Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Ücretli motosiklet parklarını boykot

Motovento
    REKLAM ALANI
    Grakul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şaşkınlık ıcerısındeyım Alısverıs Merkezlerının otoparklarında ucretmı alınıyor ?? İzmirde boyle bır sey yok en azından su zamana kadar benım gıttıklerımde boyle bırsey yoktu nasıl ıs anlamadım ? Neyse konu burda kapansın barıde burdakılerde duymasın
    İmzamı, ben imzamı burlara değil yollara atarım...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Demek sadece ben değilmişim, geçen gün tam çıkarken otoparktaki güvenlik otoparkımız ücretlidir dedi suratına bile bakmadan bariyerlerden çıktım arkadan da düdük çalıyor

Yakında bariyerleri uzatırlar, utanmadan saat ne olursa olsun 5Tl alıyorlar. Bir daha işim düşürse motosiklet park alanına değil arabaların arasına çaprazlama park ederim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:32 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:26 PM ----------

Alıntı songiden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı maili geçen gün ben de aldım. süpermiş. herkese copy paste aynı maili yolluyorlar anlaşılan.

Boykota devam öyleyse... Kanyon ve Profilo'yu destekliyoruz.... En azından yemek yemek istediğimizde, elimizde tepsi, 4 karısı olan arap turistlerin işgal ettiği yemek katında yer aramamış oluruz..
    Kanyon'da ücretli değil mi?, gerçi ben birkaç defa para vermeden arabaların çıkışından çıktım.
    Kawasaki Ninja 250r: 0/13.000km, VFR 800:13.000/ --- km

songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Alıntı istanbulccc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek sadece ben değilmişim, geçen gün tam çıkarken otoparktaki güvenlik otoparkımız ücretlidir dedi suratına bile bakmadan bariyerlerden çıktım arkadan da düdük çalıyor

Yakında bariyerleri uzatırlar, utanmadan saat ne olursa olsun 5Tl alıyorlar. Bir daha işim düşürse motosiklet park alanına değil arabaların arasına çaprazlama park ederim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:32 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:26 PM ----------

Kanyon'da ücretli değil mi?, gerçi ben birkaç defa para vermeden arabaların çıkışından çıktım.
    hayır değil... motorunu gece bırakmıyorsan tabi. ofis otopark girişinden (ana girişin solunda) girip, ordan çıkacaksın.
    http://www.motorla.co

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    tamam boykot edelim bu gün boykot edelim günü hadi hayırlısı

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Boykot! Boykot! Boykot!!!

Mail zinciri de başlatalım!..
    Ağır metal insanı...

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hikaye bunlar yav.. Ne demek yaptırımımız yok.Adamların otopark ücreti yüzünden senin müşterilerin azalacak ve sen yaptırım uygulayamayacaksın..Şunu unutmayın.Mal sahibi ile kiracı arasında patron olması gerektiği gibi mal sahibidir.Sözleşmeler hep mal sahibine açık bir kapı bırakacak şekildedir.Gerekli görüldüğü takdirde sözleşme feshi gibi..
    bi kere mal sahibi bu otoparkı başkasına kiraladı diyosun hemde cevahir yönetiminin diğer kiracıları gibi bir kiracı yaptırım uygulayamam diyosun, kelime oyunu yapmışlar, kiralamasaydın o zaman bize ne? dün 10 lira verdim oranın otoparkına, içerde harcanılan paranında haddi hesabı yok, astoria ya müşteri gelmiyomuş diye duymuştum acaba ordada böyle saçma bi uygulama mı var? eğer yoksa cevahir yerine astoria ya giderim..

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Alıntı emin_arikoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi kere mal sahibi bu otoparkı başkasına kiraladı diyosun hemde cevahir yönetiminin diğer kiracıları gibi bir kiracı yaptırım uygulayamam diyosun, kelime oyunu yapmışlar, kiralamasaydın o zaman bize ne? dün 10 lira verdim oranın otoparkına, içerde harcanılan paranında haddi hesabı yok, astoria ya müşteri gelmiyomuş diye duymuştum acaba ordada böyle saçma bi uygulama mı var? eğer yoksa cevahir yerine astoria ya giderim..
    Düşünsene ev sahibisin, kiracın kendi oturmak yerine pansiyona çeviriyor evi.Her gece yada hafta başka bir insan.Bunu kabullenir misin ? Ya da yaptırım gücün olamaz mı kiracına ?
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi biraz kafa yordum aslında alışveriş merkezleri de çok haksız değil. Ülkemizde uyanık çoktur. Sadece otopark olarak kullananlar, girip avare avare dolaşanlar vs. Bunun çözümü aslında şöyle olabilir. Örnek veriyorum en az 20 TL alışveriş yapan otopark çıkışında fişini gösterip ücretsiz çıkar. Böylece gerçek müşteriler alınmaz, başka yerlere kaçmaz.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Ben olaya biraz daa gerçekci yaklaşayım.

Hoşumuza gitmiyorsa , gitmeyiz olur biter.

Yani adamın mülkü orası, isterse 100 tl ister otopark parası olarak.

Gitmek zorunda değiliz ki

Konu bir kamu hizmeti olsa, zaruri bir kullanım söz konusu olsa eyvallah. Yani köprü ücretlerini protesto edebiliriz, boykot yapabiliriz.

Çünkü mecbur kullanmak zorundayız, başka alternatifi yok.

Ama alışveriş merkezinin otoparkını kullanmak zorunda değiliz, hatta alışveriş merkezinide kullanmak zorunda değiliz.

Nasıl ki aynı AVM de ki bir mağazada satılan penye bir tişört için 50 TL istendiğinde "yahu kardeşim altı üstü 1 metre penye, pazarda aynısı 5 TL" diyemiyorsak, otopark içinde aynı şeyi diyemeyiz.

Belki kızacaksınız bana ama maaalesef kapitalizm böyle birşey, faydalanmak istiyorsanız bedelini ödemelisiniz.

Ödemek istemiyorsanız eğer, bedel istemeyen bir AVM ye gidersiniz.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    evet kapitalizm böyle birşey. hiçbirimiz de bu otoparkı ya da alışveriş merkezini kullanmak mecburiyetinde değiliz.

ama kapitalizm aynı zamanda, asıl patronun müşteri olduğu bir ekonomik düzen. yani patron benim. ben ne dersem o olur.

eğer ben, bu alışveriş merkezine gitmezsem, bu alışveriş merkezi batar. düzenin bana verdiği seçim özgürlüğünü kullanırım ve burayı batırırım.

bu seçim hakkını kullanmak da oldukça önemli bence. bunun için kamuoyu yaratmak oldukça isabetli bir hareket. çünkü bazen sermaye sahipleri, konumlarını şaşırıp patronun kendileri olduklarını sanabiliyorlar. arada sırada, onlara gerçek patronun kim olduğunu göstermek gerekiyor.
    ZIPPIRMAN ve farcob bunu beğendiler.
    http://www.motorla.co

sıradışıbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150ı
    gönderilen mail hem terbiyesizlik hem alay içeriyor.Müge hanım şunu diyor biz paramızı ihaleye giren taşarondan aldık.Sizi onun kucağına bırakıyoruz bizi alakadar etmez.Güzel laf cambazlığı ve siyaseten klasik bir mail yazmış ama unutmasın artık motora binenlerde yüksek öğrenim yapmış insanlar böyle ucuz ayak oyunlarına karnımız tok...!Sonuna kadar boykot diyorum..!

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    devir devir değil ibrahim benim kapımın önünde bile motosikletimin yerini değiştirip araba park edenler var onu bırak motora vurmuş motor yan yattı yatacak şeklinde bile bırakan var ama çözümü buldum alıyorum elime anahtarı şöle güzel bir tablo bırakıyorum arabanın kaportasına tamamdır git gide azalmaya başladı bu olaylar.. yaptığım kötü bir şey ama bizim milletimiz bundan anlıyor...
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!:cat:

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    meselenin farklı yönleri var ilk açıldığında bile akmerkezde ücret alıyorlardı avm ler belirli tanıtıma müşteriye kavuşunca yan gelirlere yöneliyorlar olay bu zaten gelenimiz var otoparktanda alalım tuvalettende alalım v.s v.s motor olayı tabi karışık az yer kaplıyor alınsada az alınması gerekir makul olan budur birde hiç avm ye bile uğramayıp sabahtan akşama otopark gibi kullananlar var ise onlarda bu tarz işe yönelmişlerdir bence kısaca para kazanmaya başlayınca bu tarz yerler hemen otopark parası alıyorlar avm leri geçin hastahaneler bile böyle acile hasta götürüyorsun yok fiş al yok para öde dalga dümen işleri devlet devletliğini yapabilse ekonomiyi düzeltse bu kadar sağa sola saldıran olmaz kanaatimce

Motosikleti
    Honda CBF 150
    artık ayak basmam oraya...

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haklısın bu benim başımada geldi ama ben ücret ödeme şeklini toplumda ayıp karşılanan bir el hareketi ile yapmak zorunda kaldım. Ama Cevahirin motosikletlere karşı genel bir gıcığı var sanırım kesinlikle etrafında taksicilerin bile rahatlıkla girip çıkabildikleri hatta bekleme yapabildikleri yerlere motorları sokmuyorlar. En son çınarcıkta bir otoparkçı motoru park ettiğim yere gelip otopark ücreti istemişti, sonra bakışlarımdaki (kafana güneş mi geçti koçum rahatsızmısın) edası korkutmuş olacakki sonra uzaklaştı benden ...
    Böyle saçmalık olmaz, tepkiniz gösterin elinizin dilinizn yettiği her yere bu konuda şikayetlerinizi ulaştırın arkadaşlar. Yada toplanıp tek bir ağızdan söyleyelim.
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    çok güzel cevap. demek istiyorlar ki : "biz bir alışveriş merkeziyiz ama otoparkımız yoktur. geleceksniz ya yaya olarak gelin, ya da aracınızı bir yerlere bırakıp gelin".

buna rağmen gidenleri anlamak mümkün değil. acaba içeride altın filan mı dağıtıyorlar? bir insan, adam yerine oyulmadığını bile bile bir yere niye gider? "kapıdan kovduk, bacadan girdiler" dedirtmek için mi? neyse deli dumrul'ların hala var olduğunu görmek de ilginç bu devirde...

bu arada bence zatı muhteremlerine mail atıp, kopya cevap almak yerine, kendilerine bu topicin linkini gönderin de okusunlar. rakip AVM'ler ne seviniyorlardır kim bilir...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı ashitaka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevahir yönetimi saçmalamış, bu nasıl bi mantıktır. Şahsen bende bu uygulama devam ettiği sürece gitmem birdaha.
    bende katılıyorum sizlere arkadaşlar...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama Cevahirin motosikletlere karşı genel bir gıcığı var sanırım kesinlikle etrafında taksicilerin bile rahatlıkla girip çıkabildikleri hatta bekleme yapabildikleri yerlere motorları sokmuyorlar.

tabii haklılar, onlar için motorcu dediğin, araba alacak parası olmadığı için ucuzundan bir motor sahibi olmuş, benzin parası az gelsin diye ulaşımını taksimetreli taksi ile değil motorla yapan beş parasız adamlar. dolayısıyla bu adamlar zaten motor almakla züğürtlüklerini göstermişler. züğürt adamı AVM'ye sokup boşuna yer mi kaplatacaklar. bu admlar zaten pinti, alış veriş yapıp para da bırakmayacaklar, belki de ordaki soyulmaya hazır müşterileri işkillendirip AVM'den kaçırtacaklar. ne işi var motorcuların AVM'de. onlar gitsin eminönünde balık-ekmek yesin, mahmutpaşa'dan ucuz alışveriş yapsın. Cevahir gibi bir yere gelip elit müşterileri rahatsız etmesin. baksanıza zaten hemen otopark ücretine bile bir sürü laf ettik burda...

tamam da peki otomobil sahiplerine ne oluyor. onlar alışveriş için gittikleri yerde park parası ödemeyi niye kabulleniyor? aslında bununla ilgili de bir yorumum var ama bu da bana kalsın, yazmayacağım...

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Beni de Ankara Atakule'nin otoparkindan cikarmaya calismislardi (motosiklet yasakmis ) ... Isin komigi, cikmam diyince guvenlik diye oraya koyduklari eleman telsizden bir kod soyledi bir anda 8 kisi oldular Ben de mudurunuzle konuscam falan dedim... Zannediyorum ki mudur duzgun bir adam cikacak da derdimi anlatacagim... Mudur de 70'li yillarin turk sinemasinin kotu adamlari gibi birsey... Yetmezmis gibi, aksamdan kalmis, gozler kan canagi gibi... Arabayla gelen arkadaslarimla yemek yiycez falan dedik de, yarim saat izin verdi eksik olmasin... Bir daha da Atakule'ye ugramadim
    http://www.ataturkungencligehitabesi.com/

Okuyup da bugunu anlayamayan ahmaktir...

Motosikleti
    kymco super 8
    motor ıcın haytta odemedım odememde park parası madem aractan saymıyolar parada odemeye gerek yok arac deilizya bız o bakımdan

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler