Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Sahibinden'de satılık CBR250R (DİKKAT !)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Cbr250r--> Yamaha Yzf R25-->Honda CBR600f4i
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biliyor musunuz? Öfke kontrolü kursları var.

İki ayda adamı pelte, jöle kıvamına, devamlı şu şekilde gezen hale getirebiliyorlar.
    Tavsiye ederim.
    Neden bu kadar benim karakterime takıldınız? Hayatınızda kaç kez beni gördünüzde karakterime laf edebilme hakkını buluyorsunuz? Bende size kişisel gelişim kurslarını tavsiye ediyorum.

Sürekli Böyle değil de mantıklı gezebiliyorsunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:31 ----------

Biliyor musunuz? Öfke kontrolü kursları var.

İki ayda adamı pelte, jöle kıvamına, devamlı şu şekilde gezen hale getirebiliyorlar.
    Tavsiye ederim.
    --

Yanılmamışım. Harbiden yazdın ya. Helal olsun.
    Valla bu kadar saldırdığınıza göre başka birşey gelmiyor aklıma....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Gülmeyen devam edin. Hiç yüzünüz asılmasın. Ama gülerken niye özel mesajdan telefon numaramı istediniz, onu da açıklarsanız sevinirim.
    Hani işim gücüm var, çok zaman ayırabilme şansım yok, elimden geldiğince sizin de anlayacağınız şekilde basit bir dil ile konuyu açıklayacağım.

Olayın başlangıcına gelelim, saatlerimiz 09:29, muhtemelen sabah mahmurluğu, iş yerinde simit çay kombosu yaparken canınızı sıkan bir konuyu buraya aktarmaya geldiniz, önceliğiniz insanları uyarmak, yalan bir ilanın önüne geçmek. Buraya kadar sorun yok gayet iyi niyetli. Hatırlamak açısından mesajı tekrar alıntılıyorum. Alıntılarken, modifiye ediyorum ki görüntü kirliliği, anlam kargaşası olmasın diye, biraz kısaltıyorum ki bir sonraki cümlem anlamlı olsun.

Alıntı tuncel_85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

Aşağıda paylaşacağım linkteki motor yaklaşık 1 sene önce arkadaşımdayken 12.000km'de idi. Ve bizde sonradan öğrendiğimiz üzere bize geldiğinde 35.000km'den düşürülmüştü ve Ağır hasardan toplanmıştı. Arkadaşımında kazası üzerine hafif kazalı olarak sattık.
    Şimdi, motorun KM si düşürülmüş ve ağır hasardan toplanmış. Ne yazık ki siz bu bilgiyi sonradan öğrenmişsiniz. Daha sonrasında arkadaşınız hafif kazalı olarak satmış. Şu kelime çorbasından anladığım şey, motorla oynanmış, ağır hasarı öğrenilmiş ve siz bu motoru hafif kazalı olarak satmışsınız. Boldla yazdığım kısımda oynama yok, sizin kelimeleriniz. Empati yapabilseniz, ya da bu ülkenin dejenere olmuş, asimile edilmiş bir vatandaşı olmasınız, ve gerçekten objektif bakabilseniz siz de aynı şeyi anlarsınız. Ben ilk okuduğumda öyle anladım, zira aşağı mesajları okurken gözüm sizden bir düzeltme yazısı beklemekteydi. Diğer insanlar da çünkü bu soruyu sormuş.

Gelelim sıradaki mesaja.

Öncelikle yazımı okudunuz mu? Onu sorayım ben size ? ! Kazalı halde sattığımızı yazdım.....

Arkadaş size alıcıya bunu söylediniz mi diye sormuş. Sorulması gereken bir soru, ben de çok merak ettim, gene tekrarlıyorum, çünkü ilk mesajınız da eksiklikler var. Ve siz hala açıklayabilmeyi başaramadınız şu noktaya kadar. Sorulan soruyu da ünlemli, bol noktalı bir şekilde süslemişsiniz. Yazınızı okuduğu için soru soran birisine, siz soruyla cevap vermişsiniz. Tepkili olarak tabi.

İyi nihetimin hiç alakası olmayan farklı konulara çekilmesinden dolayı konuyu kapatmanızı rica ediyorum...
    Size soru soran arkadaş evet okudum demiş. Kendisi tabi gene size soru sormuş, piyasadaki motorların durumuyla ilgili. Burası da tepkili gerçi ama, siz başlattınız bu durumu. Normal. Hakedilmiş. Siz tabi bunun üzerine, benim şahsi görüşüm -tamamen bir tahmin- hatanızı anladınız, ama beyinler yıkandığı için, geçen yıl yaz aylarında yapılan nöbetler gereği artık bir özgüven gelmiş, uğraşamam diyerekten konunun kapatılması rica edilmiş. An itibariyle 3. mesajınızdasınız ve hala "EVET BEN SATTIĞIMIZ ADAMA KMSİ ÖNCEDEN DÜŞÜRÜLDÜ VE MOTORUN AĞIR HASARLI OLDUĞUNU SÖYLEDİM" diyemediniz. Diğer okuyanlar tabi iyice merak ediyor.

Asıl gelelim, peek yaptığınız noktaya. En son mesajınızda ve bana özel mesaj ile ilettiğiniz garip mesajınızda yazılım mühendisi olduğunuzu belirtmişsiniz. Çanakkale Üniversitesindeki eğitiminiz sonrası böyle bir başarı elde etmişsiniz. Ben de emin olun çok istedim yazılım mühendisliğini fakat finans alanında takıldım kaldım. Fakat yazılım mühendisi bir insanın bu kadar dil bilgisi hataları ile dolu Türkçe mesajlar atmasını algılayamıyorum. Neyse, gelelim asıl bombaya.

When My friend bought Cbr250r . we known that ıt had a bad accident by old owner and wrong counter. We said this details . So When ı saw this motocycle in sahibinden. I shocked . You know. I just wanted to warn. Buy You didnt understand.

Belki böyle anlarsın. Gerçi konuyu okumadan yorum yapıp anlamamanıza şaşırmamalı... Kolay gelsin..
    Hani İngilizce yazılan kısmı düzelteyim diyorum olmuyor. When my friend bought cbr250r NOKTA we KNOWN that IT had a bad
    Cidden uğraşılmaz gerçi de, emin olun, İngilizceniz epey epey kötü. Counter kelimesi zaten sözlükten birebir çevrilmiş. Niye iki kelimede bir nokta koyduğunuzu anlayamadım. İngilizcede "küçük" "ı" diye bir harf yok, noktalı bir şekilde "i" olarak yazılır. Known diyecekseniz Have falan demeniz lazım, bad accident epey 6.-7. sınıf seviyesinde. We said this details diye bir şey hiç yok zaten. Motocycle da hatalı. in sahibinden diye bir şey yok. I shocked hiç yok. You know ne ya ? Yazılı İngilizcede kullanılması ayrı efsane. I just wanted to warn WHAT ? Buy ? you didn't understand ?

Efsane gerçekten.

Bir sonraki mesajda da bir yarım yamalak bir anlatım var. Kazayı biliyor demişsiniz ama motorda iki kaza olduğunu ilk mesajınızda söylediniz, hangi kazayı biliyor mesela ?

Epey zamanımı aldı, ama zaten müşteriye gergindim iyi geldi.

Teşekkürler.
    emremm ve khaledome bunu beğendiler.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Kısaca;
    Sadece durup biraz düşüneceksin.
    Beynin bir kaç kalori yakacak o kadar.

İlk mesajına şu cümleyi;
    Sattığımız kişi KM'nin düşürüldüğünü ve kazayıda bilerek aldı.
    yazsaydın, konu bu kadar uzamayacaktı.
    2.-3. mesaj da bile yazabilirdin.
    ---
    @Jeeztro, sabrına hayran oldum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı Jeeztro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gülmeyen devam edin. Hiç yüzünüz asılmasın. Ama gülerken niye özel mesajdan telefon numaramı istediniz, onu da açıklarsanız sevinirim.
    Hani işim gücüm var, çok zaman ayırabilme şansım yok, elimden geldiğince sizin de anlayacağınız şekilde basit bir dil ile konuyu açıklayacağım.

Olayın başlangıcına gelelim, saatlerimiz 09:29, muhtemelen sabah mahmurluğu, iş yerinde simit çay kombosu yaparken canınızı sıkan bir konuyu buraya aktarmaya geldiniz, önceliğiniz insanları uyarmak, yalan bir ilanın önüne geçmek. Buraya kadar sorun yok gayet iyi niyetli. Hatırlamak açısından mesajı tekrar alıntılıyorum. Alıntılarken, modifiye ediyorum ki görüntü kirliliği, anlam kargaşası olmasın diye, biraz kısaltıyorum ki bir sonraki cümlem anlamlı olsun.

Şimdi, motorun KM si düşürülmüş ve ağır hasardan toplanmış. Ne yazık ki siz bu bilgiyi sonradan öğrenmişsiniz. Daha sonrasında arkadaşınız hafif kazalı olarak satmış. Şu kelime çorbasından anladığım şey, motorla oynanmış, ağır hasarı öğrenilmiş ve siz bu motoru hafif kazalı olarak satmışsınız. Boldla yazdığım kısımda oynama yok, sizin cümleleriniz. Empati yapabilseniz, ya da bu ülkenin dejenere olmuş, asimile edilmiş bir vatandaşı olmasınız, ve gerçekten objektif bakabilseniz siz de aynı şeyi anlarsınız. Ben ilk okuduğumda öyle anladım, zira aşağı mesajları okurken gözüm sizden bir düzeltme yazısı beklemekteydi. Diğer insanlar da çünkü bu soruyu sormuş.

Gelelim sıradaki mesaja.

Arkadaş size alıcıya bunu söylediniz mi diye sormuş. Sorulması gereken bir soru, ben de çok merak ettim, gene tekrarlıyorum, çünkü ilk mesajınız da eksiklikler var. Ve siz hala açıklayabilmeyi başaramadınız şu noktaya kadar. Sorulan soruyu da ünlemli, bol noktalı bir şekilde süslemişsiniz. Yazınızı okuduğu için soru soran biriye, siz soruyla cevap vermişsiniz. Tepkili olarak tabi.

Size soru soran arkadaş evet okudum demiş. Kendisi tabi gene size soru sormuş, piyasadaki motorların durumuyla ilgili. Burası da tepkili gerçi ama, siz başlattınız bu durumu. Normal. Hakedilmiş.Siz tabi bunun üzerine, benim şahsi görüşüm -tamamen bir tahmin- hatanızı anladınız, ama beyinler yıkandığı için, geçen yıl yaz aylarında yapılan nöbetler gereği artık bir özgüven gelmiş, uğraşamam diyerekten konunun kapatılması rica edilmiş. An itibariyle 3. mesajınızdasınız ve hala "EVET BEN SATTIĞIMIZ ADAMA KMSİ ÖNCEDEN DÜŞÜRÜLDÜ VE MOTORUN AĞIR HASARLI OLDUĞUNU SÖYLEDİM" diyemedin. Diğer okuyanlar tabi iyice merak ediyor.

Asıl gelelim, peek yaptığınız noktaya. En son mesajınızda ve bana özel mesaj ile ilettiğiniz garip mesajınızda yazılım mühendisi olduğunuzu belirtmişsiniz. Çanakkale üniversitesindeki eğitiminiz sonrası böyle bir başarı elde etmişsiniz. Ben de emin olun çok istedim yazılım mühendisliği fakat finans alanında takıldım kaldım. Fakat yazılım mühendisi bir insanın bu kadar dil bilgisi hataları ile dolu Türkçe mesajlar atmasını algılayamıyorum. Neyse, gelelim asıl bombaya.

Hani İngilizce yazılan kısmı düzelteyim diyorum olmuyor. When my friend bought cbr250r NOKTA we KNOWN that IT had a bad
    Cidden uğraşılmaz gerçi de, emin olun, İngilizceniz epey epey kötü. Counter kelimesi zaten sözlükten birebir çevrilmiş. Niye iki kelimede bir nokta koydunuzu anlayamadım. İngilizcede "küçük" "ı" diye bir harf yok, noktalı bir şekilde "i" olarak yazılır. Known diyecekseniz Have falan demeniz lazım, bad accident epey 6.-7. sınıf seviyesinde. We said this details diye bir şey hiç yok zaten. Motocycle da hatalı. in sahibinden diye bir şey yok. I shocked hiç yok. You know ne ya ? Yazılı İngilizcede kullanılması ayrı efsane. I just wanted to warn WHAT ? Buy ? you didn't understand ?

Efsane gerçekten.

Bir sonraki mesajda da bir yarım yamalak bir anlatım var. Kazayı biliyor demişsiniz ama motorda iki kaza olduğunu ilk mesajınızda söylediniz, hangi kazayı biliyor mesela ?

Epey zamanımı aldı, ama zaten müşteriye gergindim iyi geldi.
    Teşekkürler.
    Benim tekrar tekrar açıklamam gerekiyor değil mi ?

Evet numaranızı istedim. Çünkü gerçekten ingilizcenizi merak ettim. İsterseniz ingilizce konusunda yabancı forumlarada bakın biraz. Siz kalıplara takılı kalmışssınız.Ben o mesajı yabancı bir foruma atsam senin gibi (yaa böyle ingilizcemi olur entry seviyesinde demezler.) Sanırım yurtdışında uzun yıllar yaşadın. Ya da biraz eğitim eksikliğiniz var(İngilizce konusunda). Eksikliğin olmasa senden daha iyi birini bu şekilde eleştirmezdin. İngilizcem Upper seviyesinde bunu tartışıyorsak. Dediğim gibi telefonda da bunun münakaşasını yapabiliriz.
    Çanakkale Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği mezunuyum. SAP yazılımcılığı yapıyorum. Araştırıyorsunuz ama sadece kafanız tek yöne çalışıyor.
    Evet ilk mesajımda konuyu bağlayarak hızlı bir şekilde yazdım.Ne kadar hızlı yazarsam belki bazı şeylerin önüne geçerim diye.

Known derken Have demeyi nerden çıkardınız . Gerçekten komik Aman böyle şeyleri başka yerde söylemeyin dalga geçerler )) Benim size tavsiyem günlük ingilizce nasıl konuşulur? Ya da forumlarda insanlar nasıl yazıyor? Araştırın. Çünkü sizin ilk okulda gördüğünüz gibi I am going to school . Öyle yürümüyor işler. Gramer ezberlemeye devam et sen ))))

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:46 ----------

Sadece durup biraz düşüneceksin.
    Beynin bir kaç kalori yakacak o kadar.

İlk mesajına şu cümleyi; yazsaydın, konu bu kadar uzamayacaktı.
    2.-3. mesaj da bile yazabilirdin.
    Valla haklısın. Hep düşündüğümden bu kadar kalori yaktım sanırım. Son zamanlarda baya kilo verdim. Kusura bakma ama beynin diye tabir ediyorsun da ben artık emin oldum. Sanırım beynin yok senin. İsrafsın.

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Bence artık ayıp ediyorsunuz...

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Kızmayacağım.

Sanırım hala anlamadı veya inat ediyor.

türk milletinin tipik özelliği ; ana konudan saparak ilgili konu amacının dışına çıkmak, hiç şaşmaz.

ortada bir üçkağıtçılık var ve arkadaş bunu uyarıyor. diğer arkadaşlar ise yazılan kelimeler arasında cımbızla kelime seçerek "ama sen de reeee rööööö" diyerek konuyu saçma sapan bir yere götürüyor.

kısa ve net; bu motoru almayın işte.daha neyin peşindesiniz ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kızmayacağım.
    Kızma bana
    fatih.met bunu beğendi.

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vallahi bende çoğunluk gibi algıladım mesajı. Hatta ilk ben yazacaktım ama boşa polemik çıkartmamak, o polemiğin içinde olmamak için yazmamıştım.
    Demek ki yanılmamışım.
    Ve umarım ilandaki motor arkadaşın sözünü ettiği motordur. Eğer değil ise ...

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Gülüyorum size sadece. Gerçekten yeni Türkiyenin son hali. İnsalıktan anlamayan , kendi özeleştirisini yapmadan Yazılım mühendisi birine entry ingilizce yazabilen diye yorumlamak. Gerçekten komik. Neden bu kadar kuyruk acınız var gibi eleştirdiniz ? Ben insanlara yardımcı olmak için bu bilgiyi paylaştım. Arkadaşımda geçen sene bizim bildiğimiz herşeyi alıcıya aktararak sattı motorunu. Demekki bu tür motorları satarken sizde aynı kilometre düşürme işine giriyorsunuz ki canınızı yaktı. Bu konuya bu kadar eleştiri verebilen insan, bana göre ya ekmek kapısı üçkağıtçılıktır. Ya da seninde dediğin gibi yeni Türkiyemizdeki rörörör tabidir. Yazık ) Geçmeden edemeyeceğim ! İnsanların eğitim seviyesini, yaptığı işi bilmeden yorum yapmamalısın. Pardon rörörör yapmamalısın.
    Sen demişsin Ankara, herkes toplanıp bizim her yerimiz kara deyip durmuşlar. İyi niyetin için teşekkürler.
    fatih.met ve tuncel_85 bunu beğendiler.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    türk milletinin tipik özelliği ; ana konudan saparak ilgili konu amacının dışına çıkmak, hiç şaşmaz.

ortada bir üçkağıtçılık var ve arkadaş bunu uyarıyor. diğer arkadaşlar ise yazılan kelimeler arasında cımbızla kelime seçerek "ama sen de reeee rööööö" diyerek konuyu saçma sapan bir yere götürüyor.

kısa ve net; bu motoru almayın işte.daha neyin peşindesiniz ?
    Şükürler olsun. Terbiyesiz olmamdan eğitim seviyeme kadar yorum yaptılar. Nihayet aklı başında biri yazdı. Artık yeter yazmıyım dedikçe üstüme geliyorlar. Sonra sinirlisin. Suç bendemi brütüs?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:53 ----------

Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen demişsin Ankara, herkes toplanıp bizim her yerimiz kara deyip durmuşlar. İyi niyetin için teşekkürler.
    Rica ederim dostum. İmzandaki yazıyı sabahtan beri buraya yazmak istiyorum ama ne denirki..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:54 ----------

Alıntı twisten adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallahi bende çoğunluk gibi algıladım mesajı. Hatta ilk ben yazacaktım ama boşa polemik çıkartmamak, o polemiğin içinde olmamak için yazmamıştım.
    Demek ki yanılmamışım.
    Ve umarım ilandaki motor arkadaşın sözünü ettiği motordur. Eğer değil ise ...
    Herkes aynı şekilde anlıyacak diye bir kaide yok. Tekrar sizede aktarıyım.

Motoru sattığımızda :12.000kmde idi . Üstelik bu km düşürülmüş haliydi. Alan kişide biliyordu. (1seneden fazla oldu).
    Şuanda: 14.000 km'de . Ben bu motoru 2-3 haftada bir kesin görüyorum. Kadıköyde Mcdonals'n orda. Yani demek istedim Extradan bir kez daha Km düşürülmüş.

Gerçekten bunu kesinlikle size demiyorum ama konuyu açtığımada bana karşı bu kadar eleştiren kişilere yorum yaptığımada pişman oldum.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sorulan soruya adam gibi “Evet, haberi vardı” deseydin çemkirmek yerine, bu kadar uzamazdı zaten. Daha kendi dilini doğru dürüst kullanıp anlatmak istediğini yazabilmekten aciz birinin İngilizce yazmaya çalışması da ayrıca komik olmuş.

Söylenecek çok şey var da, anlayabilecek kapasitede olmadığınızı açıkça göstermişsiniz. Beginner seviyesindeki Türkçenizi geliştirmenizi öneririm.
    khaledome bunu beğendi.

Fr.Sante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Jet X
    Motorun fotoğraflarının çekildiği yer Hasanpaşa'daki motocolours. Kazalı motorları eskisi gibi sıfır hale getirebilen bi yer. Garip. Günahını almayalım yine de ama konu sahibinin dediklerini düşününce de..

Editliyorum hatta facebook sayfasında şunu buldum çok ilginç.

https://www.facebook.com/permalink.p...91823034272255

tuncel_85 bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Kızmayacağım.

Sanırım hala anlamadı veya inat ediyor.
    muhterem insan, canım benim, sevgili kardeşim/arkadaşım!

tuncel isimli üye burada bir suçun önüne geçiyor! peki siz neyin derdindesiniz? olayın köküne bakın köküne!

aynı sözüm diğer arkadaşlar içinde geçerlidir.

18 ay önce biz bunu 12 bin kilometrede hafif kazalı olarak sattık diyor adam. sattıktan sonra almış olan kişi motorun 35 binden düşürüldüğünü ve ağır hasarlı olduğunu öğrenmiş sanıyorum ve bu bilgiyi motoru aldıktan sonra paylaşmış bu tuncel arkadaşımızla.

muhtemelen tuncel arkadaşımız mahcup olmuştur yada afedersiniz surat çarşaftır o yüzden şeyine takmamışta olabilir fakat ben mahcup olduğu kanısına varıyorum çünkü şu anda geçmişte yaşadığı bu kötü hadise sonucu şimdi bir iyilik yaparak bir nevi kendi huzurunu kazanmaya çalışıyor ve iyilik yapıyor.

buna dikkat edin, psikolojiniz çok zayıf.

birde bambaşka bir bakış açısı var oda benim; ben motoru alırken kazalı olmasından ziyade başka şeylere dikkat ederim, gerçi acemiyim pek anlamayabilirim o yüzden zaten ustayada gösteririm motoru. ama bilemezsinki km kim bilir kaç kez düşürüldü ve içeride şanzıman ne durumda? silindir çizik mi? falan filan.
    tuncel_85 bunu beğendi.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muhterem insan, canım benim, sevgili kardeşim/arkadaşım!
    Sen de güzel insansın.
    Da, konuyu galiba iyi okumadın. Biz sadece yazmadığı bir cümle için millete atarlanmasına laf ettik.
    Başkaca bir sıkıntımız yok.
    Onu da seviyoruz.
    ---
    İlk mesaja bak. Sonra düşünceni yaz.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Sen de güzel insansın.
    Da, konuyu galiba iyi okumadın. Biz sadece yazmadığı bir cümle için millete atarlanmasına laf ettik.
    Başkaca bir sıkıntımız yok.
    Onu da seviyoruz.
    ---
    İlk mesaja bak. Sonra düşünceni yaz.
    ben sonuca bakıyorum. ne yazdığı açıkça umurumda değil. hatta gelip "ben zamanında üç kağıtçılık yaptım ama o yollardan döndüm ve şimdi zamanında kakaladığım motoru şu anda yine birilerine kakalamaya çalışıyorlar, dikkat edin" dese bile adam yine iyilik yapıyor demektir.

zamanında bilerek yada bilmeyerek işlediği bir günahı hafifletmek adına burada sevap işliyor. yanlış mı düşünüyorum?
    tuncel_85 bunu beğendi.

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Neyse, boş ver. Uzatacak bir şey yok.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorulan soruya adam gibi “Evet, haberi vardı” deseydin çemkirmek yerine, bu kadar uzamazdı zaten. Daha kendi dilini doğru dürüst kullanıp anlatmak istediğini yazabilmekten aciz birinin İngilizce yazmaya çalışması da ayrıca komik olmuş.

Söylenecek çok şey var da, anlayabilecek kapasitede olmadığınızı açıkça göstermişsiniz. Beginner seviyesindeki Türkçenizi geliştirmenizi öneririm.
    Sana sadece gülüyorum. Keske bu kadar konusucağina madem okadar vasatti yazdiğim ingilizce susmak yerine cevap verseydin. Sen adam değilsin ki arkadaşim sana adam gibi cevap vereyim. Sen beyinsizsin. Saatlerdir sabirla cevap veriyorum. Ama sen ve diğer arkadaşlar gerçekten beyinsizsiniz. Motorun sahibi geçmiste ben bile değildim. Umarim bir gün kazali kmsi düşürülmüş motor alirsinda ozaman o insanlarin ne hissettigini anlarsin. Kalpten istiyorum bunu. Daha da cevap yazma yarardan çok zarar ediyosun konuya

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:13 ----------

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sonuca bakıyorum. ne yazdığı açıkça umurumda değil. hatta gelip "ben zamanında üç kağıtçılık yaptım ama o yollardan döndüm ve şimdi zamanında kakaladığım motoru şu anda yine birilerine kakalamaya çalışıyorlar, dikkat edin" dese bile adam yine iyilik yapıyor demektir.

zamanında bilerek yada bilmeyerek işlediği bir günahı hafifletmek adına burada sevap işliyor. yanlış mı düşünüyorum?
    Canim kardeşim. O yollardan dönmelik bir durum yok. Motorun sahibi bile değildim. Sadece amacim uyariydi. Ben kendi motoruma bile haftada 1-2 kez binebilen insanim. Ekmeğimi bundan kazanmiyorum. İşim gücüm ayri. Arkadaşim bu motoru sattiginda motorun her bilgisini verip satti. Şuan satilan motorun hiç birseyi dogru değil.
    Sabahtan beri lanet olsunki üstteki gereksizlere (seninle alakasi yok) laf anlatiyorum. Yani insan hiçmi düşünmez böyle sırf açik aramak için, forumda post kasmak için yazar.

Gerçekten yorum atmayin. Gereksiz yazmayin . Sizden bilginizi , fikrinizi, eleştirmenizi isteyen yok. İnsanlik yapip sirf insanlar kandirilmasin. İki tatli söze güvenmesin diyesabahın köründe ben bu konuyu açiyorum. Ama çoluk çocuğun yorumuyla uğrasiyorum. Yazmayin arkadaşlar. Bir işe yaramiyorsunuz madem katkida bulunan insani pislemeyin küçücük beyninizle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:19 ----------

Neyse, boş ver. Uzatacak bir şey yok.
    Arkadaşım gerçekten inanmiyorsan, instagram sayfami verebilirim. Zamaninda ayni renk cbr250r bendede vardi. Bu motorla yan yana fotoğraflarida mevcut. Motoru bildiğim için , çakallik yapmamalari için, önüne geçmeye çaliştim. Zamaninda motor benim değildi. Motoru en son arkadaşim kaza yaptiktan sonra sattik. Geçen sene 9000tl gibi bir fiyata. Kimseyi kaziklamadik. Kimsenin kul hakkini almadik. Kazali neyse ederi öyle verdik. Ama şimdi hiç birsey olmamiş gibi satilmasini kaldiramadim. Burda bana gereksiz gereksiz yazip çizenlerin amacı forumda dolanıp post kasmak. Gidin başka yerde oynayin. Çocukca hareketlerinizi çekecek kimse yok burda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:23 ----------

Alıntı Fr.Sante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun fotoğraflarının çekildiği yer Hasanpaşa'daki motocolours. Kazalı motorları eskisi gibi sıfır hale getirebilen bi yer. Garip. Günahını almayalım yine de ama konu sahibinin dediklerini düşününce de..

Editliyorum hatta facebook sayfasında şunu buldum çok ilginç.

https://www.facebook.com/permalink.p...91823034272255

https://i.hizliresim.com/POnYn5.png
    Sanirim arkadaşim sattiktan sonra toplanmış hali. Dediğim gibi kazali şekilde 12.000km de satmişti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:31 ----------

Bundan sonrasinda tekrar polemik yaratmak için devam edilcek. Konuya daha cevap vermek istemiyorum. Hayatimda yaptığım en saçma şey yukarida gereksizce bu insanlara verdiğim cevaplar sanirim. Motoru almak isteyen merak eden bütün mesajlari okur. Almak isteyende alır . Ben hic bir alakam olmadığı halde üstüme düşeni yaptım. Genelde yapilan gibi susup kenari çekilmedim. İşene yarayan umarim olur.

Teşekkür edenlere rica ediyorum,
    Hayırlı akşamlar.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Sana sadece gülüyorum. Keske bu kadar konusucağina madem okadar vasatti yazdiğim ingilizce susmak yerine cevap verseydin. Sen adam değilsin ki arkadaşim sana adam gibi cevap vereyim. Sen beyinsizsin. Saatlerdir sabirla cevap veriyorum. Ama sen ve diğer arkadaşlar gerçekten beyinsizsiniz. Motorun sahibi geçmiste ben bile değildim. Umarim bir gün kazali kmsi düşürülmüş motor alirsinda ozaman o insanlarin ne hissettigini anlarsin. Kalpten istiyorum bunu. Daha da cevap yazma yarardan çok zarar ediyosun konuya

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:13 ----------

Canim kardeşim. O yollardan dönmelik bir durum yok. Motorun sahibi bile değildim. Sadece amacim uyariydi. Ben kendi motoruma bile haftada 1-2 kez binebilen insanim. Ekmeğimi bundan kazanmiyorum. İşim gücüm ayri. Arkadaşim bu motoru sattiginda motorun her bilgisini verip satti. Şuan satilan motorun hiç birseyi dogru değil.
    Sabahtan beri lanet olsunki üstteki gereksizlere (seninle alakasi yok) laf anlatiyorum. Yani insan hiçmi düşünmez böyle sırf açik aramak için, forumda post kasmak için yazar.

Gerçekten yorum atmayin. Gereksiz yazmayin . Sizden bilginizi , fikrinizi, eleştirmenizi isteyen yok. İnsanlik yapip sirf insanlar kandirilmasin. İki tatli söze güvenmesin diyesabahın köründe ben bu konuyu açiyorum. Ama çoluk çocuğun yorumuyla uğrasiyorum. Yazmayin arkadaşlar. Bir işe yaramiyorsunuz madem katkida bulunan insani pislemeyin küçücük beyninizle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:19 ----------

Arkadaşım gerçekten inanmiyorsan, instagram sayfami verebilirim. Zamaninda ayni renk cbr250r bendede vardi. Bu motorla yan yana fotoğraflarida mevcut. Motoru bildiğim için , çakallik yapmamalari için, önüne geçmeye çaliştim. Zamaninda motor benim değildi. Motoru en son arkadaşim kaza yaptiktan sonra sattik. Geçen sene 9000tl gibi bir fiyata. Kimseyi kaziklamadik. Kimsenin kul hakkini almadik. Kazali neyse ederi öyle verdik. Ama şimdi hiç birsey olmamiş gibi satilmasini kaldiramadim. Burda bana gereksiz gereksiz yazip çizenlerin amacı forumda dolanıp post kasmak. Gidin başka yerde oynayin. Çocukca hareketlerinizi çekecek kimse yok burda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:23 ----------

Sanirim arkadaşim sattiktan sonra toplanmış hali. Dediğim gibi kazali şekilde 12.000km de satmişti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:31 ----------

Bundan sonrasinda tekrar polemik yaratmak için devam edilcek. Konuya daha cevap vermek istemiyorum. Hayatimda yaptığım en saçma şey yukarida gereksizce bu insanlara verdiğim cevaplar sanirim. Motoru almak isteyen merak eden bütün mesajlari okur. Almak isteyende alır . Ben hic bir alakam olmadığı halde üstüme düşeni yaptım. Genelde yapilan gibi susup kenari çekilmedim. İşene yarayan umarim olur.

Teşekkür edenlere rica ediyorum,
    Hayırlı akşamlar.
    haklısın ama adam susturmak için de ki "ben üç kağıtçılık yaptım var mı itirazın? şimdi ise iyi bir iş yapıyorum, zamanında dolandırdım diye şimdi bir dolandırıcılığı engellemek hakkım değil mi?" de çık işin içinden. yanlış anlama dolandırıcılık yaptın demiyorum, var gel "yaptım" de boş ver.

ama suç sende, sanki bilmiyorsun bizim memlekette insanı seven yaranıyor nankörlere iyilik yapmak aslında iyilik sayılmaz. doğanın kanunu budur akıllılar salakları kandırır.

doğanın kanununu bozuyorsun

hayır öyle bir toplum ki adama iyilik yapıyorsun ve hiç hatırında sayılmıyor. ben nelere şahid oldum ne olaylar karşısında hayretlere düştüm.
    tuncel_85 bunu beğendi.

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Tuncel bey içinizden, kalbinizden, ağzınızdan kötülük akitiyorsunuz bu nedir?
    İnsanların sarularina tahammülünüz yoksa açmayın konu, çok dusunceliyseniz neredeyse ilan oradan şikayette bulunun.
    İyilik yapmaya çalıştığınız belli ancak insanlara beyinsiz demek nedir?
    Biraz hoşgörü saygı lütfen ayıp.
    khaledome bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)