Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

En iyi Çin markası?

Motovento
    REKLAM ALANI
    tokhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda bir arkadaşta yanılmıyorsam 75.000 km üzeri Drift vardı. Bakımını zamanında yaparsan, değişmesi gereken parçaları zamanında değiştirirsen, motoru limitlerine göre kullanırsan en dandik çinli bile seni üzmez.
    Anladım hocam doğru aslında da biraz şans işi

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:03 ----------

Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benelli italyan değil miydi yahu?

“Mertcan39” nickli kullanıcıydı galiba. Mondial driftine 56.000 km deyken motor yenilettirmişti, 500 lira civarına motorunu sıfırlamıştı diye hatırlıyorum...

Markadan değilde modelden gidilebilecek bir konu. Mesela Mondialin z-one-s 180 modelini uzun süre kullandım ve çok memnun kaldım.

Japona nazaran bir kalite farkı var ama değerlendirirken Japonların yarı fiyatına olduğunu göz ardı etmemek lazım.
    Öncelikle Benelli markası Çinlilere satıldı z one dan memnunlar genel olarak ama aklımı Çelen marka var onuda belirtmiştim yukarıda Haojue diye bir marka.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:04 ----------

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş yukarda yazmış değiştirsin artık bazı arkadaşlar şu çinli kötüdür kafasını .

dünyanın alayı çinde üretim yapıyor iphone,pionner,nike aklıma daha gelmeyen dünya devleri çinde üretim yapıyor..

çinlinin kendi malları içinde a kalite b kalite c kalite olanları var buda karşı tarafın isteğine kalmış bir mevzu..

Adam çine gidip kardeş ben motor istiyorum grenajları geri dönüşüm malzemesinden olsun lastikler naylon olsun motorda izalasyon falan olmasın , motor yeni nesilde olmasada olur ucuzu olsun nasıl olursa olsun derse çinli ona göre motor veriyor..

Amerikadada çin markaları satılıyor ordada amerikalı yerli üreticiler çine sipariş veriyorlar ama adamlar a kalite sipariş verdikleri için bütün malları kaliteli geliyor adamlara.. haliyle müşterilerde memnun kalıyor..

çindede artık dünyaya açılmış dev markalar var ximaomi, huawei, anker,lenovo, volvo da artık çin markası çinliler satın aldı motorsiklet alanındada cf moto,zongshen,lifan pek türkiyede bilinmesede loncin var bmw nin eskiden motor üreticisiydi ortaklarındandı f650gs motorlarını üretirdi hatta şu anda kendi modellerindede aynı motor var düz ayak aklıma gelenler bunlar..

kısaca kalitesiz çinli yok ne kadar para verirsen o oranda ürün alan alıcı var.. sorun çinlilerde değil onlara sipariş veren alıcılarda.. ne kadar köfte o kadar ekmek misali..

basit bir örnekle konuyu kapatıyım misal bir motor satılıyor aynı motor amerika pazarındada satılıyor bizim pazardada satılıyor amerikada ürünün geri dönüşleri mükemmel insanlar gayet memnun türkiyede çok kötü bir sürü olumsuz yorumlar misal diyelim vidası gevşedi orası düşdü burası arıza verdi falan filan..

dışdan bakdınmı ikiside görüntü olarak birebir aynı ama o adamların verdiği sipariş a kalite bizim sipariş c kalite ..

aslında çok çinden motor getirtenlerede yüklenmemek lazım motor kaliteli oldukça bu sefer fiyatlarıda piyasadaki japonlara yaklaşıyor o zaman bir cazibesi avantajı kalmıyor alıcı için almanın adam 3 kuruş 5 kuruş fazla verir japon alırım diyor..

bence firmaları yaptığı tek eksiklik kullanıcıların ilerde kendilerinin motoru kalitelileştirebilicek şekilde ithalat yapmıyorlar o kalitelileşitirlicek parçalarıda ayrı akseusar yada opsiyonel olarak internet sitelerinden satabilirler vatandaş parası oldukça alır yapar..
    sallıyorum izalasyon malzemeleri yada motora ekstra parçalar yada mevcut bazı parçaların daha kalitelileri..
    Teşekkürler hocam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Şimdi motosiklet cahillerine göre iyi Çinli diye bir şey yok. Bunların yorumlarını boşver. Sorunun cevabı da şu an için CFMoto. Bu firma diğerlerinden baya bir önde gidiyor. Çinliden sayarsan, bu seviyede bir de Benelli var. Bildiğimiz Çin motorları içerisinde ise bana göre en kalitelisi Lifan'dır. Bakınca Mondial gibi durur ama kullanırken bir sorun yaşamazsın. Sonra da RKS, Kuba gelir. Mondial'in ise bazı modelleri çok kötüdür, bazıları gerçekten iyidir. Aslında Çin motoru deyince özellikle yerli markalarda olaya model bazında bakmak gerekiyor çünkü bunlar birçok farklı marka ile iş yapıyorlar.

Motosikleti
    Artık Yok...
    bence açılması gereken konu ne tür çinli motorsikletler türkiyeye getirtilmeli olmalı. belki motorsiklet sektöründe lider bazı firmalara kullanıcıların beklentisi doğrultusunda yol gösterir.. en azından müşterinin beklentisini anlarlar.

carter17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çinliler gelmiş Beyler az sakin olun. Eskiden bende çinliydim, japon alınca neden sürekli çini kötülediklerini anladım.

Öncelikle algıda seçiciliğe gerek yok. Ben bir çok malzememi çinden alıyorum zaten aylık 100dolardan fazla aliexpresste alışverişim vardır. Fakat motosiklet konusunda yaşadım, gördüm.

Eski mesajlarıma bakabilirsiniz bende Mondial scooter vardı. Her usta neden çinliyi kötülüyor, sanki param varda ben almıyorum demiştim bu forumda. Sattım çin malı motosikletimi, sizin 2. elde ne kadar güvenilebilir dediğiniz ve gerçekten yüksek kmli 2008 model ybr aldım. şuan motosiklet 120.000 km'de ve motoruna anahtar değmedi, hala orijinal.

Ben yaşadım gördüm, ben motorumu 2.500TL'ye aldım. Aynı paraya çinlide alabiliyordum yüksek model düşük kmli. Sanki söylüyoruz da uygulamıyoruz. Uyguladığım şeyi söylüyorum.

Alırsın hocam çin malı motosikletini, kullanırsın, bakarsın götürür getirir. Ben 2 kişi son hızda uzun yola giderken yahu motor kendini kitler mi acaba diye düşünmek istemezsen, alırsın japonu geçersin. YBR ile 2 kişi yaptığım uzun yolun haddi hesabı yok, 1 kere öf demedi.

Yine param olsa gider 10 yaşındaki japonu alırım çinli alacağıma kimse kusura bakmasın.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Çinli değil getirten insanlar önemli ..

çinliye ne sipariş verirsen onu yollar deki ybr kalitesinde motor istiyorum sana o kalitede hatta ondan kaliteli istiyorum de ondan kaliteli yollar her şey paraya bakar..

eğer burdaki adam derse bana en ucuzundan yolla boşver kaliteyi sana ona göre yollar..

o ybr cbf dediğin motoru parçalayalım çoğu parçasının üretim yeri hatta %90 made in china çıkamssa bende bir şey bilmiyorum.

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çinli değil getirten insanlar önemli ..

çinliye ne sipariş verirsen onu yollar deki ybr kalitesinde motor istiyorum sana o kalitede hatta ondan kaliteli istiyorum de ondan kaliteli yollar her şey paraya bakar..

eğer burdaki adam derse bana en ucuzundan yolla boşver kaliteyi sana ona göre yollar..

o ybr cbf dediğin motoru parçalayalım çoğu parçasının üretim yeri hatta %90 made in china çıkamssa bende bir şey bilmiyorum.
    Hocam ısrarla algıda seçiciliğe devam ediyoruz. YBR CBF dediğim motoru çinde de üretiyor olabilirler. Benim dediğim şey farklı, olay çinde üretilip üretilmemesi değil, olay kalitesiz olması.

Adam kaliteli ürününü çinde üretebilir, buna lafım yok. Adam yazmış iphone çinde üretiliyor, e o zaman gidip çin malı telefon kullan sar değerini önemsemeden. Ürünün kalitesinin, üretildiği yerle ne alakası var.

Çinli olan(kalitesini ıspatlayamamış markalardan bahsediyorum) çinde üretilen kalitesi ıspatlanmış olanlarla kıyaslanamaz. Aynı şehirde üretilen malın fiyat farkından dahi anlamak lazım.

5000tl sıfır çin malı alacağına gidersin 3 yaşında çinde üretilen japon alırsın, hem 2. el piyasası hareketli hem de değer kaybetmiyor. Ayrıca üzme oranı çinliye göre daha az. sanki tüm japonlar sorunsuz diyorum.

Bu sözümü dinleyen kişi 1 yıl sonra bana teşekkür eder, tekrar ediyorum 0 çin malı alacağıma 2. el japon alırım. 2. el çin malı alanın zaten vay haline.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Getirin en kral japon makinalarını, 80-90km hızla ağaca sapladığımda kaç tanesi ayağa kalkıp hic birsey olmamış gibi devam edecek bakalım

Elbette genel olarak japonlar daha kaliteli ama, "Çin bu yiaa, kaldırın atın çöpe" kafasında cümleler kuran arkadaşlara, hayatında hiç anahtar tutmuş mu diye sormak lazım.

Bakarsan bağ, bakmazsan dağ...

Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Getirin en kral japon makinalarını, 80-90km hızla ağaca sapladığımda kaç tanesi ayağa kalkıp hic birsey olmamış gibi devam edecek bakalım

Elbette genel olarak japonlar daha kaliteli ama, "Çin bu yiaa, kaldırın atın çöpe" kafasında cümleler kuran arkadaşlara, hayatında hiç anahtar tutmuş mu diye sormak lazım.

Çinli mondial kullanırken elimden anahtar eksik olmuyordu, sayesinde usta olduk Zaten çin bu yiea, kaldırın atın çöpe diyen adam japon kullandığı için hayatında hiç anahtar tutmamış olabilir.

Edit: Yukarıda bahsettim ama eskiden ben de çinliler için önyargılı davranıyorlar diye düşünüyordum, taki 9 yaşında 100.000km'de olan japonu alana kadar.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı carter17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çinli mondial kullanırken elimden anahtar eksik olmuyordu, sayesinde usta olduk Zaten çin bu yiea, kaldırın atın çöpe diyen adam japon kullandığı için hayatında hiç anahtar tutmamış olabilir.

Edit: Yukarıda bahsettim ama eskiden ben de çinliler için önyargılı davranıyorlar diye düşünüyordum, taki 9 yaşında 100.000km'de olan japonu alana kadar.

https://i.hizliresim.com/8N70Od.jpg
    Valla hocam zaten çinli japondan iyi gibi bi iddia söz konusu olamaz orada problem yok.
    Ama öyle bahsedildiği kadar vay anam babam bi rezilliği yok.
    Ne kadar ekmek o kadar köfte sonuçta illaki eksisi olacak.
    Hem kaliteli olsun, hem ariza vermesin, hem bakım istemesin, e bide ucuz olsun.
    Yanına da beşamel sos, birazda köri alayım

Ben sadece işe güce gidip gelmek için 4.500 liraya aldığım xtreme ile arazide sayısız yan yattım, 3 defa ağaca "gerçekten sesi yerinde" kafadan çarptım, 1 defa hatalı U dönüşü yapan bir sığıra sol ön tekerden kaputu çökertecek kadar sağlam vurdum.
    Bu bahsettiğim motorun "Şuan bile" hava filtresi yağ filtresi dahil Stock

Bak daha ciddiye alıp hava filtresini bile degiştirmedigim bu motoru halen aktif kullanıp pata küte taş toprak çukur kasis gram gözümü kırpmadan kullanıyorum

Allah aşkına ben bu motoru 4.500 liraya aldım, bu paraya bu kadar eziyeti hangi motor çeker
    bursalıali ve cenkito bunu beğendiler.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı carter17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ısrarla algıda seçiciliğe devam ediyoruz. YBR CBF dediğim motoru çinde de üretiyor olabilirler. Benim dediğim şey farklı, olay çinde üretilip üretilmemesi değil, olay kalitesiz olması.

Adam kaliteli ürününü çinde üretebilir, buna lafım yok. Adam yazmış iphone çinde üretiliyor, e o zaman gidip çin malı telefon kullan sar değerini önemsemeden. Ürünün kalitesinin, üretildiği yerle ne alakası var.

Çinli olan(kalitesini ıspatlayamamış markalardan bahsediyorum) çinde üretilen kalitesi ıspatlanmış olanlarla kıyaslanamaz. Aynı şehirde üretilen malın fiyat farkından dahi anlamak lazım.

5000tl sıfır çin malı alacağına gidersin 3 yaşında çinde üretilen japon alırsın, hem 2. el piyasası hareketli hem de değer kaybetmiyor. Ayrıca üzme oranı çinliye göre daha az. sanki tüm japonlar sorunsuz diyorum.

Bu sözümü dinleyen kişi 1 yıl sonra bana teşekkür eder, tekrar ediyorum 0 çin malı alacağıma 2. el japon alırım. 2. el çin malı alanın zaten vay haline.
    aynı şeylerden bahsediyoruz farklı yollardan farklı açılardan bakıyoruz olaya ama özü aynı..

gerçek bir örnekle anlatıyım misal zamanında dorado corvus diye bir motor vardı yıllar yıllar önce.
    manuel görünümlü otomatik bir scooterdı.. ben çok beğeniyordum tarzını falan bir nevi bugünkü otomatik nc lerin atası gibiydi.. manuel vitesli motor görünümde otomatik vitesli motordu.. müzik sistemi falan vardı üstünde..

bu motor cf moto nun ürettiği orjinal adı v3 yada v5 idi öyle bir motordu.. amerikadada satılan bir motordu sapero adıyla galiba çok yıllar oldu satılıyordu..

neyse kısa kısa geçiyorum amerikadaki forumlara girdiğinde o zamanlar millet motor hakkında bir sürü methiyeler diziyor ne kadar iyi sorunsuz olduğunu falan yazıyordu bizim forumlarda ise devamlı dert yananan sorun çeken problem yaşayan insanlar vardı..

marka aynı fabrika aynı motor aynı .. nasıl oluyorda amerikalı çok memnun iken türkiyedeki insan çok sıkıntı problem çekiyor.. aynı yere geliyoruz sen fabrikaya nasıl sipariş verirsen o kalitede mal üretir. amerikadaki saperolar michellin lastikle geliyordu üstünde öyle hatırlıyorum yani parayı verirsen çinli michelline kadar takıp yolluyor.. kalite farkını anla diye diyorum..

a şirketinin a modelini x şirketi bana bin liralıl malzemeyle üret der y şirketide bana 5 bin liralık malzemeyle üret der.. bin liralık üretilen a modeli 1 yılda 50 defa arıza sorun çıkartırken 5 bin liraya alınan aynı a modeli 10 sene belki motoruna bile anahtar değmeden gider..

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Volvo.

Motosikleti
    honda nc 700x
    Kalite konusunda şöyle bir sıralama yapabiliriz ;
    Benelli
    Cf Moto
    Haojue
    Jinase
    Tabi bu çin işi biraz şans işi.

tokhanoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bende gayet iyi bakmama rağmen 350 lira masraf çıkardı uğraşmam da cabası.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Yedek parca olarak benim bildiğim çinli mondial
    Garantisi yada servisi dersen onlar 0 yada sifira yakin

Alıntı tokhanoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende Kral var şuan çok iyi bakmama rağmen beyni yandı 350 lira masraf kendim taktım söktüm ondan ağzım yandı bir kere ama bütçe maalesef uymuyor cbf ler 30K kilometre en az ve bütçe üstte off?
    Geçen yıl aldım motoru, önümüzdeki yıl 50000 km bin'e dayanır.
    İnsallah güzel bir motor alıp kullanırsınız sizde.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı MUSTAFA KIR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen yıl aldım motoru, önümüzdeki yıl 50000 km bin'e dayanır.
    İnsallah güzel bir motor alıp kullanırsınız sizde.
    Ne aldınız? Kral mı?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)