Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Ücretli motosiklet parklarını boykot

Motovento
    REKLAM ALANI
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    serbest piyasa bence, motosiklet parkının bedava yada nisbeten daha ucuz olmasını isterim tabii ama ticari bir hadise, adamın arazisinede zorla giremeyiz sonuçta.

Alıntı _alp_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beni de Ankara Atakule'nin otoparkindan cikarmaya calismislardi (motosiklet yasakmis ) ... Isin komigi, cikmam diyince guvenlik diye oraya koyduklari eleman telsizden bir kod soyledi bir anda 8 kisi oldular Ben de mudurunuzle konuscam falan dedim... Zannediyorum ki mudur duzgun bir adam cikacak da derdimi anlatacagim... Mudur de 70'li yillarin turk sinemasinin kotu adamlari gibi birsey... Yetmezmis gibi, aksamdan kalmis, gozler kan canagi gibi... Arabayla gelen arkadaslarimla yemek yiycez falan dedik de, yarim saat izin verdi eksik olmasin... Bir daha da Atakule'ye ugramadim
    abi seninkide bir hayli ada vapuru yahu
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı okan_style adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor ıcın haytta odemedım odememde park parası madem aractan saymıyolar parada odemeye gerek yok arac deilizya bız o bakımdan
    ödenmesi gereken yer olursa ödenir, niye ödenmesin ama alışveriş merkezlerinin otoparkları ücretli olmaz. oraya giden insan zaten alışveriş yapmaya gidiyor. otoparkı bile ücretsiz sunmayacaksan insanları oraya çekmek için takla mı atacaksın. anlamadıkları bu galiba ve bu zamanda bu kadar basit bir şeyi anlamayacak kadar beyinleri küçük adamların, ekmek yemeye hakkı yok bu memlekette...

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    serbest piyasa bence, motosiklet parkının bedava yada nisbeten daha ucuz olmasını isterim tabii ama ticari bir hadise, adamın arazisinede zorla giremeyiz sonuçta.
    zaten mesele de bu. adam o araziyi para kazanmak için kullanıyor ve bunun için de insanlara ihtiyacı varsa onları oraya bir şekilde çekmek zorunda. başkaları otoparkı bedava yaparken bunların paralı yapması ya da gelen müşteriyi kapıdan kovması," motosikletliysen giremezsin, eşofmanla gelinmez, kravatsız olmak lazım, damsız girilmez" gibi saçma sapan mantıkla 2 günde topu dikerler ki, diktiler zaten. atakule esnafını yakından tanırım, kan ağlıyorlar, "kimse gelmiyor" diye. en son sırf insanlar gelsin diye "tansaş" gibi bir perakendeciyi nerdeyse zorla davet ederek ve AVM'deki en kıyak yeri onlara vererek, her türlü imkanı sağlayarak mağaza açtırdılar ama anlaşılan o ki bir işe yaramadı. kafalar bu mantıkla çalıştığı sürece de hiç bir işe yaramaz. atakule, ankara'daki en eski ciddi AVM'dir ve üstelik ankara'daki sayıları nerdeyse onlarca olmuş olan AVM'ler içinde tek türkçe isme sahip AVM'dir ama halini görüyoruz işte...

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    aynı şeyi söylüyoruz aya.
    aldığı ticari bi kararsa sonuçlarına katlansın diyorum.
    milyonlarca liralık yatırımı yapan sermayeye ticareti öğretecek değiliz.
    boykottan ziyade ambargodan yanayım yani.
    gitmem, alışveriş yapmam, tavsiye etmem, dolmuşta sorsalar tarif etmem.
    ha boykot yapsam çözülür amma biz söyledikten sonra ne kıymeti var kardeşim
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Protesto iletisi gönderdim info@istanbulcevahir.com adresine. Herkese de tavsiye ederim çok zevkli
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

groteks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 750 shadow
    Alıntı m1t0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün attığım mailin cevabı.. yorum yapmadan yapıştırıyorum...

Sayın .....................................

Öncelikle mailiniz için size çok teşekkür ederim, sizin gibi duyarlı misafirlerimizin değerli yorum ve görüşlerini İstanbul Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi yönetimi olarak son derece titizlikle ele alıyor ve değerlendiriyoruz.

İstanbul Cevahir Alışveriş Merkezi’nin tam 2500 araç kapasiteli bir otoparkı mevcuttur. Şehrin ve hayatın tam merkezinde yer alan alışveriş merkezimizin böylesine büyük bir otoparka sahip olması, ziyaretçilerimize büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Otopark yönetimi, mal sahibi tarafından bir başka yönetime devredilmiştir. Kısacası otopark yönetimi de kiracılarımızdan biridir. Mal sahibini temsil eden yönetim ofisinin, kiracının tarifeleri, buna bağlı abonelikleri ve uygulamaları konusunda bir yaptırımı yoktur.

Bu durumda yönetim ofisi olarak bizler sizlerden gelen bu tarz talep ve şikayetleri mal sahibinin direkt kiracısı olan ilgili firmaya iletip mevcut durumda bir iyileştirme yada yeni bir düzenleme yapmaları için tavsiyede bulunabiliriz. Ancak otopark yönetimi AVM gelenindeki onlarca kiracıdan biri olduğundan söz konusu konuyla ilgili , yönetim olarak bizlerin herhangi bir yasal yaptırımız olamayacağını üzülerek size bildirmek isterim.

Tarafımıza göndermiş olduğunuz mail ve ekindeki yazı ilgili kiracımıza ivedilikle gönderilecek ve tarafımızdan konu takip edilecektir.

Bilgilerinize sunarım,

Müge Küçüköner
    kardeşim anlayın işte bu işletmeyi açmadan önce düşündüğümüz parayı kazanamıyor ve söğüşleyebilecemiz herkesin ümüğünü sıkmaya çalışıyoruz... uzatmadan otopark ücretini ödeyin ve bizim yolumuza baktığımız gibi yolunuza bakın
    hayırlı işler

kızılbere - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hepberaber toplaşıp otoparkı satın alalım
    Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Toplayabildiğimiz kadar motosikletliyle gidip, en yoğun saatte, Cts. günü araba yerlerine park edelim. Çıkışta da paramızı öderiz. Mesela birkaç yüz motor. Otopark iptal!
    Ağır metal insanı...

Motosikleti
    apache baş baş Gt 250R and today 50 :)
    Anti cevahir.

çarşı cevahir e karşı

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de bugün sabah 10:45'de protesto mailimi ve bu başlığın linkini gönderdim Cevahir AVM'ne.

Ses seda yok..

Rakun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6-F 2006 Siyah Kırmızı
    Yer şişli nin en alışveriş merkezlerinden biri olunca her yol mübah zihniyeti hemen devreye girmiş.
    Zaten cevahirde pek bi işim olmazdı artık hiç olmaz!

Alıntı emrello adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toplayabildiğimiz kadar motosikletliyle gidip, en yoğun saatte, Cts. günü araba yerlerine park edelim. Çıkışta da paramızı öderiz. Mesela birkaç yüz motor. Otopark iptal!
    Harika bir fikir bence...

Birkaçyüze gerek yok 50 kişi yapsak zaten cevahirin otoparkı kaç araç alır? 500?
    Özellikle motorları ortalayıp çekelim ve başlarında duralım ne diyebilirler?
    Bulabilirsek artçıda alalım onlar AVM den içeri girsinler bizde artçılarımızı bekleriz motorların başında =)
    34 ZK 9442 ER6-F 2006 AKA "Sonic" & 34 RB 1940 Kia Carnival 2002 Nam-ı diğer "Nigga"
    Kartal/İstanbul

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı emrello adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kafayla düşünen adamlara bu eylemi uygulayın, kafalarından geçecek düşünce kesinlikle "uff beee, ne iş yaptık bugün bir anda, otopark ve kasa tıklım tıklım oldu" şeklinde olacaktır...

yani bildiğimiz "ya rabbi, şükür" durumu...

aargh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono 660 Factory Dark
    Alıntı kızılbere adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hepberaber toplaşıp otoparkı satın alalım
    Orijinal ama bir o kadar da ütopik bir çözüm.
    = = = Be Aprilia racer! = = =

songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    İŞTE BİRLİKTE HAREKET ETTİĞİMİZDE ELDE EDEBİLECEĞİMİZ ŞEYLER İÇİN BİR KANIT!

Verdiğimiz tepki sonucunda Cevahir Alışveriş Merkezi, otopark konusunda yeni düzenlemeye gitti. Elimize sağlık...

Değerli Müşterimiz,

Bir süredir siz değerli müşterilerimizden alışveriş merkezimizin otoparkında motosiklet kullanıcılarına yönelik uygulamalarla ilgili olarak şikayetler almaktayız. AVM yönetimi olarak bizler, bağımsız bir kiracımız olan otopark işletmesiyle konuyu birçok kez etraflıca görüştük ve bu durumu iyileştirme konusunda kendilerine öneri ve tavsiyelerimizi sunup, bir çözüm bulmalarını rica ettik. Otopark işletmesi siz değerli müşterilerimizden ve bizlerden gelen bu talep doğrultusunda motosikletlere yönelik süregelen uygulamalarında bir iyileştirme çalışması yaptılar.

Buna göre 08 Ağustos 2009 tarihinden itibaren İstanbul Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi otoparkını kullanacak olan motosiklet kullanıcıları ilk 12 saatlik dilim için 1 TL ödeyeceklerdir. Her araç gibi motosiklet kullanıcılarının da otoparka girerken bilet almaları güvenlik ve sigorta gerekçesiyle zorunludur. Aksi halde biletsiz olarak otoparka giriş yapan motosikletlerin başına istenmeyen bir durum geldiği takdirde otopark yönetiminin yasal bir sorumluluğu olması beklenemez. Otoparka giriş çıkış yapan tüm motorlu araçların kayıtlarının sağlıklı olarak tutulabilmesi ve en önemlisi otoparka bırakılan her aracın güvenliği için bu uygulama şarttır.

Bu durumda motosiklet kullanıcıları her motorlu araç gibi otopark girişinde bilet alacaklar ve çıkış yapacakları zaman motosiklet ve/veya motosiklet ruhsatlarıyla birlikte otopark işletmesini yapan Park Yönetimi firmasının Mavi Otopark katında bulunan yönetim ofisine gidip görevli arkadaşlara motosiklet ve/veya motosiklet ruhsatlarını gösterdikleri takdirde kendilerine ilk 12 saat için 1 TL karşılığında çıkış biletleri verilecektir. Park Yönetimi’nin ofisinin yeri otopark içinde tabelalarla gösterilecektir.

Otopark yönetimine konuyla ilgili olarak duyarlı yaklaşımları ve sizlerden gelen talep ve şikayetleri değerlendirip uygulamalarında bir iyileştirme yaptıkları için teşekkür eder motosikletlere yönelik bu yeni düzenlemeyi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarız.

Saygılarımızla,

Müge Küçüköner
    Ofis Müdürü
    http://www.motorla.co

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Darısı benzin protestosunun başına!
    Ağır metal insanı...

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Hakikaten bir işe yaramış...Kişisel fikrim yine de motosikletlilerden park ücreti alınmaması gerektiği yönünde, ama en azından bu da bir başlangıçtır...
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakikaten bir işe yaramış...Kişisel fikrim yine de motosikletlilerden park ücreti alınmaması gerektiği yönünde, ama en azından bu da bir başlangıçtır...
    Hiç ücret alınmamasını istemek bence bencilliğe girer.Eğer otopark ücretli ise arabalardan alsınlar motosikletlerden almasınlar düşüncesi kabul edilemez benim tarafımca

Ama otomobiller ile aynı ücretin alınmasına bende karşıyım.Araba ne ise motosiklet yarı ücret olmalı.1 arabalık yere 4 motosiklet koyabilirsiniz.En büyüklerinden hemde

Motosiklet için ücreti 1 TL ye çekmeleri büyük bir şey bence.Daha fazlasını isteyene kadar tepki maili attığınız gibi teşekkür maili de atmalısınız diye düşünüyorum
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı songiden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İŞTE BİRLİKTE HAREKET ETTİĞİMİZDE ELDE EDEBİLECEĞİMİZ ŞEYLER İÇİN BİR KANIT!

Verdiğimiz tepki sonucunda Cevahir Alışveriş Merkezi, otopark konusunda yeni düzenlemeye gitti. Elimize sağlık...

Değerli Müşterimiz,

Bir süredir siz değerli müşterilerimizden alışveriş merkezimizin otoparkında motosiklet kullanıcılarına yönelik uygulamalarla ilgili olarak şikayetler almaktayız. AVM yönetimi olarak bizler, bağımsız bir kiracımız olan otopark işletmesiyle konuyu birçok kez etraflıca görüştük ve bu durumu iyileştirme konusunda kendilerine öneri ve tavsiyelerimizi sunup, bir çözüm bulmalarını rica ettik. Otopark işletmesi siz değerli müşterilerimizden ve bizlerden gelen bu talep doğrultusunda motosikletlere yönelik süregelen uygulamalarında bir iyileştirme çalışması yaptılar.

Buna göre 08 Ağustos 2009 tarihinden itibaren İstanbul Cevahir Alışveriş ve Eğlence Merkezi otoparkını kullanacak olan motosiklet kullanıcıları ilk 12 saatlik dilim için 1 TL ödeyeceklerdir. Her araç gibi motosiklet kullanıcılarının da otoparka girerken bilet almaları güvenlik ve sigorta gerekçesiyle zorunludur. Aksi halde biletsiz olarak otoparka giriş yapan motosikletlerin başına istenmeyen bir durum geldiği takdirde otopark yönetiminin yasal bir sorumluluğu olması beklenemez. Otoparka giriş çıkış yapan tüm motorlu araçların kayıtlarının sağlıklı olarak tutulabilmesi ve en önemlisi otoparka bırakılan her aracın güvenliği için bu uygulama şarttır.

Bu durumda motosiklet kullanıcıları her motorlu araç gibi otopark girişinde bilet alacaklar ve çıkış yapacakları zaman motosiklet ve/veya motosiklet ruhsatlarıyla birlikte otopark işletmesini yapan Park Yönetimi firmasının Mavi Otopark katında bulunan yönetim ofisine gidip görevli arkadaşlara motosiklet ve/veya motosiklet ruhsatlarını gösterdikleri takdirde kendilerine ilk 12 saat için 1 TL karşılığında çıkış biletleri verilecektir. Park Yönetimi’nin ofisinin yeri otopark içinde tabelalarla gösterilecektir.

Otopark yönetimine konuyla ilgili olarak duyarlı yaklaşımları ve sizlerden gelen talep ve şikayetleri değerlendirip uygulamalarında bir iyileştirme yaptıkları için teşekkür eder motosikletlere yönelik bu yeni düzenlemeyi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarız.

Saygılarımızla,

Müge Küçüköner
    Ofis Müdürü
    Böylesine saçma bir çözüm görmedim. Çıkıştaki görevli çıkış biletini neden veremiyor? Güvenmedikleri adama koymasınlar oraya!
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    ben hala bir AVM'ye gelecek müşterinin aracından (motosiklet ya da otomobil, kamyon, uçak ne olursa) otopark ücreti alınamayacağı konusunda ısrarlıyım. bu çözüm filan değil, ağıza çalınan bir parmak bal, sus payı, "otomobil sahiplerini de uyandırıp başımıza sarmayın" gelişmesi...

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı songiden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam...

Haftasonu evimin yakınındaki Cevahir AVM'ye yarım saat için motorumla girdim. Motosikletler için ücret uygulaması olmayan otoparkta, geçtiğimiz hafta itibarıyle motorlar için de ücret uygulaması başlamış. Girişteki görevliler hiçbir şekilde uyarmadılar. Çıkışta ücret sonran görevliyle de bir süre münakaşa ettikten sonra ücret vermeden otopartan çıktım.

Bugün Cevahir yönetimini aradım ve motosikletler için ücret tarifesini öğrendim. Motorlar için, otomobillerle aynı tarifeyi uyguluyorlarmış.

Bunu duyduktan sonra, alışveriş merkezini kişisel olarak boykot etmeye karar verdim. Bir otomobilin yaklaşık üçte biri kadar yer kaplayan bir taşıttan, hangi mantıkla otomobil parası alınır merak ediyorum. Üstelik, bisiklet ve motosiklet, desteklenmesi gereken ulaşım araçları. Bunlardan otopark parası tahsil etmeye çalışmak, ayrı bir çağdışı uygulama.

Ben şahsen bundan sonra alışveriş ihtiyaçlarımı motosikletler için ücret istemeyen diğer alışveriş merkezlerinden ve Cevahir etrafındaki süpermarketlerden sağlayacağım. Siz de aynı duyarlılığı motorcu olmak adına göstermenizi diliyorum. Otoparkın ücretsiz değil de, en azından otomobillerin yarısı ücretine olmasını sağlamamız gerekiyor bence...

Sevgiler

motosikletler için zaten otomobille aynı ücretlendirme vardıki ama cevahire girip çıkan çok motor olduğundan ve hepside bariyerlerin kenerından geçip gittiğinden dolayı üstüne basa basa bi uygulamaya geçmişer sanırım artık olay bundan ibarettir..
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler