Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sahibinden'de satılık CBR250R (DİKKAT !)

Motovento
    REKLAM ALANI
    YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Sevgili Tuncel Bey olaya çok farklı bir açıdan yaklaşmak istiyorum. Motor ağır kazalıydı ve bunu bilmeyerek aldınız doğru mu? Peki kullandığınız dönemde hiç motorun kazalı olduğundan şüphelendiniz mi? Sizi kuşkuya düşürecek bir titreşim ya da abartı yakıt sarfiyatı veya bir dengesizlik sezinlediniz mi? Şuraya varmak istiyorum, bu honda motoru ağır kazadan toplanıp 30-40 bin km ler görüp, belki zorlanıp hor kullanılıp genede binilecek bir motor mu? Yani satıcı dürüstçe kazalı olduğunu söylese ona göre düşük bir fiyatla satsa alınır mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HERO HUNK 150
    Yahu adam bildiği bir konuda bilgi veriyor, kendi öyle birşey yapan birisi niye foruma yazsın ki, atar konusu sorulan soru itham manasında olursa kim olsa sinirlenir,birde yazılan yazıyı çok düşünüp editör şeklinde düzenleyip hangimiz atıyor mesajı,eğitimli olsak da edebiyatçı değiliz ya birde adam mühendisim der yani zaten sayısalcı durum belli bence bu gibi lüzumlu bir konuları saptırmayınki insanlar bilgilendirsin,yoksa bir arkadaşımız gidip böyle bir makinayı alır uğraşır durur arkadaş emek harcayıp konu açmış teşekkür ederiz,diğer arkadaşlarda sizde biraz daha sakin değerlendirin konuları düşünün sinirle yazmayınsakinlerin öyle yazın fazla uzatmayın tatlıya bağlayın hayat kısa değmez böyle şeylere
    tuncel_85 ve fatih.met bunu beğendiler.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı spil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu adam bildiği bir konuda bilgi veriyor, kendi öyle birşey yapan birisi niye foruma yazsın ki, atar konusu sorulan soru itham manasında olursa kim olsa sinirlenir,birde yazılan yazıyı çok düşünüp editör şeklinde düzenleyip hangimiz atıyor mesajı,eğitimli olsak da edebiyatçı değiliz ya birde adam mühendisim der yani zaten sayısalcı durum belli bence bu gibi lüzumlu bir konuları saptırmayınki insanlar bilgilendirsin,yoksa bir arkadaşımız gidip böyle bir makinayı alır uğraşır durur arkadaş emek harcayıp konu açmış teşekkür ederiz,diğer arkadaşlarda sizde biraz daha sakin değerlendirin konuları düşünün sinirle yazmayınsakinlerin öyle yazın fazla uzatmayın tatlıya bağlayın hayat kısa değmez böyle şeylere
    İlk sorulan soruya öyle saçma bir cevap verince öyle bir izlenim oluştu. Yoksa ben de ilk mesajında öyle yazdım. Yanlış anlaşılma olmuş gibi ama bu sefer de verdiğin cevap saçma dedim.

Yahu bende diyorum bir şey eksik hayatımda. Meğer beyinsizmişim. Teşekkür ederim konuyu açan arkadaşım. Aydınlandım. Ya da siz nasıl diyor, I’m illuminated. Thanks man.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Cbr250r--> Yamaha Yzf R25-->Honda CBR600f4i
    Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk sorulan soruya öyle saçma bir cevap verince öyle bir izlenim oluştu. Yoksa ben de ilk mesajında öyle yazdım. Yanlış anlaşılma olmuş gibi ama bu sefer de verdiğin cevap saçma dedim.

Yahu bende diyorum bir şey eksik hayatımda. Meğer beyinsizmişim. Teşekkür ederim konuyu açan arkadaşım. Aydınlandım. Ya da siz nasıl diyor, I’m illuminated. Thanks man.
    Aydınlattığıma sevindim. Yazmıcam demiştim ama anladım ki minnacık beynini birazda olsun genişletmek istedim. Ama keşke translate'den bakmadan, cümle kurup ilgili mesajıma cevap verseydin.. O kapasite malesef ki sende yok.

İf you dont have brain then you should not answer me . You can answer me from this platform but can't do real life because you dont have enought capasity. Now Did you understand? I don't think so Thanks lol

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:26 ----------

Alıntı spil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim güzel düşüncen için arkadaşım

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:27 ----------

Alıntı YAHYaONUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Tuncel Bey olaya çok farklı bir açıdan yaklaşmak istiyorum. Motor ağır kazalıydı ve bunu bilmeyerek aldınız doğru mu? Peki kullandığınız dönemde hiç motorun kazalı olduğundan şüphelendiniz mi? Sizi kuşkuya düşürecek bir titreşim ya da abartı yakıt sarfiyatı veya bir dengesizlik sezinlediniz mi? Şuraya varmak istiyorum, bu honda motoru ağır kazadan toplanıp 30-40 bin km ler görüp, belki zorlanıp hor kullanılıp genede binilecek bir motor mu? Yani satıcı dürüstçe kazalı olduğunu söylese ona göre düşük bir fiyatla satsa alınır mı?
    Merhaba,

Önceki mesajlarımda belirttiğim gibi motor bana ait değildi. Benim kendi motorum 6.000km'de idi. Arkadaşımın motoru ise dediğim gibi km'si düşürülmüştü. Bindiğimizde aradaki serilik farklını bile çok net anlıyorduk. Ama bu sadece km ile ilişkilendirilemez. Eğer alacağınız motor orjinal parçaları ile serviste toplanmışssa hasar kaydıda yoksa alınabilir. (Tabi şasede işlem yoksa.)

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:31 ----------

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısın ama adam susturmak için de ki "ben üç kağıtçılık yaptım var mı itirazın? şimdi ise iyi bir iş yapıyorum, zamanında dolandırdım diye şimdi bir dolandırıcılığı engellemek hakkım değil mi?" de çık işin içinden. yanlış anlama dolandırıcılık yaptın demiyorum, var gel "yaptım" de boş ver.

ama suç sende, sanki bilmiyorsun bizim memlekette insanı seven yaranıyor nankörlere iyilik yapmak aslında iyilik sayılmaz. doğanın kanunu budur akıllılar salakları kandırır.

doğanın kanununu bozuyorsun

hayır öyle bir toplum ki adama iyilik yapıyorsun ve hiç hatırında sayılmıyor. ben nelere şahid oldum ne olaylar karşısında hayretlere düştüm.

Aslında dediğin çok doğru. Bu insanlar desteğe köstek olan insanlar. Hiç mesaj yazmayacaktım fakat yazmadıkça böyle olmaya devam edicekler. En azından bir ihtimal bunu gözlerine sokarsak düzelebilirler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:33 ----------

Alıntı scorpions_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tuncel bey içinizden, kalbinizden, ağzınızdan kötülük akitiyorsunuz bu nedir?
    İnsanların sarularina tahammülünüz yoksa açmayın konu, çok dusunceliyseniz neredeyse ilan oradan şikayette bulunun.
    İyilik yapmaya çalıştığınız belli ancak insanlara beyinsiz demek nedir?
    Biraz hoşgörü saygı lütfen ayıp.
    Ah çok mu hakaret ettim? ağzımdan kötülük mü akıttım ? Nerden biliyorsun ilgili platformdan şikayette bulunmadığımı ? Burdan daha fazla insana ulaşmaya çalıştım. Bana burda giriş seviyesinde türkçeniz var diyen , kapasiteniz yok diye en başta kendileri diyen, adam gibi yazsaydın diye nitelendiren ( Yaşımı mesleğimi bilmeden bunu yapan !) üstelik paylaştığım konuda hiç bir art nihetimin olmadığı halde bunları ısrarlar vurgulayan insanlara bunu demiyorsanız bu ayıp size ait.

Malesef burda bana kötü yorum yapanları tek bir cümle ile Cem Yılmaz'dan bir replik paylaşıcam. Bilgisi yok fikri var.

Bu arada saatler sonra iyilik yapmaya çalıştığımı anladığınız için de ayrıca teşekkür ederim. Keşke arkadaşlarda kendilerini çok yormadan, muhalefet olmadan bana mantıklı sorular sorup, nitelendirmeden, suçlar gibi yazmadan yorumlarını paylaşssalardı, bu kadar bu konu uzamazdı. Ama karşımdaki insanların gerçekten benim kapasitemde olmadığına eminim. Her neyse sağlıcakla kalın..

Adamın birisi cenetti hak etmiş orda ki görevli melege demiş ki ben cehennemi de çok merak ediyorum nasıl bir yer acaba demiş.

İyi demiş gel baş zebaniye gidelim izin verirse seni bir gezdirsinler neyse gitmişler izin istemişler o da izin vermiş yanlarına bir de zebani vermişler geziyorlar, bir yere gelmişler milletlerine göre ayırmışlar alman ,fransız, derin çukurlar kazılmış altında ateş yanıyor çukurların başına zebani zebanin elinde tokmak çukrudan çıkmaya çalışan olursa kafasına vurup düşürüyor, sonra türk çukuruna gelmişler başında zebani mebani yok adam şaşırmış neden bu çukurun başında zebani yok kaçmıyormu bunlar , orada ki zebani demiş ki türk çukurunun başına zebani koymaya gerek yok içlerinden birisi çıkıp kaçmaya kalkarsa içerdekiler onu yukarı çıkmadan ayaklarından çekip içeri çekiyor bir birlerine haset demişler..

Kısa yı anlattık hiseyi de anlatmaz isek kuru lakırtı olur

Elaman diyor ki motor benim değil nerden bilsin satılırken kazalı dedi mi demedi mi?
    Adamın ingilizcesini yerden yere vurmuşsunuz hepiniz da sanki Ingılız kraliyet ailesinden siniz cem yılmazın değil gibi shall ler shall ı cant lar, bu neya , yabancı geldimi ne diyor çultan amet , rahat olun , zarfa bakmayın mazrufa bakın, İngilizce olarak yazdıgı şey de gayet net anlaşılıyor, tabi bazı ingiliz asil zadelerini bizim dili bozuyor diye (kont ve düşes leri rahatsız etmiş olabilir) ne gerek var..

İkincisi Hz. Isanın içinizde ki en günahsız ilk taşı atsın muhabbeti aklıma geliyor bu güne kadar hanginiz formda topluma yararlı paylaşım yaptınız elaman iyisi ile kötüsü ile yapmış , ama elamanı yargılıyorsunuz , sen çok düzgünmüsün diye, peki siz çok düzgünmüsünüz ? Bir daha birisi yazar mı böyle bir şey , ahlak abideleri oldukdan sonra...

Vel halasılı kelam kuru lakırdı yapmanın alemi yok faydalı bir şey biliyorsanız söylersiniz ibret alırız ,bilmiyorsanız da susun adam zanedelim ...
    tuncel_85 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamın birisi cenetti hak etmiş orda ki görevli melege demiş ki ben cehennemi de çok merak ediyorum nasıl bir yer acaba demiş.

İyi demiş gel baş zebaniye gidelim izin verirse seni bir gezdirsinler neyse gitmişler izin istemişler o da izin vermiş yanlarına bir de zebani vermişler geziyorlar, bir yere gelmişler milletlerine göre ayırmışlar alman ,fransız, derin çukurlar kazılmış altında ateş yanıyor çukurların başına zebani zebanin elinde tokmak çukrudan çıkmaya çalışan olursa kafasına vurup düşürüyor, sonra türk çukuruna gelmişler başında zebani mebani yok adam şaşırmış neden bu çukurun başında zebani yok kaçmıyormu bunlar , orada ki zebani demiş ki türk çukurunun başına zebani koymaya gerek yok içlerinden birisi çıkıp kaçmaya kalkarsa içerdekiler onu yukarı çıkmadan ayaklarından çekip içeri çekiyor bir birlerine haset demişler..

Kısa yı anlattık hiseyi de anlatmaz isek kuru lakırtı olur

Elaman diyor ki motor benim değil nerden bilsin satılırken kazalı dedi mi demedi mi?
    Adamın ingilizcesini yerden yere vurmuşsunuz hepiniz da sanki Ingılız kraliyet ailesinden siniz cem yılmazın değil gibi shall ler shall ı cant lar, bu neya , yabancı geldimi ne diyor çultan amet , rahat olun , zarfa bakmayın mazrufa bakın, İngilizce olarak yazdıgı şey de gayet net anlaşılıyor, tabi bazı ingiliz asil zadelerini bizim dili bozuyor diye (kont ve düşes leri rahatsız etmiş olabilir) ne gerek var..

İkincisi Hz. Isanın içinizde ki en günahsız ilk taşı atsın muhabbeti aklıma geliyor bu güne kadar hanginiz formda topluma yararlı paylaşım yaptınız elaman iyisi ile kötüsü ile yapmış , ama elamanı yargılıyorsunuz , sen çok düzgünmüsün diye, peki siz çok düzgünmüsünüz ? Bir daha birisi yazar mı böyle bir şey , ahlak abideleri oldukdan sonra...

Vel halasılı kelam kuru lakırdı yapmanın alemi yok faydalı bir şey biliyorsanız söylersiniz ibret alırız ,bilmiyorsanız da susun adam zanedelim ...
    Yazdığını kelimesi kelimesine kadar okudum. Dün bütün gün iş yerinde düşündüm. Kendi mesajımı şikayet edip Moderatör arkadaşlara yazdım kapatın konuyu diye. Çünkü baktım ki ne kadar yazsam da anlatamıyorum. Önceki mesajlarda dediğim gibi ben senelerdir bu forumu ve diğer forumları takip ediyorum. Ama çoğu forumda olduğu gibi sadece yazmak için yazan çok kişi var. En büyük eksiklik bu. Özellikle bizim Türk formlarımızda daha çok var. Yabancı forumlara girip bakıyorum. Adamlar birbirine daha fazla destek oluyor. Burdaki gibi sen şöyle yazdın Türkçen giriş seviyesinde demiyor.Burda ise birisi faydalı bir şey yapmaya çalışınca, noktası virgülüne kadar karışıyorlar. Sanıyorum özgüven eksikliğinden kaynaklanıyor. Gerçek hayatta hiç birşey başaramayıp, burda insanları gömme arzusu. Neyse sonunda biri gelip güzel bir şekilde yazdı. Teşekkür ederim arkadaşım.

Motosikleti
    Hero karizma r
    Uyarin icin tesekkurler arkadasim.(Bu cumleyi kurmak cok zormus yazilanlardan bunu anladim...Cok sıkıntılı bireylerimiz var...)
    tuncel_85, fatih.met ve maktama bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı Turkzade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uyarin icin tesekkurler arkadasim.(Bu cumleyi kurmak cok zormus yazilanlardan bunu anladim...Cok sıkıntılı bireylerimiz var...)
    Ben teşekkür ederim arkadaşım Hem bunu yazmayıp hemde öfke kontrol kursları var diye beni eleştirdiler. Gerçekten sıkıntılı bireylerimiz var..

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Sen kalkıp millete beyinsiz de sonra sıkıntılı bireyler var hadi oradan.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Sen kalkıp millete beyinsiz de sonra sıkıntılı bireyler var hadi oradan.
    Ha ha ha Geriye dönüp bakar mısın? ''Biraz düşün beynin kalori yaksın diyenler'' kimlerdi ? Boş muhabbete yazıyorsun hala. Hadi oradan derken ? Sen benim konuma yazıyorsun. Hadi oradan diyorsun? Arkadaşım hem yazılanları dikkatli okumuyorsun. Sonra sen beyinsiz dedin diyorsun. İlk başta ben başlatmadım ki sen niye tavuk gibi kabarıyorsun? Üstüne hala teşekkür etme nezakatini gösteremiyorsun. Çünkü eksiksin. Baştan sona savunduğun kişilerde, sende eksiksiniz. Sana hadi ordan..

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Şaka gibi ya bu forumdakiler cidden. Adam konu açıyor belki birine faydam olur doye yazıyor insanlar ne diyor. İlk başta yazmış zaten hafif hasarlı sattım yani sattığı halinde birkaç hasar varmış bunu anlayabildiniz mi?

Post kasmak mı denir her şeye muhalefet olmak açık aramak mı denir afedersiniz ama bu il-erizekalılar yüzünden insanın foruma giresi gelmiyor.

Boş yere adamı da sinirlendirmişsiniz, milleti sağı solu eleştirmeye her oka muhalefe olmaya yemin etmiş adamlar.
    tuncel_85 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı tuncel_85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ha ha ha Geriye dönüp bakar mısın? ''Biraz düşün beynin kalori yaksın diyenler'' kimlerdi ? Boş muhabbete yazıyorsun hala. Hadi oradan derken ? Sen benim konuma yazıyorsun. Hadi oradan diyorsun? Arkadaşım hem yazılanları dikkatli okumuyorsun. Sonra sen beyinsiz dedin diyorsun. İlk başta ben başlatmadım ki sen niye tavuk gibi kabarıyorsun? Üstüne hala teşekkür etme nezakatini gösteremiyorsun. Çünkü eksiksin. Baştan sona savunduğun kişilerde, sende eksiksiniz. Sana hadi ordan..
    Arkadaşın sen kimsin ki bana eksik diyorsun?
    Konuyu baştan bu yana takip ettim, gördüğüm sürekli atarlisin.
    İnsanlar soru soracak bunda ne var, daha ilk msj da iyi okuyun yazdın cvp olarak, ki sonra ki cevabında satarken söylediğinizi yazdın, benim merak ettiğim oydu açıkçası ama her ne olursan ol insan ol.
    Biz eksik sen mükemmelsin zaten başkada mükemmel yok. Pes diyorum sensin mühendis bey full beyin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Teşekkür ederim arkadaşım. Hala sabırla insancıklara cevap veriyorum ama konuları baştan beri okumadan ilk benim hakaret ettiğimi düşünüyorlar.

-Ne iyi nihetinden bahsediyorsun dediler. hasbelkader bilgisayar kullanabilen, entry level ingilizce yazabilen birisinden bahsediyoruz. adama bu detayları yeni sahibine söylediniz mi diye sorunca 4-5 mesaja rağmen gene durumunu açıklayamıyor insanlara saldırıyor. tam olarak mini türkiye işte. Dediler ! (Siyasete çekmek nedir onu anlamadım.)

-Öfke kontrolü kursları var.

İki ayda adamı pelte, jöle kıvamına, devamlı şu şekilde gezen hale getirebiliyorlar.
    Tavsiye ederim. Dediler. !

-Kısaca;
    Sadece durup biraz düşüneceksin.
    Beynin bir kaç kalori yakacak o kadar. Dediler . !

Ama ben beyinsizsiniz. Demekki sizde böyle insanları dolandırıyorsunuz diyince hepsi tavuk gibi kabardı. Afedersiniz ama muhalefet olan arkadaşlar cidden beyinsizsiniz . Hayatımda bu kadar saçma yorum yapan insan topluluğu görmedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:20 ----------

Arkadaşın sen kimsin ki bana eksik diyorsun?
    Konuyu baştan bu yana takip ettim, gördüğüm sürekli atarlisin.
    İnsanlar soru soracak bunda ne var, daha ilk msj da iyi okuyun yazdın cvp olarak, ki sonra ki cevabında satarken söylediğinizi yazdın, benim merak ettiğim oydu açıkçası ama her ne olursan ol insan ol.
    Biz eksik sen mükemmelsin zaten başkada mükemmel yok. Pes diyorum sensin mühendis bey full beyin.
    Arkadaşım ben senin beyinsiz olduğunu , eksik olduğunu insanlara beyinsiz diyorsun diye bana dediğinde anladım zaten. Bir öncekinde yazdığım gibi ilk bana hakaret ettiler.İnsanlar soru soracak evet. Ama karakterime hakaret ederek değil. Beğenmiyorsan git bakma bilgilendirme konularına. Ben meraklı değilim sana cevap yazmaya.

Motosikleti
    Teşekkür ederim arkadaşım. Hala sabırla insancıklara cevap veriyorum ama konuları baştan beri okumadan ilk benim hakaret ettiğimi düşünüyorlar.

-Ne iyi nihetinden bahsediyorsun dediler. hasbelkader bilgisayar kullanabilen, entry level ingilizce yazabilen birisinden bahsediyoruz. adama bu detayları yeni sahibine söylediniz mi diye sorunca 4-5 mesaja rağmen gene durumunu açıklayamıyor insanlara saldırıyor. tam olarak mini türkiye işte. Dediler ! (Siyasete çekmek nedir onu anlamadım.)

-Öfke kontrolü kursları var.

İki ayda adamı pelte, jöle kıvamına, devamlı şu şekilde gezen hale getirebiliyorlar.
    Tavsiye ederim. Dediler. !

-Kısaca;
    Sadece durup biraz düşüneceksin.
    Beynin bir kaç kalori yakacak o kadar. Dediler . !

Ama ben beyinsizsiniz. Demekki sizde böyle insanları dolandırıyorsunuz diyince hepsi tavuk gibi kabardı. Afedersiniz ama muhalefet olan arkadaşlar cidden beyinsizsiniz . Hayatımda bu kadar saçma yorum yapan insan topluluğu görmedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:20 ----------

Arkadaşım ben senin beyinsiz olduğunu , eksik olduğunu insanlara beyinsiz diyorsun diye bana dediğinde anladım zaten. Bir öncekinde yazdığım gibi ilk bana hakaret ettiler.İnsanlar soru soracak evet. Ama karakterime hakaret ederek değil. Beğenmiyorsan git bakma bilgilendirme konularına. Ben meraklı değilim sana cevap yazmaya.
    Ne demek bakma sen mi karar vereceksin?
    Demin dedim yine diyorum beyinsiz deyip durma tanımadığın insanlara insan ol adam ol.
    Meraklı değilsin ama mübarek işi gücü bırakmış laf yetistiriyorsun yazma o zaman cevap.
    Ne yiyip ne içiyorsunuz anlamadım ki full beyinli mühendis arkadaşım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ne demek bakma sen mi karar vereceksin?
    Demin dedim yine diyorum beyinsiz deyip durma tanımadığın insanlara insan ol adam ol.
    Meraklı değilsin ama mübarek işi gücü bırakmış laf yetistiriyorsun yazma o zaman cevap.
    Ne yiyip ne içiyorsunuz anlamadım ki full beyinli mühendis arkadaşım.

Siz beni tanıyormusunuzda ilk hakaret etmeyi siz başlattınız? Ben yazmıcam dediğimde siz durdunuz mu ? Ben adam olmasam bu konuyu bile açmazdım. Adam olmasam sizin yaptığınız gibi desteğe köstek olup birde üste eleştirirdim. Karaktersizsiniz. Beynini düzgün kullanabilmen için birşeye ihtiyacın yok. Ama pardon zaten o sende yok.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yahu beyinsiz olduğumu bana söyleyip beni aydınlattığı için teşekkür ettim. Halen aynı tas aynı hamam devam Ben anlamadım ki. Soru soruyoruz kızıyor. Teşekkür ediyoruz yine kızıyor.

Daha önce yukarıda da yazdım ama tekrar yazayım. Forumda sana sorulan bir soruya “Okumadın mı yazdığımı” diye cevap veriyorsan ve “yazdığım” dediğin kısımdan Türkçe olarak söylemek istediğin şey anlaşılmıyorsa, bu senin böyle bir cevap vermiş olmanı saçma bir hale sokar ki Türkçeyi doğru kullanamadığın anlamına gelir bu. Sen böyle davranınca çok doğal olarak bir iyi niyet şüphesi oluşur keza örneklerini daha önce de gördü bu forum. Hani duyar kasmaya, post kasmaya diyenler olmuş. Sütten ağzı yananlar diyelim biz ona. Daha önce de benzer bir konu açıldı ve olay çok başka çıktı. Hatırlayanlar olacaktır. O zaman bu çene yapan arkadaşların işine yarayacak bir post açayım ve sırf onların iyiliğini düşündüm diye asıl olaydan sonra hepsine söveyim. Paylaşımın takdir edilesi bir şey olması üslup ve anlatımın da öyle olacağı anlamına gelmez, gelmemeli. “Hayvan” kelimesini öyle bir söylersin ki, iltifat olur; öyle bir söylersin ki, hakaret olur.

İngilizce konusuna gelince, yazdıklarınıza laf eden ben değildim. Keza itham ettiğiniz gibi google translate de kullanma ihtiyacım yok çok şükür. Gramer takıntılı biri de değilim. Dil dediğin anlaşmak için kullanılır. O konuda size katılıyorum.

Hakaret ederken “Benim konuma yazan sensin” diye bir bahane kullanmanız ciddi manada saçma. Madem öyle diyorsunuz alın bir gold paket üyelik, parası neyse verin. Sizin konularınıza cevap yazacak kişileri siz seçin.

Benim bu konuya son mesajımdır. Gerçekten kastettiğiniz gibi normal ve problemleri olmayan biri iseniz, yeterince açıkladığımı düşünüyorum çünkü kendimi. Bunların dışında hakaret ettiysem veya Türkçe seviyenize söylediğim şeyi hakaret olarak algıladıysanız özür dilerim. Zira mühendis olduğunu söyleyen biri aceleden öyle yazmadıysa veya fark etmediyse bu anlam boşluğunu, vay halimize.
    twisten ve emremm bunu beğendiler.

Motosikleti
    Siz beni tanıyormusunuzda ilk hakaret etmeyi siz başlattınız? Ben yazmıcam dediğimde siz durdunuz mu ? Ben adam olmasam bu konuyu bile açmazdım. Adam olmasam sizin yaptığınız gibi desteğe köstek olup birde üste eleştirirdim. Karaktersizsiniz. Beynini düzgün kullanabilmen için birşeye ihtiyacın yok. Ama pardon zaten o sende yok.
    Tamam pes sensin.
    Gudbay baybay 😘

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu beyinsiz olduğumu bana söyleyip beni aydınlattığı için teşekkür ettim. Halen aynı tas aynı hamam devam Ben anlamadım ki. Soru soruyoruz kızıyor. Teşekkür ediyoruz yine kızıyor.

Daha önce yukarıda da yazdım ama tekrar yazayım. Forumda sana sorulan bir soruya “Okumadın mı yazdığımı” diye cevap veriyorsan ve “yazdığım” dediğin kısımdan Türkçe olarak söylemek istediğin şey anlaşılmıyorsa, bu senin böyle bir cevap vermiş olmanı saçma bir hale sokar ki Türkçeyi doğru kullanamadığın anlamına gelir bu. Sen böyle davranınca çok doğal olarak bir iyi niyet şüphesi oluşur keza örneklerini daha önce de gördü bu forum. Hani duyar kasmaya, post kasmaya diyenler olmuş. Sütten ağzı yananlar diyelim biz ona. Daha önce de benzer bir konu açıldı ve olay çok başka çıktı. Hatırlayanlar olacaktır. O zaman bu çene yapan arkadaşların işine yarayacak bir post açayım ve sırf onların iyiliğini düşündüm diye asıl olaydan sonra hepsine söveyim. Paylaşımın takdir edilesi bir şey olması üslup ve anlatımın da öyle olacağı anlamına gelmez, gelmemeli. “Hayvan” kelimesini öyle bir söylersin ki, iltifat olur; öyle bir söylersin ki, hakaret olur.

İngilizce konusuna gelince, yazdıklarınıza laf eden ben değildim. Keza itham ettiğiniz gibi google translate de kullanma ihtiyacım yok çok şükür. Gramer takıntılı biri de değilim. Dil dediğin anlaşmak için kullanılır. O konuda size katılıyorum.

Hakaret ederken “Benim konuma yazan sensin” diye bir bahane kullanmanız ciddi manada saçma. Madem öyle diyorsunuz alın bir gold paket üyelik, parası neyse verin. Sizin konularınıza cevap yazacak kişileri siz seçin.

Benim bu konuya son mesajımdır. Gerçekten kastettiğiniz gibi normal ve problemleri olmayan biri iseniz, yeterince açıkladığımı düşünüyorum çünkü kendimi. Bunların dışında hakaret ettiysem veya Türkçe seviyenize söylediğim şeyi hakaret olarak algıladıysanız özür dilerim. Zira mühendis olduğunu söyleyen biri aceleden öyle yazmadıysa veya fark etmediyse bu anlam boşluğunu, vay halimize.
    Gerçekten konudan faydalanmak isteyenler nasıl anladı peki yazdığımı ? Ben size ingilizce yazdım . Ama siz hala türkçe devam ediyorsunuz. Madem bu kadar iyisiniz gösterinde insanlar görsün. Yoksa eleştirmek boşuna oluyor. O kadar eleştiri yapacaksınız. Saçma sapan yazıyorsun diye en başta beni siz eleştiriceksiniz. Ama bu son mesajım yok vay halimize diyeceksiniz.

Hadi o zaman ben yine ingilizce devam ediyim. Madem okadar kötüyüm , kendi bilgi seviyenizi gösterinde görelim..

I wrote all of details yesterday but you wrote me this ''Ağır hasarlı motoru hafif hasarlı sattık demişsin. Eğer yanlış yazmadıysan ne iyi niyetinden bahsediyorsun onu anlamadım ben. Yanlış yazdıysan da alttaki cevabın yine saçma. '' You started discussion. Because of this message . I replied. You said me you have beginner turkish and english. and I wrote english. You again again wrote turkish. if you say idont know english.Then you must speak english . You must show us . Okey ? İf you don't know anything. Then shut up ! Also.. You are writing in all subjects. Why ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:56 ----------

Tamam pes sensin.
    Gudbay baybay ��
    Sana güle güle

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:57 ----------

Benim sürekli karakterime laf ediceksiniz en başta. Sonra motor benim olmadığı halde sırf bilgi verdiğim için yükleniceksiniz. Doğduğum, büyüdüğüm toprağın dilini bilmiyorsun diyeceksiniz. Sonra kalkıp eh benim son mesajım. Mühendis olduğun halde anlamıyorsan vah haline diyeceksiniz. Yahu senin benle bu forum dışında münakaşaya girmeye kapasiten bile yetmez. Al oyuncağını başka yerde oyna. İnsanların bilgi vermek için yazdığı yerleri kirletme. Sen beni geliştirebilcek bir insan değilsin ki seninle münakaşaya gireyim. Konuya yazmayın diyorum. Çünkü yararınız yok.
    Yahu kaç ülke gezdin? Kaç millet tanıdın? Bu ülkeden başka hiç bir yerde böyle insanların emeklerini hiçe sayan, alakasız konuşan, ergenliğini insanlara ego göstererek atmaya çalışan başka millet yok. Lütfen rica ediyorum köşenizde oynayın. Oynayın ki en azından çocuk olduğunuzu görmeyelim.

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    ahah hala İngilizce konuşmaya çalışıyorsunuz, azim var. Ama haklsınız, pratik yapmadan geliştirilemeyen bir dil. Ben hevesiniz kırmayayım.

YOU AGAIN AGAIN WROTE TURKISH

ahahHAHAHAHAHA

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı Jeeztro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahah hala İngilizce konuşmaya çalışıyorsunuz, azim var. Ama haklsınız, pratik yapmadan geliştirilemeyen bir dil. Ben hevesiniz kırmayayım.

YOU AGAIN AGAIN WROTE TURKISH

ahahHAHAHAHAHA
    Ah bende diyorum diğer beyinsiz nerede? Heves kırmalık bir durum yokki. Benim çalıştığım yer belli pozisyon belli. Ben Hadımköy'de Mercedeste çalışıyorum. Destek verdiğimiz kişiler hep yabancı. Yahu sormadan edemeyeceğim.Çok eleştirdiniz. Peki sizin mesleğiniz nedir? İnsan ingiltere kraliyet ailesinden geldiğinizi düşünmeden edemiyorda. Bak en azından ben düşünüyorum. Sende o beceride yok : )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)