkezi’nin tam 2500 araç kapasiteli bir otoparkı mevcuttur. Şehrin ve hayatın tam merkezinde yer alan alışveriş merkezimizin böylesine büyük bir otoparka sahip olması, ziyaretçilerimize büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Otopark yönetimi, mal sahibi tarafından bir başka yönetime devredilmiştir. Kısacası otopark yönetimi de kiracılarımızdan biridir. Mal sahibini temsil eden yönetim ofisinin, kiracının tarifeleri, buna bağlı abonelikleri ve uygulamaları konusunda bir yaptırımı yoktur.

Bu durumda yönetim ofisi olarak bizler sizlerden gelen bu tarz talep ve şikayetleri mal sahibinin direkt kiracısı olan ilgili firmaya iletip mevcut durumda bir iyileştirme yada yeni bir düzenleme yapmaları için tavsiyede bulunabiliriz. Ancak otopark yönetimi AVM gelenindeki onlarca kiracıdan biri olduğundan söz konusu konuyla ilgili , yönetim olarak bizlerin herhangi bir yasal yaptırımız olamayacağını üzülerek size bildirmek isterim.

Tarafımıza göndermiş olduğunuz mail ve ekindeki yazı ilgili kiracımıza ivedilikle gönderilecek ve tarafımızdan konu takip edilecektir.

Bilgilerinize sumarım,
    Müge Küçüköner

Cevahir AVM ile yaptıgım yazışma ve görüşmeleri 03-08-2008 tarihinde yapmış bulunmaktayım ve aynı zamanda sizlerlede paylaştıgım Cevahir AVM yetkililerine aşagıdaki görüş ve düşüncelerimi yazılı olarak okuyacagınız sekliyle iletmiştim.Dün itibariyle yani 11-08-2008 Tarihinde Cevahir AVM adına Sayın Müge Küçüköner 'den gelen cevapda aşagıda bulablirsiniz .Ben sahşım adıma bir daha bu alışveriş merkezine asla gitmem çözüm olarak sundukları yol kabul edilebilir diildir.Hem alışveriş yapacaksınız hemde Ruhsat vs. gösterceksiniz ayrıcam otosikletinizi sadece belli bir otoparkın katına bırakacaksınız hemde otoparkta ödeme ve ruhsat göstermek için dolancaksınız SUCUNUZMU NE MOTOSİKLETİNİZ İLE Cevahir AVM ye gelmeniz ben bundan bunu anladım ;bugune kadar duydugum en tuhaf motosiklet uygulamalarından biride böylece bu oldu.Bu noktadan sonra Motosiklet sahipleri olarak Cevahir AVM nin bu uygulaması hakkında degerlendirme ve taktir bizlerindir bilgilerinize sunarım.

CEVAHİR ALIŞVERİŞ MERKEZİNDE MOTOSİKLETLERE UYGULANANMAYA BAŞLANAN ÜCRET TARİFESİ HAKKINDA "gönderdigim ilk maildeki ek açıklama dosyası"

Dün itibariyle Cevahir AVM ye alışveriş için motosikletim ile gelmiş bulunmaktayım bu vesileyle son bir haftadır Motosikletlere Cevahir Alışveriş Merkezi olarak Ücret tarifesi başlatıldıgını ögrenmiş bulunmaktayım ,konu hakkında "Park Yönetimi A.S /Empargue " Yetkilisi Selcuk bey ile görüşmem neticesinde Ocak ayı itibariyle Otopark alanı ve işletim hakkını bahsi geçen firmaya devredildigini ve bunun neticesinde artık Motosikletlerden ücret talep edilcegini ögrendim.
    Firma yetkilisi Selcuk bey bahsi geçen otopark firmasının Avrupada benzer park alanlarında' motsikletlerden ücret alındıgını bu yüzden yabancı firma yetkililerinin ve yöneticilerinin Türkiye'de benzer uygulamayı yürülüge koyduklarını dile getirmiştir. Ancak buna karşın bahsi geçen firmanın yetkilileri Avrupada Araba ile Motosikletlere ayrı fiyat tarifesi uygulandıgından "Yabancı Firma Yönetcisi " nasıl olduysa hiç bahsetmemiş heralde olacak'ki Cevahir AVM de Motosikletleri ile gelenlere Araba ile gelenler ile aynı otopark fiyatı uygulanmaktadır.

Ayrıca Avrupada Motosikletlerden hiç vergi alınmamakta bir kısım Avrupa Ülkesinde ise %8 i geçmiyecek sekilde vergi alınmaktadır Ülkemizde ise bu oran dünyada en yüksek sekli ile ÖTV adı ile %36 dır. Ayrıca Avrupada insanların motosiklet kullanmaları teşfik edilmesi için Devletler ve Hükümetler tarafından Motosiklet ve onların sahiplerine pek çok avantaj sunulmaktaıdr.Bunlardan bazıları ;
    -Geçiş Üstünlügü "Ülkemizde bulunmamaktadır"
    -Vergi İndirimleri yada hiç vergi alınmaması "Ülkemizde durum tam tersidir"
    -London gibi ipek çok sehir merkezine araç giriş yasak yada ücretliyken motosikletlere serbest ve ücretsizdir.
    -Hız Limitleri arabalar ile aynıdır "Ülkemizde 70 kmredir"
    -Köprü ,Otoban gibi karayollarında kullanım ücreti alınmamakta yada çok düşük oranda alınmaktadır."Ülkemizdeki otobanlarda ise arabalar ile aynı fiyatlar; motosikletlere uygulanmakta Bogaziçi köprüsünde dahi araba fiyatı geçerli olarak uygulanmakta sadece KGS de büyük mücadeler sonunda komik bir indirim yapılması saglanmıştır "

Bu gibi pek çok fark Avrupa ile aramızda bulunmakta iken Cevahir Alışveriş merkezi olarak böyle bir uygulamaya imza atmış olmanız bizleri son derece üzmüştür. Gönül isterdiki herseyimiz Avrupa standartın olsun bizde o zaman böyle uygulamalara hoş görü ile bakabilelim.Öte yandan Bahsi geçen Avrupalı otopark sirketi yurtdışında motosiklet ile araba otopark fiyatlarını ayrı olarak ücretlendirmesine karşın Cevahirde araba ile aynı fiyatı uygulaması ise ayrıca düşündürücü ve çifttestandart bir uygulamadır.

Cevahir Alışveriş merkezi olarak bundan önceki dönemde Motosikletlere ayırdıgınız motosiklet park alanları sebebiyle Motorbike dergisindeki köşemde sizin hakkınızda bir yazı yazmış ve Cevahir Yönetimine yaklaşımı için teşekkür etmiş biri olarak gelecek sayıda ise uygulamaya aldıgınız bu Motosikletlere Otopark Ücret politikanızıda gerektigi gibi tüm motosiklet sahipleri ilede paylaşcagımı belirtmek isterim.

Tüm Dünya'da oldugu gibi ülkemiz'de özelikle büyük sınıf yani HOBİ sınıfı olarak geçen tüm motosiklet sahiplerinin büyük bölümünün Ülkemiz ekonomik gelir seviyesinin üzerinde genel anlamda ise üst düzey yönetici ve gelir seviyesine sahip kişiler olduğunuda dikkatinize sunarak.Özellikle böyle bir Kiriz zamanında hayata geçirdiginiz bu Karar neticesinde önemli oranda alışveriş etme ve kazanç saglanması münkün olabilcek bir müşteri grubunu kaybetceginizi düşündügümü söylemek durumundayım.

Biz motosiklet kullanıcıları için eskiden olsa benim bu tepkim ve eleştrim belki bireysel olarak kalabilir diyebilirdim ancak sunu belirtmeliymki Pazartesi günü itibariyle öncelikle Türkiyedeki altı büyük motosiklet clubune konu hakkında gerekli bilgilendirme yapılacak bunun neticesinde yaklaşık 10.bin kadar motosiklet kullanıcısı ve sahibi Cevahir AVM olarak Motosikletlerden Otoparkta ucret aldıgınızı aynı gün içersinde ögrenecektir.Taktir edersinizki kısa sürede tüm Motosiklet camiası konu hakkında bilgilenmiş olacaktır bunun neticesinde muhtemeldirki Mecidiyeköy'de alışveriş yapmak istiyebilcek tüm motosiklet sahipleri büyük olasılıkla Profilo alışveriş merkezini yada Metro City gibi AVM leri tercih edeceklerdir. Özelikle Üst düzey gelir seviyesini hedefliyen Kanyon ve İsitnye Park gibi AVM lerde dahi Motosiklet sahiplerinden ücret talep edilmedigi düşünülcek olursa; almış oldugunuz bu karar neticesinde önemli bir Alişveriş potonsiyeline sahip müşterilerinizi kaybetceginize inaniyorum.

Umarım Cevahir Yönetimi olarak böylesi bir karar ve uygulamadan en kısa zamanda vazgeçer tam tersi olarak çok daha fazla Motosiklet sahibini Alışverişlerini ve Hoşca vakit geçircekleri Cafe ve Resturanlarınızı kullanmalarını çezbedici diger AVM lerden daha özel ve ayrı uygulamalar ile motosiklet sahiplerine yönelik onlara özel; yapıcı özeliklere sahip uygulama ve projeler ile sizleri görebilmeyi umuyorum.
    Saygılarımla
    Alp Akgün

NOT: Motosikletler BİR araba kapliyacak yere 4 adet olarak park edebilmekte buda 4 ayrı potonsiel müşteri kazanmanız anlamına gelmektedir.

CEVAHİR YÖNETİMİNDEN 11-08-2009 DA GELEN CEVAP

İstanbul Cevahir Alışveri ve Eğlence Merkezi - Otopark Duyuru‏
    Kimden: Müge Küçüköner (Muge.Kucukoner@istanbulcevahir.com)
    Gönderme tarihi: 11 Ağustos 2009 Salı 12:56:02
    Kime: Müge Küçüköner (Muge.Kucukoner@istanbulcevahir.com)

Değerli Müşterimiz,

Bir süredir siz değerli müşterilerimizden alışveriş merkezimizin otoparkında motosiklet kullanıcılarına yönelik uygulamalarla ilgili olarak şikayetler almaktayız. AVM yönetimi olarak bizler, bağımsız bir kiracımız olan otopark işletmesiyle konuyu birçok kez etraflıca görüştük ve bu durumu iyileştirme konusunda kendilerine öneri ve tavsiyelerimizi sunup, bir çözüm bulmalarını rica ettik. Otopark işletmesi siz değerli müşterilerimizden ve bizlerden gelen bu talep doğrultusunda motosikletlere yönelik süregelen uygulamalarında bir iyileştirme çalışması yaptılar.

Buna göre 08 Ağustos 2009 tarihinden itibaren İstanbul Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi otoparkını kullanacak olan motosiklet kullanıcıları ilk 12 saatlik dilim için 1 TL ödeyeceklerdir. Her araç gibi motosiklet kullanıcılarının da otoparka girerken bilet almaları güvenlik ve sigorta gerekçesiyle zorunludur. Aksi halde biletsiz olarak otoparka giriş yapan motosikletlerin başına istenmeyen bir durum geldiği takdirde otopark yönetiminin yasal bir sorumluluğu olması beklenemez. Otoparka giriş çıkış yapan tüm motorlu araçların kayıtlarının sağlıklı olarak tutulabilmesi ve en önemlisi otoparka bırakılan her aracın güvenliği için bu uygulama şarttır.

Bu durumda motosiklet kullanıcıları her motorlu araç gibi otopark girişinde bilet alacaklar ve çıkış yapacakları zaman motosiklet ve/veya motosiklet ruhsatlarıyla birlikte otopark işletmesini yapan Park Yönetimi firmasının Mavi Otopark katında bulunan yönetim ofisine gidip görevli arkadaşlara motosiklet ve/veya motosiklet ruhsatlarını gösterdikleri takdirde kendilerine ilk 12 saat için 1 TL karşılığında çıkış biletleri verilecektir. Park Yönetimi’nin ofisinin yeri otopark içinde tabelalarla gösterilecektir.

Otopark yönetimine konuyla ilgili olarak duyarlı yaklaşımları ve sizlerden gelen talep ve şikayetleri değerlendirip uygulamalarında bir iyileştirme yaptıkları için teşekkür eder motosikletlere yönelik bu yeni düzenlemeyi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarız.
    Saygılarımızla,
    Müge Küçüköner
    Ofis Müdürü

İstanbul Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi

Yönetim Ofisi

Büyükdere Cad.no:22/A 34400 Şişli - İstanbul

Tel : 0212 368 69 00 Dhl: 6952

Fax : 0212 380 13 53 - 52

www.istanbulcevahir.com
    Night Train%1.

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    5-6 ay önce cevahire gittiğimde otopark konusunda dumur olmuştum ilk defa bir alışveriş merkezinde daha doğrusu ilk defa motosiklete otopark parası ödüyordum. bir daha gitmedim cevahire geçen ay gitme durumunda kaldım ve bariyerin yanından çıktım doğal olarak.

tek değil yalnız hatırlatayım capitol de araçlara 1 saat den sonrası ücretli, motosikletlere ücretsiz.

havaalanı ücretli ama motosikletlere ücretsiz.

örnekler çoğaltılabilir motosikletten otopark parası almak garip bir durum.
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    " Değerli Müşterimiz,

Bir süredir siz değerli müşterilerimizden alışveriş merkezimizin otoparkında motosiklet kullanıcılarına yönelik uygulamalarla ilgili olarak şikayetler almaktayız. AVM yönetimi olarak bizler, bağımsız bir kiracımız olan otopark işletmesiyle konuyu birçok kez etraflıca görüştük ve bu durumu iyileştirme konusunda kendilerine öneri ve tavsiyelerimizi sunup, bir çözüm bulmalarını rica ettik. Otopark işletmesi siz değerli müşterilerimizden ve bizlerden gelen bu talep doğrultusunda motosikletlere yönelik süregelen uygulamalarında bir iyileştirme çalışması yaptılar.

Buna göre 08 Ağustos 2009 tarihinden itibaren İstanbul Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi otoparkını kullanacak olan motosiklet kullanıcıları ilk 12 saatlik dilim için 1 TL ödeyeceklerdir. Her araç gibi motosiklet kullanıcılarının da otoparka girerken bilet almaları güvenlik ve sigorta gerekçesiyle zorunludur. Aksi halde biletsiz olarak otoparka giriş yapan motosikletlerin başına istenmeyen bir durum geldiği takdirde otopark yönetiminin yasal bir sorumluluğu olması beklenemez. Otoparka giriş çıkış yapan tüm motorlu araçların kayıtlarının sağlıklı olarak tutulabilmesi ve en önemlisi otoparka bırakılan her aracın güvenliği için bu uygulama şarttır.

Bu durumda motosiklet kullanıcıları her motorlu araç gibi otopark girişinde bilet alacaklar ve çıkış yapacakları zaman motosiklet ve/veya motosiklet ruhsatlarıyla birlikte otopark işletmesini yapan Park Yönetimi firmasının Mavi Otopark katında bulunan yönetim ofisine gidip görevli arkadaşlara motosiklet ve/veya motosiklet ruhsatlarını gösterdikleri takdirde kendilerine ilk 12 saat için 1 TL karşılığında çıkış biletleri verilecektir. Park Yönetimi’nin ofisinin yeri otopark içinde tabelalarla gösterilecektir.

Otopark yönetimine konuyla ilgili olarak duyarlı yaklaşımları ve sizlerden gelen talep ve şikayetleri değerlendirip uygulamalarında bir iyileştirme yaptıkları için teşekkür eder motosikletlere yönelik bu yeni düzenlemeyi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarız.

Saygılarımızla,

Müge Küçüköner

Ofis Müdürü

İstanbul Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi

Yönetim Ofisi

Büyükdere Cad.no:22/A 34400 Şişli - İstanbul

Tel : 0212 368 69 00 Dhl: 6952

Fax : 0212 380 13 53 - 52

www.istanbulcevahir.com "

Bana da gelmiş aynı mail ve bence yerinde bir düzenleme olmuş bence.

Özellikle:

"Her araç gibi motosiklet kullanıcılarının da otoparka girerken bilet almaları güvenlik ve sigorta gerekçesiyle zorunludur. Aksi halde biletsiz olarak otoparka giriş yapan motosikletlerin başına istenmeyen bir durum geldiği takdirde otopark yönetiminin yasal bir sorumluluğu olması beklenemez. Otoparka giriş çıkış yapan tüm motorlu araçların kayıtlarının sağlıklı olarak tutulabilmesi ve en önemlisi otoparka bırakılan her aracın güvenliği için bu uygulama şarttır."

Mantıklı bir yaklaşım.

Hala ücretsiz otopark kullanma taraftarı olan arkadaşların tabiiki insiyatif kendilerine aittir, ancak otoparktaki araçlardan ücret alınan bir işletmede tepkilerin olumlu yönde sonuç vererek bu şekilde ek bir düzenleme (iyileştirme) çalışması yapılması güxel bence.

Cevahir Yönetimi'ne çabalarından ötürü kendi adıma teşekkür ediyorum.

crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bence bi yerde haksızsınız. İşinize geldimi yok işte neden otoyolda orta şeritten giderken arkadan araba yapışıyor neden sağ şeritte gidiyoruz bizde vergi veriyoruz bizimde bu yollarda hakkımız var diyorsunuz. Ama iş otoparka gelince neden böyle oluyor anlamıyorum. Hemen hemen aynı mantık iyi düşünün ve öyle cevap verin. Madem öyle konuşuyorsunuz alın buda aynı şey yolda hakkınız varsa otoparktada para ödeme zorunluluğunuz var

İşim biraz acele ondan dolayı böyle hızlı ve anlamsız şekilde yazdım siz anlamlı okuyun ve anlarsınız

otopark hakkımız sökeee sökeee alırızzz
    [B]Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum[/B]

Motosikleti
    Honda PS 150i
    Arkadaşlar başırınızı tebrik ederim. El ele verip bir ilerleme kaydettiniz, haberi görünce sevindim. Asya tarafında henüz böyle birşey ile karşılaşmadım ama olur da karşılaşırsam artık çözülebileceğine dair umudum olacak. Keşke her yerde hakkımızı böyle arayabilsek.
    Insan paranin sahtesini yapar, para da insanin...
    Ne güzel demiş büyük şair David Guetta: tHe wOrLD is MinE
    http://derinpoker.blogspot.com/

Motosikleti
    HArley Davidson Softail Heritage Deluxe
    Kaptanım..

Konuya çok güzel değinmişsin. Bu ülkede sesimizi çıkartmadığımız müddetce,bir birliktelik olmadığı müddetce, bu tip uygulamalarla karşı karşıya kalıcağımız aşikardır.Neredeyse artık bu ülkede adım atma parası, nefes alma parası gibi uygulamalara da başlayacaklar..Elbette Biz sesimizi çıkartmadığımız müddetçe onların saçma sapan talepleri her zaman olacaktır..

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Duyarlılık gösterip vermiş olduğun mücadele gerekli presüdürü uygulayarak,
    tam anlamda bir tükedici örneği ortaya koymuşsun tekdire şayen doğrusu.
    Seni bu duyarlılığından dolayı kutlarım.Umarım bir çok arkadaşımızın da senden
    feyz alıp böylesi bir durum ne yapılaması örneği ile hareket ederler.Tekrar kutlarım.

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Helal olsun kardeşim.
    [B]J şimdi asker[/B]

Motosikleti
    mondial mct 250 - ninja 250 r
    ben cevahirde çalışıyorum ve bizden bile para alıyolar ilk 2 hafta cok kavga ettim ama nafile adamlar 1ytl de 1ytl die tutturmuşlar ve motorların bulundugu yer park alanı cok berbat milletin motorunun ustune motor dusuruyolar benim motorun bile 2 defa duşurdular... şu 3 gune kadar kacak cıkıyodum ama 3 gundur kapı boşluklarına duba diktiler kacamıyoz 1 ytl vermek zorunda kalıyoz dışarda biyeri parkedince de trafik cekiyo götürüyo.... p1 otoparkında a9 da ödeme noktasına yonlendiriyolar kapıdan 1 tl verip cıkış fişi alıyon ama bence cok saçma cunku bu otopark tam 1 sene once gazete ye motorlara ucretsiz park alanı diye cıkmıştı ve 1 sene oldu veya olmadı ucretli yaptılar....

bu uygulamayı koprude nezaman yapacaklar bakalım...biliyorsunuz önceden motosiklet diye bi secenek vardı şimdi otoyla aynı oduyoruz..
    bi de şu konuya el at kardeş..

Motosikleti
    mondial mct 250 - ninja 250 r
    toplanalım köprüde eylem yapalım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF250 , GT250r'den sonra tekrar CBF150
    Bence en güzel yapılacak destek , alışveriş merkezini e-mail bombardımanına tutmaktır.Şöyle 1.000 tane motosiklet kullanıcısından e-mail gelse belki bir iyileştirme yapılabilir.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler